Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Montaż modułu Bluetooth i radia BOLERO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mój 3C8 035 730 A, bez problemu obsługiwał NOTA2 do czasu jak nie dokonałem upgrade do andka 4.3, wtedy nastąpiły podobne problemy.
    Zamieszczone przez krzynol
    a może pomoże aplikacja rSAP ze sklepu gogle?
    ja używam i 0 problemów
    Dokładnie tak, temat przestał być problemem po zainstalowaniu aplikacji rSAP.

    Komentarz


    • A którą aplikację ze sklepu googla używacie?
      Pozdrawiam,
      Grzesiek


      Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
      Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


      Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

      Komentarz


      • tej Nie znaleziono
        + sterowniki Nie znaleziono
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • no i jest jeden mały haczyk - słuchawka musi być zrotowana

          Komentarz


          • Zamieszczone przez mrfazi
            no i jest jeden mały haczyk - słuchawka musi być zrotowana
            No i wlasnie to mi srednio pasuje bo wiadomo - KNOX i gawrancja Samsunga wtedy lezy.

            Maly update w temacie. Po przywroceniu ustawien fabrycznych Galaxy S5 zaczal pieknie i stabilnie dzialac z nowym modulem (w miedzyczasie zmienialem soft bez wipe'a - byc moze to powodowalo problemy). WiFi po aucie i streaming audio via BT rowniez dziala. Jedyne co mnie martwi to to, ze dzis ponownie 1 raz pokazal sie blad "check collant" (poziom plynu oczywiscie jest normie). Moze podjade do kogos kto przeskanuje autko pod katem bledow.
            Pozdrawiam,

            Krzysiek

            ---

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=27857

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Xysiu
              3C8 035 730
              na moim jest podobny fuck-up z S5
              tylko u mnie działa prawidłowo ale rozłącza się przy próbie skopiowania książki telefonicznej i trzeba ponownie wymuszać połączenie z bth
              poza tym można dzwonić normalnie
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • Podepnę się pod temat montażu bluetooth w 02.
                Zakupiłem w dalekich chinach moduł novero 1K8 035 730 D wraz z okablowaniem i mikrofonem. Przymierzam sie do montażu ale wiązka jest inna "na oko" od wiązki carsystem. O co chodzi: ona ma jedno zielone wyjście z 4 kabelkami (niebieskim nr 12, żółtym nr 6, szarym nr 7, zielonym nr 11 w kostce niby tej do radia).
                Ma również 4 dodatkowe luźne kabelki: brązowy wychodzi od modułu z nr 2, czerwony z nr 1 i dwa pomarańczowe.
                Link
                czy ktoś mi podpowie czy to będzie pasowało do columbusa i jak mam podłączyć te dodatkowe kabelki. zgaduje że brązowy to masa a czerwony plus 12V a pomarańczowe - no właśnie do czego?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez anthrax
                  a pomarańczowe - no właśnie do czego
                  magistrala CAN - musisz się wpiąć do takich samych przewodów w wiązce radia
                  a tę zieloną wklikujesz we wtyczkę dużą radia
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • dzięki krzynol jutro próba. a swoja drogą jak ma kiere MF ale nie mam przycisku słuchawki to będzie jakiś problem? czy musi być konieczny ten przycisk by działał BT?

                    Komentarz


                    • nie musi być słuchawki
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • Enriquez, a gdzie najlepiej się wpiąć z zasilaniem mam na myśli +12V??
                        czy podłączenie pomarańczowych kabelków can+ i can - ma jakieś konkretne znaczenie? czy wystarczy podłączyć jakkolwiek? jeśli ma znaczenie to can + do którego slotu w module BT?
                        podpowie ktoś?

                        Komentarz


                        • Po tym pytaniu miałem Ci napisać, żebyś się za to nie zabierał lepiej, ale...
                          Tak CAN ma zasadnicze znaczenie i nie jest obojętne gdzie się podłączysz.
                          Wszystko co niezbędne do podłączenia znajdziesz we wtyczce quad-lock w radiu.

                          MUSISZ po prostu zdobyć schemat tego interesu, bez tego nie ruszysz.
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • Jak ma takie problemy z podłączeniem, to lepiej niech kupi gotową wiązkę, przelotkę i będzie miał z głowy zastanawianie się który kabel. Przelotkę podpina się z tyłu radia i ma działać.

