Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] TUTORIAL - Montaż podgrzewanych spryskiwaczy szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Gdyby ktoś szukał dyszy do O1 to podaję link. Nie wiem, czy gość posiada więcej sztuk.

    Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
    Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
    Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

    Komentarz


    • #27
      Panowie to mój ostatni wpis w tym temacie i absolutnie nie chodzi mi o wyśmiewanie kogoś lub jego pracy poza tym ta polemika również nie ma sensu, każdy ma prawo do podejmowania wolnych wyborów. Ja chciałem przedstawić troszkę inne spojrzenie na sprawę. Nie rozumiem też gadki dot. zaśmiecania tematu i "jak chcesz to załóż sobie swój" Co to rozmowa dzieci z przedszkola? (masz swoje zabawki to się nimi baw bo ja Ci nie pozwoliłem brać moich).

      gieu tym tekstem
      Gdy kilka tygodni później, jeszcze starym autem (Octavię odbierałem w lutym), w którym był zimowy płyn z BP ruszałem w kilkusetkilometrową trasę i przez pierwsze 50 km jechałem z zamarzniętymi spryskami to żałowałem strasznie, że nie dobrałem tego do Octavii,
      zrobiłeś dokładnie to co ja czyli porównałeś dwa różne samochody za co krzynol mnie wyśmiał i stwierdził
      a ja miałem ładę 2103 kiedyś
      także żaden argument.

      Pozdrawiam wszystkich i życzę podejmowania rozsądnych decyzji bo myślenie jest przyszłością.

      Komentarz


      • #28
        Ja tam sobie też zainstalowałem podgrzewane spryski tak dla satysfakcji
        Chiptuning, serwis FAP/DPF i inne....Poznań
        https://www.facebook.com/pages/TuneF...09364479166793

        www.tuneforce.pl
        www.dpfserwis.pl

        Komentarz


        • #29
          krzynol Jak tam Krzysiek , dasz rade ten ori schemacik ?

          Komentarz


          • #30
            Ponawiam pytanie zadane wcześniej - czy wtryskiwacze grzeją cały czas podczas pracy silnika, czy może na przykład przy włączonym podgrzewaniu lusterek (mam na myśli oryginalne podłączenie).
            A co do sensowności podgrzewaczy i stosowanych płynów do spryskiwaczy - przy dużych mrozach nie raz miałem do czynienia z sytuacją, że płyn do -20 st C zamarzał na dyszy spryskiwacza i zatykał ją skutecznie - ma to miejsce w szczególności podczas jazdy z większymi prędkościami na obwodnicach/ autostradach - czyli tam, gdzie zimą na prawdę trzeba spryskać szybę od soli i innych...

            pozdarwiam
            -= BXE Power =-

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez noogi
              czy wtryskiwacze grzeją cały czas podczas pracy silnika
              grzeją cały czas i krzynol tak ma

              Seat Leon ST FR by mirek_p11

              Fotki
              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
              Fotki

              Komentarz


              • #32
                mirek_p11, a mi Krzysiek podłączył klimę pod spryski aby płyn chłodził szybę latem
                Krzysiek, dzięki za mody, jest ok
                Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

                Komentarz


                • #33
                  grzanie sprysków po zapłonie sie odbywa
                  i tak jest w oryginale i tak mam założone
                  mała poprawka będzie jak u Zibiego ,czyli pod bezpiecznik w skrzynce
                  czyzyk64, przypomnij mi co to miało być ops:

                  jestem nie do życia - prawdopodobnie angina
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #34
                    krzynol, mówiłeś o wklejeniu schemaciku jak jest to podlączone w ori. Noi zdrowiej chłopie, albo może goracego grzańca zapodac. :szeroki_usmiech

                    Komentarz


                    • #35
                      mariusz - mówisz i masz
                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                      poprzednie modele:
                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                      Komentarz


                      • #36
                        krzynol, dzieki Krzysiek

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez gieu
                          Spryski zamówione: Błąd 404
                          Cena kusząca, mam nadzieję że dotrą Wtyczki i piny mam, więc powinno pójść sprawnie
                          Spryski dotarły :-) Nowe, wszystko OK, więc jak ktoś jest zainteresowany to polecam ten sklep. Cena kusząca.
                          Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                          Komentarz


                          • #38
                            gieu, ale to są oryginały czy jakieś innej firmy ?

