Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] TUTORIAL - Montaż podgrzewanych spryskiwaczy szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] TUTORIAL - Montaż podgrzewanych spryskiwaczy szyby

    Photoshop rządzi
    Uniden Pro 520XL + President Missouri

  • #2
    [O2] TUTORIAL - Montaż podgrzewanych spryskiwaczy szyby

    Dokładamy podgrzewane spryskiwacze przedniej szyby

    Należy się zaopatrzyć w
    spryski podgrzewane: 1Z0 955 986 2 szt. (144zł w ASO) lub tu Błąd 404
    wtyczki sprysków: 1J0 973 702 2 szt. (22zł)
    piny wtyczki: 000 979 131 E (EA) 4 szt. (20zł)
    lub
    same piny do zaciśnięcia do wtyczki: N 103 358 07 4 szt. (7zł)
    można też gumki uszczelniające 357 972 740 F 4szt. (9zł)





    1. Wypinamy spryskiwacze podważając szerokim śrubokrętem




    2. Zdejmujemy gumową uszczelkę, odkręcamy wycieraczki,
    wypinamy podszybie z listwy zatrzaskowej pod szybą,
    odczepiamy wężyki (kręcąc je), wyciągamy spryski i podszybie






    3. Tworzymy wiązkę. Piny(dupki) szerokości mini z przewodami zatrzaskujemy we wtyczce.
    Jakby ktoś kupował piny - 000 979 131 E(EA). Ja wyciągnąłem ze starej wiązki razem z
    silikonowymi czopkami do uszczelniania. Przymierzamy przewody i łączymy piny 1 z obu wtyczek - zasilanie,
    piny 2 - masa, oczywiście przedłużamy aby starczyło do skrzyni głównej bezpieczników
    Izolujemy profesjonalnie taśmą izolacyjną parcianą








    4. Układamy wiązkę w podszybiu, przymierzamy do sprysków i wkładamy pod uchwyty kablowe




    5. Przewlekamy wiązkę do komory silnika przez przepust, obok gąbki




    6. Przykręcamy przewód masy pod śrubę w komorze silnika, natomiast przewód zasilania
    przewlekamy do skrzyni głównej przez wywiercony otworek np. Φ5, układamy wiązkę




    7. Ponieważ oryginalnie według schematu zasilanie do podgrzewania spryskiwaczy brane jest
    z zacisku75a (zasilanie po zapłonie z odłączaniem podczas rozruchu) i punkt podłączenia jest
    w skrzynce bezpieczników w środku auta (bezpiecznik F46(SC46) - razem z grzanymi siedzeniami),
    znalazłem sobie inne miejsce w skrzyni głównej - zacisk 15a (czyli zasilnie po zapłonie na bezpieczniku F21(SB21)
    W dieslach tego bezpiecznika nie ma, ponieważ zasila on sondę lambda, należy więc w prawe gniazdo
    włożyć nasz przewód zasilający i w to miejsce włożyć bezpiecznik 5A.
    W benzynach wyjąć bezpiecznik 10A(15A), który tam powinien być i pod niego się podłączyć.






    8. Kto chce, może oczywiście pociągnąć się do kabiny przepustem i podejść ori pod bezpiecznik 46 (5A)
    Potrzebny do tego będzie kabelek 000 979 135, który osadzamy w puszce bezpieczników.
    Pamiętać o przesunięciu filetowej blokady! Przewody lutujemy, izolujemy, układamy.





    9. Wkładamy spryskiwacze, podłączamy wtyczki i rurki, układamy w podszybiu
    Zatrzaskujemy podszybie, zakładamy uszczelkę, przykręcamy wycieraczki, regulujemy spryski.




    10. Jak włączymy zapłon to po kilku minutach spryskiwacze są lekko ciepłe.
    Każdy z nich jest mocy ok 2,5W i bierze ok 200mA - czyli nic.
    Oczywiście efekt pryskania na szybę nowych sprysków też jest sympatyczny

    11. Dla modelu O2FL zasilanie grzania spryskiwaczy brane jest z bordnetza - wtyczka A pin 4
    kodujemy Bajt 12 bit 6 i uzyskujemy efekt automatycznego grzania poniżej 5st.


