Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Montaż modułu Bluetooth i radia BOLERO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie będziesz przełączał języka aby pobawić się wybieraniem.

    Komentarz


    • ja i tak nie mam polskiego
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • Zamieszczone przez krzynol
        ja i tak nie mam polskiego
        ja i tak nie używam polskiego :diabelski_usmiech
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz


        • Witam,

          Szukam pinów 000979010 do oprawek, które wcześniej podał robreg.
          W ASO są z kablami, a ja potrzebuję do zaciśnięcia. Może któryś z kolegów ma na zbyciu?

          Pozdrawiam,
          Rafał

          Komentarz


          • Wiazka zrobiona, moduł podłączony, modul zestawu głośnomówiącego działa bardzo ladnie, mozna sie klocic do woli z pania od polecen glosowych.

            Wiazka wlasnej roboty wymagala 3 godzin spokojnej, niespiesznej roboty (w końcu to ma byc hobby) i nie 20tu, a 10-ciu pinow malutkich (0,63mm dodatkowo podszlifowywanych) i dwóch pinow rozmiar większych, do wtyczki mikrofonu) - zysk chyba okolo 40 pln w stosunku do podstawowej wersji allegro, tylko ja mam wszystkie konektorki lutowane, bo dla siebie robione i to hobby.

            Fajnym zrodlem mikrofonów sa lampki od golfow 6 czy 7 - w przecietnej cenie mikrofonu zdobylem lampke, niebieskie żarówki W5W i w doskonałym stanie mikrofon.

            W ASO mikrofon to okolo 245 pln. Dobry żart.
            Pozdrawiam, Robreg.
            ----
            furmanka.blogspot.com fan ;-)

            Komentarz


            • Super kolego robreg. Obecnie zbieram materiały na wiązkę, a w zasadzie jutro odbieram ostatni element - wtyczki z ASO i też będę robił swoją ze sterowaniem VC. Piny będą zaciskane na kablach. CAN chciałbym wpiąć w miejscu złącza CAN A178 i A179 ale nie wiem czy je fizycznie znajdę

              Pozdrawiam

              Komentarz


              • ravas, ja podchodząc do tematu wiązki miałem nawet zamiar szukać sposobu przeciągnięcia linii zasilania do komory silnika (tia, radio zasilane jest z wewnętrznej centralki, moduł telefonu już z centralki pod maską).

                Potem przyszedł wieczór montażu.

                Ciągając druta po samochodzie tam, siam, stąd do tamtąd, kiedy już moduł siedział pod fotelem pasażera, a kabelki od mikrofonu znalazły się w okolicach radia, do upartej głowy zapukał zegarek (godzina 00:30, a na rano do roboty) i zdrowy rozsądek. Wrzuciłem na luz i zauważyłem, że bardzo nadające się do moich potrzeb zasilanie jest na dwóch pinach kostki radia. Prądu przy tym nie zbraknie. Moduł BT to bodajże zabezpieczenie 1x5A, zaś radio to, bagatela, 2x15A (w przypadku Streama w Octavii MY2007).

                Zastanawiałem się też, czy logika sterowania zasilania radia nie przeszkodzi w działaniu zestawu, ale przypomniałem sobie, że bez radia, sam moduł nic nie da, więc zabieranie zasilania radiu nie będzie problemem w działaniu BT (przynajmniej mojego - jest szansa, że zasilanie modułu zniknie i w modułach ze zdalnym trybem SIM, może jakieś ustawienia znikną, choć wątpię, by zasilanie radia było odcinane)

                Także zasilanie spokojnie da nam radio - masa brąz, biało czerwony gruby plus. Do tego, tuż obok witają nas linie magistrali CAN-INFO (pin 9 to bodajże H, pin 10 to bodajże L). Biorąc pod uwagę to, że w okolicach złącza radia muszą kończyć się w zasadzie wszystkie linie idące do modułu BT, można po prostu podłączyć się liniami w okolicach złącza radia). pozostają jedynie jeszcze linie komunikacji radio - bt (piny 6 oraz 12 dodatkowego złącza T12 w module wtyczek radia)

                Wszystko podłączyłem nie rozbierając połowy komory silnika, wszystko ruszyło bez problemów. Czasem zdrowy rozsądek pomaga opanować szaleństwa...
                Pozdrawiam, Robreg.
                ----
                furmanka.blogspot.com fan ;-)

                Komentarz


                • Ale kto mówi, żeby rozbierać polowe komory silnika, pod nosem mamy wewnętrzna skrzynkę bezpieczników i tak chyba fabrycznie leci zasilanie. Roboty tyle co nic.
                  Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                  Komentarz