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez czyzyk64
                              gieu, ale to są oryginały czy jakieś innej firmy ?
                              Oryginalne, nowe i oczywiscie z faktura.
                              Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                              Komentarz


                              • #40
                                gieu,

                                Komentarz


                                • #41
                                  Panowie powiedzcie mi czy grzanie lusterek ma swój przekaźnik??? Bo tak się zastanawiam czy nie lepiej było by się wpiąć z tymi spryskami pod grzanie lusterek (1 opcja według mnie najrozsądniejsza) ewentualnie grzanie tylnej szyby(opcja 2)? Można było by poprawić nieco fabrykę bo niby po co te spryski maja grzać też latem? :roll:
                                  Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    można pod przekaźnik B5 (szyba tylna) w bordnetzie
                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                    poprzednie modele:
                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      maxpaynemm, tak ale wtedy masz włączoną szybę tylną co jest zbędne, a spryski biorą znikomy pobór, latem wyciągam bezpiecznik i już nie grzeje :wink:
                                      Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        witam, co do tych podgrzewanych dysz kilka słów. Ktoś na forum przed chwilą ganił pomysł, ja w sumie uważam to za bajer który nic nie wnosi w użyteczność jazdy a tylko obciąża zbędnie elektrykę i zużycie paliwa. Ale to moja ocena, natomiast rozumiem i chwalę wszystkich którzy szukają nowych pomysłów na poprawienie użytkowania auta. Ja mam problem jak każdy z autem zimą a parkuję pod chmurką. Garaz fajna sprawa ale nie zawsze da się to mieć, dlatego jest jak jest. Co do użytecznych bajerów które poprawią jazdę zimą to brakuje mi dwóch: vebasto (żałuję że nie zamówiłem przy zakupie w ASO, teraz wiem że kupując auto w naszym klimacie to potrzebna i klima i vebasto). Ale szukam w tej sytuacji innego rozwiązania, chodzi mi o rozwiązanie funkcjonalne podgrzewania powietrza elektrycznie zanim silnik da ciepło. Miałem coś takiego w fiacie brava i dawało spokojnie radę w naszym klimacie, ja mam minta wiec nie ma tego. Zastanawiam się nad gotową dmuchawą ale coś mi to wygląda na bajer. Dlatego pytanie: czy ktoś z kolegów rozważał w tym temacie?
                                        Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                                        Była:
                                        Jest:
                                        1) Octavia 1,4 TSI

                                        jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          matompra, w dieslach (chyba wszystkich) jest elektryczna grzałka na nagrzewnicę, bo to to się już wcale nie grzeje w zimie. Na forum jest wątek o niej i ewentualnym doinstalowaniu. Musisz poszukać.
                                          Ja tu tylko sprzątam...

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            matompra, ewentualnie (jeśli masz garaż z prądem) możesz sobie dokupić coś ala mata grzewcza na miskę olejową.
                                            Mój "Batmobil"

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              dziękuję za podpowiedzi, co do tej implementacji nagrzewnicy to jeśli ktoś własnie sie spotkał z tym wątkiem to proszę o link, natomiast może ktoś sie spotkał z pomysłem zainstalowania ogrzewanej przedniej szyby? W fordzie u kolegi coś takiego jest i to juz moim zdaniem fajny gadżet i przydatny? pozdr.
                                              Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                                              Była:
                                              Jest:
                                              1) Octavia 1,4 TSI

                                              jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                matompra, nagrzewnica bierze sporo prądu, przy niej spryski to pikuś
                                                Forum - Octavia Club Polska
                                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                poprzednie modele:
                                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  kolega ma rację, mało to prądu bierze tylko proszę o udzielenie konkretu: jaki jest praktyczny efekt tych podgrzewanych dysz? czy poprawiają cokolwiek? czy temperatura uzyskana z nich wpływa na skutą lodem szybę?poprawia cos to zimą? czy tylko daje mniejsze "smużki" po przejechaniu wycieraczek? pytam bo nie miałem i nie wiem czy warto wogóle o tym myśleć. ozdr.
                                                  Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                                                  Była:
                                                  Jest:
                                                  1) Octavia 1,4 TSI

                                                  jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    matompra, nie mam podgrzewanych dyszy spryskiwaczy, ale wydaje mi się, że głównym zadaniem podgrzania jest zapewnienie ich drożności zimą, nie podgrzewanie płynu lecącego na szybę.
                                                    Pozdrawiam,
                                                    Andys

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X