    [shadow=darkblue:243d9b31a8]Enjoy the winter [/shadow:243d9b31a8]
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #3
      krzynol, poniewaz tez będę chcial wykonac tego moda u siebie, mam pytanko dot, bezpiecznika. Opisałes, że org, jest on podłączony pod bezpiecznik nr 46 w skrzynce bezpieczników wewnatrz auta. Poniewaz u mnie nie ma tam doprowadzonego plusa tj tej szyny, pod która nastepnie podpiał bym sie plusem z spryskiwaczy, czy jest taka mozliwość aby podpiac sie pod pusty bezpiecznik nr 37 (obrazek grzane dupki), który u mnie jest pusty, , a jest poprowadzona szyna +, tylko nie wiem , czy czasem nie jest on na stałe, Lub inaczej , pod który ewentualnie mozna podpiąc sie bezpiecznik w skrzynce wewnatrz auta, aby to gralo?

      Komentarz


      • #4
        może być 37 - bo to jest 12 po zapłonie
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          krzynol, ok. dzięki

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez krzynol
            może być 37 - bo to jest 12 po zapłonie
            I jak to jest, te dysze grzeją się cały czas po uruchomieniu silnika? Nawet przy 30 stopniach?

            Przy oryginalnym połączeniu też tak jest? Tak, wiem, wiem - sprawdzę w instrukcji obsługi ;-)

            W kodowaniu sterownika centralnej elektryki (1K0 937 087) jest gdzieś taka opcja: "podgrzewane dysze spryskiwaczy z prawego kierunkowskazu" (czy coś takiego) - czy to ma zastosowanie też do Octavii?
            Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez gieu
              jest gdzieś taka opcja: "podgrzewane dysze spryskiwaczy z prawego kierunkowskazu
              a może podświetlenie silnika z prawego kierunku?
              bo ze spryskiwaczami byłoby bez sensu

              Zamieszczone przez gieu
              Przy oryginalnym połączeniu też tak jest
              jo
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                OK. Spryski zamówione: Błąd 404
                Cena kusząca, mam nadzieję że dotrą ;-) Wtyczki i piny mam, więc powinno pójść sprawnie
                Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                Komentarz


                • #9
                  ale to używki? w używkach jest problem ze strumieniem rozprysku na szybę

                  nowe w ASO 80zł/szt.
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez krzynol
                    ale to używki? w używkach jest problem ze strumieniem rozprysku na szybę

                    nowe w ASO 80zł/szt.
                    Dzwoniłem i powiedzieli, że nowe, oryginalne.
                    Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                    Komentarz


                    • #11
                      no to kto nie ma to brać, bo to niezła okazja
                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                      poprzednie modele:
                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez krzynol
                        no to kto nie ma to brać, bo to niezła okazja
                        ja kupowałem na "alternatywnym forum", płaciłem 66zł/2szt z wysyłką ;-) nowe ,

                        wszystko mam już gotowe do założenia tylko mały ....problemik.
                        po założeniu dodatkowego doogrzewania elektrycznego brak wolnych przepustów silnik-kabina.
                        może doradzicie gdzie pod maską jest dobre +12 po stacyjce żeby to podpiąć?

                        patrze na fotosa powyżej ale ten "pająk" pod bespiecznik jakoś do mnie nie przemawia
                        kiedyś była seria TSI : 135KM/217Nm a potem było 156KM/267Nm
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=57585&start=0

                        teraz 240KM 4x4 Boxer turbo mruczek.
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...350597#1350597

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez gieu
                          OK. Spryski zamówione: Błąd 404
                          Cena kusząca, mam nadzieję że dotrą Wtyczki i piny mam, więc powinno pójść sprawnie
                          Zamówiłem i ja więc wkrótce przyłacze się do moda :wink:
                          Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez jamesbondzio
                            ten "pająk" pod bespiecznik jakoś do mnie nie przemawia
                            no, to fakt
                            będzie poprowadzone do skrzynki bezpieczników pod osobny bezpiecznik
                            sprzedam info - same piny bezpieczników 1,5mm2 - N 907 326 03 (1zł/szt)

                            przepust obok wiązki drutem przeciągasz - jest tam miejsce w gumie
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • #15
                              Panowie rozumiem "fan" związany z zakładaniem nowych modów w naszych szkodnikach, ale czy ten nie jest trochę zbędny? Czy nie wystarczy nalać zimowego płynu do spryskiwaczy żeby końcówki nie zamarzały? Pytam z ciekawości czy warto tracić czas i pieniądze na coś takiego?

