Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Multifunkcje mam i ja :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • U mnie dał radę, to nie widzę powodu dla którego ma u Ciebie nie działać.
    A co do manetki zespolonej, myślę, że nie będzie pasować do kolumny kierownicy.
    No i musiałbyś też wymienić moduł.
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • Enriquez, no nie wiem, ogolnie mamy inne liczniki i to jest powod nr jeden :twisted:
      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


      Komentarz


      • Tak czytam i czytam i dochodzę do wniosku, że kierownica wielofunkcyjna powinna być w standardzie od ambiente

        Komentarz


        • misiek^wro,

          i jak tam wyniki kodowania? działa?
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • Enriquez, szczerze to nie sprawdzalem, wolalem wypic browara i dolozyc drugie lusterko skladane :twisted:
            Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
            Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
            ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

            TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


            Komentarz


            • :twisted:
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Enriquez
                i jak tam wyniki kodowania? działa?
                Oprocz tego co Ty zapodales, spr tez inne. Nie dziala :twisted:
                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                Komentarz


                • witam,
                  miałem zwykłą plastikową kieownicę. sterownik kierownicy - 1K0-953-549-AF. Taśma do podłączenia - standart 1K0 971 584 - bez wyjścia na multi funckję. Radio - fabryczne skody bez mp3.

                  Kupiłem kiero skórzaną, z multi funkcją.

                  Co muszę wymienić, żeby kierownica działała?

                  Komentarz


                  • sterownik kiery
                    1K0 953 549 AG, AJ, AK, AL, AQ, AS

                    wiązka kiery
                    1K0 971 584 C
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez krzynol
                      sterownik kiery
                      1K0 953 549 AG, AJ, AK, AL, AQ, AS

                      wiązka kiery
                      1K0 971 584 C
                      dzięki za szybką odpowiedź.
                      Rozumiem, ze to wszystko w co dodatkowo musze się wyposażyć?

                      Komentarz


                      • jo + vcds + i narzędzia
                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                        poprzednie modele:
                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                        Komentarz


                        • dzięki za pomoc.
                          Poinformuję, jak już wszystko będzie hulać...

                          Komentarz


                          • Witam wszystkich,
                            Mam pytanie dotyczące montażu kiery z multifunkcją w moim aucie. Samochód to Octavia II przed FL (listopad 2007) wersja L&K. Moduł zgodnie z tym co podali mi panowie w ASO to 1K0 z końcówką BK. Posiadam już fabrycznie zamontowany tempomat oraz MAXI-DOT-a. Chciałbym wiedzieć czy oprócz kabelka i kiery będzie mi potrzebne coś jeszcze aby to zadziałało. Panowie w ASO powiedzieli że sama kiera będzie kosztowała około 2 tys zł !! Pytając ich czy aby się nie pomylili powiedzieli, że absolutnie, że tam w kierownicy jest jeszcze jakiś moduł i dlatego taka cena. Prawdę mówiąc to nie do końca potrafili oni sprecyzować co to za moduł jest w tej kierownicy i skąd te 2 tys. Powiedzieli tylko to co wyszło im w komputerze. Dlatego pytam Was jak to widzicie ? I jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli zamontuję sobie kierę z mlf obsługującą tylko radio (bez telefonu) to czy nadal będę mógł obsługiwać MAXI-DOT-a z manetki od wycieraczek czy te przyciski staną się nieaktywne ? Pytam ponieważ gdzieś pojawiła się informacja, że po montażu kiery z mlf te przyciski właśnie przestają działać a wyświetlacz obsługuje się z kiery. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
                            Pozdrawiam

                            Komentarz


                            • neo007303, tylko kiera + kabel. BK to modul Highline.


                              Zachecam wszystkich pytajacych do samodzielnosci :

