Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • bo problem polega na tym, że kropel musi "przybywać". To, że sobie chlapniesz nie oznacza, że czujnik zaraz stwierdzi, że jest deszcz. W prawdziwym deszczu też Ci nie działa?
    poza tym, jak nie wkleiłeś tu kodowania to skąd mamy wiedzieć, czy czegoś nie pominąłeś ???
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • Kropel przybywa poniewaz cały czas "psikam", jesli rusze wajchą w takiej samej sytuacji działa bez problemu chodzi o ten "pierwszy raz" po przekreceniu kluczyka i wajcha w pozycji 1 ząbek w góre

      Komentarz


      • ale automat się uaktywnia po przekroczeniu 20 km/h i później już działa również na postoju
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • a widzisz czyli 20 km lub manualny rozruch manetkaWielkie dzięks

          Komentarz


          • mam pytanko bede musiał zmienic szybe a myślełem o montaż czujnika i sensora czy zakładać szybe odrazu pod ten gadzet czy poźniej bedzie mi łatwiej to zmodzić i co bede potreebował tak w skrócie jak by ktos mógł mnie tuuu :roll:
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

            Komentarz


            • Szakal_84, tak w skrócie masz od 1wszej strony...
              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

              Komentarz


              • Zamieszczone przez LUKI
                Szakal_84, tak w skrócie masz od 1wszej strony...
                Opisane na kilka sposobów, na kilku przypadkach.
                Pozdrawiam, Robreg.
                ----
                furmanka.blogspot.com fan ;-)

                Komentarz


                • dobra dzieki lepiej przeczytać 30 str, a można by tak podwiesić w pierwszym poście co trzeba do montażu i zrobić foto relacje, :P poczytam w takim razie
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

                  Komentarz


                  • bierz szybę od razu z uchwytem na czujnik
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • czypolecicie szybe NordGlass bedzie dobrą firmą czy mamy jakieś rabaty w nord glass z forum
                      i tak dziś podzwoniłem w serwisie skody szyba bez czujnika 957PLN, z czujnikiem 1718, dzwoniłem do nord glasu 650 z dojazdem na miejsce pod dom i którą teraz wybrać :?:
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

                      Komentarz


                      • Szakal_84, pytales o szybe z czujnikiem, czy z samym mocowaniem czujnika. Jak ja szybe zmienialem, kosztowaly tyle samo.

                        Szyba z czujnikiem w komplecie faktycznie moze tyle kosztować.
                        Pozdrawiam, Robreg.
                        ----
                        furmanka.blogspot.com fan ;-)

                        Komentarz


                        • Panowie pytanie może głupie lub zapewne gdzieś było wiec z góry przepraszam.
                          Modyfikacja ciekawa, moja octavia oberwała kamieniem po szybie przymierzam się do wymiany i moje pytanie jest takie a w zasadzie kilka pytań
                          1. czy warto inwestować w lusterko wsteczne z automatycznym przycieminianiem?
                          2. "Pin 3 czujnika łączymy z istniejącym przewodem Nr. 33 we wtyczce B (O2FL) " z pierwszej strony posta - rozumiem ze to chodzi o sterownik? nie znam się na tym wiec dopytuje łatwo dostać się do niego??
                          3. Czy potrzebny będzie mi przełącznik auto świateł jak mam auto DRL ( tryb podobny do Amerykańskiego)?

                          Komentarz


                          • voithmen, wszystko to, o co zapytales, zostalo juz napisane.
                            Pozdrawiam, Robreg.
                            ----
                            furmanka.blogspot.com fan ;-)

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez robreg
                              voithmen, wszystko to, o co zapytales, zostalo juz napisane.
                              niby tak ale ... ale zawsze jest ale
                              dla kogos kto sie zajmuje tym na codzień to łatwa sprawa ale dla laika to niekoniecznie i owszem post i instrukcja jest dobra

                              Komentarz


                              • no to mam pytanko czy ma może ktoś na zbyciu lusterko i sensor kpl, najlepiej czarne do O2
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Szakal_84
                                  no to mam pytanko czy ma może ktoś na zbyciu lusterko i sensor kpl, najlepiej czarne do O2
                                  Wertuj allegro a zlapiesz okazję.
                                  Pozdrawiam, Robreg.
                                  ----
                                  furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                  Komentarz


                                  • Link
                                    to bedzie panowie pasować?
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

                                    Komentarz


                                    • Będzie ok.
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • Pytanie trochę w drugą stronę.
                                        Ojcu w służbowce 2 fl poszła szyba. Ubezpieczyciel, wymiana, odbiór i się okazuje że czujnik deszczu nie działa. Nie reaguje w ogóle na polewanie wodą (nie domyka szyb) ani nie startują wycieraczki. Błędów nie pokazuje, nie wiem czy go nie dokleili czy spieprzyli coś przy montażu, mają poprawić ale...

