Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL classic\mint montaż halogenów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mam lampy kupione dostosowane do dziennych i do doświetlania zakrętów (to te z matowym dołem lampy) to jaki kabel kupić?

    Zamieszczone przez Enriquez
    1. Jednożyłowy, ale raczej 6m to dla dwużyłowego. Ja u siebie zużyłem 20m, no ale mam też dzienne.
    No właśnie czytałem, że Ty zużyłeś ok 20 m, ale kolega rrysio zużył tylko 6 m

    Zamieszczone przez Dzida
    Zamieszczone przez Biszczu
    Czy za 180 plnów wraz z kodowaniem warto się bawić ?
    Moim zdaniem nie, ale ja mam 2 lewe ręce do takich rzeczy. . . :lol: :lol:
    No ja właśnie też z elektryką nie ten tego :wink:
    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Komentarz


    • Ale w FL dzienne są w osobnej żarówce, więc jeden kabel więcej dochodzi
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • ciężko ze sterownikami do O2 FL mint
        według moich ustaleń, oprócz modułu 1K0 937 087 H (podanego przez Marcina), można zastosować:
        1K0 937 087 K
        1K0 937 087 R

        1K0 937 086 N
        1K0 937 086 F
        1K0 937 086 G

        tylko czym sie różnią 087 od 086?

        poza tym ciężko kupić te moduły
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • w manualu jest ze ho ho kabli z serwisu, nie mozna ich 'samemu' zrobic?.
          4. 2 szt. - Wtyczki do świateł przeciwmgielnych 3D0 941 165 A
          5. 2 szt. - Kabel serwisowy do wtyczek do świateł przeciwmgielnych 000 979 244 E


          6. 2 szt. - Wtyczki do świateł do jady dziennej 8D0 973 822 lub 1J0 973 722 - trzeba sprawdzić - potrzeba wtyczki "damskiej" a nie wiem która to jest...
          7. 2 szt. - Kabel serwisowy do wtyczek świateł do jazdy dziennej 000 979 225 E
          8. 1 szt. - Kabel serwisowy - 000 979 026
          9. 1 szt. – Kabel serwisowy - 000 979 025
          10. 1 szt. - Kabel serwisowy - 000 979 026
          11. 20 mb – przewód 1,5 mm2 linka
          12. 2 rolki – taśma do formowania wiązek tekstylna – Castorama 11 PLN/szt
          13. 1 szt. – Koszulka termokurczliwa
          14. 1 szt. – Kabel serwisowy 000 979 009



          PS.
          Nie moge nigdzie modulu H znalezc na allegro jest A, ale widze po pinach sie nie zgadza.
          7.3LPG/100 ~ 60km/h

          Komentarz


          • tak naprawdę to dziś kupiłbym gotowe na Link
            jeżeli uważasz natomiast, że zrobisz sam, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś nam zaprezentował jak...
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • tylko gościu ze skodataile.cz nie daje znaku życia
              nawet odbiór osobisty jest niemożliwy obecnie

              te kabelki co Marcin podał nie do końca są poprawne
              000 979 025 i 026 owszem pasują, ale mają za mały przekrój przewodu
              niedługo zrobię erratę, ale nie jest łatwo ogranąć te kable serwisowe
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Enriquez
                tak naprawdę to dziś kupiłbym gotowe na Link
                jeżeli uważasz natomiast, że zrobisz sam, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś nam zaprezentował jak...
                hej
                wlasnie patrze na to Link i szukam jakiegos kitu do halogenow

                [ Dodano: Czw 02 Lut, 12 18:32 ]
                Zamieszczone przez krzynol
                tylko gościu ze skodataile.cz nie daje znaku życia
                nawet odbiór osobisty jest niemożliwy obecnie

                te kabelki co Marcin podał nie do końca są poprawne
                000 979 025 i 026 owszem pasują, ale mają za mały przekrój przewodu
                niedługo zrobię erratę, ale nie jest łatwo ogranąć te kable serwisowe
                hej i jak znalazles ten H modul, pewnie jakby sie uparl to za 800zl by gdzies go wyciagnal, jakis serwis po znizce albo co, ale to juz raczej przegiecie. Nie ma modulu na razie kablami sie nie zajmuje, tylko kombinuje jakby tu.

