Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL classic\mint montaż halogenów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Biszczu
    Te części już posiadam:
    Bordnetz
    3C0 937 049 AJ - 30 byte (...)
    Masz bardzo dobry sterownik kupiony. Sterownik zaproponowany przez ENRIQUEZ'a (1K0 937 087 H) jest do O2 FL [co z resztą jest napisane w pierwszej linijce instrukcji przygotowanej przez Marcina] ;-)

    Teraz tylko to pomontować, pokodować i będziesz miał gites.

    Natomiast co do włącznika z trybem 'auto' to do działalania tej funkcji 'auto' potrzebny jest zamontowany czujnik zmierzchu. Bez niego (tak samo jak z uszkodzonym) do tego włącznika (w zasadzie to nie do niego, ale łatwiej to wytłumaczyć) idzie informacja o tym, że coś jest nie tak, więc "na wszelki wypadek włączę światła" (to oczywiście tylko jak ustawiony włącznik na "auto"). Jeśli więc nie masz zamiaru montować czujnika zmierzchu (może to być nawet w przyszłości - nawet bez niego światła Ci będą normalnie świecić :-) ), to proponuję odpuścić temat takiego włącznika i zamontować normalny, obsługujący przeciwmgielne przód-tył.

    Zakupów gratulujemy :-)
    Pozdrawiam,
    Michał

    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

    Komentarz


    • przepraszam za być może głupie pytanie z mojej strony, ale ile muszę mieć tych kabelków oznaczonych 000 979 244 E ?
      Po skontaktowaniu się z ASO dostałem odpowiedź, że "kabelek ma zarobione końcówki/PINy po obu stronach zatem jest to kabel podwójny"
      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Komentarz


      • no i dobrze Ci powiedzieli. Jest to kabelek o długości 50 cm i ma piny z obu stron.
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • to ile muszę takich kabli mieć ?
          "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Komentarz


          • 2 żarówki = 2 x 2 piny = 4 piny = 2 kabelki.
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • montował ktoś halogeny do O2 przed FL? Bo w FL jest trochę inaczej, a czytam ten wątek już z 4 raz i ciągle wydaje mi się, że czegoś nie mam :?

              Na chwilę obecną mój zestaw składa się z takich elementów (widocznych na focie):
              -lampy z możliwością doświetlania zakrętów o nr 1Z0 941 700 A i 1Z0 941 701 A
              -2 szt kostek o nr 7H0 941 165
              -2 szt kabelków żółtych o nr 000 979 244 E
              -Bordnetz o nr 3C0 937 049 AJ
              -2 szt żarówek Hella H8
              -przełącznik świateł z funkcją AUTO o nr 1Z0 941 431 GV

              ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

              Coś jeszcze powinienem mieć?
              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

              Komentarz


              • odpowiednio długie przewody od centralki do halogenów
                oczko do masy
                kabelek 000 979 009 E od przełącznika do centralki (poprawcie mnie jeżeli się mylę).
                Pozdrawiam
                Marcin

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Enriquez
                  odpowiednio długie przewody od centralki do halogenów
                  Takie przewody to jakieś specjalne ? czy ogólnodostępne np. w ASO ?

                  Zamieszczone przez Enriquez
                  oczko do masy
                  kupię w ASO czy gdzie indziej poszukać ?
                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                  Komentarz


                  • Ciekaw jestem co z tego wszystkiego wyjdzie?

                    Komentarz


                    • Dzida, jak już mi się uda to wszystko zrobić, to zobaczysz w moim topicu o aucie :szeroki_usmiech.
                      Na razie to co chwilę coś mi wychodzi i w sumie nie dziwie Ci się, że temat odpuściłeś. Chyba będę potrzebował pomocy z tymi halogenami nie tylko w kodowaniu...
                      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Biszczu
                        Na razie to co chwilę coś mi wychodzi i w sumie nie dziwie Ci się że temat odpuściłeś.
                        Biszczu, ja odpuściłem temat nie dlatego że mi zmiękła rura, tylko dlatego że sprzedałem mojego Minta. Byłem już umówiony na montaż, ale sprzedałem nagle (dosyć) samochód. . . :wink:

                        A teraz to halogeny już mam, tak samo jak wiele innych fajnych rzeczy.

