Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • dragster
    Elegance
    • 2009
    • 895
    • Honda

    Właśnie miałem okazję powąchać jeden po drugim oleje 0W40 i 15W40. Różnica kolosalna w zapachu, na korzyść tego pierwszego. Po prostu 0W40 pachnie ładniej, przyjemniej, a 15W40 tak jakby trochę już zużyty. Pierwszy to był Mobil1 a drugi Elf Sporti, choć nie wiem czy marki mają tutaj znaczenie.
    Silnik R18A2.
    http://www.dadrl.org.uk
    http://www.lightmare.org

    Komentarz

    • Pidziek
      RS
      • 2011
      • 1845

      To nie perfumy po wechu nie stwierdzisz który olej jest lepszy.
      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
      http://www.zmienolej.pl/
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

      Komentarz

      • soszek81
        L&K
        • 2010
        • 1245

        Marki mają znaczenie.
        Np. Castrol 10W40 a Motul 5100 10W40 (oba do motocykla).
        Castrol pachnie jak olej, Motul jak cukierki - tak słodkawo.

        Racja też, że nie da się tak stwierdzić który lepszy.

        I poradźcie.

        Jako że pewien Egipcjanin w czarnej furze :P wykupił ostatnią bańkę Amsa 5W40,
        padło na to:



        Zalać to bez oporów czy jednak z oporami ??
        Była O1 kombi ALH++ 150/340
        Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

        Komentarz

        • rOBERTO795
          RS
          • 2009
          • 3465
          • Octavia III (5E3)
          • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

          Zamieszczone przez soszek81
          Marki mają znaczenie.
          Np. Castrol 10W40 a Motul 5100 10W40 (oba do motocykla).
          Castrol pachnie jak olej, Motul jak cukierki - tak słodkawo.

          Racja też, że nie da się tak stwierdzić który lepszy.

          I poradźcie.

          Jako że pewien Egipcjanin w czarnej furze :P wykupił ostatnią bańkę Amsa 5W40,
          padło na to:



          Zalać to bez oporów czy jednak z oporami ??
          Moim skromnym zdaniem to równie dobry olej jak AMS . Mimo że karta nie powala na kolana
          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

          Komentarz

          • loru
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 4286
            • Octavia II (1Z3)
            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

            Zamieszczone przez soszek81
            Marki mają znaczenie.
            Np. Castrol 10W40 a Motul 5100 10W40 (oba do motocykla).
            Castrol pachnie jak olej, Motul jak cukierki - tak słodkawo.

            Racja też, że nie da się tak stwierdzić który lepszy.

            I poradźcie.

            Jako że pewien Egipcjanin w czarnej furze :P wykupił ostatnią bańkę Amsa 5W40,
            padło na to:

            http://www.millersoils.pl...-oils-xfd-5w40/

            Zalać to bez oporów czy jednak z oporami ??
            od tygodnia ujeżdżam http://www.millersoils.pl/produkty/p...s-xfe-pd-5w40/

            jestem zajebiście zadowolony jak narazie, więc lej śmiało
            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

            Komentarz

            • soszek81
              L&K
              • 2010
              • 1245

              loru - zobaczymy
              Co do Fuchs'a mieliśmy identyczne odczucia, zobaczymy jak na Millersie wyjdzie

              AMS spisuje się cały czas super. Niestety stuknęło mu dziś 14k km (Skoda coś marudzi o jakimś "service" za xxxkm) więc chcąc nie chcąc będzie zmiana. Ale to dopiero po długim weekendzie i ok 1500-2000km jeszcze (więc AMS może dobić do 16k km od wymiany).
              Oby Millers się spisał do tych 13-14k km. Fakt że zakup tej bańki był milszy dla kieszeni jak zakup AMSa, a ma być na zbliżonym poziomie co AMS.
              Będziemy testować
              Była O1 kombi ALH++ 150/340
              Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

              Komentarz

              • Cromka
                Drive
                • 2011
                • 94

                Zamieszczone przez loru
                Zamieszczone przez soszek81
                Marki mają znaczenie.
                Np. Castrol 10W40 a Motul 5100 10W40 (oba do motocykla).
                Castrol pachnie jak olej, Motul jak cukierki - tak słodkawo.

                Racja też, że nie da się tak stwierdzić który lepszy.

                I poradźcie.