                Patrzac na alledrogo A,C,E,D sa ale nie pasuja, O2FL mint po pinach takich jak Enriquez podal pinow 7,8 nie ma

                Generalnie brawo Enriquez za super tutorial
                7.3LPG/100 ~ 60km/h

                Komentarz


                • no właśnie szukam H i nie mogę dopaść
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • chłopaki dotarły do mnie halogeny, tylko jedna sprawa, nie widzę tam żadnych silniczków, jak ma mi działać cornering??, jak ta lapma/zarówka ma się przemieszczać?. Do kazdej żarówki idą tylko 2 przewody, nie bardzo widzę jak to ma działać.
                    7.3LPG/100 ~ 60km/h

                    Komentarz


                    • Samo zapalenie halogena oświetla zakręt. Nie ma żadnych silniczków.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez obrus
                        Samo zapalenie halogena oświetla zakręt. Nie ma żadnych silniczków.
                        hm
                        cos chyba zle rozumiem ten 'cornering', to nie jest tak ze swiatla strzelaja pod katem takim jak kola skrecone?.
                        7.3LPG/100 ~ 60km/h

                        Komentarz


                        • Nie, same halogeny przeciwmgielne oświetlają drogę bardzo szeroko i w większości aut cornering to po prostu zapalenie się prawego bądź lewego halogena. Są auta, gdzie się reflektory mijania obracają, ale to już inna bajka...

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez obrus
                            Nie, same halogeny przeciwmgielne oświetlają drogę bardzo szeroko i w większości aut cornering to po prostu zapalenie się prawego bądź lewego halogena. Są auta, gdzie się reflektory mijania obracają, ale to już inna bajka...
                            ok dzieki,
                            czyli co jedyne co zyskuje montujac 1K0 937 087 H, to mryganie to lewym to prawym. Ew do jazdy dziennej, wlasnie pytanie trzeba modul do dziennych na halo?
                            7.3LPG/100 ~ 60km/h

                            Komentarz


                            • Ojciec wreszcie wczoraj odpalił halogeny\dzienne\doświetlanie, wszystko bangla az miło, dzięki Enriquez za super tutorial
                              saport techniczny baj DGW
                              była BKD+DSG '05 120kkm
                              była BXE '08 190kkm
                              no i nie ma :-)

                              Komentarz


                              • szkoda,
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • Enriquez, Mam pytanko do Ciebie bo montowałeś światła do O2FL Mint a konkretnie to chodzi mi o przełącznik 1Z0 941 431 K , bo dostałem go w prezencie przy okazji zakupu sterownika CE ale jest w nim jedno ale , nie ma przedniego panelu z piktogramami ( to nie jest problem ) chodzi mi o to czy przy zastosowaniu go do jeszcze nie podłączonych halogenów ale przy zainstalowanym sterowniku który nie obsługuje halogenów powinien pojawić się błąd w sterowniku CE 09 , bo u mnie tak właśnie jest i wywala taki błąd :

                                  Address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: 1K0-937-08x-09.lbl
                                  Part No SW: 1K0 937 085 L HW: 1K0 937 085 L
                                  Component: BCM PQ35 B+ 110 0651
                                  Revision: 00110 AC
                                  Coding: 46010AB8A00508B040100084150000A4472000AE525D896041 C440020040
                                  Shop #: WSC 73430 790 00062
                                  VCID: 387B2CD33777

                                  Subsystem 1 - Part No: 1Z1 955 119 D
                                  Component: Wischer 11041 26 0601
                                  Coding: 00D7B7

                                  1 Fault Found:
                                  01800 - Light Switch (E1)
                                  008 - Implausible Signal - Intermittent
                                  Freeze Frame:
                                  Fault Status: 00101000
                                  Fault Priority: 3
                                  Fault Frequency: 1
                                  Reset counter: 31
                                  Mileage: 12740 km
                                  Time Indication: 0
                                  Date: 2003.14.28
                                  Time: 16:08:24

                                  Freeze Frame:
                                  Term 15 Off
                                  Voltage: 12.55 V
                                  OFF
                                  ON
                                  Term 50 Off
                                  OFF
                                  OFF

                                  Czy jest to normalny objaw ? , i po montażu właściwego sterownika ( będzie 1K0 937 86 J ) i kodowania dla halogenów i zastosowaniu właśnie tego przełącznika będzie wszystko OK , czyli światła halogeny działają i bez błędów w sterowniku CE 09 .

                                  Ps. Maż może foto jak wyglądają piktogramy do tego włącznika 1Z0 941 431 K .

