Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2 FL Mint- montaz halogenow.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • to zobacz
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • Halogeny

      Panowie, Proszęo szybką odpowiedź na nurtujące mnie pytanie.

      Zamierzam doposażyć swojego classica w halogeny z dziennymi i musze wiedzieć, który z tych z listy modułów CE obsłuży mi halogeny i ew. w przyszłości elektryczne szyby z tyłu (na razie korbki):

      1K0937087F
      1K0937087P
      1K0937087Q

      Oczywiście P i F są o wiele tańsze.

      Proszę o podpowiedź

      Komentarz


      • P na pewno to wszystko obsłuży. Zwracaj jednak uwagę na to, że BCMy z końcówką P były montowane w Superbach, gdzie popularne ostatnio jest montowanie świateł LED na tył, co wiązało się z wymianą bordnetza na najnowszy. Problem w tym, że jeżeli taki bordnetz pochodzi z samochodu, który miał KESSY, zablokowana jest grupa 001 w adaptacjach i nie idzie jej odblokować. Wiąże się to po prostu z brakiem możliwości przypisania pilotów do nowego modułu. Nie znalazłem na to jeszcze antidotum niestety, VASem też się nie da - ASO też poległo. Zatem radzę pytać sprzedających co to za towar i zastrzec możliwość zwrotu.
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • Halogeny

          Sorzedawca pisze,że:

          Zdemontowany ze Skody Superb II wersja europejska

          czyli powinien być git czy lipa ??

          [ Dodano: Pon 02 Gru, 13 09:01 ]
          Spoko właśnie zakupiłem muduł z końcówką H.

          Z tego co słyszałem obsłuży on wszystko ??

          Komentarz


          • Enriquez, A sprawdzałeś w module P z KESSY , czy zakodowanie bajtu 28 , bit 7 nie powoduje tego blokowania w adaptacjach grupy 001 , może tu jest haczyk ? .

            Komentarz


            • Halogeny

              Witam,

              Mam jeszcze pytanie

              Dostałem moduł 087H i nasuwa się pytanie:

              Czy jeżeli na dzień dzisiejszy chce tylko wymienić moduł CE bez dokładania podzespołów to wystarczy abym zapisał ustawienia ktualnego asterownika i wgrał go VAGiem ponownie do nowego ??

              Czy coś jeszcze muszę zrobić ??

              Komentarz


              • madx32, teoretycznie tak :szeroki_usmiech
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • doprogramować piloty na przykład
                  i o ile nie jest to Bordnetz z O2, takiej jak Twoja to musisz również odpowiednio zakodować magiczny bajt 18

                  [ Dodano: Wto 10 Gru, 13 23:17 ]
                  Zamieszczone przez Wojtenio
                  Enriquez, A sprawdzałeś w module P z KESSY , czy zakodowanie bajtu 28 , bit 7 nie powoduje tego blokowania w adaptacjach grupy 001 , może tu jest haczyk ? .
                  owszem patrzyłem, ale haczyk nie jest w tym miejscu - powiem więcej - próbowałem również wykodować KESSY za pomocą VASa i niestety też nie dało to zamierzonego efektu. Próbowałem też dodać kluczyki VASem, i też dupa zbita - choć były to moje kluczyki, teoretycznie wykasowane, ale oznak życia nie dawały. Będę musiał wgrać do Bordnetza od nowa cały firmware, wtedy może mu się coś odwidzi.

                  Co ciekawe nówka sztuka nieśmigana bordnetza AN takiej blokady nie ma. Ha, mój moduł AN kupiłem jako używany i też nie ma tego problemu - po zakodowaniu KESSY adaptacje nadal są możliwe.
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • Halogeny

                    A za co ten bajt 18 odpowiada ??

                    Komentarz


                    • Za sposob swiecenia swiatel. Chodzi o to przykladowo czy na dziennych maja swieci postojowki z tylu czy nie. Tego ze starego boadneza nie odczytasz, bo tam najczesciej jest zapis 00
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • Halogeny

                        Podpowiedzcie mi jeszcze jedno.

                        Zamierzam wymienić moduł na 087H , który obsługuje podobno wszystko.

                        Mam wersję classic z 2 elektrycznymi szybami. Tył na korbkę.

                        Czy po przełożeniu modułu i zaprogramowaniu pilotów będzie działać mi centralny z tyłu tez ??

                        Czytałem, że są jakieś problemy ??

                        Co do programowania pilotów po wymianie CE poda mi ktoś linka jak to zrobić ??

                        Prosze o pomoc gdyż wszystkie części do halogenów z dziennymi już mam i nie chciałbym niespodzianek.

                        Komentarz


                        • Zadziała ale temat jak zmontować wszystko jest na forum. Poszukaj...

                          Komentarz


                          • a montował ktoś 1k0937087A według etki jest zamienny z 1K0937087H

                            Komentarz


                            • jarocar, spróbuj

                              a ja potwierdzam działanie 1K0 937 087 E w O2 Tour 2012 z tyłem na korbkę
                              (wymagany jest regulator jasności deski bo nie podświetla się swing)
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • Podpowiedzcie gdzie można nabyć 1K0 937 087H. Na alledrogo pojawiają się sporadycznie.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez jura19
                                  Podpowiedzcie gdzie można nabyć 1K0 937 087H. Na alledrogo pojawiają się sporadycznie.
                                  zapytaj tu :
                                  403 Forbidden
                                  ja brałem od niego
                                  Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                                  => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                                  => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                                  => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                                  "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Wally
                                    Zamieszczone przez jura19
                                    Podpowiedzcie gdzie można nabyć 1K0 937 087H. Na alledrogo pojawiają się sporadycznie.
                                    zapytaj tu :
                                    403 Forbidden
                                    ja brałem od niego
                                    Dzięki, zapytam

                                    Komentarz


                                    • Można dopisać kolejny BCM do listy sprawdzonych działających w Mint/Classic:
                                      1K0 937 087 K
                                      Dzienne na pinach C48, C49, kodowanie dziennych bajt 18 wartość 39.
                                      O regulację podświetlenia krzyczy ale obejdę się bez tego na razie.

