Polecam żarówki!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • grgr00
    Classic
    • 2016
    • 30

    Czytałeś w ogóle co napisałem, czy jesteś tak kompletnym ignorantem i potrafisz tylko krzyczeć homologacje homologacje? Z policji jesteś? To sobie sprawdzaj, ciekawe tylko, jaki paragraf uprawni Cie do demontowania części w samochodzie, bo nie wiem jak inaczej chcesz sprawdzać homologacje żarówek.

    Komentarz

    • xtremesystems
      RS
      • 2010
      • 2253
      • Hyundai

      jest ignorantem a na na zywocgemby nie umie otworzyc

      Komentarz

      • Dig Dug
        L&K
        S_OCP Member
        • 2005
        • 1306
        • Seat

        Klima, A ja Ci powiem ze te homologacje i samopoziomowania mozna w dupe wsadzic jak jedziesz po nierownych drogach ze wzniesieniami co chwile. Od 2 lat jezdze codziennie na trasie Jaslo-Gorlice ( sprawdz sobie na google map ) i znowu zaczyna sie sezon nocnych jazd o 6:30 i powrotow przed 16. Droga jest bardzo ruchliwa a zarazem podniszczona i wlasciciele legalnych xenonow co chwila daja po oczach tak samo jak hidowcy, bo widze ze swiato nienaturalnie mocne, a dany model nie mial xenonow. Stad na nierownej drodze nie ma roznicy czy homologowany czy nie. Grunt zeby byla soczewka i dobrze swiatla ustawione. Reszta jak poziomowanie i spryski to formalny wymog pod publiczke. Ja sam jezdzilem od nowosci na Osramach NB, ale ostatnio za tym tematem kupilem tansze Tungsramy i do NB sie nie umywaja. Czekam az sie spala i zakladam znowu NB. Zalozyl bym hidy, ale na tej trasie lata Insignia, a za czesto sie z nimi mijam (2-3 rzzy na tydzien) zeby ryzykowac ze sie przypieprza do swiatel jak im na hopku przyswiece. To tyle ????
        Była O1 jest F2.

        Komentarz

        • naver
          Elegance
          • 2015
          • 784
          • Octavia II (1Z3)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          Dig Dug, NB ile procent + kupujesz?
          Moje 1.6 MPI BSE

          Komentarz

          • xtremesystems
            RS
            • 2010
            • 2253
            • Hyundai

            Dig Dug, a ja dodam ze właśnie ten diagnosta co sprawdza mi zarowki jak sprowadzam mowil mi ze czesto ludzie w autach z ori ksenonami maja fatalnie ustawione swiatla a poziomowanie po prostu sie niejednokrotnie zepsute. jak stwierdzil takie ksenony warto od czasu do czasu przeserwisowac, a potem ustawic

            Komentarz

            • micrusec
              Rider
              • 2013
              • 559

              Co autor miał na myśli pisząc o przeserwisować xenonu ?
              Ustawienia to swoją drogą.

              Komentarz

              • xtremesystems
                RS
                • 2010
                • 2253
                • Hyundai

                on mi powiedzial ze nieraz przyjezdzaja do niego auta gdzie poziomowanie jest po prostu zablokowane (soczewka nie chodzi w ogole)
                nie wiem z jakiego powodu czy cos sie ulamalo ,zapieklo . po prostu auto w ogole nie poziomuje

                Komentarz

                • naver
                  Elegance
                  • 2015
                  • 784
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  Zamieszczone przez micrusec
                  Co autor miał na myśli pisząc o przeserwisować xenonu ?
                  Zamieszczone przez xtremesystems
                  poziomowanie po prostu sie niejednokrotnie zepsute
                  EDIT:
                  spóźniłem się
                  Moje 1.6 MPI BSE

                  Komentarz

                  • Dig Dug
                    L&K
                    S_OCP Member
                    • 2005
                    • 1306
                    • Seat

                    naver, Od 10 lat Osram Night Braker, jaki akurat jest dostępny. Ostatnio był NB plus. Ostatnie wytrzymały 1,5 roku i 30 tys km. Na pewno wracam do nich jak te się spalą. :|
                    Była O1 jest F2.

                    Komentarz

                    • demmsi
                      Elegance
                      • 2011
                      • 966
                      • Octavia II combi (1Z5)
                      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                      Zamieszczone przez Dig Dug
                      Czekam az sie spala i zakladam znowu NB.
                      Niby też czekam, ale moje Tungsramy (+120%) powoli kończą swój 3 rok działalności w aucie i nadal świecą. Nigdy nie miałem tak żywotnej żarówki. (Działają jako światła dzienne na 55% jasności + jako światła mijania z pełną mocą)


                      Jeżeli się spalą to albo kupię te same albo Osram NightBreaker +90%.
                      Nie zamierzam kupować serii unlimited a już z pewnością nie kupię wersji laser.

