Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [2.0TDI] [BKD] Swap hamulców na RS 312 / 286 mm

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    heni0, przejście z 288-> 312 też wiąże się z wymianą jarzm ( większa tarcza->większa średnica->klocek i zacisk musi być przesunięty bardziej na zewnątrz promienia tarczy, tutaj akurat o 12mm ).
    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

    Komentarz


    • #52
      kowal 2002, ale powiedz mi czy wystarczy samo jarzmo wymienic ? czy podejdzie pod stary zacisk ? czy trzeba wgl inny kmpl zacisk z jarzmem ?

      Komentarz


      • #53
        A ile jeszcze trzeba napisac ze:

        zacisk 288=zacisk 312mm
        jarzmo 288 jest ROZNE od jarzma 312mm
        tarcza 288 jest ROZNA od tarczy 312mm
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #54
          heni0,

          przód wymieniasz same jarzma i tarcze
          tył jarzma, tarcze i jak bardzo chcesz to oslony

          tarcz na tył szukaj 282 mm

          Komentarz


          • #55
            A ile jeszcze trzeba napisac ze:

            zacisk 288=zacisk 312mm
            jarzmo 288 jest ROZNE od jarzma 312mm
            tarcza 288 jest ROZNA od tarczy 312mm
            Zamieszczone przez Mr0czny
            przód wymieniasz same jarzma i tarcze
            tył jarzma, tarcze i jak bardzo chcesz to oslony

            tarcz na tył szukaj 282 mm
            I o to mi koledzy chodziło jasno i czytelnie - czasami tak trzeba :]

            Mr0czny, czemu mowisz ze na tyl tarcze 282 a nie 286 mm?

            btw Mr0czny, ciebie chyba czesto widuje w czeladzi na ul. nowopogońskiej przejezdzasz tam chyba codziennie :] sry za OT

            Komentarz


            • #56
              heni0, to nie ja nawet nie wiem gdzie jest taka ulica

              bo z tyłu ma być tarcza 282 mm a 286mm to jakiś babol i nigdzie takiej tarczy nie znajdziesz (wiem bo rok temu sam modziełm RSowe hamulce)

              zobacz sobie Brakeparts.pl reklamowany zresztą w ogłoszeniach komercyjnych u nas na forum.

              W opisie napisane 286 mm ale rysunek z katalogu Zimmera i 282 mm

              Komentarz


              • #57
                Mr0czny, widocznie pomyliłem samochody teraz se przypomnialem ze to byl kombi

                Powiedz mi jeszcze z czego swap`owałes z tylu zacisk i jarzmo?

                Komentarz


                • #58
                  heni0, :shock:

                  Już parę osób Ci pisało. Zmieniasz tylko jarzma, zacisk zostaje ten sam z przodu i z tylu

                  Komentarz


                  • #59
                    faktycznie nie doczytalem, czyli podejrzewam ze z golfa V podejda jarzma

                    Komentarz


                    • #60
                      heni0, spróbuj najpierw wymienić wszystkie klocki na zółte EBC i zobaczysz czy jest sens w ogóle zmieniać średnice tarcz :wink:
                      Jak coś to klocki przecież są takie same jak przy 312 i wtedy będziesz miał już kpl
                      Z tym że ostatnio za same klocki do przodu z zółtej serii płaciłem około 460zł
                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez piramida
                        spróbuj najpierw wymienić wszystkie klocki na zółte EBC i zobaczysz czy jest sens w ogóle zmieniać średnice tarcz
                        Jak coś to klocki przecież są takie same jak przy 312 i wtedy będziesz miał już kpl
                        Z tym że ostatnio za same klocki do przodu z zółtej serii płaciłem około 460zł
                        w sumie to by nie bylo głupie wymnienic klocki i tarcze na nawiercane i moze wystarczy ale generalnie chcialem zrobic chipa w grudniu/ styczniu, ale zeby to zrobic to obowiazkowo trzeba zaczac od hebli a nie na odwrót.

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez heni0
                          Zamieszczone przez piramida
                          spróbuj najpierw wymienić wszystkie klocki na zółte EBC i zobaczysz czy jest sens w ogóle zmieniać średnice tarcz
                          Jak coś to klocki przecież są takie same jak przy 312 i wtedy będziesz miał już kpl
                          Z tym że ostatnio za same klocki do przodu z zółtej serii płaciłem około 460zł
                          w sumie to by nie bylo głupie wymnienic klocki i tarcze na nawiercane i moze wystarczy ale generalnie chcialem zrobic chipa w grudniu/ styczniu, ale zeby to zrobic to obowiazkowo trzeba zaczac od hebli a nie na odwrót.
                          nie wydawaj kasy na tarcze nawiercane, kup zwykłe płaskie tylko zainwestuj w solidne klocki
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez heni0
                            Zamieszczone przez piramida
                            spróbuj najpierw wymienić wszystkie klocki na zółte EBC i zobaczysz czy jest sens w ogóle zmieniać średnice tarcz
                            Jak coś to klocki przecież są takie same jak przy 312 i wtedy będziesz miał już kpl
                            Z tym że ostatnio za same klocki do przodu z zółtej serii płaciłem około 460zł
                            w sumie to by nie bylo głupie wymnienic klocki i tarcze na nawiercane i moze wystarczy ale generalnie chcialem zrobic chipa w grudniu/ styczniu, ale zeby to zrobic to obowiazkowo trzeba zaczac od hebli a nie na odwrót.
                            No bez przesady, chipa zrobisz to bedzie max 180 km a hamulce w BKD są dość dobre. 2 lata jeździłem z chipem i seryjnym hamulcem bez żadnych problemów z zatrzymywaniem

