Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] automatyczne otwieranie klapy bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • no efekt idealny świetna robota :]
    Skoda OCTAVIA II by Marcin0201

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ght=marcin0201

    Komentarz


    • Zamieszczone przez marc!n
      sciagnęłem sprezyny i było OK
      nie mam pojecia czemu tak jest ale tak sie dzieje
      - pewnie cylinder siłownika nie miał dość miejsca przez tę za długą sprężynę by się złożyć i wypchnął klapę do tyłu tak jak za długie siłowniki od Sharana co przerabiał kolega Lilo. Wyjąłeś sprężynę i wróciło do normy - na szczęście nie pogięło mocowania zawiasów klapy.

      [ Dodano: Sro 12 Maj, 10 21:28 ]
      Zamieszczone przez szkoda
      hehe, ale Was pogięło
      Jak powiedział Woody Allen "Zboczeniem jest robić To normalnie" :twisted:
      Sebastian

      Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

      www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

      Komentarz


      • SUPER SUPER

        Czekam na rozwój sytuacji.
        Uniden 520 XL + President Floryda

        Komentarz


        • marc!n, rewelacja...tez tak chce :szeroki_usmiech

          Komentarz


          • Zamieszczone przez sazad
            pewnie cylinder siłownika nie miał dość miejsca przez tę za długą sprężynę by się złożyć i wypchnął klapę do tyłu tak jak za długie siłowniki od Sharana co przerabiał kolega Lilo.
            Ja je tylko kupiłem nawet nie rozpakowałem ten temat pierwszy przerobił OctaviaRS TDI
            Daniel

            Komentarz


            • Zamieszczone przez marc!n
              sprężyny te co miałem - od wiatrówki

              marc!n, Brawo. Cieszę się, że Cię skłoniłem do tych sprężyn. Oglądałem je na rynku i wydały mi się właśnie dość mocne do tego celu. Jeszcze raz brawo.
              Alfee
              Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
              Kawasaki ER5 :-)

              Komentarz


              • wreszczie jakiś progres
                1.8T AGU L&K

                2.0TDI BKD ELEGANCE

                TOYOTA LAND CRUISER J95

                Komentarz


                • Ja chętnie bym z tym zaszalał ale poczekam aż rozpracujesz problem cofającej się klapy. Bo w tym wypadku jedynym problemem nie jest niebezpieczeństwo dla zawiasów ale też dla zamka.

                  Komentarz


                  • gratulacje Marcin, może na tych niebieskich sprężynach będzie działało poprawnie i nie bedzie klapa wyjeżdzać. Jakby co tez pisał bym się na grupowe zamówienie sprężyn.

                    [ Dodano: Pią 14 Maj, 10 10:33 ]
                    mam pytanko, czy tak juz na 100 % ustalono jaki ma by rozmiar sprezyn ? z tego watku wyczytałem iz do Lifta to rozmiar SZ 8020.25x51 do kombi rozmiar SZ 8020.25x76
                    czy dobrze zrozumiałem?

                    Komentarz


                    • Witam.
                      Dziś dostałem sprężynki SB20051, SB20038 i SB20032, więc jakby ktoś chciał przetestować na kombi i liftbecku, to może podjechać do Legionowa po uprzednim umówieniu telefonicznym.
                      Na liftbecku powinno być dobrze na sprężynkach SB20051, ale niestety moje siłowniki mają 5 lat i wygląda, że mają ochotę, ale tak niewiele im brakuje.

                      Mariusz
                      502 353 710
                      Pozdrawiam
                      Mariusz

                      Komentarz


                      • maku-2004, - ile kosztowały te sprężyny
                        Sebastian

                        Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                        www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                        Komentarz


                        • Najdłuższe opisałem na 16 stronie, a te krótsze około 5 zł./szt
                          Pozdrawiam
                          Mariusz

                          Komentarz


                          • Ja jeszcze czekam na swoje sprężynki :x
                            Daniel

                            Komentarz


                            • Witam.
                              Może to nie ciekawy pomysł, ale czy ktoś próbował zamienić w lifcie siłowniki i wstawić te od kombi?. Z tego co wyczytałem są one krótsze o 10 cm, wiec teoretycznie powinny sie juz otwierac przy zamknietej klapie , no i sa mocniejsze ponieważ maja 480N , natomiast w lifcie tylko 405N. jedyna niedogodność to klapa otwierała by się trochę niżej, a i wyglądałoby to bardziej orginalnie. Co wy na to , jak ktoś ma kombi w gdyni to chetnie bym spróbował. Widać z filmiku iz w Golfie VI , tez cały bajer polegał na długości siłownika bo reszta była taka sama ( parametry)

                              Komentarz


                              • Witam.

