Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ja szukam dalej najlepiej czarnego całego lusterka do siebie najlepiej kompletne z kabelkami i czujnikiem.
    witam zmieniłem szybe pod czujnik deszczu i teraz pytanie który czujnik bedzie pasował do mojego nie wiem jaki nr ma mój
    Link
    Link
    Link
    i mam pytanko odnośnie lusterka wewnętrznego czy różnica jest jak założe lusterko wewnętrzne z angola?
    a lusterko które bedzie pasować bedzie pasować?
    Link
    Link
    Link
    Link
    Link
    Link
    Prosze o pomoc w dobraniu
    teraz mam czas i chciałbym to w końcu ogarnąc
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

    Komentarz


    • Jaka szyba

      Witam, czy któryś z kolegów ma oryginalną szybę pod sensor z paskiem i bez. Chodzę z zamiarem wymiany szyby bo oryginalną trochę zorałem zeszlifowując kropkę (głęboko była wtopiona) na z paskiem ale ma niżej pole pod sensor lub bez paska ta jest ponoć w wersji tłumiącej dźwięki otoczenia.
      konkretnie mógł by ktoś zmierzyć jaka jest odległość od rantu szyby do rantu czarnego pola pod sensor w obu przypadkach, z góry dziękuję.
      Kubala
      ------------------------------------
      było 139 KM i 310 Nm
      jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

      Komentarz


      • Ja mam ori z paskiem i uchwyt jest niżej, niż bez paska. Sam pasek jest ledwie zauważalny i teraz pewnie założyłbym tę zwykłą, byleby mieć uchwy wyżej (lusteko mam od golfa i jest nieco inne od skodowskiego przez co przesłania drogę :wink. Co to wartwy tłumiącej, to szyby wyposażone w taki bajer są droższe prawie 2x od standardowych. Popatrz w ETCE, są tam wszystkie rodzaje szyb.
        Długość przewodu 81 lub 113 mm - na to wygląda, że taka jest różnica w wysokości pola czujnika.

        Komentarz


        • obrus, dzięki za info, chciałem założyć z paskiem bo mam trochę postrzępioną podsufitkę na rancie przy samej szybie i trochę to widać. Jednak jak mówisz zdecyduje się na szybę bez paska bo lusterko też mam z Passata dodatkowo jeszcze z " kamerą" assist light, to już nic bym nie widział przez szybę.
          Kubala
          ------------------------------------
          było 139 KM i 310 Nm
          jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

          Komentarz


          • czy zakładając czujnik deszczu należy zmienić manetkę od wycieraczek , ? czy będzie to automatycznie działać po podpięciu ?

            Komentarz


            • Manetka zostaje ta co jest. Po podłączeniu trzeba zakodować.
              był PASSAT B5 3BG 101 KM AVB
              jest Octavia II FL - 1,9 TDI

              Komentarz


              • czy lusterka foto z octavi ii do octavii fl bedą pasowały mechanicznie i elektrycznie ?

                Komentarz


                • grzesrs, są inne kompletnie kształtem przecież
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • dobrze że spytałem , to widzę że po fl są prawie nie dostępne na alledrogo

                    [ Dodano: Sob 09 Kwi, 16 21:34 ]
                    sory za zamieszanie ale chodziło mi o lusterko wewnętrzne foto wraz z czujnikiem deszczu - czy podejdzie z przed fl do po fl

                    Komentarz


                    • grzesrs, elektrycznie też P&P nie będzie
                      także pomysł fall down
                      poza tym to chyba nie ten temat
                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                      poprzednie modele:
                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                      Komentarz


                      • szkoda , będę wymieniał szybę i chciałem podpiąć lusterko foto no ale jak nie podejdzie ....

                        [ Dodano: Nie 10 Kwi, 16 12:07 ]
                        chciałem takie założyć Link

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez grzesrs
                          szkoda , będę wymieniał szybę i chciałem podpiąć lusterko foto no ale jak nie podejdzie ....

                          [ Dodano: Nie 10 Kwi, 16 12:07 ]
                          chciałem takie założyć Link
                          tu masz taniej allegro
                          pozdrawiam
                          roberta

                          Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                          http://chomikuj.pl/Roberta9

                          Komentarz


                          • Witam, mam problem odnośnie dwóch plastików, chodzi o rynienkę na przewody, dostałem cały komplet plastików łącznie z lusterkiem i czujnikiem, niedawno wymieniłem szybę przednią i zabrałem się za montaż, no i okazało się że tunel na przewody jest za krótki, brakuje jakieś 2cm do podsufitki, zmierzyłem centymetrem i mój obecny ma 8,5cm długości od czujnika w stronę podsufitki. Mógłby mi ktoś napisać jakie są numery tych dwóch elementów ale występujących w octavii II oryginalnie? Czy też występują w kolorze czarnym? Podejrzewam że mój jest z vw albo innego auta, miał pasować do OII też ale czujnik oryginalnie znajduje się widocznie nieco niżej dlatego tak wyszło jak na zdjęciu które jest pod linkiem: Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                            Moje oba te elementy mają numery:
                            5SZ 1K0 857 593 A
                            5SZ 1K0 857 594
                            Proszę o pomoc bo nie wiem co mam powiedzieć jak pojadę do ASO które jest 30km od mojego domu.

