Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2FL] montaż MFA (komputer pokładowy) w Classic/Mint

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    no to super wiadomość.
    Zamówiłem najnowszy kabelek więc się pobawię niebawem.
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • #52
      Szukam kogoś z okolic Katowic, kto by mi uruchomił komp. w Mincie w rozsądnych pieniądzach i nie narobił czegoś złego przy okazji . Manetka załozona, sterownik z końcówką CH tez.

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez Enriquez
        Zamówiłem najnowszy kabelek u necka99 więc się pobawię niebawem.
        Ile taka przyjemność kosztuje jeśli można wiedzieć?

        Komentarz


        • #54
          ...
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez Enriquez
            Napisz do /skasowane/ na PW, to się dowiesz. Nie wiem, czy chce tu opowiadać o cenach. Kabel mam obiecany za 2 tygodnie, taki który będzie działał ze wszystkim w FL.
            Też się zastanawiam nad tym kabelkiem, ale mam wątpliwości do jego możliwości a w szczególności chodzi mi o długie kodowanie (zabawy z dźwiękami alarmu, wyłączanie zdalnego uruchamiania tylnej wycieraczki, itp. ale w FLce) Mam nadzieje, że podzielisz się z nami uwagami i spostrzeżeniami co do tego zakupu
            Mój liftback scout

            Komentarz


            • #56
              Ponoć ma te wszystkie rzeczy robić, ale będzie za 2 tygodni dostępny.
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #57
                Witam,

                Chciałem dzisiaj zamontować tempomat w ASO i niestety

                Powiedzieli mi, że potzrebuję jakąś wiązkę oprócz manetki.

                Czy ktoś montował (dokladal) tempomat do OII FL ambiente i czy faktycznie potzrebna jest jakaś wiązka, czy możną ją dokupic i jaki jest jej numer katalogowy?

                Proszę o odpowiedź.

                Pozdrawiam,
                Radik
                ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                Komentarz


                • #58
                  Dokładałem do swojej O2FL, potrzebna jest TYLKO manetka i zakodowanie VCDS'em lub Can Commanderem

                  Komentarz


                  • #59
                    brongo,
                    A wiesz jak wygląda ta "magiczna" wiązka?

                    Mógłbym podesłać Tobie zdjęcie manetki, żebyś ocenił czy jest w niej wszystko co jest potrzebne?

                    Pozdrawiam,
                    Radik
                    ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                    Komentarz


                    • #60
                      Nie istnieje żadna 'magiczna wiązka', do O2FL Ambiente potrzebujesz włożyc manetkę o numerze 1K0953513G i programem VCDS uruchomić tempomat. To wszystko. Jeżeli ktoś opowiada Ci o jakichś dodatkowych kabelkach to nie ma pojecia o tempomacie w O2FL

                      Komentarz


                      • #61
                        Dla mnie to jest jasne, ale okazuje się, że nie dla każdego ASO.

                        Pozdrawiam,
                        Radek
                        ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                        Komentarz


                        • #62
                          Jak juz jestesmy przy mincie to w mojej skodzince na samym dole auto podczas jazdy pokazuje prędkość jazdy w mph a jak sie zatrzymam to ogolny przebieg auta... Fajna sprawa, tylko czy jest mozliwośc, aby te mph zmienić na kmh? W ksiazce napisane jest ze wzglednie moza to zrobic tylko nie jest napisane w jaki sposob....? czy ktos sie moze orientuje jak to zrobic ?? Bylbym wdzieczny

                          Komentarz


                          • #63
                            dla uściślenia - mając Minta z grudnia 2009 rozumiem, że mam w nim moduł z kompem i tempomatem. Wystarczy zmienić manetki i aktywować to wszystko i będzie banglało?
                            Alfee
                            Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                            Kawasaki ER5 :-)

                            Komentarz


                            • #64
                              Witam - ja mam minta z sierpnia 2009 i chciałem założyć sobie tempomat to w serwisie powiedzieli że spoko zmieniam tylko manetkę + 400 :shock: za montaż i odblokowanie to rozumiem że jak mogę założyć tempomat to mogę również ten komputerek czy jest jeszcze inna opcja

                              [ Dodano: Sro 13 Sty, 10 00:26 ]
                              - jeszcze parę pytań
                              - jak nazywa się programik którym mogę zrobić autoscana i gdzie można go zdobyć ( do fabi używałem polskiego vaga i kabla vag) ale tu czytam o innych urządzeniach co to jest to VCDS rodzaj kabla,czy oprogramowania.
                              - no i juz - ostatnie pytanie gdzie w o2 fl2009 jest wtyk serwisowy do podłączenia kabla

                              Komentarz


                              • #65
                                Witam serdecznie .mam nastepujace pytanie :czy jest opcja dolozenia komputera do minta w serwisie skody ,jesli tak to ile to kosztuje. Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi na moje pytanie.

