Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] automatyczne otwieranie klapy bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Popieram jestem za ,a nawet przeciw juz czas zakładać listę kombiakóLink Maku-2004 aktualne sprężyny

    Komentarz


    • to co panowie wielka motywacja i ruszenie na sprezynki do kombi?
      bo ja juz nie moge sie doczekac kiedy je zamontuje :twisted: :twisted:

      TO CO LITA:
      Moze autor topicu jako pierwszy?
      Była O2 1.9 TDI BXE AMBIENTE
      Jest O3 1,4 TSI CHPA Elegance WHITE CANDY/ http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
      Jest RAPID SPACEBACK RED CORRIDA 1.6 TDI
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...447483#1447483

      Komentarz


      • dzień bez automatycznej klapy to dzień stracony miałem próby u Maku-2004 wiem co piszę

        Komentarz


        • To ja wam napisze tak, że im dłużej mam automatyczne otwieranie klapy bagażnika, to tym bardziej się utwierdzam że to super sprawa, normalnie pytam się żony wieczorem czy przypadkiem nie zostawiła czegoś w bagażniku to bym poszedł i przyniósł
          - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

          Komentarz


          • Jac_ek, :diabelski_usmiech :szeroki_usmiech
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • Jac_ek ale mnie rozbawiłeś

              Komentarz


              • chyba kupię kombi :diabelski_usmiech
                Daniel

                Komentarz


                • Zamieszczone przez lilo
                  chyba kupię kombi
                  ,

                  nie przesadzaj :szeroki_usmiech
                  Jacek

                  Komentarz


                  • Właśnie założyłem SZ 8020.20x44 (chociaż zamawiałem SZ 8020.20x51) i klapa podnosi się do pewnego momentu i się zatrzymuje. :roll: (ktoś tu już taki filmik pokazywał)
                    Także jeśli do kombii pasują SZ 8020.20x44 to zamienię za SZ 8020.20x51

                    Cały zabieg trwał 5 minut (ściągnięcie siłowników, założenie sprężyn, założenie siłowników) :wink:
                    Pozdrawiam,
                    Grzesiek


                    Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                    Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                    Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                    Komentarz


                    • lilo,
                      może do kombi podejdą :diabelski_usmiech
                      gdzie ty znowu śmigasz? :?:
                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                      Komentarz


                      • czy sa juz sprawdzona dlugosc tych sprezyn tylko nie do kombi??
                        http://www.youtube.com/watch?v=bp80iyr2HeU

                        Nasze Auta: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26038



                        Komentarz


                        • Panowie to startujemy z listą ja też byłbym chętny na sprężynki :diabelski_usmiech
                          Mariusz
                          --------------------------
                          OCTAVIA 2FL Combi 1.8 TSI Elegance

                          Komentarz


                          • paysker, tak, SZ 8020.20x51 to są sprężyny do liftbacka.
                            Pozdrawiam,
                            Grzesiek


                            Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                            Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                            Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                            Komentarz


                            • Skoro rozmiar sprężyn do Liftbacka jest już określony to może ktoś powie jak to wygląda w praniu. Nie wypycha klapy? Otwiera się cała?

                              Komentarz


                              • aLBATROS, u siebie O2 Liftback tymczasowo założyłem sprężyny, które zostały zrobione na zamówienie o parametrach identycznych jak SZ 8020.20x51 z tą różnicą, że materiałem z jakiego została wykonana to drut a nie taśma.
                                Klapa otwiera się cała i przy zamknięciu nie ma tendencji do wypychania.

                                Wcześniej miałem założone SZ 8020.20x44 i klapa otwierała się do pewnego momentu, także wydaje mi się, że SZ 8020.20x44 będą odpowiednie do O2 Kombi, ale to potwierdzę jak założę SZ 8020.20x44 do kali'ego.

                                Po weekendzie wyślę zapytania ofertowe, do dostawców z którymi współpracuje "moja" firma i dam znać co do ceny zamówienia.

                                Żeby dalej nie przeciągać zacznę tworzyć listę (listę chciałbym zamknąć do końca miesiąca):
                                1. Deo - 2 sztuki "51"
                                2. ...
                                Pozdrawiam,
                                Grzesiek


                                Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                Komentarz


                                • 1. Deo - 2 sztuki "51"
                                  2. bzyq_74 - 4 szt. SB-20051 (Combi)
                                  MARCIN
                                  Mój szkodnik

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez jago7270
                                    nie przesadzaj
                                    Żartowałem :twisted:
                                    Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                    lilo,
                                    może do kombi podejdą
                                    Do kombi są za długie i do mojego też ale będę obcinał
                                    Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                    gdzie ty znowu śmigasz?
                                    Do Niemiec
                                    Daniel

                                    Komentarz


                                    • Deo zanim złoże zamówienie mógłbyś dać filmik na youtube jak to wygląda?