                                Z kolegą Jac_ek testowaliśmy sprężynki, potwierdzone, że niebieskie, czyli SB-20051 działają w kombi. Ma dziś wrzucić filmik, jeszcze jutro będą testowane na kombi ze starszymi siłownikami (2006).
                                Pozdrawiam
                                Mariusz

                                Komentarz




                                • [youtube] [/youtube]

                                  nic dodać nic ująć
                                  - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                  Komentarz


                                  • Jac_ek, Brawo. Efekt osiągnięty.
                                    Alfee
                                    Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                                    Kawasaki ER5 :-)

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Jac_ek


                                      [youtube] [/youtube]

                                      nic dodać nic ująć
                                      Żadnych efektów ubocznych typu odstająca klapa ? Jeżeli wszystko jest ok to ja też się piszę na te sprężyny .
                                      S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                                      Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                                      -------------------------------------------------------------------------
                                      O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                                      O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                                      O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                                      Komentarz


                                      • Jac_ek musisz unieruchomić te sprężyny bo słychać jak się przesuwają na tłoczysku, ale myślę, że to zadanie na jutro.

                                        Pozdrawiam

                                        [ Dodano: Sob 15 Maj, 10 23:37 ]
                                        Zamieszczone przez czyzyk64
                                        Witam.
                                        Może to nie ciekawy pomysł, ale czy ktoś próbował zamienić w lifcie siłowniki i wstawić te od kombi?. Z tego co wyczytałem są one krótsze o 10 cm, wiec teoretycznie powinny sie juz otwierac przy zamknietej klapie , no i sa mocniejsze ponieważ maja 480N , natomiast w lifcie tylko 405N. jedyna niedogodność to klapa otwierała by się trochę niżej, a i wyglądałoby to bardziej orginalnie. Co wy na to , jak ktoś ma kombi w gdyni to chetnie bym spróbował. Widać z filmiku iz w Golfie VI , tez cały bajer polegał na długości siłownika bo reszta była taka sama ( parametry)
                                        Kolego montując krótszy siłownik trzeba zastosować dłuższą sprężynę, a w golfie VI też miało znaczenie przekręcenie mocowania siłownika(zmiana kąta).
                                        Pozdrawiam
                                        Mariusz

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez _tm_
                                          Żadnych efektów ubocznych typu odstająca klapa ? Jeżeli wszystko jest ok to ja też się piszę na te sprężyny
                                          Sprężyny mają jeszcze delikatny zapas na ściśnięcie, choć i tak są bardziej ściśnięte niż w specyfikacji więc pewnie z czasem stracą swą sprężystość bo są bardziej ściskane niż przewidział producent. Co do odstawania klapy to nie zauważyłem żeby coś odstawało, było już ciemno i trudno to ocenić ale na pierwszy rzut oka nie ma żadnej różnicy. Trzeba by było suwmiarką teraz pomierzyć jakie są odległości ze sprężynami i bez.

                                          Zamieszczone przez maku-2004
                                          Jac_ek musisz unieruchomić te sprężyny bo słychać jak się przesuwają na tłoczysku, ale myślę, że to zadanie na jutro.
                                          No to na pewno - nawet już mam pomysł jak wcisnąć tą rurkę co mi dałeś bo skoro ona jest taka sztywna to może się uda od razu nią unieruchomić sprężynę ;-)... jutro się trochę pobawię w wolnej chwili
                                          - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                          Komentarz


                                          • to teraz sprawdzcie na liftbecku - zbysmy mohgli montować seryjnie w naszych skodzinakach
                                            ja chetnie kupie takie - wolę mieć niebieskie niz ciete z wiatrówki

                                            [ Dodano: Nie 16 Maj, 10 09:04 ]
                                            Zamieszczone przez maku-2004
                                            Na liftbecku powinno być dobrze na sprężynkach SB20051

                                            zastosowaliście je w Combi tzn, ze w liftbeckach może nie działac?
                                            moja czarna SKODA OCTAVIA II 1.9 TDI
                                            sprzedaje na allegro - zapraszam ops:

                                            Komentarz


                                            • A ja nadal czekam na sprężynki , szlag już mnie trafia :evil:
                                              Daniel

                                              Komentarz


                                              • a gdzie zamawiałeś sprezyny? i jakie parametry trzeba podać?
                                                może czas zrobić zbiorowe zamówienie?

                                                do Combi juz znamy odpowiedni rodzaj sprezyn, zostały nam tylko liftbecki
                                                moja czarna SKODA OCTAVIA II 1.9 TDI
                                                sprzedaje na allegro - zapraszam ops:

                                                Komentarz


                                                • Ja zamówiłem SZ 8020.20x64 - 2 szt.
                                                  SZ 8020.25x51 - 2 szt
                                                  Daniel

                                                  Komentarz


                                                  • Witam.
                                                    Dziś dalsze testy i okaże się czy te sprężynki na liftbecku pójdą.

                                                    Co do pytania gdzie to ja i inni koledzy podali namiary na firmy sprzedające takie sprężynki, trzeba tylko uważnie czytać wątek.
                                                    Pozdrawiam
                                                    Mariusz

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X