Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] automatyczne otwieranie klapy bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witam.
    Znalazłem firmę METALimpex która sprzedaje takie sprężynki SB-20051 ,moim zdaniem jest o tym symbolu, koszt takiej sprężynki to 7,28+vat. Oczywiście plus koszty wysyłki, zamówię dziś 4 sztuki i z kimś wypróbuję.
    Z tego co zauważyłem to sprężynki do kombi mają ucięte 2 ogniwa.
    Jeśli się mylę proszę o poprawienie.
    Pozdrawiam
    Mariusz

    Komentarz


    • maku-2004,
      Ja głoszę się na ochotnika wypróbowania , tym bardziej że już wypróbowałem nie pasujące siłowniki od sharana
      Daniel

      Komentarz


      • Zamówienie dotarło, ale dopiero w poniedziałek wyślą.
        Pozdrawiam
        Mariusz
        Pozdrawiam
        Mariusz

        Komentarz


        • Zamieszczone przez maku-2004
          Z tego co zauważyłem to sprężynki do kombi mają ucięte 2 ogniwa.
          w takim razie do kombi może trzeba będzie zamówić te o symbolu SB-20044 lub SB-20038
          Sebastian

          Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

          www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

          Komentarz


          • Podrzuciłem temat w fabia club , teraz mamy sprzymierzeńców :diabelski_usmiech

            link FABIACLUB.PL - Zobacz temat - Automatyczne otwieranie klapy bagażnika
            Daniel

            Komentarz


            • Z moich wyliczeń wychodzi ta SB-20044, najlepiej jak przyjdą te "51" to trzeba sprawdzić na liftbecku i kombi. Jak będzie za długa to skracać i testować.
              Pozdrawiam
              Mariusz

              Komentarz


              • Zamieszczone przez maku-2004
                Witam.
                Znalazłem firmę METALimpex która sprzedaje takie sprężynki SB-20051 ,moim zdaniem jest o tym symbolu, koszt takiej sprężynki to 7,28+vat. Oczywiście plus koszty wysyłki, zamówię dziś 4 sztuki i z kimś wypróbuję.
                Z tego co zauważyłem to sprężynki do kombi mają ucięte 2 ogniwa.
                Jeśli się mylę proszę o poprawienie.
                coś mi sie zdaje, ze bedzie ruch z tymi sprężynkami....
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • jak sie sprawdza to bedzie napewno
                  ja czekam na spresynki do wiatrówki - moze bede pierwszy
                  ale jaknajbardziej pisze sie na sprezyny o których mowa w ostatnich postach
                  moja czarna SKODA OCTAVIA II 1.9 TDI
                  sprzedaje na allegro - zapraszam ops:

                  Komentarz


                  • Ja też powysyłałem kilka zapytań i mam odpowiedź.
                    Pytałem o sprężynę z parametrami SZ-8020 20x51.
                    Koszt jednej sprężyny robionej na zamówienie to 10,80zł netto/szt przy ilości 20szt.

                    Jak weźmiemy więcej to powinno być taniej.

                    Komentarz


                    • W w O2 combi po zamknięciu klapy na sprężynę jest około 28mm, +/- 1mm więc trochę ciasno ale się zmieszczą te SZ-8020 (SZ 8020 Dh = 26 mm. L0 = 76 mm.) jeszcze jak dorwę suwmiarkę to sprawdzę dokładnie jak również od jakiego wysunięcia się tłoka siłownik sam podnosi klapę - te dwie liczby są jak sądzę (poza siłą sprężyny) kluczowe dla powodzenia tej akcji ;-)
                      - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                      Komentarz


                      • Sprostowanie 4 sprężynki to koszt 26,01 co daje 6,5025/szt. + plus koszty wysyłki 15,76
                        Pozdrawiam
                        Mariusz

                        Komentarz


                        • no ale nie bedziemy zamawiac po 4 tylko p 2
                          15 zł za wysyłkę?
                          list priorytetowy kosztuje około 6 zł
                          moja czarna SKODA OCTAVIA II 1.9 TDI
                          sprzedaje na allegro - zapraszam ops:

                          Komentarz


                          • Ja nie podałem kosztów dla nas, tylko koszt jaki dostałem na fakturze proforma. Najpierw chcę potwierdzić czy będą dobre, a później każdy może sobie zamówić
                            Tomasz Zientek
                            METALimpex sp. z o.o.
                            43-100 Tychy / Poland
                            ul. Przemysłowa 55
                            Tel. +48 32 323 22 85, +48 32 780 19 80
                            Fax. +48 32 780 19 81
                            [email protected]

                            lub zamówienie zbiorowe.
                            Pozdrawiam
                            Mariusz

                            Komentarz


                            • najpierw sprawdzmy czy te sprezyny działaja
                              potem zbiorówka, alb ktoś kupi i bedzie dystrybuował
                              moja czarna SKODA OCTAVIA II 1.9 TDI
                              sprzedaje na allegro - zapraszam ops:

                              Komentarz


                              • maku-2004, niezłe, to bliżej już nie było :lol: , jak by co to ja mam kombi to jak dojdą to się możemy spotkać ;-) jak bywasz na Bielanach / Żoliborzu
                                - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                Komentarz


                                • Z moich wyliczeń wychodzi ta SB-20044, najlepiej jak przyjdą te "51"
                                  tylko, że może być problem z miejscem po zamknięciu klapy. Na siłowniku miedzy zaczepem a cylindrem zostaje po zamknięcieu ok 28mm natomiast max ugięcie sprężyn SB - 20044 to 16,5 mm co przy dł całkowitej 44 mm daje nam 27,5 mm - zostaje ok 0,5 mm.

                                  SB 20038 (38 mm długosci) może natomiast mieć mniejszą siłę
                                  Sebastian

                                  Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                                  www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                                  Komentarz


                                  • sazad, dlatego te sprężyny powinny być z taśmy a nie z drutu, bardziej się dają ścisnąć
                                    - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Jac_ek
                                      sazad, dlatego te sprężyny powinny być z taśmy a nie z drutu, bardziej się dają ścisnąć
                                      Zdecydowanie tak 8)
                                      Daniel

                                      Komentarz


                                      • Jac_ek, tylko, że te SB 20044 chyba właśnie są z taśmy
                                        Sebastian

                                        Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                                        www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                                        Komentarz


                                        • no i już u siebie pomierzyłem to co się dało czyli
                                          max dł sprężyny po ściśnięciu 28mm
                                          dł wysunięcia siłownika kiedy klapa bagażnika już się sama otwiera ~45mm
                                          czyli sprężyna musi działać w zakresie od min 28mm po ściśnięciu do minimum 45mm (więcej może być ważne żeby nie mniej) - niestety dynamometru już nie mam ale jak pchałem za tłok to dużej siły tam nie potrzeba żeby kalpę otworzyć z siłownika
                                          - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                          Komentarz


                                          • Chłopakom z Fabia club się udało i maja namiary na firmę w Polsce która ma takie sprężynki jakie nas dokładnie interesują :twisted:
                                            link FABIACLUB.PL - Zobacz temat - Automatyczne otwieranie klapy bagażnika
                                            Daniel

                                            Komentarz


                                            • No to czas zebrać się i zamówić hurtowo SZ8020 20x051.

                                              Komentarz


                                              • Do naszych skodzinek Jarek_wawa, raczej SZ-8020 25 X 076

                                                Tak mi się przynajmniej wydaje ale pewny na 100% nie jestem :?
                                                Daniel

                                                Komentarz


                                                • lilo, tu BEENDET !!! Sammelbestellung Federn für das Automatisch öffnen der jest napisane że do Octavii 1Z czyli O2 potrzeba 20x051, jak podejrzewam O2 i O2fl ma takie same wymiary więc 20x051.

                                                  Komentarz


                                                  • Tak ale nie czasami do kombi ???
                                                    Daniel

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X