                            Komentarz


                            • Dzięki chłopaki. Już się udało. Niestety ja ze swoim kompletem nie miałem podpisanych kabelków, co jest co, a nie wszystko co związane z instalacją elektryczną i szyną CAN jest mi jasne stąd moje wcześniejsze pytania. Co prawda słysząc pytanie gdzie podłączyć masę też bym radził odpuść sobie chłopie...
                              Ale troszkę uściślę mi chodziło o to czy mam się wpiąć w kostkę z tyłu radia przez przelotkę, lub szybkozłączkę czy też można było go podciągnąć by nie ingerować w instalacje. To samo dotyczyło masy. Teraz wiem że jest to nieuniknione.
                              Jeżeli chodzi o kabelki can to ten mój z alliexpres:
                              pomarańczowy z czarnym to CAN -
                              a pomarańczowy z czerwonym to CAN+.
                              Oczywiście na każdym radiu jest schemat co gdzie należy podłączyć. Niestety na ŻADNYM module BT nie ma takiej informacji (bo tam są 3 rzędy pinów).
                              Tak więc napomnę na koniec przejrzałem wiele, naprawdę wiele montaży BT. Każdy pokazał jak montował okablowanie. I to mnie zachęciło do samodzielnego montażu. Ale nikt nie powiedział jak wpiąć się w CAN'a....
                              pozdrawiam i zachęcam innych do tego moda..

                              Komentarz


                              • anthrax, jak popatrzysz na wiązkę radia, to te same kolory tam znajdziesz
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • krzynol marzyłbym aby tak było. ale to jest produkt na azjatycki rynek i on się różni kolorami od oryginału europejskiego.. dlatego się pytałem co i jak podpiąć.
                                  Gdyby były identyczne nie było by tematu. Poza tym to produkt za 66 dolce a nie oryginał (około 1000zł) czy wiązka z car systemu za 500zł. chyba jestem pierwszy który wkłada chińszczyznę..

                                  Ale wracając do tematu. Podpiąłem moduł na sprawdzenie i mam następujące błędy:
                                  7 Faults Found:
                                  01305 - Databus for Infotainment
                                  004 - No Signal/Communication - Intermittent
                                  Freeze Frame:
                                  Fault Status: 00101110
                                  Fault Priority: 1
                                  Fault Frequency: 1
                                  Reset counter: 187
                                  Mileage: 80159 km
                                  Time Indication: 0
                                  Date: 2100.14.06
                                  Time: 11:44:34

                                  01300 - Control Module for Navigation with CD-Rom (J401)
                                  004 - No Signal/Communication - Intermittent
                                  Freeze Frame:
                                  Fault Status: 00100100
                                  Fault Priority: 2
                                  Fault Frequency: 2
                                  Reset counter: 187
                                  Mileage: 80159 km
                                  Time Indication: 0
                                  Date: 2100.14.05
                                  Time: 19:59:35

                                  01304 - Radio
                                  004 - No Signal/Communication - Intermittent
                                  Freeze Frame:
                                  Fault Status: 00100100
                                  Fault Priority: 2
                                  Fault Frequency: 2
                                  Reset counter: 187
                                  Mileage: 80159 km
                                  Time Indication: 0
                                  Date: 2100.14.05
                                  Time: 19:59:35

                                  00469 - Infotainment Databus in Single Wire Operation
                                  011 - Open Circuit - Intermittent
                                  Freeze Frame:
                                  Fault Status: 01101100
                                  Fault Priority: 3
                                  Fault Frequency: 2
                                  Reset counter: 147
                                  Mileage: 80159 km
                                  Time Indication: 0
                                  Date: 2100.14.06
                                  Time: 11:45:06

                                  01044 - Control Module Incorrectly Coded
                                  000 - - - Intermittent
                                  Freeze Frame:
                                  Fault Status: 00100000
                                  Fault Priority: 1
                                  Fault Frequency: 1
                                  Reset counter: 187
                                  Mileage: 80159 km
                                  Time Indication: 0
                                  Date: 2100.14.05
                                  Time: 20:08:03

                                  01305 - Databus for Infotainment
                                  014 - Defective - Intermittent
                                  Freeze Frame:
                                  Fault Status: 00100100
                                  Fault Priority: 1
                                  Fault Frequency: 8
                                  Reset counter: 187
                                  Mileage: 80159 km
                                  Time Indication: 0
                                  Date: 2100.14.05
                                  Time: 19:59:32

                                  00469 - Infotainment Databus in Single Wire Operation
                                  012 - Electrical Fault in Circuit
                                  Freeze Frame:
                                  Fault Status: 00101011
                                  Fault Priority: 3
                                  Fault Frequency: 2
                                  Reset counter: 187
                                  Time Indication: 0
                                  Date: 2100.14.05
                                  Time: 20:06:54
                                  po skasowaniu zniknęły. jeszcze nie bawiłem się BT, bo dziś niedziela poczekam do jutra i zobaczę co dalej. z tego co już ogarnąłem to pewnie jeden z kabelków can nie kontaktuje należycie.