                            [ Dodano: Czw 21 Kwi, 16 11:58 ]
                            Czy może mi ktoś powiedzieć czy z vw passata b7 lub ze skody superb II podejdzie takie mocowanie, tunel na przewody między podsufitką a lusterkiem? Ja posiadam z golfa V i jest za krótki do oryginalnego mocowania czujnika w octavii, a może z innego auta wychodziły większe rozmiary tych 2 plastików? Coś ktoś wie na ten temat, prosiłbym o pomoc bo chciałbym żeby mi to jakoś ładnie wyglądało a nie przewody w powietrzu wisiały...
                            Chodzi o te elementy:
                            ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                            ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                            Moja czarna bestia: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%9B%C2%81osiu

                            Komentarz


                            • A nie mozesz opatulic ladnie przewodow czarna tasma parciana z meszkiem? Przewody Ci nie wisza, od groma kasy w kieszeni (swego czasu w ASO Skody za wszystkie oslonki lusterka z czujnikiem zmierzchu do O2 uslyszalem bodajze okolo 500PLN) a jak tasmy nawiniesz ladnie kilka warstw, bedzie wygladala jak ruuuurka.

                              Poliftowa szyba czujnik i mocowanie lusterka ma sporo wyzej (tak mi sie wydaje), stad tunel na przewody jest krótszy...
                              Pozdrawiam, Robreg.
                              ----
                              furmanka.blogspot.com fan ;-)

                              Komentarz


                              • robreg, wiem, wiem ile te plastiki kosztują w ASO bo już pytałem. Ogólnie mam pewien pomysł żeby to ładnie wyglądało ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Wolę by wyglądało jak oryginał i żadnej dziury między plastikami nie było.
                                A teraz pytanie z innej beczki:
                                Włącznik świateł wymieniłem już i sprawdziłem że nie mam pinu 2 który jest potrzebny do opcji auto na przełączniku, czyli muszę przeciągnąć przewód od włącznika do wtyczki E pin 14 :?: bo widziałem też inną wersję w temacie.
                                Następnie tak:
                                1.LUSTERKO:
                                -pin 1- bezpiecznik nr 7 i wkładam tam 5 Amper, Ale sprawdziłem dziś bezpieczniki i nie mam tam nic podpiętego, tzn nie widzę żadnego przewodu a niby powinien być tam stały plus? czy można go złączyć z przewodem z czujnika i razem podłączyć pod bezpiecznik nr 17 :?: dam wtedy 10 amper :?:
                                -pin 2 to masa czyli łatwizna
                                -pin 3 - wtyczka B pin 1 :?: (sygnał od wstecznego)
                                -pin 4 i pin 5 - wtyczka dwunasto-pinowa w drzwiach kierowcy i pasażera piny 7 i 8 :?:
                                -pin 6 - podłączony już mam do lampki w podsufitce do pinu nr 1
                                2.CZUJNIK:
                                -pin 1 - bezpiecznik nr 17 (5amper) sprawdziłem jest tam już stały plus czyli tylko dokładam ten przewód
                                -pin 2 - masa, łączę razem z masą lusterka i gdzieś podpinam by była.
                                - pin 3 -wtyczka F pin 3 :?:

                                Czy dobrze wszystko opisałem do octavii przed liftingiem :?:
                                Moja czarna bestia: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%9B%C2%81osiu

                                Komentarz


                                • Łosiu1988, poszukaj sobie postu kolegi robreg - Sob 18 Paź, 2014 16:57 :P
                                  Pozdrawiam, Robreg.
                                  ----
                                  furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                  Komentarz


                                  • Łosiu1988, nie możesz pinu 1 z lusterka zapodać pod bezpiecznik 17 bo to inne zasilanie
                                    reszta ok
                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                    poprzednie modele:
                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                    Komentarz


                                    • krzynol, dziękuję Ci bardzo za pomoc. Rozwiałeś moje wątpliwości. A powiedz mi jeszcze skoro nie mogę ich razem podłączyć pod bezpiecznik 17 w którym jest już przewód z plusem, to jak w bezpieczniku nr 7 nie mam żadnego przewodu to wtedy muszę jeszcze dodatkowo dociągnąć jakiś stały plus, tak? czy lepiej szukać innego wolnego ze stałym plusem? Przepraszam Cię za możliwe głupie pytania ale ja aż takim super znawcą nie jestem, choć z elektryką trochę w aucie się bawię, ale lepiej spytać dwa razy niż potem mieć problemy z odpaleniem.

