Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] automatyczne otwieranie klapy bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez maku-2004
    Dziś dalsze testy i okaże się czy te sprężynki na liftbecku pójdą.
    czekamy na wynik
    moja czarna SKODA OCTAVIA II 1.9 TDI
    sprzedaje na allegro - zapraszam ops:

    Komentarz


    • maku-2004, spróbuj te 51 z podkładką grubości 1mm może to wystarczy, tylko najpierw sprawdź ile ci miejsca zostaje przy ściśniętej sprężynie bez podkładki - tak żeby nie było później niespodzianki !
      - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

      Komentarz


      • WITAM NA WSTĘPIE CHCIAŁBYM PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM KTÓRZY DOŁOŻYLI SWOJEJ CEGIEŁKI DO OTWIERANIA MOJEJ KLAPY , A W SZCZEGÓLNOŚCI P.MAKU-2004 JESTEŚCIE GENIUSZAMI POZDRAWIAM

        [ Dodano: Nie 16 Maj, 10 13:54 ]
        czekam na grupowy zakup

        Komentarz


        • Witam.
          Dla użytkowników liftbecków mam złą wiadomość, montując sprężyny z dwoma podkładkami grubości 1,5mm moja klapa uniosła się do momentu w którym klapa zatrzymała się, nie opadła i nie podniosła się(moim zdaniem stare siłowniki).
          Myślę, że sprężynki powyżej 51mm długości, nie mogą być montowane bo wygina się mocowanie siłownika i klapa zaczyna odstawać. Do tego dochodzi większa siła potrzebna do zamykania klapy, w kombi jest dużo łatwiej.

          Zapraszam liftbecka z właścicielem na testy.
          Załączone pliki
          Pozdrawiam
          Mariusz

          Komentarz


          • Jac_ek, zrób jakie foty tych sprężyn jak to wygląda z bliska i wogóle :wink:
            1.8T AGU L&K

            2.0TDI BKD ELEGANCE

            TOYOTA LAND CRUISER J95

            Komentarz


            • Pozwolę sobie wkleić za Jac_ka, te sprężynki.
              Załączone pliki
              Pozdrawiam
              Mariusz

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Maru 123
                Jac_ek, zrób jakie foty tych sprężyn jak to wygląda z bliska i wogóle :wink:
                pierwsza próba unieruchomienia sprężyny za pomocą otrzymanej rurki od maku-2004 nie przyniosła rezultatu, ale mam już plan B a nawet C ;-)

                narazie sprężyna wygląda.... jak sprężyna nic specjalnego ;-)
                - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                Komentarz


                • Jac_ek, ot - czyściutkie zawiasy :szeroki_usmiech
                  1.8T AGU L&K

                  2.0TDI BKD ELEGANCE

                  TOYOTA LAND CRUISER J95

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez wiking
                    WITAM NA WSTĘPIE CHCIAŁBYM PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM KTÓRZY DOŁOŻYLI SWOJEJ CEGIEŁKI DO OTWIERANIA MOJEJ KLAPY , A W SZCZEGÓLNOŚCI P.MAKU-2004 JESTEŚCIE GENIUSZAMI POZDRAWIAM

                    [ Dodano: Nie 16 Maj, 10 13:54 ]
                    czekam na grupowy zakup

                    Nie ma za co, pozdrawiam.
                    Gdyby nikt nie trafił się na dalsze testy z liftbeckiem, to te sprężynki rezerwuje dla Ciebie. Mi na pewno nie podejdą, chciałem tylko przeprowadzić test na jeszcze jednym aucie.
                    Pozdrawiam
                    Mariusz

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Maru 123
                      Jac_ek, ot - czyściutkie zawiasy :szeroki_usmiech
                      A jakie mogą być w nowym aucie :wink:

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez maku-2004
                        SB-20051 działają w kombi.
                        - czyli 51 mm nie 44mm - ze specyfikacji wynikało, że 51 będą za długie - i co nic się nie dzieje złego: wygina, odstaje?
                        Czy jest tam jeszcze miejsce na ewentualne dodanie podkładki chroniącej cylinder?
                        Czy macie jakiś patent na osłonięcie tej sprężyny? - na jednym z "niemieckich"
                        (właśnie w O2 kombi taka biała) filmów jest pokazana taka fajna fajka ze zwężeniem tak, że wygląda jak ori.
                        Czy dużej siły trzeba użyć by zamknąć klapę?

                        Pytam bo chcę w poniedziałek zamówić sprężyny i nie wiem teraz czy te 44 czy 51 zamówić.
                        Sebastian

                        Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                        www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez sazad
                          - czyli 51 mm nie 44mm - ze specyfikacji wynikało, że 51 będą za długie - i co nic się nie dzieje złego: wygina, odstaje?
                          dokładnie - w specyfikacji sprężyn maksymalne ściśniecie to moment ile powinno się maksymalnie ściskać sprężynę (coś jak zakres roboczy) - natomiast fizycznie da się ją jeszcze bardziej ścisnąć tyle że sprężynę pewnie z czasem trzeba będzie wymienić bo może stracić sprężystość - pożyjemy, zobaczymy.