                            Komentarz


                            • #64
                              Mr0czny, dokładnie jak piszesz, mocne hamulce sa potrzeba na autostradzie gdzie mocne auto szybko się rozpędza do tych 200 po to aby za chwilę shamować do 100 i tak co chwilę to wtedy mocny hampel sie przydaję, przy zwykłej jeździe dobry klocek wytarczy, 180koni nie zajedzie seryjnych hamulców, wsadzając zółte EBC na dwie osie wystarczy, na tych klockach trzeba sie postarać co by z nich poszły dymy :wink:
                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                              Komentarz


                              • #65
                                hmm, jezeli tak mowicie to cos w tym jest a to generalnie zmienia postac rzeczy co do priorytetów no i w sumie zmniejsza koszty modów co sie przełozy na szybsze zchip`owanie. Reasumujac zostaje seryjny rozmiar tarczy z tym ze zmienie na zimmermana sport plus żólte klocki przewody w stalowym oplocie i plyn ham., moe to zacznie lepiej hamowac ;]. BTW wiecie moze jakie dlugosci przewodów ham kupic ?Mr0czny, poszlo PW odnosnie chipa

                                [ Dodano: Nie 13 Paź, 13 18:30 ]
                                piramida, powiedz mi czy wiesz moze jaka jest roznica miedzy ebc red stuff a yellow stuff? cenowo dosyc spora roznica..

                                Komentarz


                                • #66
                                  Odgrzej kotleta bo właśnie do swapa się szykuję

                                  Przód Jarzmo ( tu cały zacisk bo samych jarzm nie ma ) - Link pogląowo ale można już za 50zł kupić.

                                  Tył jarzmo - Link

                                  Będą ok chyba ? Oczywiście do piaskowania i lakierowania.
                                  chip ... chip huraaa !

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    psychodad, a nie lepiej na gieldzie u nas dac zapytanie jarzma? po co zaciski bedziesz kupował ? pare osob miało swego czasu na forum wolne komplety na sprzedaż
                                    OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                    Auto Detailing: Dream Car Studio
                                    (znajdź również na fb)

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Same jarzma ludzie cenie za tyle, ze lepiej kupic dwa zaciski po 50zl/szt :idea:
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Nom dokładnie ... same jarzma to pierdoły których handlarze nie wystawiają.Zresztą jak widać w linkach powyżej to śmieszne koszty.

                                        Pytanie natomiast czy ten tył mi podpasuje bo przód to wiem ale tyłu nie jestem pewien... z tego co doczytałem to do swapa na 282 to też samo jarzmo i z paska b6 2.0 tdi powinno mi leżeć.

                                        Zamieszczone przez witachu
                                        psychodad, a nie lepiej na gieldzie u nas dac zapytanie jarzma? po co zaciski bedziesz kupował ? pare osob miało swego czasu na forum wolne komplety na sprzedaż
                                        Tak natomiast są to głównie heble z RS/S3/TT/ - i mają jedną wadę - cenę.Jak już ktoś wcześniej zauważył jarzma w aso chodzą od 750-1000zł :!: z wersji sportowych po 300-500zł a z paska po 5 dych :szeroki_usmiech
                                        chip ... chip huraaa !

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Jarzma już przyszły (wyglądają jak nowe), teraz zastanawiam się nad tarczami i klockami, może ktoś się wypowie na temat:
                                          Jakie tarcze, klocki :?:
                                          Link
                                          Link
                                          Link
                                          Link

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Ile dałeś?
                                            Spalanie - Motostat.pl
                                            Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                            Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                            Sprzedam na OLX!!

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              mrfazi, wyglądają jak nowe, bo ktoś poszedł po bandzie i pomalował je w całości, łącznie z prowadnicami klocka i jak się domyślam ( bo nie widać ) z miejscem mocowania/przylegania do piasty. O ile to drugie to jeszcze ostatecznie może przejść ( pod warunkiem, że to odpowiednia farba i jest cienko położona ) tak prowadnice klocków musisz obowiązkowo wyczyścić do gołego metalu.
                                              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Zamieszczone przez siemi1
                                                Ile dałeś?
                                                Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl
                                                Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl
                                                Z tym, że po negocjacji mnie to kosztowało 368zł w całości.

                                                Zamieszczone przez kowal 2002
                                                prowadnice klocków musisz obowiązkowo wyczyścić do gołego metalu.
                                                Dzięki za zwrócenie uwagi, jarzma były wypiaskowane i jednokrotnie pomalowane (w całości bez gwintów), docelowo będę je malował "FOLIATEC-em".
                                                Jakie tarcze, klocki polecasz?

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Zamieszczone przez mrfazi
                                                  Jakie tarcze, klocki :?:
                                                  Zamieszczone przez mrfazi
                                                  Jakie tarcze, klocki polecasz?

                                                  Forum - Octavia Club Polska
                                                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    LUKI, fakt, masz rację, przyznaję się do lenistwa, wyrażam skruchę 8)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X