                                      robreg, Twoje podłączenia trochę są inne niż te moje co tutaj napisałem np.
                                      kabel 3 - kostka lusterka pin 3 - Moduł CECM kostka C / pin 12 - Złącze w sterowniku sieci pokładowej
                                      kabel 7 - kostka czujnika pin 1 - włącznik świateł - pin 8 - Złącze we włączniku świateł
                                      kabel 2 - kostka czujnika pin 2 - Moduł CECM kostka D / pin 5 - Złącze w sterowniku sieci pokładowej
                                      A ja mam tak przygotowane do podłączenia:
                                      -pin 3 lusterka - wtyczka B pin 1 :?: (sygnał od wstecznego)
                                      -pin 1 czujnika - bezpiecznik nr 17 (5amper)
                                      - pin 3 -wtyczka F pin 3 :?:

                                      No i widzę masy też ciągłeś do sieci pokładowej, także nie rozumiem czemu masz w inne miejsca wszystko wpięte :shock:
                                      Moja czarna bestia: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%9B%C2%81osiu

                                      Komentarz


                                      • coś tu masz grubo zakręcone, tak ma być dla O2 (FL ma inaczej)

                                        wtyczka czujnika:
                                        pin3 - LIN - do wtyczki bordnetza F3
                                        pin2 - masa - do masy
                                        pin1 - zasilanie przed zapłonem - bezpiecznik 13 (jak nie ma to 12, 14, 15, 16, 17)

                                        wtyczka lusterka:
                                        pin1 - zasilania po zapłonie - bezpiecznik 4
                                        pin2 - masa - do masy
                                        pin3 - światło wsteczne - do wtyczki bordnetza C12
                                        pin4 - przyciemnianie lusterek zewnętrznych
                                        pin5 - przyciemnianie lusterek zewnętrznych
                                        pin6 - oświetlenie wnętrza - do wtyczki bordnetza B11 (lub z lampki nieb/szary)
                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • krzynol, a no właśnie, to już teraz wszystko wiem, ale bym odwalił, dopiero potem bym miał szukania i płakania po co ja się za to brałem. Jeszcze raz Ci dziękuję że mi jasno napisałeś co gdzie trzeba podłączyć Teraz to już nie będę miał problemu z tymi przewodami. Powiedz mi tylko jeszcze czy do zewnętrznych lusterek mam dobrze napisane: pin 4 i pin 5 - wtyczka dwunasto-pinowa w drzwiach kierowcy i pasażera piny 7 i 8 :?: Mam odrazu oryginalne przewody do tego to też bym sobie podłączył by to było, za jakiś czas może wkłady gdzieś dorwę. Tylko czy zewnętrzne wkłady w ogóle są do OII przed FL:?: Kiedyś mi się wydaje że widziałem na necie od wersji RS a teraz nigdzie tego nie widzę..
                                          Moja czarna bestia: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%9B%C2%81osiu

                                          Komentarz


                                          • Łosiu1988, a czym to, co napisał Krzynol różni się od postu, którego Ci wskazalem??? Czy w ogóle go czytałeś? ;-)
                                            Pozdrawiam, Robreg.
                                            ----
                                            furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                            Komentarz


                                            • robreg, czytałem Twój post i wszystko czytałem od początku i w końcu od tej wiedzy mi się pomieszało. Już nie wiedziałem co gdzie trzeba podłączać bo każdy pisał co innego i aż mi wyszło to co ja napisałem i było by wszystko źle, dlatego szukałem porady żeby czegoś nie odwalić. Przepraszam Was za kłopot, ja jak pisałem wyżej jakimś znawcą nie jestem, chciałem tylko było dobrze to ogarnięte i najlepiej wszystko wyglądało jak w oryginale. Dzięki panowie za pomoc i przepraszam jeszcze raz za problem, ale lepiej z kimś się skonsultować niż potem szukać dziury w całym
                                              Moja czarna bestia: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%9B%C2%81osiu

                                              Komentarz


                                              • Łosiu1988, to sie robi NOTATKI z tego, co sie czyta i sie sprawdza, co sie zanotowalo. :-P ;-) Ja nie pisalem kwieciscie gdzie jest masa a gdzie jakie zasilanie, tylko wypisywalem konkretne przewody w zlaczach, ale to w gruncie rzeczy JEST TO SAMO.

                                                Nie musisz przepraszac, tylko dokladnie pisz gdzie masz watpliwosci. A jak piszesz po drugim opisie, ze cos Ci wyjaśnia, to mam watpliwosci, czy czytales pierwszego i co w nim takiego bylo niezrozumialego skoro sa tozsame (i chodzi o tresc opisow, a nie o autorow, zeby nie bylo.... ;-) )
                                                Pozdrawiam, Robreg.
                                                ----
                                                furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                                Komentarz


                                                • ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez krzynol
                                                    robreg, poprawiłem, popraw posty coby ktoś jeszcze raz nie obrócił wtyczki
                                                    Juz poprawione :-)
                                                    Pozdrawiam, Robreg.
                                                    ----
                                                    furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X