                        Komentarz


                        • Biszczu,

                          te rzeczy to nie w ASO tylko w elektronicznym sklepie się kupuje, ostatecznie w Castoramie. Do tego cyna, koszulki, taśma do formowania wiązek itp. W ASO też mają, tyle że delikatnie drożej
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • Enriquez, dziękuję. Wolałem się zapytać :szeroki_usmiech

                            ktoś ma fotorelację z montażu do O2 przed FL ? (czy mam zrobić :wink: )
                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                            Komentarz


                            • Zrób, zrób. :szeroki_usmiech
                              Fajna stronka

                              Komentarz


                              • Zrobić, koniecznie! też myśle nad takim modem, więc się przyda
                                SATYNOWA O2 Tour
                                Z pozdrowieniami
                                Bartek

                                Komentarz


                                • Dla potomnych:
                                  Spinka do lamp ma oznaczenie N0154374
                                  śruba N90648704

                                  Czy ktoś w okolicach Zielonej Góry, Poznania, Wrocławia jest w stanie mi pomóc w montażu ?
                                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                  Komentarz


                                  • Biszczu, dasz se rade
                                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez piotrek_os
                                      Biszczu, dasz se rade
                                      coraz bardziej w to wątpię ...
                                      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Biszczu
                                        Zamieszczone przez piotrek_os
                                        Biszczu, dasz se rade
                                        coraz bardziej w to wątpię ...
                                        ja to bym ich nawet nie podłaczał....chyba, ze chcesz uzywac jako dziennych to tak. W ciagu 2,5 roku jechalem moze ze 2 razy na halogenach....
                                        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                        Komentarz


                                        • Biszczu, nie możesz zwątpić... pół ocp na Ciebie liczy
                                          SATYNOWA O2 Tour
                                          Z pozdrowieniami
                                          Bartek

                                          Komentarz


                                          • [quote="piotrek_os"]
                                            ja to bym ich nawet nie podłaczał....chyba, ze chcesz uzywac jako dziennych to tak.
                                            Brak podłączenia przy zakupieniu wszystkich potrzebnych części jest już raczej nie rentowne i wydaje mi się wyrzuceniem kasy w błoto...

                                            Zamieszczone przez TwoB
                                            pół ocp na Ciebie liczy
                                            bez przesady :wink:. W każdym bądź razie konsultacje w sprawie elektroniki ciągle trwają i rozwiewają moją niewiedzę

                                            Niestety, nie mam zielonego pojęcia o co chodzi w tych symbolach, okablowaniach, kolorach, schematach elektrycznych :cry: :cry: :cry:. Jeżeli jest ktoś kto mógłby mi pomóc w okolicach Zielonej Góry, Poznania, Wrocławia naprawdę będę wdzięczny
                                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                            Komentarz


                                            • No ale czego nie wiesz?

                                              Zadaj konkretne pytania.
                                              Pozdrawiam
                                              Marcin

                                              Komentarz


                                              • 1) Potrzeba ok. 6 metrów kabla - jakiego? Jednożyłowy, dwużyłowy?
                                                2) Kable przepychamy przez zaślepkę w grodzi za akumulatorem - czyli całą puchę akumulatora trzeba wymontować? Czy można to jakoś ominąć ?
                                                3) Jak puszczamy w środku silnika kable?
                                                4) Czy za 180 plnów wraz z kodowaniem warto się bawić ?
                                                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                                Komentarz


                                                • 1. Jednożyłowy, ale raczej 6m to dla dwużyłowego. Ja u siebie zużyłem 20m, no ale mam też dzienne.
                                                  2. Trzeba wymontować. Ja mam puszczone trochę po harcersku. Przez zaślepkę w podszybiu, gdzie w wersji angielskiej jest wlot powietrza do kabiny. No ale trzeba zdjąć podszybie i wycieraczki. Z drugiej strony bezpieczniejsze niż jakieś manewry przy głównej wiązce. Ale za to całkowicie nie profi...
                                                  3. Ja puszczam od lampy pasażera po przedniej grodzi do drugiej i stąd do grodzi
                                                  4. Za 180 ... nie wiem cena w sam raz.


                                                  Zamieszczone przez Biszczu
                                                  1) Potrzeba ok. 6 metrów kabla - jakiego? Jednożyłowy, dwużyłowy?
                                                  2) Kable przepychamy przez zaślepkę w grodzi za akumulatorem - czyli całą puchę akumulatora trzeba wymontować? Czy można to jakoś ominąć ?
                                                  3) Jak puszczamy w środku silnika kable?
                                                  4) Czy za 180 plnów wraz z kodowaniem warto się bawić ?
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Biszczu
                                                    Czy za 180 plnów wraz z kodowaniem warto się bawić ?
                                                    Moim zdaniem nie, ale ja mam 2 lewe ręce do takich rzeczy. . . :lol: :lol:

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X