                              Steering Wheel Control Module Versions - Ross-Tech Wiki


                              Strona BYŁA podawana w tym watku pare razy.
                              Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                              Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                              ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                              TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez neo007303
                                tam w kierownicy jest jeszcze jakiś moduł i dlatego taka cena
                                no jest sterownik kierownicy multifunkcyjnej, ale na allegro te kierownice sąsprzedawane razem z nim
                                więc cena w ASO nijak się ma do rzeczywistości, zresztą jak wiele innych cen
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • Jeśli chodzi o stronę ross-tech-a to widziałem ją wielokrotnie i stąd też wiedziałem, że moduł BK podejdzie do kiery mlf. Tyle że zmylili mnie panowie z ASO mówiąc o jakichś dodatkowych modułach w kierownicy no i oczywiście cenie (lekko absurdalnej). Tak więc dzięki Panowie za odpowiedź ale nadal mam pytanie dotyczące tej manetki obsługującej MAXI-DOT-a i wycieraczki. Czy przyciski na niej obsługujące sterowanie MAXI-DOT-em będą nadal aktywne po wymianie kiery na mlf czy obsługa będzie z kiery ? Przepraszam jeśli coś mieszam ale tak gdzieś wyczytałem i nie daje mi to spokoju.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez neo007303
                                    Tyle że zmylili mnie panowie z ASO mówiąc o jakichś dodatkowych modułach w k
                                    No to już sa idioci do 2
                                    Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                    Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                    ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                    TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                    Komentarz


                                    • neo007303, w kierze przed FL nie ma sterowania Maxi-Dota, pomylilo Ci sie z ta po FL. Obsluga nadal bedzie manetka.
                                      Marek



                                      Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                      Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                      Komentarz


                                      • Dzięki Wam Panowie za szybkie i rzeczowe odpowiedzi. Tego właśnie potrzebowałem. Teraz już wszystko jest dla mnie jasne i klarowne. Pozdrawiam.

                                        Komentarz


                                        • witam,
                                          po montażu kiery, kabelka odpowidniego sterownika co trzeba zrobić w VCDS żeby multifunkcja działała?

                                          poproszę w miarę łopatologicznie, bo jestem zielony

                                          Komentarz


                                          • Kiera FL MLF zawitała w końcu i u mnie . Muszę teraz tylko uruchomić MLF. Czy orientujecie się, jaki sterownik/moduł jest w ELEGANCE 2007-2008 :?: . Rozmawiałem z pewnym Magikiem od aut VAG.... powiedział mi, że w 95% jest w stanie zrobić wszystko bez wymiany modułu i wywalania 500 zł . Robił już podobne cuda w Audi. Jestem tego bardzo ciekaw. za tydzień przekonam się, czy faktycznie da się to zrobić.
                                            * CHRYSLER 300C "SRT8" 6.1 V8 HEMI (450 KM)
                                            * AUDI A3 Sportback 3.2 V6 (250 KM) "RS3"

                                            Komentarz


                                            • Co trzeba rozkręcić żeby zczytać numer sterownika dla upewnienia się czy obsłuży multifunkcję i tempomat?

                                              Komentarz


                                              • Przyłączam się do pytania bo nie mam dostępu do VCDsa.
                                                * CHRYSLER 300C "SRT8" 6.1 V8 HEMI (450 KM)
                                                * AUDI A3 Sportback 3.2 V6 (250 KM) "RS3"

                                                Komentarz


                                                • trzeba zdjąć osłonę kierownicy - 2 śrubki ukażą się po zdjęciu górnej pokrywy - jest na wcisk, jedna śrubka na dole...
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • Witam wszystkich ponownie
                                                    W jednym z poprzednich wątków pisałem tutaj, iż posiadam moduł BK zgodnie z tym co dowiedziałem się w ASO i mam zamiar doposażyć auto w kierę MLF. Oczywiście jak to zwykle bywa ASO g...o wie i dopiero kolega Enriquez, oświecił mnie, iż w rzeczywistości posiadam moduł BN który jak wiadomo ze strony ross-tech jest modułem midline nie obsługującym MLF. Wg wyżej wspomnianej strony modułem pasującym w zamian za mój BN (SW 0100/0101) jest moduł BK o tym samym SW. Jednakże po codzienny przekopywaniu Allegro, E-bay itp dochodzę powoli do wniosku, że ten moduł jest w zasadzie nieosiągalny. Stąd moje pytanie - czy mogę mój BN zastąpić np. BS lub BG ? Pytam dlatego, że są one osiągalne np. BS wisi teraz na Allegro w niezłej cenie, jednakże mają one SW 0101 a co za tym idzie obawiam się czy wszystko będzie okej po ich montażu. Nie chcę mieć problemów (z klaksonem czy innych błędów w VCDS-ie) o których tutaj czytałem. Bardzo proszę o odpowiedź bo przyznam szczerze, że troszkę się napaliłem na tą kierę MLF tym bardziej, że ostanio miałem możliwość użytkowania autka z tym udogodnieniem Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X