                      Komentarz

                      • Klima
                        Ambiente
                        • 2014
                        • 239
                        • Octavia I combi (1U5)
                        • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

                        Zamieszczone przez grgr00
                        Czytałeś w ogóle co napisałem, czy jesteś tak kompletnym ignorantem i potrafisz tylko krzyczeć homologacje homologacje? Z policji jesteś? To sobie sprawdzaj, ciekawe tylko, jaki paragraf uprawni Cie do demontowania części w samochodzie, bo nie wiem jak inaczej chcesz sprawdzać homologacje żarówek.
                        Uważaj bo Ci żyłka pęknie. Na tamtych zdjęciach nie widać odcięcia.

                        Jak już ktoś jest totalnym egoistą to niech pomyśli o tym go może być w razie kolizji.

                        Poza tym policja może zabrać dowód przy normalnej kontroli i odesłać na badanie techniczne. Nie muszą demontować części.

                        Komentarz

                        • grgr00
                          Classic
                          • 2016
                          • 30

                          No ja widzę odcięcie (na tych zdjęciach nawet bardzo wyraźnie), innym światło nie przeszkadza, tyle mi wystarczy. Jak ty masz z tym jakiś problem, to nic nie poradzę, będziesz musiał z tym żyć.

                          Komentarz

                          • toomasz
                            Elegance
                            • 2010
                            • 909
                            • Volkswagen
                            • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                            Pytanie o coś lepszego od Osram Cool Intense h4? ktoś z Was ma coś lepszego?

                            Komentarz

                            • xtremesystems
                              RS
                              • 2010
                              • 2253
                              • Hyundai

                              osram NB+ (prawa lampa)





                              Led 80W (lewa lampa)




                              Hid 55W (obie)




                              Led 40W i Philips halogen


                              [ Dodano: Czw 06 Paź, 16 21:27 ]
                              tu jeszcze porównanie starego ori żanika w ori xenonie vw sharan 35w
                              i moj hid 55w

                              ustawienia aparatu takie same (manual)



                              Komentarz

                              • grgr00
                                Classic
                                • 2016
                                • 30

                                led do tych hidów ma się i tak jak świeczka do żarówki (nie wierz w te tysiące lumenów nadrukowanych na opakowaniu). Natomiast pytanie mi się nasuwa, co to za soczewka tak dobrze Ci odcina światło, na taką odległość? U mnie to jest takie zdechłe wszystko, jakby chciało a nie mogło .. lampa źle nie wygląda, soczewke wypucowałem, odbłyśnik wymieniłem a dalej dupy nie urywa. Mamy chyba konstrukcyjnie inne soczewki :niewiem

                                Komentarz

                                • xtremesystems
                                  RS
                                  • 2010
                                  • 2253
                                  • Hyundai

                                  nie porownuj na jasnosc pierwszych trzech zdjec. bo o ile pamiętam pierwsze dwa sa na tym samym iso w ten sam dzien to hidy przypadkiem zrobilem z innym iso. zrobie hidy tym samym iso to mozna bedzie porównać

                                  wiec zdjecie 1,2 to samo iso
                                  3 inne iso

                                  5, 6 to samo iso

                                  ledy 80w jak sa dwa sa mocne. na pewno slabsze od hida 55w ale nie tak bardzo. mniej wiecej jak hid 35

                                  wazne w hidzie sa zarniki ale mega wazne sa przetwornice. chcesz moge ci schandlowac te hidy bo idzie do mnie kilka sztuk

                                  ogolnie mogę powiedzieć tak. beda swiecic tak jak swieca halogeny w danej soczewce tylko mocniej. jak ch&~wo swieca ci halogeny to i hidy tego nie naprawia

                                  ja juz mam na drzwiach garazu obrys prawidlowo swiecacej zarowki. wystarczy ze w bialy dzien wloze zarowke i wiem jaki ksztalt swiatla ma i czy odbiega od ori. powyzsze zdjecia pokazuja ze odpowiednie ledy/ hidy daja dobre swiatlo w dobrej soczewce

                                  [ Dodano: Pią 07 Paź, 16 08:57 ]
                                  a tu macie wyżej przedstawiony led i osramke


                                  tylko tu led jest z prawiej osramka z lewej (zeby nie bylo ze grzebalem przy zdjeciach. :P)

                                  te ledy tez na handel jakby kto chciał

                                  Komentarz

                                  • grgr00
                                    Classic
                                    • 2016
                                    • 30

                                    No tak to mniej więcej wygląda, NB przy Ledach się chowa, jednak te rzekome 4800 LM co mam teraz wsadzone na pewno nie świeci tak mocno jak Xenon (który generuje 3200lm). Choć wczesniej miałem xenon philipsa (niby oryginał, albo bardzo dobrze udająca oryginał podróba) w vw to bym to postawił na jednej półce. Też świeciło jakby chciało a nie mogło, też miałem odbłyśniki zrobione, lampy wypucowane, a i tak byle nowsze auto z xenonami miało jasność, a ja jak za mgłą, no i oczywiście im dalej od punktu, tym bardziej granica światła się rozmywała, bo już mało co tego światła po prostu dolatywało. Czekam na ledy rzekome 6600lm, na xhp70, mocniejszych chyba nie ma. Jak nie opchnę na allegro, to spróbuję to wepchnąć do skodzinki.

