Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ASR w O2 czyli tzw szpera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ASR w O2 czyli tzw szpera

    szkielecik - patrz.pl fajny filmik
    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

  • #2
    ASR w O2 czyli tzw szpera

    Zastanawia mnie jak działa ASR w OII 1.9 Tdi w kwestii blokowania mechanizmu różnicowego podczas ruszania na śliskiej nawierzchni.
    W mojej "byłej" OI również Tdi wyraźnie był słyszalny zgrzyt hydrauliki ABS kiedy było blokowane koło obracające się szybciej co w efekcie zwiększało moment obrotowy koła obracającego się wolniej. (Niby szpera) ale efekt był niezły. W warunkach górskich podjazdy nie stanowiły większego problemu.
    Zrobiłem kilka prób OII gdzie jedna strona stała na czarnym asfalcie a druga na śniegu. Co prawda nie widziałem czy koło buksuje (kontrolka ASR zapalała się) obroty silnika spadały, ale nie był słyszalny charakterystyczny dźwięk.
    Czyżby w dobie oszczedności odstąpiono od "niepotrzebnego" gadżetu jakim być może w/g konstruktora była owa blokada?
    Opinie kolegów mile widziane.


    pzdr
    OII ambientna sztuka

    Komentarz


    • #3
      u mnie w takim przypadku jak twoj tez nie ma zgrzytu pojawia sie dopiero gdy obydwa kola zaczynaja buksowac
      SZŁEM BOKIEM BO NIE SZŁO INACZEJ IŚC
      Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców

      Komentarz


      • #4
        Jak dwa buksują jednakowo ta ASR powinien "odciąć" silnik. Chyba że obracają się z róznymi prędkościami to OK.
        Być może przy ruszaniu mądry komp nie pozwala na zadziałanie patentu aby nie spalić klocków (potężny moment obrotowy na kołach)

        Tak mi się tylko wydaje

        pzdr
        OII ambientna sztuka

        Komentarz


        • #5
          Re: ASR w O2 czyli tzw szpera

          Zamieszczone przez jacq
          W mojej "byłej" OI również Tdi wyraźnie był słyszalny zgrzyt hydrauliki ABS kiedy było blokowane koło obracające się szybciej co w efekcie zwiększało moment obrotowy koła obracającego się wolniej. (Niby szpera) ale efekt był niezły.

          pzdr

          ja mam O1 z 98/99 i nie mam kontrolki od ASR a zimą wyrażnie słyszę charakterystyczny zgrzyt, przy mocniejszym wcisnięciu pedału gazu, podobnie jest na błocie. :roll:

          I stąd moje pytanie czy ja mam czy też nie mam ASR, no bo gdyby,m mial to chyba kontrolka byc musi no nie :diabelski_usmiech

          czekam na wnioski i uwagi k
          była czeszka jest franca ale wolałem czeszkę

          Komentarz


          • #6
            jesli nie masz wylacznika ASR to na 100% nie masz tego systemu :!:
            on musi byc odlaczany bo nawet w instrukcji obsugi pisze ze czasmi
            trzeba wylaczyc ten system aby np rozbujac auto i wyjechac z dziury
            wiec to musi ci chrobotac cos innego :|

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez chester121
              jesli nie masz wylacznika ASR to na 100% nie masz tego systemu :!:
              on musi byc odlaczany bo nawet w instrukcji obsugi pisze ze czasmi
              trzeba wylaczyc ten system aby np rozbujac auto i wyjechac z dziury
              wiec to musi ci chrobotac cos innego :|
              no tylko że u kolegi co ma wyłącznik to chrobotanie jest identyczne :lol:

              a napewno nic mi nie trzaska w układzie napędoiwym ani jezdnym gdyż latem przy mozniejszym zerwaniu na asfalcie nic się nie dzieje, tak czy siak sprawa jest niejasna
              była czeszka jest franca ale wolałem czeszkę

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez lyzy 110
                ja mam O1 z 98/99 i nie mam kontrolki od ASR a zimą wyrażnie słyszę charakterystyczny zgrzyt, przy mocniejszym wcisnięciu pedału gazu, podobnie jest na błocie.
                A nie jest to coś podobnego do moich objawów, które opisałem w topicu "zgrzyt przy ruszaniu"? Jak dotąd doszedłem do tego, że to nie usterka mechaniczna, tylko coś z ABSem... I narazie nie miałem czasu za to się wziąść, tym bardziej, że teraz jak spadły temperatury, to objawy znacznie się zmniejszyły. :?
                srebrna O2 1.9 TDI BXE Ambiente, '06

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez tompol
                  Zamieszczone przez lyzy 110
                  ja mam O1 z 98/99 i nie mam kontrolki od ASR a zimą wyrażnie słyszę charakterystyczny zgrzyt, przy mocniejszym wcisnięciu pedału gazu, podobnie jest na błocie.
                  A nie jest to coś podobnego do moich objawów, które opisałem w topicu "zgrzyt przy ruszaniu"? Jak dotąd doszedłem do tego, że to nie usterka mechaniczna, tylko coś z ABSem... I narazie nie miałem czasu za to się wziąść, tym bardziej, że teraz jak spadły temperatury, to objawy znacznie się zmniejszyły. :?
                  hm ale z ABS-em wszystko oki, no cóż może TTTM :lol:
                  była czeszka jest franca ale wolałem czeszkę