                Jako że pewien Egipcjanin w czarnej furze :P wykupił ostatnią bańkę Amsa 5W40,
                padło na to:

                http://www.millersoils.pl...-oils-xfd-5w40/

                Zalać to bez oporów czy jednak z oporami ??
                od tygodnia ujeżdżam http://www.millersoils.pl/produkty/p...s-xfe-pd-5w40/

                jestem zajebiście zadowolony jak narazie, więc lej śmiało

                Półsyntetyk chwalony na tym forum :shock: ?! Co to się porobiło :lol:
                Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

                Komentarz

                • loru
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2007
                  • 4286
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                  Zamieszczone przez soszek81
                  loru - zobaczymy
                  Co do Fuchs'a mieliśmy identyczne odczucia, zobaczymy jak na Millersie wyjdzie


                  miej też na uwadze fakt, że ja wziąłem półsyntetyk dedykowany do PD
                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                  Komentarz

                  • soszek81
                    L&K
                    • 2010
                    • 1245

                    loru - wiem, ale aż sprawdziłem u siebie - niby ten mój to FULL SYNTHETIC.

                    Cromka - co w tym takiego dziwnego że półsyntetyk? To znaczy że zły?
                    Ważne jak spisuje się w silniku. Wydaje mi się że właśnie dlatego to "pół"syntetyk bo dodano specyfiki wymagane przez 505.01 dla PD. Gdzieś to mi się obiło, że Millers ma taką taktykę, że nie robi z klienta wała i jak coś nie jest 100% to tak nie pisze (w przeciwieństwie do innych znanych marek wynajmujących np piłkarzy w reklamach ).
                    Była O1 kombi ALH++ 150/340
                    Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                    Komentarz

                    • Pidziek
                      RS
                      • 2011
                      • 1845

                      Dobry półsyntetyk nie jest zły :-)
                      Oczywiście płeny syntetyk jest lepszy ale co było by lepsze dla silnika półsyntetyk z pełnym pakietem dodatków uszlachetniających czy syntetyk w niskiej cenie ze skromnym dodatkiem, oto jest pytanie :lol:
                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                      http://www.zmienolej.pl/
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                      Komentarz

                      • leonn
                        RS
                        • 2011
                        • 2726
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        Pidziek oświeć, a który to dokładnie syntetyk ma taki skromny pakiet dodatków uszlachetniających? Amsoil może?

                        Komentarz

                        • Pidziek
                          RS
                          • 2011
                          • 1845

                          Zamieszczone przez leonn
                          a który to dokładnie syntetyk ma taki skromny pakiet dodatków uszlachetniających? Amsoil może?
                          Tani. :lol:
                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                          http://www.zmienolej.pl/
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                          Komentarz

                          • leonn
                            RS
                            • 2011
                            • 2726
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez Pidziek
                            Tani
                            Nie spodziewałem się aż tak wyczerpujacej odpowiedzi na pytanie :lol: :lol: :lol:

                            Komentarz

                            • loru
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2007
                              • 4286
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                              Półsyntetyk chwalony na tym forum :shock: ?! Co to się porobiło :lol:
                              się porobiło pojeżdżę trochę to zrobię porównanie z Motul i Fuchs, obecnie jakiś 1000 nalatane i trochę za mało aczkolwiek majówka i parę km po PL się zrobi to wyjdzie wszystko w "praniu" ile to warte, na pierwszy rzut oka konkurencja daleko w tyle, ale to z czasem opiszę co i jak.
                              O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                              Komentarz

                              • Pidziek
                                RS
                                • 2011
                                • 1845

                                Zamieszczone przez leonn
                                Nie spodziewałem się aż tak wyczerpujacej odpowiedzi na pytanie
                                Jak pewnie wiesz są oleje które lubia zostawić nieco szlamu a inne nie .

                                Sa oleje 10W40 które zostawią silnik w lepszej czystosci niz oleje 0W30 itp.

                                Oleje o których rozprawia się na forum , tym forum często powodują że mechanicy nie wiedzą co to za wynalazek i tu jest problem.
                                Ich wiedza została w miejscu jakieś 10-15 lat temu.

                                Są oleje produkowane w Polsce na pewno wiesz jakie i te same o zupełnie innej klasie na zachodzie więc juz porównanie jednego zdrugim może nie być na miejscu mimo takiej samej butelki.
                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                http://www.zmienolej.pl/
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                Komentarz

                                • Orbit
                                  Rider
                                  • 2010
                                  • 486

                                  Zamieszczone przez Pidziek
                                  Zamieszczone przez leonn
                                  Nie spodziewałem się aż tak wyczerpujacej odpowiedzi na pytanie
                                  Jak pewnie wiesz są oleje które lubia zostawić nieco szlamu a inne nie .

