Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [2.0TDI] [BKD] Swap hamulców na RS 312 / 286 mm

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Witam.
    A ja mam takie pytanie czy podejdą hamulce tyl przod od RS FL do octavii II przed lift kombi i czy swap na 312mm przód zostają te same osłony tarcz i zwrotnica piasta ? bo mam zawias od RS FL hamulce seria

    Komentarz


    • #77
      Edisone89, hamulce w RSie przed i po lifcie są dokładnie takie same
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #78
        Oslony moga zostac, piasta zostaje.

        Odkrecasz jarzmo z zaciskiem, zmieniasz tarcze i wkladasz nowy komplet, chyba ze nie zalezy Ci na kolorowym zacisku, to z przodu mozesz tylko same jarzma z tarczami podmienic.

        Oslona z tylu, to pewnie i tak juz zgnila, wiec mozna ja wygiac, albo kupic nowe wieksze. U mnie po chyba 4 latach jedna odpadla w trakcie jazdy :lol:
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #79
          Zamieszczone przez piotrek_gdy
          Edisone89, hamulce w RSie przed i po lifcie są dokładnie takie same
          ...w przypadku przednich tak....w przypdaku tylnych nie, gdzie poza gratami typu jarzma, zaciski, osłony trza podmienic elastyczny przewód hamulcowy....był LUCAS jest BOSCH... :szeroki_usmiech
          >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

          Komentarz


          • #80
            navigator, ale ty teraz o swapie z Bkd na RS na tyle mówisz
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #81
              navigator, dokładnie tak :!:
              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

              Komentarz


              • #82
                Zamieszczone przez siemi1
                Ile dałeś?
                podsumowanie dla kogoś kto się przymierza do tego moda:

                osłony tył: 86,73 zł - lewa (1K0615612P) (ASO)
                osłony tył: 86,73 zł - prawa (1K0615611P) (ASO)
                jarzma przód: 229zł - Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl (Marcin tel. 698 383 002)
                jarzma tył: 139zł - Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl (Marcin tel. 698 383 002)
                tarcze/klocki przód: 460zł - Zimmermann Coat Z 312 mm, klocki Zimmermann (Lewian - hurtownia części do układów hamulcowych. Dystrybutor Otto-Zimmermann.)
                tarcze/klocki tył: 330zł - Zimmermann Coat Z 282 mm, klocki Zimmermann (Lewian - hurtownia części do układów hamulcowych. Dystrybutor Otto-Zimmermann.)
                farba: 120zł - FoliaTec (allegro)
                robocizna: 220zł
                całość 1671,46zł

                Komentarz


                • #83
                  piotrek_gdy zaciski w RS nie do końca są takie same przed i po FL ,
                  róznią się kolorem - przed zielone, po czerwone :wink: ,
                  ale ja chciałem o czymś innym... gdzie można zakupić przewody elastycznie w stalowym oplocie do rs-ki?


                  Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                  CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                  Komentarz


                  • #84
                    pietrek125, nie do końca masz rację- zielone były tylko w 2006 roku, później aż do końca produkcji O2/O2FL były czerwone :wink:
                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                    Komentarz


                    • #85
                      piotrek_gdy, A nie w zaleznosci od tego czy RS byl TDI czy TSI ??
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #86
                        Etka dla 07r wyświetla zielone i czerwone... ale to nie jest ważne :lol:
                        tylko gdzie mogę dostać te wężyki w oplocie... bo szukam i szukam... znalazłem tylko uniwersalne plus trzeba dobrać końcówki przejściowe...


