Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] automatyczne otwieranie klapy bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • w końcu po zebraniu najważniejszych informacji z całego tematu doszedłem do wniosku, że trzeba samemu podziałać i zorganizowałem sobie sprężynki, niebieskie. w o2 combi działa to faktycznie elegancko, klapa otwiera się jak trzeba a i do zamknięcia nie potrzeba wielkiej siły. Jakby ktoś był zainteresowany, to mam jeszcze 2 zestawy na zbyciu
    Wierzę w karmę - jeśli robię komuś coś złego to znaczy, że na pewno sobie zasłużył.

    Komentarz


    • A jak to dzial ze zamek puszcza mi chyba otwieranie klapy z pilota nie dziala.
      Spalanie - Motostat.pl
      Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
      Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
      Sprzedam na OLX!!

      Komentarz


      • zrobię dzisiaj filmik i kilka fotek, wieczorem wrzucę mały tutorial co i jak
        Wierzę w karmę - jeśli robię komuś coś złego to znaczy, że na pewno sobie zasłużył.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez MPJ86
          zrobię dzisiaj filmik i kilka fotek, wieczorem wrzucę mały tutorial co i jak
          i jak?
          Spalanie - Motostat.pl
          Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
          Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
          Sprzedam na OLX!!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez siemi1
            i jak?

            jak to wygląda u mnie:


            opis instalacji:
            (Da się to zrobić samemu, ale dla bezpieczeństwa i wygody lepiej mieć pomocnika do trzymania klapy bagażnika)

            Małym śrubokrętem odchylasz blaszki na końcach sprężyn gazowych i ściągasz zaczepy z 'kulek'. Zabierasz zdemontowane elementy do domu/garażu.
            Aby zamontować sprężynki najlepiej umieścić amorek w imadle i odkręcić końcówkę - jak nie pójdzie ręcznie, pasuje płaski klucz 17. zakładasz sprężynkę, opcjonalnie podkładki i jakiś oring który utrzyma to na miejscu. Przykręcasz końcówkę, montujesz w aucie i gotowe.
            Wierzę w karmę - jeśli robię komuś coś złego to znaczy, że na pewno sobie zasłużył.

            Komentarz


            • wybacz fajne do oglądania ale nie do zobaczenia jak zrobione

              Komentarz


              • Zamieszczone przez andrzej1962
                wybacz fajne do oglądania ale nie do zobaczenia jak zrobione
                co racja to racja, filmik zrobiłem 'na szybko' i jakość jakbym co najmniej pralką go kręcił. poprawię najszybciej jak się da ;]
                Wierzę w karmę - jeśli robię komuś coś złego to znaczy, że na pewno sobie zasłużył.

                Komentarz


                • MPJ86 napisz na PW ile za jeden komplet sprężynek sobie życzysz.
                  Pozdrawiam
                  Marek

                  combi 1.9TDi BJB i 1.6 MPi BSE

                  Komentarz


                  • mnie tez cena interesuje

                    Komentarz


                    • a mnie bardziej interesuje jak długo to podziała i do jakiej masy klapy :wink:
                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez piotrek_gdy
                        jak długo to podziała i do jakiej masy klapy
                        No właśnie, sam się nad otwieraniem automatycznie klapy zastanawiam, ale ile to pochodzi bez problemowo?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez piotrek_gdy
                          a mnie bardziej interesuje jak długo to podziała i do jakiej masy klapy
                          może ktoś kto ma ten patent od początku tego tematu lub dość długo się wypowie - chodzi o kombi.
                          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                          Komentarz


                          • piotrek_os, Marek zrezygnował z koncepcji, ci ktorzy pozakładali - pozdejmowali z powodu pekających sprężyn w liftbackach
                            nie wiem czy ktoś ma to w kombi
                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                            Komentarz


                            • Co do kombi:
                              Zamieszczone przez misiek^wro
                              Zamieszczone przez maxpaynemm
                              Ps. zresztą mój kumpel w kombi też miał problem bo po jakimś czasie puściły mu siłowniki :x
                              Mi tez, z czego jeden spadl z gwintu :evil:
                              ja jednak sie nie decyduje, jest ktos kto używał dłużej niz 1 czy 2 lata?
                              Spalanie - Motostat.pl
                              Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                              Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                              Sprzedam na OLX!!