                                  Sa oleje 10W40 które zostawią silnik w lepszej czystosci niz oleje 0W30 itp.

                                  Oleje o których rozprawia się na forum , tym forum często powodują że mechanicy nie wiedzą co to za wynalazek i tu jest problem.
                                  Ich wiedza została w miejscu jakieś 10-15 lat temu.

                                  Są oleje produkowane w Polsce na pewno wiesz jakie i te same o zupełnie innej klasie na zachodzie więc juz porównanie jednego zdrugim może nie być na miejscu mimo takiej samej butelki.
                                  rece mi opadły !!!!


                                  Jak pewnie wiesz .....

                                  Są oleje produkowane w Polsce na pewno wiesz jakie


                                  ... jak bym słyszał swoja była żonę ..

                                  WIEM ALE NIE POWIEM !!!

                                  więc zakładam ze nie wiesz !
                                  odnoszę wrażenie iż cześć informacji które pojawiają się tutaj to jakaś wesoła twórczość !!

                                  rzadko tutaj się pojawiam gdyż ten temat jest już kompletnie przegrzany !!! NUDNY i ciągnie się na siłę , nic nowego nie można się dowiedzieć , oprócz opowieści dziwnej treści !
                                  1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                                  Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                                  Komentarz

                                  • Pidziek
                                    RS
                                    • 2011
                                    • 1845

                                    A ty co myślisz że mogę tak sobie pisac co mi ślina przyniesie na język będąc kompletnie rozpoznaną osobą i nie anonimową ?

                                    Nie wszystko można pisać w tym oficjalnym wątku.
                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                    http://www.zmienolej.pl/
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                    Komentarz

                                    • Cromka
                                      Drive
                                      • 2011
                                      • 94

                                      TANIE OLEJE Z ALLEGRO

                                      Czy mamy na forum kogoś, kto kupował, ma informację, jest w stanie wyjaśnić ogrome różnice cenowe?

                                      Idąc za przykładem kolegi, który kupił półsyntetycznego Millersa, postanowiłem zalać mój silnik tanim HC Total INEO ECS - olej i tak wymieniam co 10 tysięcy, więc nic się złego stać nie powinno, na dodatek auta robią na tym oleju 30 tysięcy i silniki wyglądają całkiem ładnie - sam widziałem, nie słyszałem od szwagra itp. Jedyne co mnie zastanawia to rozpiętość cen na Allegro, od 90 do 170, za ten sam olej? Takich przykładów można znaleźć więcej. Swego czasu nawet konkurencja zapodała pewnego sprzedawcę z Berlina do programu Weiss`a - wyszło wtedy, że nie płaci akcyzy i VAT, jednak towar jest dobry. Może ktoś jest w stanie dać namiar na pewnych sprzedawców? Chętnie kupię ten olej od tutejszych sprzedawców, względnie Millersa 5w30 C2, choć nadal jestem bardzo zniesmaczony ich odpowiedzią w sprawie kart i niektórych parametrów.
                                      Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

                                      Komentarz

                                      • Pidziek
                                        RS
                                        • 2011
                                        • 1845

                                        Zamieszczone przez Cromka
                                        mnie zastanawia to rozpiętość cen na Allegro, od 90 do 170, za ten sam olej?
                                        Wiesz można gdybać np. nie ewidencjonowanie przykładowo towaru na paragonie fiskalnym, fakturze, przesyłek...
                                        To jedno.
                                        Drugie marża jeden kupuje gdzieś nie wiadomo gdzie i od kogo drugi u oficjalnego dystrybutora który ponosi duże koszty aby wdrożyć dany produkt w Polsce..
                                        Wiec kupując u kogoś taniej za granicą może mieć taniej mimo że to ten sam olej.
                                        Trzy, towar jest sprzedawany np. na 5% marży bo 6% kasuje allegro.
                                        Cztery towar rozlewany gdzieś w przysłowiowej szopie.

                                        Trudno powiedzieć który przypadek mógł miec tutaj miejsce.

                                        Akcyzy nie płacą syntetyki prawdziwe ale są droższe.

                                        Allegro kasuje 6% więc jakaś marża musi zostać i każdy wie ile jej musi zostać aby zasilić budzet a ile aby było to rentowne.