                        Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                        CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                        Komentarz


                        • #87
                          Przy swapie zacisków nie trzeba wymieniać więc ja mam wersję limitowaną tz. czarne zaciski i czerwone jarzma :P
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz


                          • #88
                            Szczęściarz bo miałeś 288, a ja mam 280 więc wszytko do wymiany... zaciski z Caddy (za to prawie nówki jeszcze srebrne) jarzma z paska wraz z zwrotkami, tył zielone pod 286 z rs-a :roll:


                            Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                            CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                            Komentarz


                            • #89
                              Kto mi podpowie jakie hample na tył przy przednich z A6 C6 345mm?
                              Zaciski? Jarzma? Tarcze 288mm? Czy coś większego. Dodam że to jest 4x4 i nie wiem czy jest jakaś różnica w tylnych jarzmach. Odpowiedzi mile widziane w moim wątku RS :-)

                              Komentarz


                              • #90
                                Panowie 312 to wcale nie taka duża różnica w hamuwaniu między 288. wsadzał ktoś coś większego typu 320-321? o 345 nie pytam bo koło min 17 musi być wtedy :-))
                                MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

                                KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez marcin607
                                  Panowie 312 to wcale nie taka duża różnica w hamuwaniu między 288.
                                  no to chyba nie hamowałeś 312 w O2FL/G6...

                                  btw
                                  teraz masz 280 i dla mnie to shit... (wiem bo jeździłem na 280/272 w O2FL, jeżdżę 288/253 w G6 i 312/272 w O2FL - a nie wiedzy wyczytanej z forum interia.pierdolęgłupoty.pl)



                                  Zamieszczone przez marcin607
                                  wsadzał ktoś coś większego typu 320-321?
                                  możesz ale tu potrzeba odpowiedniego zacisku no i adapter musisz wyrzeźbić


                                  Zamieszczone przez marcin607
                                  o 345 nie pytam bo koło min 17 musi być wtedy :-) )
                                  do tego jeszcze tył 310
                                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Zamieszczone przez LUKI
                                    Zamieszczone przez marcin607
                                    Panowie 312 to wcale nie taka duża różnica w hamuwaniu między 288.
                                    no to chyba nie hamowałeś 312 w O2FL/G6...

                                    btw
                                    teraz masz 280 i dla mnie to shit... (wiem bo jeździłem na 280/272, jeżdżę 288/253 i 312/272)



                                    Zamieszczone przez marcin607
                                    wsadzał ktoś coś większego typu 320-321?
                                    możesz ale tu potrzeba odpowiedniego zacisku no i adapter musisz wyrzeźbić


                                    Zamieszczone przez marcin607
                                    o 345 nie pytam bo koło min 17 musi być wtedy :-) )
                                    do tego jeszcze tył 310
                                    pierw moja póżniej a4 b6 312mm pózniej 320mm i różnica między moją i 312 a 320 przeeeepaść.


                                    u mnie połowa auta to kupa bo to pod spokojną jazdę wszystko składane więc i hamulce to dramat.



                                    LUKI to 312 z FL to będzie kpl jak tu wcześniej opisany klp z S3 8J?
                                    MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

                                    KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Zamieszczone przez marcin607
                                      LUKI to 312 z FL to będzie kpl jak tu wcześniej opisany klp z S3 8J?
                                      a co to za model 8J :?:

                                      masz 8L, 8P i 8v

                                      a do nasz podejdzie bez problemu z 8P

                                      ale S3 8P to będziesz mieć gruby set 345/310
                                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Ale pod 320 trzeba albo specjalna felge, albo tez isc w 17" wiec racjonalniej 17" i 345mm
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          [quote="LUKI"]
                                          Zamieszczone przez marcin607
                                          ale S3 8P to będziesz mieć gruby set 345/310
                                          jest p&p?

                                          oczywiście chodziło mi o 8L ops:

                                          [ Dodano: Pią 12 Cze, 15 10:20 ]
                                          Zamieszczone przez Maicroft
                                          Ale pod 320 trzeba albo specjalna felge, albo tez isc w 17" wiec racjonalniej 17" i 345mm
                                          już mam na zimę nufki gumy zaklepane w 17 inczach

                                          edit:
                                          spr szybko ceny zacisków na alle i ceny zabijają ale trzeba szukać jakiś okazji. I kompletować graty. dzięki PAnowie.
                                          MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

                                          KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Mając 2.0 TDI BMM 2009 zakąldam, że mam 288 na przodie czyli wystarczy wymiana na zaciski i jarzma 312mm?
                                            Czy cos przy okazji podmiany nalezy zorbić? (no na pewno plyn hamucowy nowe tarcze i klocki ale czy cos jeszcze jak z tłoczkami?