                                        Przepychanki z ubezpieczycielem, pogoda deszczowa i jest problem bo na 1 przełożeniu manetki w ogóle nie działają wycieraczki (na tym co powinien być automat), dopiero 2 położenie uruchamia szybkie przecieranie ale to masakra z tak latającymi piórami.

                                        Czy da radę to wykodować żeby do czasu naprawy jakoś jeździć na manualnych zmianach manetki bez czujnika ? a przed ponowną wymianą znowu aktywować ?
                                        Wypinałem wtyczkę przy lusterku ale nic to nie daje - na 1 biegu pióra nie ruszają dopiero na 2 szybkim normalnie :|

                                        [ Dodano: Czw 25 Cze, 15 08:39 ]
                                        Dla zainteresowanych, nie da się wyłączyć ori czujnika deszczu w o2fl. Nawet deaktywując go vcds'em i odłączając wtyczki (błędów nie pokaże) ale w pozycji 1 manetka jest nieaktywna, wycieraczki będą działać tylko w poz. 2 i 3 (na szybko) - inf. z ASO.
                                        Sprawdziłem i się potwierdza.
                                        Przed fl można było wyłączyć wtyczkę do czujnika przy lusterku i wtedy manetka przechodziła w tryb manualny i można było korzystać na pozycji 1 z czasowego przetarcia szyby (4 tryby).

                                        Komentarz


                                        • Hejka. Z racji tego że mam połowę auta rozgrzebaną to chciałem też w końcu skończyć mod lusterka Link + czujnik deszczu+ plus założone dziś wkłady fotochromatyczne zew. Podłączając wkłady zew. skorzystałem z opcji przeciągnięcia kabli przez słupek w drzwiach, w ten sposób dociągałem po 2 przewody z lewego i prawego lusterka do bezpieczniakóLink tego miejsca dociągłem 6 przewodów z lusterka i teraz chciałem to podpiąć, czy dobrze chcę to zrobić?

                                          Pin 1 czujnika łączymy z (+) bezpiecznika 17 (5 amper) lub dowolnego innego, gdzie 12V jest dostępne po wyłączeniu stacyjki i zamknięciu samochodu
                                          Pin 2 czujnika łączymy z
                                          Pin 3 czujnika łączymy z istniejącym przewodem Nr. 3 we wtyczce F (O2
                                          Pin 4 czujnika łącze z jednym przewodem z lewego wkładu lusterka zew.
                                          Pin 5 czujnika łącze z jednym przewodem z prawego wkładu lusterka zew.
                                          Pin 6 ----gdzie to podpiąć?można pod lamkę w suficie ale wolne pod bezpiecznik, tylko który?
                                          2 przewód lewego i prawego wkładu zew. łącze ze sobą i podpinam pod masę.
                                          Tylko czy ma znacznie jak podepnę piny z lusterek zew? Czy ważne gdzie ma być napięcie podane a gdzie masa. Wydaje mi się ze to nie ma znaczenia ale wolę zapytać,

                                          Komentarz


                                          • mało osób szarpnęło się na wkłady zewnętrzne, to Ci nie powiemy...
                                            Pozdrawiam, Robreg.
                                            ----
                                            furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                            Komentarz


                                            • pin 1 - bezpiecznik nr 4 (pewnie masz bo to jest też zasilanie klimatyzacji)
                                              pin 2 - masa
                                              pin 3 - sygnał światła cofania (bordnetz wtyczka C pin 12) można nie podłączać
                                              (to jest info, że jest wsteczny i przyciemnianie się wyłącza)

                                              pin 4 - '+' przyciemniania lusterek (pin 1 lusterka)
                                              pin 5 - '-' przyciemniania lusterek (pin2)
                                              (nie umiem powiedzieć czy wkłady mają jakieś oznaczenia, ale polaryzacja jest raczej ważna)

                                              pin 6 - podświetlenie auta (zacisk 58d niebiesko/szary) bierzesz z włącznika świateł
                                              (to jest info, że włączono światła i jest noc, więc przyciemnianie ma działać))
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • hmmm, teraz to zgłupiałem na maxa. pin 3 czujnika deszczu i zmierzch co ma współnego z czujnikiem cofania? myślałem ze bardziej coś z wycieraczkami będzie powiazane. No i można nie podlączać, to jak onsteruje światłami, wycieraczkami lub domykaniem szyb jak pada deszcz jak tylko + i - podłäcze?

                                                Komentarz


                                                • pin 3 jak cofasz to wtedy lusterka się rozjaśniają w nocy lepiej widzisz. Pin 6 ja mam podłączony do przewodu z krańcówki drzwi, po otwarciu drzwi też lusterka się rozjaśniają.

                                                  Komentarz


                                                  • teraz ok. sam się zakręciłem. trzeba będzie ogarnąć.a macie może jakiś obrazek gdzie jaka wtyczka jest w borentz?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X