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez lampion
                                Panowie rozumiem "fan" związany z zakładaniem nowych modów w naszych szkodnikach, ale czy ten nie jest trochę zbędny? Czy nie wystarczy nalać zimowego płynu do spryskiwaczy żeby końcówki nie zamarzały? Pytam z ciekawości czy warto tracić czas i pieniądze na coś takiego?
                                Jednym się przydaje, innym nie.
                                W ten sposób to można powiedzieć, że połowa rzeczy, które masz w samochodzie jest zbędna.
                                Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                                Komentarz


                                • #17
                                  gieu dzięki za wyczerpującą odpowiedź chyba wezmę i wywalę podświetlenie kabiny bo rzadko z niego korzystam Chodzi mi pakowanie pieniędzy w rzeczy które są mało potrzebne, a w serwisie czy w czasie produkcji nie zostały założone. Równie dobrze mógł byś sobie założyć świecące wentyle.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    lampion, Czasem te zimowe płyny są tak gównianej jakości, że grzanie zdecydowanie pomaga

                                    Po za tym, jeśli nie chcesz, to nie montujesz 8)

                                    Ja żałuję, że do mojego furaka nie pasują... bo też bym wstawił
                                    O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                    Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                    Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez gieu
                                      Jednym się przydaje, innym nie.
                                      W ten sposób to można powiedzieć, że połowa rzeczy, które masz w samochodzie jest zbędna.
                                      No właśnie, połowa urządzeń w samochodzie jest zbędna. Czujniki deszczu, tylna wycieraczka, ogrzewanie tylnej szyby, elektryczne szyby. To się lubi też popsuć, nie działać, ale się przydaje w codziennym użytkowaniu, funkcjonowaniu i o to w tym wszystkim chodzi. Trzeba tylko sobie odpowiedzieć na pytanie, czy pieniądze i czas na zrobienie, który przeznaczymy na moda nam się zwróci, czy będziemy z modyfikacji zadowoleni. Niektórzy modyfikują swoje samochody, aby zdobyć wiedzę o nich, czegoś się nauczyć, dowiedzieć.

                                      A właśnie chciałbym się dowiedzieć, jak a jest różnica po założeniu ogrzewanych?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        lampion, nie wiemy gdzie mieszkasz, bo nie raczyłeś się pochwalić
                                        może w ciepłym kraju, gdzie śnieg nie pada?
                                        ja uważam, że jak napada śniegu na szybę z deszczem jeszcze, to odgarnięcie
                                        tego szczotką i stosowanie płynu zimowego, nie daje satysfakcjonującego wyniku
                                        końcóweczka dyszy i tak będze przypchana, a tak się samo wszystko rozpuszcza i działa
                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez krzynol
                                          lampion, nie wiemy gdzie mieszkasz, bo nie raczyłeś się pochwalić
                                          może w ciepłym kraju, gdzie śnieg nie pada?
                                          ja uważam, że jak napada śniegu na szybę z deszczem jeszcze, to odgarnięcie
                                          tego szczotką i stosowanie płynu zimowego, nie daje satysfakcjonującego wyniku
                                          końcóweczka dyszy i tak będze przypchana, a tak się samo wszystko rozpuszcza i działa
                                          krzynol specjalnie dla Ciebie napiszę to jeszcze raz. Obecnie przebywam w MAROKO (także nie pomyliłeś się dużo) ale swojego miejsca na świecie jeszcze nie znalazłem dlatego nie podaję. To tyle jeżeli chodzi o "chwalenie się miejscem zamieszkania".
                                          Co do moda to miałem kiedyś Fiata Uno, który dyszę spryskiwaczy ma na przedniej masce. Lałem najtańszy płyn do spryskiwaczy i nigdy nie zdarzyło mi się żeby końcówka się zapchała bądź zamarzła, a dodam że jeździłem w temp. -15. Oczywiście na szybie ten płyn się mazał i po chwili zamarzał ale nigdy w dyszy.
                                          Zastanawiam się nad tym modem ponieważ zakładając, że każdy użytkownik leje najtańszy płyn i zakładając, że zamarza dysza to gdyby te koszty związane z zakupem oraz montażem podgrzewanych dysz przeznaczyć na zakup lepszego płynu czyli powiedzmy ok 4 PLN na bańce 5 litrowej to ile takich baniek trzeba kupić żeby to się zwróciło? Nie wspomnę, że tani płyn może uszkodzić pompkę spryskiwaczy.