                              Komentarz


                              • Ja się jeszcze kiedyś zastanawiałem nad odbojnikami z Sirocco i jakimiś innymi, chyba mocniejszymi siłownikami. Było to opisywane na forum, ale nie widziałem w tym powodzenia akcji. Mocowania siłowników powinny być pod innym kontem aby to zadziałało.

                                Komentarz


                                • IMHO strata czasu chyba, że ktoś miał dzwona i robi blacharkę tyłu
                                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez MPJ86
                                    w końcu po zebraniu najważniejszych informacji z całego tematu doszedłem do wniosku, że trzeba samemu podziałać i zorganizowałem sobie sprężynki, niebieskie. w o2 combi działa to faktycznie elegancko, klapa otwiera się jak trzeba a i do zamknięcia nie potrzeba wielkiej siły. Jakby ktoś był zainteresowany, to mam jeszcze 2 zestawy na zbyciu
                                    Czy mógłbyś podzielić się informacjami skąd zdobyc takie sprężynki, ewentualnie jakie parametry ma posiadać ?

                                    być może da się to kupic lokalnie w sklepach za śmieszne pieniądze.
                                    Pozdrawiam Octavianów z Białegostoku i nie tylko...

                                    Komentarz


                                    • Ma ktoś może jeden komplet tych niebieskich na sprzedaż do kombi? Czy muszę zamawiać z METALimpex'u??

                                      Komentarz


                                      • Witam. Wczoraj pisałem do Metalimpexu sprężynki które są potrzebne koszują 9,92 zł sztuka + 17 zł wysyłka pobraniowa

                                        Komentarz


                                        • Teraz moja kolej - springi z Metalimpexu. Modyfikacja od pierwotnego projektu to użycie pod sprężynami na siłowniku dwóch warstw rurki termokurczliwej (~ 2 cm długości) z dodatkiem taśmy elektrycznej aby ustabilizować samą sprężynę na termokurczach. Sprężynę w końcu pomalowałem na czarno (spray z Castoramy) ale nie do końca fajnie się trzyma na tym oryginalnym lakierze - może farba olejna był by lepsza (kanty zwojów sprężyny pomalowałem czarnym spirytusowym pisakiem ale co widać na zdjęciach niestety kolor powoli się wyciera. Zobaczę co będzie dalej. Stabilizację sprężyny zrobiłem dwoma podkładkami gumowymi do wężyków 3/8 cala. Efekt prac poniżej.









                                          [youtube] [/youtube]
                                          Vy 73! de S!@w

                                          Komentarz


                                          • tak czytam i czytam. Przy takiej modyfikacji jak dlugo wytrzymuja zaczepy silownikow ?? Z tego co czytalem na briskoda to kilku klientom juz sie pourywaly i wrocili do oryginalnego otwierania Mod podobno dobry na tzw chwilke wg ich wypowiedzi
                                            Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                                            Obecnie -> Seicento 900+LPG
                                            Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                                            Bylo ->GOLF 3 1.8

                                            Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                                            Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                                            Komentarz


                                            • Zobaczymy. :szeroki_usmiech U niektórych już nie działa, u innych ciągle działa. Ale (choćby nawet mała) chwilka radości - bezcenna!
                                              Vy 73! de S!@w

                                              Komentarz


                                              • No i to zdziwienie wlascicieli drogich aut z opcja otwierania bagaznika w aucie 3 razy tanszym
                                                Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                                                Obecnie -> Seicento 900+LPG
                                                Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                                                Bylo ->GOLF 3 1.8

                                                Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                                                Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                                                Komentarz


                                                • Mi polecialy silowniki po 3 miesiacach, tzn "rozklekotaly sie" i nie mialy juz takiej mocy. Przy okazji wykrecil sie prawie do konca jeden uchwyt i wygiely sie oba w klapie.
                                                  Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                                                  www.nawmar.pl

                                                  Komentarz


                                                  • W S2 do automatycznej klapy wkręca się inne, niższe śruby z kulką niż standardowe, aby był mniejszy moment działający na blachę. Niestety są dość drogie - 20zł/szt.
                                                    Pozdrawiam
                                                    Marcin

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X