Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2FL] montaż MFA (komputer pokładowy) w Classic/Mint

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy jest może ktoś na Forum z Warszawy, kto by mnie wsparł w programowaniu tempomatu? Mam założone "nowe" manetki (5K0953502N), auto zabrałem do "majstra" który mi zaprogramował komputer pokładowy, ale na tempomacie poległ i stwierdził, że się nie da...

    Komentarz


    • Mam swoją manetkę ze sterowaniem kompa na zbyciu, bo została mi po włożeniu MF, pasowałoby ją wystawić, bo się kurzy, tylko potrzebuje od Was info, czy żeby w mincie czy classicu zagadało MFA wystarczy sama manetka + moduł obsługujący tempomat czy zegar też musi być dostosowany?
      Moje 1.6 MPI BSE

      Komentarz


      • Zamieszczone przez naver Zobacz wpis
        zy żeby w mincie czy classicu zagadało MFA wystarczy sama manetka + moduł obsługujący tempomat czy zegar też musi być dostosowany?
        Według mojej wiedzy wystarczy odpowiednia taśma airbag pod kierownicą i do tego manetki obsługujące komputer.
        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
        ​​​
        Grzegorz

        Moja Ambitna Czarnula

        Komentarz


        • Zamieszczone przez naver Zobacz wpis
          Mam swoją manetkę ze sterowaniem kompa na zbyciu, bo została mi po włożeniu MF, pasowałoby ją wystawić, bo się kurzy, tylko potrzebuje od Was info, czy żeby w mincie czy classicu zagadało MFA wystarczy sama manetka + moduł obsługujący tempomat czy zegar też musi być dostosowany?
          W mincie wystarczy zmiana manetki zespolonej licznik obsłuży
          Skoda Octavia II FL
          Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

          https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

          Komentarz


          • Witam,
            W octavii 2 fl 2010 jest założony tempomat i teraz chciałbym dołożyć manetkę ze sterowaniem komputera. Czy jest ktoś z forum lub macie namiary żeby pomógł to ogarnąć, z Łodzi lub okolic.
            Pozdrawiam

            Komentarz


            • Ja może będę mógł pomóc. Zadzwoń to ustalimy co trzeba. 510 150 407
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • Panowie, jeśli było to sorry, może przeoczyłem. Czym różni się ta manetka 1K0 953 519 A od tej 1K0 953 513 E ??? Tą z końcówką "A" mam u siebie zamontowaną, dla mnie szarego lajka to tylko manetka z końcówką "E" ma więcej oznaczeń na dźwigni, czy się myle ? Moduł kierownicy na dniach mi przyjdzie, więc pytam orientacyjnie czy jeszcze jednak kupiłem złą manetke od mfa ?
                Załączone pliki

                Komentarz


                • Tylko grafiką na manetce. Elektrycznie są takie same.
                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • Czesc wzystkim!
                    Od dwoch dni jestem posiadaczem Octavi II LIFT w wersji Mint rok 2010, niestety jest to tzw. golas. Chcialbym dolozyc tempomat i komputer pokladowy w manetce.
                    Posiadam modul: 1K0953549DA
                    zegary: 1Z0 920 803F

                    sprawdzilem ze modul jest lowline, wiec pewnie trzeba go zamienic na przynajmniej midline? Czy trzeba patrzec na rocznik modulu? a jak kwestia z zegarami, czy tez musze wymienic na inne?

                    z gory dzieki za odpowiedz!

                    Komentarz


                    • Nie muisz wymieniać licznika. Sterownik CQ.
                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                      Komentarz


                      • ja też miałem golasa, u siebie sam zakładałem moduł 1K0 953 549CF z 2011r a samochód posiadam z 2009r - wszystko działa. Wydaje mi się, że rok nie ma znaczenia - to był mój pierwszy mod

                        Komentarz


                        • Wszystko sie udalo! Tempomat i komputer pokladowy zakodowany. Dziala az milo.
                          Dzieki wielkie za pomoc w doborze czesci.

                          Komentarz


                          • Posiadam u siebie sterownik 1K0-953-549-CS. Czy mogę go wymienić na 1K0-953-549-AH żeby działał komputer na manetce i tempomat? Znalazłem ten sterownik z Audi a3 2007r.
                            Zamontowane mam takie manetki jak na zdjęciu. Numer lewej 1K0-953-513-E ,a prawej 1K0-953-519-H. Czy są one zespolone i muszę też kupić zespolone czy oddzielne wystarczą? I ostatnie pytanie, z jakimi oznaczeniami kupić manetki, czy nie ma różnicy?1.jpg
                            Załączone pliki

                            Komentarz


                            • Manetki nie są zespolone.
                              Kup lewą 1K0953513G lub F
                              Prawą 1K0953519J
                              Sterownik 1K0953549CM lub CN
                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                                Manetki nie są zespolone.
                                Kup lewą 1K0953513G lub F
                                Prawą 1K0953519J
                                Sterownik 1K0953549CM lub CN
                                Zmontowałem lewą manetke z końcówką F a prawą J. Komputer działa. Natomiast tempomat nie. W VCDS jest błąd 00895. Czy w tym przypadku muszę lutować kabelki manetki? Przy montażu nie sprawdziłem czy się wszystko zgadza. Moduł mam CN.

                                Komentarz


                                • Zakodowałeś w silniku tempomat?
                                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                                    Zakodowałeś w silniku tempomat?
                                    Rozebralem wszystko i zlutowalem kabelki żółte. Zakodowalem tempomat. Zaraz sprawdzę czy działa ale jak naprawić wspomaganie i esp?

                                    Komentarz


                                    • Masz czujnik skrętu. G85. Po wymianie modułu trzeba zrobić jego adaptację.
                                      Zależnie od pompy ABS jaką masz robi się to w ABS lub we wspomaganiu kierownicy.
                                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                                        Masz czujnik skrętu. G85. Po wymianie modułu trzeba zrobić jego adaptację.
                                        Zależnie od pompy ABS jaką masz robi się to w ABS lub we wspomaganiu kierownicy.
                                        Tempomat i komp działa. Masz jakiś poradnik do adaptacji tego czujnika?

                                        Komentarz


                                        • Dobra esp już się nie świeci, jakoś ogarnąłem. Ale kierownica jak świeciła tak świeci i nie ma wspomagania.

                                          Komentarz


                                          • Ale zaspamowałam, ale poradziłem sobie już ze wszystkim

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X