                          Zamieszczone przez sazad
                          Czy jest tam jeszcze miejsce na ewentualne dodanie podkładki chroniącej cylinder?
                          raczej nie bardzo ewentualnie jakaś bardzo cienka, zrobię dziś fotkę ściśniętej sprężyny to wrzucę


                          Zamieszczone przez sazad
                          Pytam bo chcę w poniedziałek zamówić sprężyny i nie wiem teraz czy te 44 czy 51 zamówić.
                          trudno wyczuć co do 44, bo nie testowaliśmy - mieliśmy 38 i one nie otwierały klapy, z 51 jest tak jak widać na filmiku czyli jak sądzę na styk, możesz zamówić jedne i drugie i sprawdzisz, ale wydaje mi się że 44 mogą być trochę za krótkie, u mnie (jak już wcześniej pisałem) klapa się otwiera przy ~47mm wysunięcia tłoka
                          - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                          Komentarz


                          • Jac_ek, OK to ja zamówię 51 i 44mm- tylko, że nie wiem czy dam radę jeszcze jutro to zrobić bo wyjeżdżam jutro na tydzień za granicę. Jeżeli opracujesz jakiś patent na osłonięcie sprężyn to wklej foty - pisałeś coś o wariancie B i C - w każdym bądź razie gratuluję sukcesu
                            Sebastian

                            Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                            www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                            Komentarz


                            • maku-2004 dziękuję i czekam , ale teraz to nie kawa tylko b...

                              Komentarz


                              • sazad, problem mocowania rozwiązałem (a jakże by inaczej) uniwersalnym narzędziem MacGyvera , czyli taśmą izolacyjną, no ale po kolei

                                sprężyna po zamknięciu klapy wygląda tak

                                jak widać jest jeszcze margines na dociśnięcie klapy, co zresztą da się wyczuć popychając zamkniętą klapę

                                tak wygląda oklejenie tłoka taśmą izolacyjną, potrzeba około 15-20 cm taśmy. Ja zrobiłem tak że najpierw okręciłem grubiej siłownik a później przymierzając sprężynę odcinałem po jednym "zwoju" taśmy tak żeby sprężyna wchodziła z oporem na taśmę ale znowu nie za ciasno żeby się z czasem nie pofałdowała od sprężyny


                                i ostatecznie wygląda to tak


                                Teraz sprężyny są tam gdzie być powinny :-)
                                [youtube] [/youtube]
                                - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez sazad
                                  Zamieszczone przez maku-2004
                                  SB-20051 działają w kombi.
                                  - czyli 51 mm nie 44mm - ze specyfikacji wynikało, że 51 będą za długie - i co nic się nie dzieje złego: wygina, odstaje?
                                  Czy jest tam jeszcze miejsce na ewentualne dodanie podkładki chroniącej cylinder?
                                  Czy macie jakiś patent na osłonięcie tej sprężyny? - na jednym z "niemieckich"
                                  (właśnie w O2 kombi taka biała) filmów jest pokazana taka fajna fajka ze zwężeniem tak, że wygląda jak ori.
                                  Czy dużej siły trzeba użyć by zamknąć klapę?

                                  Pytam bo chcę w poniedziałek zamówić sprężyny i nie wiem teraz czy te 44 czy 51 zamówić.

                                  Dziś mierzyłem odstawanie klapy w kombi u kolegi Wiking, może była różnica 0.5mm.

                                  W tej białej O2 były czarne rurki termokurczliwe.

                                  Do kolegi Jac_ek, lepiej by brzmiało kolega miał i testowaliśmy
                                  Pozdrawiam
                                  Mariusz

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez maku-2004
                                    Do kolegi Jac_ek, lepiej by brzmiało kolega miał i testowaliśmy
                                    no przecież wiadomo co gdzie i z kim zostało zrobione - nigdzie nie pisałem, że sam to zrobiłem :?

                                    Pewnie, że mogę to napisać wprost - jak by miał ktoś wątpliwości ;-)

                                    Cały montaż, testy i pomiary zrobiliśmy w Legionowie z Mariuszem (który sprowadził sprężyny) i jego sąsiadem, który pomagał przy montażu
                                    - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                    Komentarz


                                    • Sorry za ot,ale nie oto mi chodziło Jac_ek.

                                      Miło, że mogłem z kimś to wypróbować na kombi, dzięki i pozdrawiam
                                      Mariusz
                                      Pozdrawiam
                                      Mariusz

                                      Komentarz


                                      • no dobra to gdzie się zamawia te sprężynki, dajcie jakąś stronę albo coś
                                        Może ktoś kupi więcej i będzie rozprowadzał :szeroki_usmiech :?:

                                        Komentarz


                                        • Podałem namiary na stronie 16
                                          Pozdrawiam
                                          Mariusz

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez maku-2004
                                            Dziś mierzyłem odstawanie klapy w kombi u kolegi Wiking, może była różnica 0.5mm.
                                            - tyle to może być w każdym nowym aucie, aż tak dokładnie to naszych skodzinek nie montują
                                            Sebastian

                                            Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                                            www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                                            Komentarz


                                            • To narazie czekanie jezeli chodzi o liftbecka.......
                                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez maku-2004
                                                Miło, że mogłem z kimś to wypróbować na kombi, dzięki i pozdrawiam
                                                Mariusz
                                                , spoko

                                                Zamieszczone przez abstinent
                                                Może ktoś kupi więcej i będzie rozprowadzał
                                                to by było najlepsze - wtedy by można było po negocjować cenę ;-), lub też wynegocjować jakiś stały rabat na hasło OCP
                                                - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                                Komentarz


                                                • Jac_ek, też tak myślę, i ta cena przesyłki :shock:

                                                  Komentarz


                                                  • a co z liftbeckiem?

                                                    u mnie działa, ale odstaje klapa wiec wróciłem do fabrycznych ustawień...
                                                    moja czarna SKODA OCTAVIA II 1.9 TDI
                                                    sprzedaje na allegro - zapraszam ops:

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X