                                        Nie ma tutaj jednej gotowej odpowiedzi.
                                        niestety Allegro kojarzy się tylko z jednym najtaniej ale najtaniej nie zawsze znaczy najpewniej.
                                        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                        http://www.zmienolej.pl/
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                        Komentarz

                                        • pacocases
                                          Rider
                                          • 2011
                                          • 576
                                          • Octavia II combi (1Z5)
                                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                          olej

                                          Witam po dłuższej przerwie na tym wątku.
                                          Na 350str. poprzedniej wersji tego wątku zamkniętego po burzliwej wymianie zdań, chwaliłem się że zalałem swoją czeszkę po przejechaniu ok. 15kkm olejem TITAN GT1 5W-40 (XTL-Technology).
                                          Praktycznie od tamtego czasu minęło ok. pół roku a moje autko było prawie nieużywane (wożą mnie do pracy i nie ma kiedy sprawdzić skutków tej wymiany)
                                          Dopiero teraz w ten długi weekend zrobiłem trasę do Niemiec (ok. 1500km - po 750 w każdą stronę). Pozwoliłem sobie tę trasę zrobić w 5,5h to też prawie ciągle dusiłem po 150-160km/h.
                                          Moje spostrzeżenia dotyczące tego oleju to z pewnością wyciszenie silnika. Poprzednio przy 140km/h musiałem zgłośnić radio a teraz przy 160km/h można było normalnie rozmawiać i słuchać radia na niewielkiej głośności.
                                          Drugie spostrzeżenie to chyba niewielki wzrost spalania (z 5,8 na 6l) chociaż może to kwestia większej szybkości bo trasa i obciążenie autka było takie samo jak poprzednio. Niestety nie mam wskazań temperatury oleju więc tutaj nie mam nic do wniesienia.
                                          Jednak w zimie przy dużym mrozie i dłuższym nieużywaniu autka miałem niespodziankę po odpaleniu silnika (autko garażowane ale temp. i tak spadła sporo poniżej 0) silnik po kilkunastu sekundach wydał kilka piskliwych odgłosów (jakby krzywki rozrządu nie dostały smarowania i potem wszystko wróciło do normy. Jest to moja druga zima ale pierwsza na tym oleju (poprzednio był 5W30 nieznanej nikomu firmy z podejrzeniem na Castrola Edga i takiego efektu nigdy nie było choć nie było też takich długich przerw w użytkowaniu auta).
                                          Nie wiem czy to obiektywna przyczyna ale skłaniam się do powrotu do poprzedniej gęstości może także Fuchsa.
                                          Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia w zachowaniu się silnika?
                                          pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                          Komentarz

                                          • Cromka
                                            Drive
                                            • 2011
                                            • 94

                                            Re: olej

                                            Przeczytane w sprawie Motula!