                                  Komentarz


                                  • a czy to nie jest czujnik do trybu AUTO?
                                    jak nie ma piktogramów, to zobacz ile ma pozycji/obrotów włączania

                                    bo jeśli jest auto to będzie błąd, trzeba wtedy pociągnąć połączenie do CE
                                    i najlepiej mieć wtedy czujnik RLS
                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                    poprzednie modele:
                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez krzynol
                                      bo jeśli jest auto to będzie błąd, trzeba wtedy pociągnąć połączenie do CE
                                      i najlepiej mieć wtedy czujnik RLS
                                      albo go dosztukować
                                      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                      Komentarz


                                      • A ja zadam takie pytanie, w jaki sposób zabezpieczone są obwody żarówek w O2 FL/tour? Patrzę teraz na rozkład bezpieczników w skrzynce i tylko F16 i F26 (całe lampy) oraz w kabinie: Nr 4, 15 (Światła z układem doświetlania zakrętów z lewej i z prawej strony) i 21 coś tam zabezpiecza. Nie jestem teraz przy aucie, ale ASO, które mi dokładało halogeny raczej nie dokładało bezpiecznika. Czy zatem w samym CE są jakieś zabezpieczenia i ewentualnie co się stanie, jeżeli nastąpi zwarcie w takim dokładanym halogenie?

                                        Komentarz


                                        • bordnetz ma w sobie zabezpieczenia
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • krzynol, Według etki nie jest to auto
                                            1Z0 941 431 K -Przełącznik wielofunkcyjny świateł postojowych i do
                                            jazdy w dzień ,reflektorów przeciwmgłowych ,tylnich świateł przeciwmgłowych
                                            i funkcji coming-home.
                                            Taki jest opis w ETCE tego przełącznika , co do włączania to się przekręca tylko 2 pozycje w prawo (pozycja zerowa mgielne nie wyciągają się a pierwsza i druga mgielne się wyciągają na dwa razy ale co mnie ździwiło że świecą się cztery diody na górze czyli tak jak by był auto ale nad tą czwartą pozycję gdzie świeci się dioda przełącznik nie przełącza się no i oczywiście dwie z lewej strony od świateł przeciwmgielnych .Nie mam tego górnego dekielka z piktogramami więc nie wiem co i jak .W starym włączniku czyli tylko z jednym mgielnym u góry są tylko trzy diody a z lewej od mgielnych tylko jedna dioda i piktogramy zero pozycyjne i mijania i z lewej jedno mgielne .
                                            Stary włącznik ma numer 1Z0 941 431 F i opis w ETCE Przełącznik wielofunkcyjny świateł postojowych i do jazdy , reflektora przeciwmgłowego i coming-home.

                                            Znalazłem w końcu foto z piktogramami tego przełącznika i na pewno nie jest to auto .
                                            Załączone pliki

                                            Komentarz


                                            • Jaki symbol ma przełącznik z funkcją auto do O II FL? Chcę odpalić halogeny i szukam przełącznika.
                                              Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                                              Komentarz


                                              • 1Z0941431J
                                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                poprzednie modele:
                                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                Komentarz


                                                • Czy ktoś może potwierdzić, że wszystkie te piny w BCM:

                                                  Wtyczka A: 25, 7, 8, 21, 30, 38, 40, 41, 49
                                                  Wtyczka B: 7, 8, 26, 27
                                                  Wtyczka C: 25

                                                  są na 100% niezbędne w Mincie?

                                                  A może komuś udało się odpalić halogeny na innym module niż 1K0937087H (hiendowym, z działającą centralką dziwi tylnych)?
                                                  Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                                                  Komentarz


                                                  • sparrov, Moduł 1K0937087H jest przyszłościowy bo możesz odpalić chyba wszystko ale trudno go dostać , na 100% pasują też moduły
                                                    1K0 937 086N
                                                    1K0 937 86J - na taki wymieniłem w swoim O2 Tour a miałem 1K0 937 085L ( bez halogenów ).
                                                    1K0 937 86S
                                                    I na pewno na tych będzie działać wszystko jak w mincie bez tylnych szyb elektrycznych tzn klima , centralny zamek , szyby elektryczne przód no i halogeny z funkcją CORNER mój moduł który podałem niestety nie ma pinów na światła dzienne czyli 7 i 8 kostka A ale to mi nie przeszkadza bo używam dziennych z mijania .
                                                    Moduły które podałem oczywiście są do FL i O2Tour .- czyli 3 kostkowe ABC .

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X