                                    HIDów nie chcę, po pierwsze xenony w autach wyposażonych w światła do jazdy dziennej to jakaś pomyłka - każdy wjazd do tunelu czy ciemniejszego miejsca skutkuje przerzuceniem na światła mijania - a ksenon nie lubi takich krótkich zabaw. Po drugię taką modyfikację już będzie widać pod maską, a ledy razem z radiatorem mam upchnięte w lampie. A po trzecie, za cenę jednego żarnika mam dwa ledy 6600lm :lol: Chyba, że mnie jeszcze ovatują, ale i tak wychodzi taniej.

                                    Wjadę na parking dzisiaj, to spróbuję zrobić jakieś foto jak z mojej soczewki to wygląda. Jeszcze co do samych soczewek - wydaje mi się, że np. BMW ma dużo lepsze od aut z grupy VW. Audiki a6 c6 też świecą jakby chciały a nie mogły, passat b6 to samo.

                                    Komentarz

                                    • xtremesystems
                                      RS
                                      • 2010
                                      • 2253
                                      • Hyundai

                                      Zamieszczone przez grgr00
                                      xhp70
                                      konkret. te co są na drugim zdjeciu to xhp-50

                                      w polsce trzeba by xhp70 po 450-500 sprzedawac. co jest cena zaporowa

                                      Komentarz

                                      • grgr00
                                        Classic
                                        • 2016
                                        • 30

                                        No są na allegro za 600, nie wiem co to za dioda ani co to za komplet, nie chce mi się szukać tego w chinach, bo każdy z innej parafii. Może w ogóle nie opisali co to jest. Ale i takie cuda techniki znajdują tam amatorów

                                        Wrzucam fotki moich xhp-50. Ustawienia mogą się różnić, fotki z telefonu, wybrałem dwie, które wyszły ostro i na których widać, jak mi się linia odcięcia rozmywa po niewielkiej odległości (podjechałem pooświetlać czyjś płot), tak, jakby z daleka brakowało im mocy.
                                        Załączone pliki

                                        Komentarz

                                        • xtremesystems
                                          RS
                                          • 2010
                                          • 2253
                                          • Hyundai

                                          za slabo sie cenie. za 500 moglbym je miec na sprzedaż takie same. dioda cree




                                          prawy ref ma na oko za wysoko. najlepiej jakbys dalej odjechal. (nawet nie wiem czy oba nie masz za wysoko. ale prawy wzgledem lewego chyba tez.

                                          Komentarz

                                          • grgr00
                                            Classic
                                            • 2016
                                            • 30

                                            ja za te dałem ponad 400 na allegro, bo głupi nie pomyślałem, że z chin za pół ceny to dostanę ;/

                                            może i są za wysoko, nie wnikam, lewa część na pewno odcina delikatnie opadając na dół, prawa świeci albo idealnie na wprost, albo nawet trochę do góry, jeżdżę na 1-nce, ale jeździłem na 0 to też nikt nie marudził, żebym go oślepiał. Odjeżdżanie niewiele tu da, bo jak dalej się odsunę, to już w ogóle nie widać, w którym miejscu odcina światło, rozmywa się cała linia. :/

                                            Komentarz

                                            • westwi78
                                              RS
                                              • 2008
                                              • 2940

                                              Kończą mi się ori ksenony w O2..szukam czegoś

                                              Sklep XenonSerwis prowadzi sprzedaż nowych i używanych oryginalnych reflektorów oraz osprzętu (Żarówki, Przetwornice, Startery, Moduły, Sterowniki) XENON / BI-XENON takich producentów jak : AL AutomotiveLihgting, Valeo, Hella,Denso, Koito, Bosch, Mitsubishi, Matsushita, Philips,Osram Xenarc


                                              albo



                                              jak myślicie?

                                              Komentarz

                                              • cysterniarz
                                                RS
                                                • 2008
                                                • 1887
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                                                westwi78, krótko w temacie, bierz xenarc night breaker. Polecam. Na początku lekko żółtawo ale jak się dopalą po czasie to świecą super. http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ht=xenon+night

                                                Komentarz

                                                • pstryczek
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 10772
                                                  • Superb III (3V3)

                                                  Mam i NB Unlimitedy i Cool Blue. Polecam te pierwsze, dają sporo więcej światła. Te drugie mam na razie na zapasie. :diabelski_usmiech
                                                  Marek

                                                  Komentarz

                                                  • thales
                                                    Classic
                                                    • 2014
                                                    • 36

                                                    Miałem ostatnio Osram NB.Po 4 miesiącach jedna się spaliła.Założyłem żarówki Ring Xenon Ultima

                                                    Może i nie są tanie ale świecą rewelacyjnie.Mnie akurat potrzeba jest dużo światła na drodze a jeśli już wyjeżdżam to zwykle jest to trasa Bastia-Starachowice,więc dużą część trasy pokonuję o zmroku i w nocy.Nie wiem jeszcze jaka wytrzymałość bo założone od września.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...