                                      Komentarz


                                      • 1. Deo - 2 sztuki "51"
                                        2. bzyq_74 - 4 szt. SB-20051 (Combi)
                                        3.paysker 4 szt. liftback
                                        http://www.youtube.com/watch?v=bp80iyr2HeU

                                        Nasze Auta: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26038



                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez aLBATROS
                                          Deo zanim złoże zamówienie mógłbyś dać filmik na youtube jak to wygląda?

                                          ja tez chciałbym zobaczyc jak to wyglada !!
                                          ostatecznie - jakie wymiary do liftbecka? 51 czy 44 ?
                                          bo jedni pisza ze 51 jest do Combi a inni ze fo liftbecka...

                                          nie chciałbym aby powstała lista z zamówieniem na sprezyny które nie beda spełniac swego zadania.


                                          (a ja zawsze chciałem Combi )
                                          moja czarna SKODA OCTAVIA II 1.9 TDI
                                          sprzedaje na allegro - zapraszam ops:

                                          Komentarz


                                          • No i się za szybko pochwaliłem tymi sprężynami ops:
                                            Po całym dniu zamkniętego bagażnika efekt mam podobny jak w przypadku sprężyn SZ 8020.20x44 :evil:
                                            Jeśli te wykonane z taśmy, też się wysrają po jednym dniu, to gra jest niewarta świeczki.
                                            Mam jeszcze jeden komplet wykonany z trochę grubszego drutu i po weekendzie będę sprawdzał czy on zdaje egzamin.
                                            Pozdrawiam,
                                            Grzesiek


                                            Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                            Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                            Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                            Komentarz


                                            • mam pytanie do właścicieli liftback'ow przy jakim wysunięciu tłoka [ile cm] w siłowniku klapa się sama otwiera. Mierzymy to w ten sposób:
                                              1. otwieramy zamek bagażnika
                                              2. podnosimy powoli klapę bagażnika do momentu kiedy zaczyna sama się unosić
                                              3. zatrzymujemy klapę i staramy się ja domknąć delikatnie tak aby się zatrzymała w bezruchu (ani w dol ani do góry) na granicy samoczynnego podniesienia
                                              4. mierzymy ile jest wysunięty siłownik = szukana minimalna dł sprężyny
                                              - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                              Komentarz


                                              • Witam.
                                                Jacku nie mierzyłem tego bo niemożna włożyć sprężynek dłuższych niż51mm, bo wygina uchwyty i wypycha klapę. Można jedynie zamontować czerwone sprężyny, czekam na fakturę proforma itd...
                                                Pozdrawiam
                                                Mariusz

                                                Komentarz


                                                • Jac_ek, z racji tego, że sprężyny, które zamierzamy kupić są typówkami, to mamy do wyboru tylko określone długości 20x44 lub 20x51. Możemy też próbować składać sprężyny np. 20x25+20x32 , ale moim zdaniem to się nie nada, bo będzie nas limitować ilość wolnego miejsca pomiędzy główką tłoczyska a korpusem siłownika.

                                                  Wydaje mi się, że przyczyną "skrócenia" zamontowanej przeze mnie sprężyny, jest w głównej mierze to, że jest ona wykonana z drutu a nie taśmy.

                                                  Postaram się zamówić dwie sztuki sprężyn 20x51 wykonane z taśmy i wtedy opiszę czy też tracą swoje właściwości.

                                                  [ Dodano: Nie 23 Maj, 10 00:13 ]
                                                  maku-2004, a może od razu żółte zamówimy :twisted:
                                                  Pozdrawiam,
                                                  Grzesiek


                                                  Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                                  Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                                  Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                                  Komentarz


                                                  • a może zastosować dwie sprężyny - tyle że jedna większej średnicy mocniejsza i krótsza a druga w środku dłuższa i słabsza ale po ściśnięciu jedna chowa się w drugą i mają jednakową długości <51mm ? - największa siła jest potrzebna na początku do podniesienia klapy - później może być mniejsza siła - pozostaje jeszcze pytanie o max średnice sprężyny tak żeby nie obcierała o karoserie/klapę
                                                    - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X