                                Komentarz


                                • #66
                                  właśnie przymierzam się do wymiany kierownicy na skórzaną z multifunkcją. komputer w mojej wersji mam (Ambient) więc teoretycznie nie powinno być kłopotu z tego co wyczytałem powyżej. z drugiej strony rozmawiałem ze znajomym (handel częściami VAG) i mówił, że bez dodatkowego modułu się nie obejdzie. dzwoniłem do serwisu w tej sprawie i do tej pory nie dostałem telefonu zwrotnego trochę zgłupiałem, więc proszę o rozjaśnienie sytuacji
                                  Dobra nuta do auta - Sound Delivery Music Agency & Records
                                  Renowacja Mercedes 300D '85
                                  Moja galeria

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez Slawek_2005-S1
                                    Witam - ja mam minta z sierpnia 2009 i chciałem założyć sobie tempomat to w serwisie powiedzieli że spoko zmieniam tylko manetkę + 400 :shock: za montaż i odblokowanie to rozumiem że jak mogę założyć tempomat to mogę również ten komputerek czy jest jeszcze inna opcja

                                    [ Dodano: Sro 13 Sty, 10 00:26 ]
                                    - jeszcze parę pytań
                                    - jak nazywa się programik którym mogę zrobić autoscana i gdzie można go zdobyć ( do fabi używałem polskiego vaga i kabla vag) ale tu czytam o innych urządzeniach co to jest to VCDS rodzaj kabla,czy oprogramowania.
                                    - no i juz - ostatnie pytanie gdzie w o2 fl2009 jest wtyk serwisowy do podłączenia kabla
                                    Nie wiem jak z 'komputerkiem', ale pozostałe rzeczy to:
                                    - programik do AUTO-SCAN'a to VCDS (dawniej sie nazywał VAG-COM). VCDS to jest oprogramowanie, a kabelek (czyli inaczej "interface") można kupić na VCDS.PL
                                    - pod kierownicą z lewej strony - niemal przy samym błotniku.
                                    Pozdrawiam,
                                    Michał

                                    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      kropeck - dzięki

                                      [ Dodano: Sob 16 Sty, 10 21:41 ]
                                      Mam pytanie znalazłem sprzedającego który ma manetkę ale różni się ostatnią literką k0953513j - takie potrzebuje a on ma k0953513a - czy ktoś sie orientuje czy będzie pasować

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez codec
                                        właśnie przymierzam się do wymiany kierownicy na skórzaną z multifunkcją. komputer w mojej wersji mam (Ambient) więc teoretycznie nie powinno być kłopotu z tego co wyczytałem powyżej. z drugiej strony rozmawiałem ze znajomym (handel częściami VAG) i mówił, że bez dodatkowego modułu się nie obejdzie. dzwoniłem do serwisu w tej sprawie i do tej pory nie dostałem telefonu zwrotnego trochę zgłupiałem, więc proszę o rozjaśnienie sytuacji
                                        Są 3 rodzaje sterowników kolumny kierownicy:
                                        - lowline: nie obsługuje tempomatu, komputera pokładowego ani kierownicy multifunkcyjnej
                                        - midline: obsługuje komputer pokładowy i tempomat
                                        - highline: obsługuje komputer, tempomat i kierownicę wielofunkcyjną

                                        W swojej wersji Ambiente masz komputer pokładowy więc sterownik jaki posiadasz to raczej wersja midline. Więc w takim przypadku Twój znajomy ma rację - trzeba wymienić sterownik kolumny kierowniczej na wersję 'highline'.
                                        Żeby potwierdzić czy ta wymiana jest konieczna podeślij numer sterownika jaki masz teraz zainstalowany (najprościej odczytać to VCDSem/VAG-COMem).

                                        [ Dodano: Nie 17 Sty, 10 09:31 ]
                                        Zamieszczone przez Slawek_2005-S1
                                        Mam pytanie znalazłem sprzedającego który ma manetkę ale różni się ostatnią literką k0953513j - takie potrzebuje a on ma k0953513a - czy ktoś sie orientuje czy będzie pasować
                                        Lepiej nie eksperymentować - kupuj wersję, która dokładnie pasuje do Twojego modelu. Tutaj masz kilka informacji: Forum - Octavia Club Polska

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Stering Wheel module:
                                          1K0 953 549 CQ
                                          Dobra nuta do auta - Sound Delivery Music Agency & Records
                                          Renowacja Mercedes 300D '85
                                          Moja galeria

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Zamieszczone przez codec
                                            Stering Wheel module:
                                            1K0 953 549 CQ
                                            Midline - nie obsługuje kierownicy wielofunkcyjnej.

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              czyli szukać z CD, CH, CE, CF czy CK? tyle wyczytałem z tego tematu, ale nadal nie wiem który do mojej wersji auta :/
                                              Dobra nuta do auta - Sound Delivery Music Agency & Records
                                              Renowacja Mercedes 300D '85
                                              Moja galeria

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Zamieszczone przez codec
                                                czyli szukać z CD, CH, CE, CF czy CK? tyle wyczytałem z tego tematu, ale nadal nie wiem który do mojej wersji auta :/
                                                najlepiej CH - pewniak

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  ok, dzięki
                                                  Dobra nuta do auta - Sound Delivery Music Agency & Records
                                                  Renowacja Mercedes 300D '85
                                                  Moja galeria

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Zamieszczone przez codec
                                                    czyli szukać z CD, CH, CE, CF czy CK? tyle wyczytałem z tego tematu, ale nadal nie wiem który do mojej wersji auta :/
                                                    Trzeba zobaczyć w ETCE - tam znajdziesz odpowiedź. Tylko, że trzeba mieć ETKE z najnowszymi update'ami. Może w ASO jakimś cudem Ci znajdą odpowiedni sterownik (w końcu mają najnowsze etki)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X