                                          P.S. Ku woli wyjaśnienia to nie handluję płynami do spryskiwaczy

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez lampion
                                            miałem kiedyś Fiata Uno
                                            a ja miałem ładę 2103 kiedyś

                                            nie rozumiem o czym ty tu piszesz, wątek poświęcony jest montażowi sprysków
                                            a ty swoje żale wylewasz - załóż gdzieś wątek o bezzasadności sprysków grzanych i sobie pisz


                                            jutro zapodam prawidłowe(ori) podłączenie sprysków do skrzynki bezpieczników
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              krzynol co się tak napinasz? Jak wcześniej pisałem staram się znaleźć rozsądne powody dla których mógłbym takiego moda zrobić u siebie, ale póki co takowych nie znajduję. Każdy ma przecież prawo wyboru i wyrażenie swojej opinii. Popraw mnie jeśli się mylę.

                                              P.S. Ten mod jest dla mnie jak zakładanie do malucha elektrycznie składanych lusterek. Co z tego, że MALUCH przynajmniej mogę sobie lusterka z kabiny złożyć :lol:
                                              Pozdrawiam Cię serdecznie.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez lampion
                                                krzynol co się tak napinasz? Jak wcześniej pisałem staram się znaleźć rozsądne powody dla których mógłbym takiego moda zrobić u siebie, ale póki co takowych nie znajduję. Każdy ma przecież prawo wyboru i wyrażenie swojej opinii. Popraw mnie jeśli się mylę.

                                                P.S. Ten mod jest dla mnie jak zakładanie do malucha elektrycznie składanych lusterek. Co z tego, że MALUCH przynajmniej mogę sobie lusterka z kabiny złożyć :lol:
                                                Pozdrawiam Cię serdecznie.
                                                Lampion jeden rozsądny powód już Ci krzynol podał, ja Ci dam drugi. Jak dokładnie dwa lata temu kupowałem O2FL to zastanawiałem się, czy nie dobrać podgrzewanych spryków, co wtedy kosztowało ~200 zł. Uznałem, że nie ma sensu bo auto i tak właściwie jeździ z garażu do garażu. Gdy kilka tygodni później, jeszcze starym autem (Octavię odbierałem w lutym), w którym był zimowy płyn z BP ruszałem w kilkusetkilometrową trasę i przez pierwsze 50 km jechałem z zamarzniętymi spryskami to żałowałem strasznie, że nie dobrałem tego do Octavii, a ten wątek: Forum - Octavia Club Polska był jednym z pierwszych moich założonych na tym forum. Teraz, jak zobaczyłem, że będzie mnie to kosztowało kilkadziesiąt zł i max. godzinę pracy, to się nie zastanawiałem. I szacun dla takich osób jak krzynol, którym się chce coś podłubać, udokumentować to i jeszcze wrzucić na OCP. Bez nich to forum nie miałoby wartości.
                                                Ty oczywiście masz prawo wyrażać swoją opinię, ale uszanuj pracę krzynola i nie zaśmiecaj jego wątku.
                                                Jeżeli to Ci nie wystarcza, to zrób to od czego każdy 'szukający' powinien zacząć. Użyj szukajki i na tym forum w innych tematach znajdziesz jeszcze trochę innych historii, które niejedną osobę skłoniły do kupna auta z podgrzewanymi dyszami.
                                                Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  lampion, nie sądzę żeby ktokolwiek się tutaj napinał :szeroki_usmiech
                                                  To nie to forum.

                                                  Jeszcze jeden argument:
                                                  Jest spora grupa ludzi, którzy nie koniecznie z rozsądnych powodów zakładają sobie to lub tamto. Czasem nawet pieniądz się nie liczy. Ważne, że jest się zadowolonym, bądź nawet dumnym :wink: z własnej roboty, która działa i pomaga w codziennym życiu.
                                                  O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                                  Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                                  Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X