Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL>2010 Climatic dołożenie czujnika temperatury

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • misiul
    odpowiedział(a)
    Tak jak/pisze Jasiek[ b]iFi[/b], demonrujac kratke srodkowa montujesz na/lewy nawiew kolo drzwi. Drugi czujnik za schowkiem pasazera.W tym watku/sa/kilka stron wczesniwj moje zdjecia czujnikow. Ten za kratka nawiewu montujesz w miejscu fabrycznym a ten za schowkiem jak ci Link zeby nie zrobic za duzych otworow.

    Nie trzeba demontowac kierownicy na stopy, jest tam dobry dostep.

    Zostaw komentarz:


  • jasiek2905
    odpowiedział(a)
    Witam, czujnik jest montowany na nawiew na bok kierowcy po lewej stronie. Ja montowałem czujniki 4B0 820 539 one są dłuższe niż zalecane i wymagają innego montażu. Więc nie trzeba rozkręcać deski. Działają tak jak inne, mają te same rezystancję w czasie zmian temperatury. W ustawieniu na szybę i stopy, odczyt na kompie był prawie identyczny. Ja montowałem bez demontażu deski, wiertło 9mm i pilnik iglak. Demontujesz tyko środkowe kratki nawiewu i wiercisz od góry. Jak mi się uda wrzucę fotkę.

    [ Dodano: Sob 02 Lut, 13 08:39 ]
    Czujnik na stopy to tak jak koledzy opisywali, odkręcasz schowek, demontujesz kierownicę powietrza na stopy i montujesz

    Zostaw komentarz:


  • iFi
    odpowiedział(a)
    Byłem ostatnio w ASO i nabylem drobiazgi do moda. Tak czy inaczej dzięki za odpowiedź.

    Mam jeszcze jedno pytanie... Bo jeden z czujników montowałeś w środkowej kratce. Czy dobrze się tam sprawdza? Ostatnio patrzyłem jak ta wentylacja dmucha i przy ustawieniu nadmuchu na szybę/nogi środkową kratka praktycznie nic nie leci...

    Jest jakaś szansa zamontować to w nawiewie pasażera czy trzeba rozbierać cala deskę? Po zdjęciu schowka była by chyba szansa się tam dostać?

    Zostaw komentarz:


  • misiul
    odpowiedział(a)
    iFi, używane, jeśli tylko brak uszkodzeń mechanicznych, mogą być jak najbardziej.

    Zostaw komentarz:


  • iFi
    odpowiedział(a)
    ops:

    no tak to jest... tak się podjarałem, że dorwałem sterownik, że mi oczy mgłą zaszły :P

    [ Dodano: Pon 28 Sty, 13 20:30 ]
    Dzisiaj przyszedł do mnie panel klimatyzacji Przyznam, że jestem w szoku bo stan jest idealny - najmniejszych oznak zużycia.

    Powiedzcie mi, czujniki warto kupować używane na allegro czy to raczej sprzęt łatwo padający i lepiej zainwestować w nowe?

    Zostaw komentarz:


  • Wojtenio
    odpowiedział(a)
    To słabo przeczytałeś ten wątek , parę postów wyżej w manualu od golfa VI masz nawet fotki tych czujników .

    No dobra a niech ma dla potomnych też będzie :

    kątowy 3D0 907 543 A
    prosty 1K0 907 543 E

    Zostaw komentarz:


  • iFi
    odpowiedział(a)
    Czołem

    Przeczytałem temat i załapałem bakcyla... z racji trudnej dostępności sterowników zacząłem od razu szukać i dorwałem taki ze sterowaniem pod fotele: 3T0 820 047K (które także mam zamiar w przyszłości założyć) także jestem mega zadowolony

    Pozostaje tylko pytanie jakie dokładnie mają być te czujniki? Tzn jakie są ich numery? Może ktoś podratować?

    Zostaw komentarz:


  • jasiek2905
    odpowiedział(a)
    Ważny jest typ czujnika, ponieważ różnią się długością. Czujniki 4B0 820 539 są dłuższe i trzeba zamontować w inny sposób.

    Zostaw komentarz:


  • misiul
    odpowiedział(a)
    Jeden czujnik kątowy (ten w panelu środkowym), drugi jak kto woli, przy założeniu, ze montujemy za schowkiem pasażera - jest tam dużo miejsca.

    Zostaw komentarz:


  • bohen
    odpowiedział(a)
    lu5asz, dokładasz dwa czujniki, zmieniasz panel na ten od półautomata, kodujesz i dopiero wtedy cieszysz się z prawdziwego Climatica.

    Zostaw komentarz:


  • lu5asz
    odpowiedział(a)
    Czyli co.jak mam zwyklego manuala to dokladam dwa czujniki koduje i mam polautomat czy czegos tu nie rozumiem?

    Zostaw komentarz:


  • jasiek2905
    odpowiedział(a)
    Witam, ja również założyłem panel 3T0 820 047 L i bez problemu działa, ramka pasuje. kodowanie to same zera, po założeniu czujników G191 i G192 nie wywala błedów. Bez tych czujników są błędy, lecz panel działa i utrzymuje temperaturę bo ma wbudowany czujnik, który ma zadanie utrzymać zadaną temperaturę wewnątrz. Jeżeli ktoś nie chce widoku siedzeń na pokrętłach to może przełożyć zaślepki z panela manuala AC. Wystarczy lekko podważyć malutkim śrubokrętem, wychodzi bez problemu.