                                  Komentarz


                                  • podłącz dobrze.........
                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                    poprzednie modele:
                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                    Komentarz


                                    • Mam takie trochę zuchwałe pytanie.

                                      Czy znajdzie się ktoś z okolic Katowic, ew. Krakowa/Bielska, kto fachowo zainstalował by fabryczny moduł BT pod Bolero? Oczywiście z kodowaniem.

                                      Sam szczerze średnio się czuję na siłach żeby ją rozbierać...

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez gemi
                                        Czy znajdzie się ktoś .....
                                        Wpadaj do kliniki dr. Krzynola Oriklika - przy okazji odwiedzisz Trójmiasto i poznasz naszą bandę

                                        Komentarz


                                        • To chyba za rok jak na wakacje będę się wybierał :P.

                                          Nie mniej dzięki za propozycję .

                                          Komentarz


                                          • gemi, mogę Ci to ogarnąć, tylko dopiero w okolicach września.
                                            Pozdrawiam,
                                            Grzesiek


                                            Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                            Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                            Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                            Komentarz


                                            • Oooo miło by było .

                                              Nie spieszy się. Obecnie mam inne priorytety. Poza tym zamówiłem dopiero kabelek żeby sprawdzić co u mnie siedzi.

                                              Chyba, że da się to jakoś bez kabla ogarnąć i zamówić wcześniej graty pod montarz?

                                              Komentarz


                                              • Przeniesione z innego tematu:

                                                Zamieszczone przez robreg
                                                Witajcie,

                                                Szukałem takiego wątku, ale nie znalazłem miejsca, gdzie toczyłaby się dyskusja o tym, jak instalację wykonać, a nie o tym, z jakich składników ją złożyć.

                                                Stanąłem przed problemem wykonania wiązki do modułu BT. Schemat połączeń mniej więcej ogarnąłem, ale zastanawia mnie, czym różnią się, oferowane na allegro wiązki z obsługą Voice Command, od tych, które Voice Command nie obsługują. Czy chodzi jedynie o różnicę w podłączeniu mikrofonu? (przy Voice Command sygnał z mikrofonu najpierw idzie do radia, a potem z radia do modułu BT, a w wiązce bez Voice Command sygnał z mikrofonu idzie od razu do modułu BT?)

                                                Drugie pytanie jest o sens szykowania wiązki pod VC w przypadku radia Stream - czy radia nie obsługujące VC mają wykonany odpowiedni mostek w 12 pinowym złączu obsługi telefonu, czy tego tam nie ma i użycie wiązki dostosowanej do VC spowoduje konieczność wykonywania zworek? (jak tylko do radia się dobiorę, dokonam niezbędnych pomiarów, ale może ktoś już to odkrył i będzie miał ochotę opisać ten problem na forum).

                                                Na razie udało mi się ustalić, że do budowy wiązki potrzeba:
                                                20 pinów 0,63mm (różne typy)
                                                4E0 972 144 1 szt. 28,08 PLN wtyczka sterownika telefonu
                                                3B7 035 447B 1 szt. 28,35 PLN wtyczka radia do sterownika telefonu
                                                1J0 973 119 1 szt. 13,38 PLN wtyczka mikrofonu wewnętrznego

                                                Zamieszczone przez kowal 2002
                                                robreg, wiązki różnią się tak jak napisałeś, miejscem podłączenia mikrofonu. Stream na pewno nie obsłuży VC i raczej wątpię, żeby miał zrobione odpowiednie mostki wewnątrz.
                                                Jednak jak robisz wiązkę to zrób tą z obsługą VC - różnica w cenie zerowa, a zawsze przy zmianie radia masz już wiązkę p&p. Możesz zostawić piny od VC niepodłączone ( podpiąć do nich mikrofon z pominięciem radia - a jak zmienisz radio wpinasz piny do wtyczki i hula ).
                                                Zamieszczone przez robreg
                                                ...
                                                Chyba wręcz zrobię sobie wiązkę z odpowiednim mostkiem przy kostce do radia - jak przyjdzie audio z VC, po prostu przetnę mostek :-)
                                                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                                Komentarz


                                                • Szkoda, że nawet w Columbusie, przy języku polskim nie ma wybierania głosowego, czasami mogło by to ułatwić życie.

                                                  Komentarz


                                                  • ale jest po anglijsku
                                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                    poprzednie modele:
                                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X