                                            zestawy zaciski+jarzma od 200 zl mozna wychacz szykuje mi sie wymiana tarcz i klocków z przody i sie nad tym zastanawialem.
                                            Romzumiem, ze przy zmianianie na 312 w gre wchodzą felgi >16"
                                            Spalanie - Motostat.pl
                                            Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                            Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                            Sprzedam na OLX!!

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              siemi1, przeczytaj mój ostatni wątek, ten ciut wyżej.
                                              Jak masz 288 z przodu to wymieniasz tylko jarzma, nowe tarcze najlepiej z klockami, na tył musisz jeszcze do tego dołożyć nowe osłony.

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Same jarzma 312mm i tarcze.

                                                Felgi od 16" w gore
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Haj ktos potrafi rozrównić te jarzma?
                                                  Patrzylem na allegro i olx

                                                  Rozne sa:
                                                  741 i 451 i 569 przynajmniej takie oznaczenia na foto widzialem.

                                                  I podobno roznica czy zwrotnice aluminiowe czy zeliwne... Ehh

                                                  [ Dodano: Wto 08 Gru, 15 10:59 ]
                                                  panowie

                                                  Z tego co wudze w necie głownie pojawiaja sie :
                                                  jarzma o nr 741 - audi a3 8P, golf V, octavia II, leon II
                                                  jarzma o nr 451 - Golf 4, Audi A3, Seat Leon Toledo, Skoda Octavia, A4 B5 B6 A6 Passat B5

                                                  Czy oba beda pasowały do OII FL 2.0 TDI (BMM) 2009 na przód.

                                                  Zacisk dla jarzma 741 ma nr 582

                                                  Czy przy wymianie jarzm coś warto z hamulcami zrobić coś oczscic wymienić jakieś gumki czy coś nasmarować?

                                                  [ Dodano: Pią 15 Sty, 16 13:48 ]
                                                  Dobra zakupione jarzma z zaciskami aby całość zregenerować i przy wymianie tarcz i klocków tylko wymienić więc stare jarzma będą na sprzedaż albo złom...



                                                  LUKI podął nr zestawu uszczelek zacisku hamulca tarczowego 1K0 698 471 B (x2 na dwa zaciski)


                                                  czy w tym zestawie juz są te ponizszwe tulejki gumowe czy tylko te okrągłe uszczelki, zdjecia jakie znalezłem w necie są troche mylące raz pokazują tlko uszczelki raz uszczelki z tymi tulejkami...

                                                  Info od kolegi z ASO Skody (od cen ori części -20% rabatu):
                                                  Zestaw 1K0 698 471 B kosztuje 69,90 zł szt.
                                                  Co do regeneracji zacisków to trzeba obejrzeć jak wyglądają:
                                                  - prowadnice 251 615 219 koszt 77,95 zł za szt.


                                                  - tulejki gumowe tych prowadnic 8V0 698 647 koszt 78,82 za szt., ale jak są w porządku to nie ma co wymieniać.


                                                  ostatnia kwestia smarowidła ktos z was tak robił jak koledzy z forum VWGolfa?

                                                  Regeneracja zacisków przed swapem - jaki smar? - Forum.VWGolf.pl


                                                  P.S.
                                                  co do klocków i tarcz to brac taki zestaw terz czy cos inneg polecicie?
                                                  Zimmermann Coat Z 312 mm + klocki Zimmermann, na tyle mam Tarczed tył Textar PRO 92121103 , Klocki Hamulcowe Tył - Ferrodo Premier FDB1636
                                                  Spalanie - Motostat.pl
                                                  Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                                  Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                                  Sprzedam na OLX!!

                                                  Komentarz


                                                  • siemi1 w oryginale masz tylko te uszczelki /oringi/
                                                    natomiast w zamienniku dostaniesz komplet z uszczelkami na prowadnice, odpowietrznik
                                                    podejdź do Maćka z VagTech na Łopuszańską 53 - przed chwilą z nim rozmawiałem i są nawet komplety z tłoczkami

                                                    zaciski malujesz u Przemka z RenowacjaFelg.pl :?:
                                                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X