    Zostaw komentarz:


  • Wojtenio
    odpowiedział(a)
    Jak by ktoś potrzebował to bardzo " podobny" mod tylko do golfa VI znalazłem na forum u kolegów zza oceanu DIY: upgrade 2011+ manual HVAC to Climatic | VW GTI MKVI Forum / VW Golf R Forum / VW Golf MKVI Forum / VW GTI Forum - Golfmk6.com .

    Zostaw komentarz:


  • kapi
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Wojtenio
    a odpaliłeś już u siebie ? i faktycznie ramka ta sama bo na oko to jakby większe te klawisze .
    panel odpaliłem bez czujników - działa i wywala błędy 2 brakujących czujników
    kodowania na pozostałe "rarytasy" jeszcze nie zmieniałem.

    Zostaw komentarz:


  • jasiek2905
    odpowiedział(a)
    Witam, czy mógłby ktoś podać jakie numery są czujników G191 i G192? jeden jest kątowy a drugi prosty. Bo są różne np. 1k0 907 543 E, 4B0 820 539

    Zostaw komentarz:


  • Wojtenio
    odpowiedział(a)
    A jakie oznaczenie ma ten panel ? , bo to już rarytas mało tego w używkach .
    Dobra już nalazłem 3T0 820 047 L , a odpaliłeś już u siebie ? i faktycznie ramka ta sama bo na oko to jakby większe te klawisze .

    Zostaw komentarz:


  • kapi
    odpowiedział(a)
    Wojtenio, panel z webasto tez pasuje.
    Forum - Octavia Club Polska
    ramki wymieniać nie trzeba.

    Zostaw komentarz:


  • Wojtenio
    odpowiedział(a)
    Dzięki Marcin , o to właśnie mi chodziło , zanim nabędę odpowiedni panel mogę już powstawiać czujniki i podpiąć do kostek sterownika . Wymiana samego sterownika - panelu to już pikuś .

    Zostaw komentarz:


  • Enriquez
    odpowiedział(a)
    nie, panel te czujniki kolokwialnie mówiąc ignoruje.

    Zostaw komentarz:


  • Wojtenio
    odpowiedział(a)
    Mam pytanko jeszcze do Enriquez i misiul jak się sprawa przedstawiała po dołożeniu czujników G191 i G192 ale sterownik-panel 3T0 820 047 AB czyli stary , czy były jakieś błędy itp ?.

    Zostaw komentarz:


  • Enriquez
    odpowiedział(a)
    jak nie ma grzanych siedzeń, to błędów też nie będzie

    Zostaw komentarz:


  • Wojtenio
    odpowiedział(a)
    Koledzy mam pytanko czy stosując do tego moda sterownik Panel 3T0 820 047 K czyli ten z opcją grzania siedzeń , nie będzie problemów a konkretnie nie będzie wywalać błędów ? , instalacji na fotele i kodowania na fotele nie będzie czyli teoretycznie powinno być OK . Czy się mylę ? .
    Pytam dla tego bo być może w przyszłości dołożę i grzanie siedzeń a cena tych sterowników 3T0 820 047 H ( sam climatic ) i 3T0 820 047 K ( climatic + grzanie foteli ) jest taka sama w używkach .

    rrobert dzięki za schematy " pomógł " się należy .

    Zostaw komentarz:


  • misiul
    odpowiedział(a)
    andrzej111, podważasz sens tego fajnego i taniego moda, czar pryska ?

    Jak dam 22 to w wielkie upały powinien chłodzić na maks. Pytanie czy nie trzeba w upały ustawiać wiatraka np. na "3", bo na "1" na pewno nie poradzi. Climatronic z tym jest lepszy, że sam ustawia siłę wiatru.

    [ Dodano: Wto 05 Cze, 12 20:31 ]
    Podbiel,
    Link

    jeden czujnik musi być kątowy, drugi wszystko jedno. Pozostałe części co pamiętam uzupełniłem w opisie wyżej, brakuje tylko numerków dla krokodylków

    [ Dodano: Sro 06 Cze, 12 23:17 ]
    Nie wiem jak działa climatronic, ale warto było zamontować climatica - zdaje egzamin póki co. Jeśli miało się manual to się docenia climatic

    [ Dodano: Sob 01 Wrz, 12 20:38 ]
    Jestem po CRO na prawdziwym climaticu. Dawał radę. Podnosiłem ponad 22 bo chciał nas zaziębić jak na zewnątrz było 39 st.
    Cały czas 1 lub 2 bieg wiatraka. Klima w O2 jest bardzo wydajna w porównaniu z focusem MK2.

    Polecam moda, jedyny problem to jak nagle z pochmurnego dnia wyjdzie słońce i odwrotnie, wtedy trzeba np. zmienić nadmuch na inny kierunek, no ale nie ma czujnika nasłonecznienia przecież

    Jeśli chodzi o zimowe utrzymywanie temperatury, też climatic jest dużo lepszy od manuala. Trzyma temperaturę. Ten tani mod sprawdza się w zimne dni również

    Zostaw komentarz:


  • andrzej111
    odpowiedział(a)
    misiul, przy wyższych temp. to i tak trzeba na maksa skręcić
    Mnie zastanawia czy jak ustawie na te 22o to to jest 22o czy po prostu połowa skali

    Zostaw komentarz:


  • misiul
    odpowiedział(a)
    Podbiel, postaram się dziś uzupełnić numery.

    Szukaj już sterownika, bo nie ma za dużo na allegro.

    Zostaw komentarz:

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X