                                            "Witam
                                            hmm , to co Pan pisze to patologia jednym słowem...
                                            od 22 lat po otwarciu granic sprowadzamy z zachodu chemie tylko od zródła czyli z fabryk lub przyfabrycznych hurtowni
                                            te linki które Pan podesłał to manipulacja ludzi którzy do niedawna mieli na wyłacznosc na Motula w Polsce
                                            Motul specific 505.01 w cenie 99 zł nie moze pochodzic z oficjalnego zródła poniewaz po opłaceniu akcyzy,recyclingu, polskich opisów i smioesznych polskich atestów itp całej biuroktratyczno -patologicznej polskiej dystrybucji. musialby kosztowac okolo 135-140 zl
                                            Motul Francuski ma piekny bursztynowy kolor ,tak jak niemiecki castrol motul rozlewany w innych rafineriach w europie rózni sie kolorem w zaleznosci od zastosowanej ,,bazy,, która w 100 % pochodzi z rodzimych rafineri czy to w polsce na wegrzech czy słowacji..
                                            to talk samo jak z polskim 4 litrowym castrole , polski parszywej jakoscoi z Gdanskiej rafineri jest na lotosowskiej bazie z domieszka tylko castrolowskich komponentow i uszlachetniaczy , jest bardzo bladego jasnego koloru , od niemieckiego juz na ,,dzien dobry rózni sie zapachem i kolorem,, podobnie jest z Motulem DO KIEDY RAFINERIA FRANSUKA BYŁA WYDOLNA TO JAKOSC MOTULA W EUROPIE BYŁA JEDAKOWA I MIALA JDEN KOLOR I TEN SAM SPECYFICZNY ZAPACH od kiedy nastapił wielki BUM na ten olej i rafineria ozkazła sie niewydolna to olej ten stał sie tzw ,.,masówka,, jak castrol ,mobil,total czy shell , MOTUL zleca go teraz róznym rafineria w zaleznosco od koniunktury i czynnik ekonomiczy odgrywa tu decydujaca role , nikt nie trasportyuje bazy olejowej bo jest to nieoplacalne baza pochodzi z rodzimych rafinerii , i ja na takie oleje mowie ,,zalegalizowane podróby,, bo tak naprawde nikt oleju nie podrabia z jedymy wyjatkiem przez 22 ;lata mojego importu sie spotkalam ( turcy pod berlinem podrabiali mobila 5w50 i zasypali nim cala europe swego czasu i mobil wstrzymnał produkcjie i ,,czyscili rynek,,) ja nie handluje olejami rozlewanymi we wschodniej europie przez 22 lata zdobywałam marke ktrej nie chce sobie spaprac , zaparszam do sczecina na mierzynska 39 , na moich ma=gazynachg nie znajdzie Pan towaru na ktorym byłoby chociazby jedno zdanie po polsku, 80 % naszych odbiorców to ROSJA BIAŁORUS UKRAINA LITWA ŁOWTA ITP , nich zza wsgodniej granicy nie kupi towaru na którym sa polskie opisy , wszytsko musi byc geramnskie ,holenderskie ,szwjcarskie albo francuskie ,
                                            prosze zeryfikowac chociazby to jedno z wielu moich kont na aallegro na ktorym Pan kupil olej, jest tam przez 6 lat 22 tys , pozyywnych kom , ludzie na moim oleju zrobili juz miliony km, i nwszyscy sa zachwyceni , na mierzynskiej 39 w sczecinie robimy tez okolo 200-300 wymian oleju miesiecznie , wymieniamy olej elitom w tym miescie bo mamy najlepsza marke a przy tym jestesmy najtansi z robozcizna bo zarabiamy dobrze na samym oleju a glownie na zwrocie francuskiego i niemieckioego podatku
                                            reasumujac olej który Pan u mnie kupił ma w sobie wiecej ,,orginalnosci,, od kazdego innego rozlewanego poza francja na którym sa dodatkowo opisy w jezekach wschodnio eurpejscich , , no na logike jezeli ktos by sie silił na podróke to najtrudniejsze w tym wszystkim byłyby najbardziej skomplikowane bańki motula z unikalnym lejkiem , a z samym kolorem oleju czy dodatkowa etykieta raczej podrabiajacy by problemu nie miał ....to tak na marginesie
                                            zamiast pisac takie dyrdymały wystarczy chwile liogicznie pomyslec i zwryfikowac sprzedajacego chociazby przez komentarez albo zadac grezczne pytanko a nie pisaac o prokuraturze...
                                            ale jezeli Pana nie pzrekonalam to oczywiscie ma Pan prawo do zwrotu towaru ale koszty wysyłki to juz niestety ale Pan pokrywa i to jest oczywista oczywistosc chyba nie musz sie rozpisywac w tym temacie....
                                            pozdrawiam"

                                            Chyba jednak zrezygnuję z pomysłu zalania taniego Totala z Allego i zostanę przy Amsie.
                                            Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

                                            Komentarz

                                            • Pidziek
                                              RS
                                              • 2011
                                              • 1845

                                              Cromka fajnie to ująłeś , pisałem juz o tm w formie lakonicznych pytań wiec chyba najwyższy czas przestać mówic o podróbkach Motula.
                                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                              http://www.zmienolej.pl/
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                              Komentarz

                                              • natash
                                                RS
                                                • 2011
                                                • 2599

                                                Cromka - co to za gość z allegro, możesz podać nick. Może być na PW.

                                                Komentarz

                                                • Cromka
                                                  Drive
                                                  • 2011
                                                  • 94

                                                  Zamieszczone przez natash
                                                  Cromka - co to za gość z allegro, możesz podać nick. Może być na PW.
                                                  Malgorzataa2

                                                  Poniżej cały watek z forum BMW:

                                                  Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

                                                  Komentarz

                                                  • Seed
                                                    Elegance
                                                    • 2010
                                                    • 875
                                                    • Octavia III (5E3)
                                                    • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                                    Z tego co słyszałem na forum Audi to Malgorzataa2 już miał policję na karku za handel podrobionym Motulem. A tu widze proboje się bronić rękami i nogami.
                                                    KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...