                  Komentarz


                  • #10
                    U mnie też jest oki z ABSem. Działa. Tylko przy ruszaniu jest zgrzyt. I teraz czasem przy wolnej jeździe jak się dodaje lekko gazu na lodziku lub śniegu. :roll:

                    [ Dodano: Czw 01 Gru, 05 16:31 ]
                    Przypomniało mi się jeszcze, że w pewnym momencie wyjęte były czujniki ABSu do sprawdzenia i po ponownym zamontowaniu zauważyłem poprawę. A potem jeszcze ta zima... 8) Z tego faktu płynie moja nadzieja, że to czujniki lub tarcze impulsowe, ale to się okaże... :?
                    srebrna O2 1.9 TDI BXE Ambiente, '06

                    Komentarz


                    • #11
                      chester121 napisał/a:
                      jesli nie masz wylacznika ASR to na 100% nie masz tego systemu
                      on musi byc odlaczany bo nawet w instrukcji obsugi pisze ze czasmi
                      trzeba wylaczyc ten system aby np rozbujac auto i wyjechac z dziury
                      wiec to musi ci chrobotac cos innego


                      no tylko że u kolegi co ma wyłącznik to chrobotanie jest identyczne

                      a napewno nic mi nie trzaska w układzie napędoiwym ani jezdnym gdyż latem przy mozniejszym zerwaniu na asfalcie nic się nie dzieje, tak czy siak sprawa jest niejasna
                      no to znaczy ze masz ASR tylko twoje auto bylo pewno mocno bite i mechanik ktory to naprawial zapomnial ci ten przycisk wsadzic
                      bo innego wytlumaczenia nie ma :?
                      Jesli chcesz sprawdzic to, wjedz na jakas sliska nawierzchnie zaciagnij reczny wrzyc jedynke i gaz jesli obroty ci podskocza do maxa i nie beda chcialy zejsc to znaczy ze nie masz tego systemu


                      ASR MUSI byc odlaczane i koniec kropka :twisted:

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez chester121
                        ASR MUSI byc odlaczane i koniec kropka :twisted:
                        dokladnie, bez tego nie mozna byloby ruszyc z miejsca w niektorych sytuacjach.
                        u mnie nic nie zgrzyta w czasie dzialania ASR.

                        a tak poza tym, jestescie pewni, ze ASR=szpera?
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          no to znaczy ze masz ASR tylko twoje auto bylo pewno mocno bite i mechanik ktory to naprawial zapomnial ci ten przycisk wsadzic
                          :diabelski_usmiech he he dobre no lecz niestety nie było

                          Jesli chcesz sprawdzic to, wjedz na jakas sliska nawierzchnie zaciagnij reczny wrzyc jedynke i gaz jesli obroty ci podskocza do maxa i nie beda chcialy zejsc to znaczy ze nie masz tego systemu
                          hm i tak się dzieje że moge kręcić na maxa w miejscu :roll:


                          a tak poza tym, jestescie pewni, ze ASR=szpera?
                          no własnie czy to jest napewno tak :?
                          była czeszka jest franca ale wolałem czeszkę

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez lyzy 110
                            Jesli chcesz sprawdzic to, wjedz na jakas sliska nawierzchnie zaciagnij reczny wrzyc jedynke i gaz jesli obroty ci podskocza do maxa i nie beda chcialy zejsc to znaczy ze nie masz tego systemu
                            hm i tak się dzieje że moge kręcić na maxa w miejscu :roll:
                            czyli ASR'u brak.
                            pzdr!
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              nie upierałem się że jest k

                              bęzie OII to będzie i ASR
                              była czeszka jest franca ale wolałem czeszkę

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez szkoda
                                a tak poza tym, jestescie pewni, ze ASR=szpera?
                                nie jesteśmy... na prawdziwą szperę, która zresztą bardzo dobrze się tam sprawdza, zdecydował się np. ford w modelu Focus RS. Zresztą system firmy quaife można też zastosować w Octach - nie wiem, czy w dwójkach już też (do skrzyni z 1.9 pewnie mają w ofercie), ale w jedynkach np. do 1.8T to wydatek rzędu 5-6 tys. PLN - dlatego odpuściłem sobie - za stare mam auto, by do niego jeszcze tyle dołożyć Tu można trochę poczytać o tych produktach link. Ma się to nijak do ASRu, który prawdę mówiąc przydatny jest głównie, gdy jest bardzo ślisko, lub gdy możliwości auta przewyższają możliwości kierowcy...

                                Pozdrawiam!
                                Bartek
                                była mocna Octa, a jest konik
                                Greckie Delikatesy

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X