                                      Do przypiętej instrukcji montażu należałoby dopisać zdjęcie tego trybu fabrycznego, przez który nie działały zamki w drzwiach.

                                      Przy okazji mam do sprzedania innego highline 1K0 937 087 AL w cenie w jakiej go zakupiłem (330), nówka nieużywana, jak ktoś chętny to PW.

                                      Komentarz


                                      • Działa też "P".
                                        Kwestia błędu regulacji podświetlenia jest do rozwiązania poprzez adaptacje w VAS.
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • oczywiście AN też działa
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez drops
                                            Do przypiętej instrukcji montażu należałoby dopisać zdjęcie tego trybu fabrycznego, przez który nie działały zamki w drzwiach.
                                            Gdzie mogę znaleźć instrukcję, jak to zrobić ? (chodzi o BCM 1K0 937 087 K).

                                            Komentarz


                                            • Witam.
                                              Jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy post.
                                              Potwierdzam działanie ce 1K0937087E w O2FL bez elektryki w tylnych drzwiach.
                                              Nie ma potrzeby montażu ściemniacza do podświetlania pulpitu.
                                              Vas to ogarnia przez funkcje prowadzone.
                                              Nie zamontowałem jeszcze halogenów z dziennymi ze względu na brak czasu ale ten moduł posiada wymagane piny.
                                              pozdrawiam.

                                              domontowałem dziś resztę (przewody halogeny).
                                              Wszystko działa ale bajt 18 mam ustawiony na 39 (octavia Kombi). Na 35 dzienne nie działają.
                                              Mój vcds odczytuje bajt 18 (oryginał 16.8).
                                              pozdrawiam.

                                              Info odnośnie bitu18.


                                              1A - ©KODA Superb Combi (SK462) - Halogen without TFL, DRL-LowBeams (without separate DRL?s - DRL by LowBeams)
                                              1B - ©KODA Superb (SK461) - Halogen without TFL, DRL-LowBeams (without separate DRL?s - DRL by LowBeams)
                                              1C - ©KODA Superb (SK461) - Halogen RoW separate TFL_1 (separate DRL?s with DRL outputs)
                                              1D - ©KODA Superb (SK461) / ©KODA Yeti (SK356) - Xenon ASUV TFL_Separate (separate DRL?s)
                                              31 - ©KODA Superb Combi (SK462) - Halogen ?? separate TFL_1 (Separate DRL?s with DRL outputs - Bi Xenon's)
                                              32 - ©KODA Octavia (SK350)/ ©KODA Octavia RS (SK35x-RS) - Halogen RHD TFL_LED ROM from TFL (LED DRL ?s)
                                              33 - ©KODA Octavia (SK350) / ©KODA Octavia RS (SK35x-RS) Halogen LHD TFL_LED ROM from TFL (LED DRL ?s)
                                              34 - ©KODA Octavia (SK350) / ©KODA Octavia (SK351) - Halogen RL (RHD) RL from TFL ROM 52 ROM from TFL(DRL?s)
                                              35 - ©KODA Octavia (SK350) / ©KODA Octavia (SK351) - Halogen LHD TFL_1.separat LL halogen-ROM from TFL (separate DRL?s with DRL outputs)
                                              36 - ©KODA Octavia (SK350) / ©KODA Octavia (SK351) - Halogen RL (RHD) DRL-LowBeams (S)(P) (DRL?s Low beam)
                                              37 - ©KODA Octavia (SK350) / ©KODA Octavia (SK351) - Halogen (LHD) DRL LHD-LowBeams (S)? (DRL?s Low beam)
                                              38 - ©KODA Octavia (SK350) / ©KODA Octavia (SK351) - Halogen RL (RHD) TFL_SH (DRL?s via shutter)
                                              39 - ©KODA Octavia (SK350) / ©KODA Octavia (SK351) Halogen (LHD) TFL_SH (DRL?s via shutter)
                                              5A - ©KODA Octavia (SK35x) / ©KODA Octavia RS (SK35x-RS) - Halogen / Xenon RL (RHD) LED, TFL from Shutter (Xenon low beam + Halogen high beam + LED DRL?s)
                                              5B - ©KODA Octavia (SK35x) / ©KODA Octavia RS (SK35x-RS) - Halogen / Xenon LHD LED, TFL from Shutter (Xenon low beam + Halogen high beam + LED DRL?s)
                                              74 - ©KODA Superb (SK461) - Halogen / Xenon China - China without DRL SL with BL-function LED SBBR
                                              Xenon low beam + Halogen high beam (LED rear lights)
                                              75 - ©KODA Superb (SK461) - Halogen / Xenon China - China without DRL / TFL-ABL SL without BL-function LED SBBR Xenon low beam + Halogen high beam (LED rear lights)

                                              Komentarz


                                              • moze ktos mi podpowie ktory kabelek-pin w kostce wylacznika ma plus (oczywiscie po przekreceniu stacyjki) , a plus znika po zalaczeniu swiatel pozycyjnych-mijania
                                                w Fabi mial symbol TFL
                                                [/list]
                                                Pozdrawiam
                                                Paweł

                                                Komentarz


                                                • Tutaj nie ma tak.
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Enriquez
                                                    Tutaj nie ma tak.
                                                    i nie znajde takiej opcji w jakis inny sposob?
                                                    Pozdrawiam
                                                    Paweł

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X