                  • andrzej111, jak chcesz zrobić to jak fabryka, ciągniesz druta do komory silnika do skrzynki B. Jeśli chcesz zrobić to jakkolwiek bądź, możesz podróż wiązki zakończyć przy kostce radia - czy plus bluetootha rozpocznie swoją podróż w skrzynce C, czy przy radiu, tak jak fabryka nie będzie zrobione :-P.
                    Pozdrawiam, Robreg.
                    ----
                    furmanka.blogspot.com fan ;-)

                    Komentarz


                    • Zgadzam się z tobą robreg. Ciągnięcie zasilania z komory silnika ze skrzynki B mija się z celem. Swoją drogą zastanawiam się co kierowało inżynierami koncernu VW, że tak to zaprojektowali, przecież w skrzynce C jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
                      U mnie w końcu, zawitał na pokładzie bluetooth premium z wiązką samodzielnie robioną. Zasilanie (+12) pociągnięte ze skrzynki bezpieczników C (bezpiecznik wolny nr 17), masa z wnętrza samochodu (punkt masy nr 43 strona pasażera) a CAN L+H lutowany przy radiu.
                      Wszystko pięknie bangla łącznie z VC i jest

                      Pozdrawiam,

                      Rafał

                      Komentarz


                      • Podepne sie pod temat . Mam pytanie orietuje sie ktos czy ten
                        Page Not Found - Aliexpress.com

                        podejdzie PnP do mojej octavi z bolero ale bez fisa . I czy nie lepiej kupic ten zestaw z gotowymi wtyczkami . Czy ten na dolutowanie lepszy ?

                        Komentarz


                        • technics, to jest standard moduł bez rSAP czyli słabiak
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez ravas
                            Wszystko pięknie bangla łącznie z VC i jest
                            VC z Columbusem?

                            Komentarz


                            • co to jest rSAP ? Ja chce tylko zeby telefon laczyl sie z radiem zebym mial zestaw glosno mowiacy plus wysylanie muzyki z tel na radio . To mi wystarczy

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez technics
                                co to jest rSAP ? Ja chce tylko zeby telefon laczyl sie z radiem zebym mial zestaw glosno mowiacy plus wysylanie muzyki z tel na radio . To mi wystarczy
                                Objasnienie funkcji

                                Do tego co piszesz ten moduł Ci wystarczy.

                                Komentarz


                                • Mam pytanie ten zestaw z linku zadziała mi z radiem swing ??

                                  Zamieszczone przez technics
                                  Podepne sie pod temat . Mam pytanie orietuje sie ktos czy ten
                                  Page Not Found - Aliexpress.com

                                  podejdzie PnP do mojej octavi z bolero ale bez fisa . I czy nie lepiej kupic ten zestaw z gotowymi wtyczkami . Czy ten na dolutowanie lepszy ?
                                  OCTA

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez kerajnt
                                    Mam pytanie ten zestaw z linku zadziała mi z radiem swing ??

                                    Zamieszczone przez technics
                                    Podepne sie pod temat . Mam pytanie orietuje sie ktos czy ten
                                    Page Not Found - Aliexpress.com

                                    podejdzie PnP do mojej octavi z bolero ale bez fisa . I czy nie lepiej kupic ten zestaw z gotowymi wtyczkami . Czy ten na dolutowanie lepszy ?
                                    Jesli masz MaxiDot-a i kierownicę Multi to tak... Obsługa głównie przez MaxiDot-a

                                    Komentarz


                                    • Witam mam maxi dota niestety nie mam wielofunkcyjnej kierownicy , pytam dlatego ze cena tutaj o wiele bardziej atrakcyjna niż np. Alledrogo ????
                                      OCTA

                                      Komentarz


                                      • Ostatnie pytanie nim zamowie ten modul . Czy z tym modulem 1K8 035 730 D . Bede mogl zmieniac utwory muzyczne grane z telefonu , radiem z pozycji kierownicy albo radia ?

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez kerajnt
                                          Witam mam maxi dota niestety nie mam wielofunkcyjnej kierownicy , pytam dlatego ze cena tutaj o wiele bardziej atrakcyjna niż np. Alledrogo
                                          Bez multifunkcji raczej ciężko Ci będzie obsługiwać połączenia, bo odbywać się będzie to tylko przez Maxidot, zatem albo MultiFunkcja albo co najmniej radio Bolero.[/quote]

                                          [ Dodano: Czw 18 Gru, 14 14:40 ]
                                          Zamieszczone przez technics
                                          Ostatnie pytanie nim zamowie ten modul . Czy z tym modulem 1K8 035 730 D . Bede mogl zmieniac utwory muzyczne grane z telefonu , radiem z pozycji kierownicy albo radia ?
                                          raczej tak

                                          Komentarz


                                          • A jak mam columbusa to ten zestaw podejdzie? generalnie chodzi mi tylko o odbieranie połączeń na tą chwilę z radia w przyszlości z kiery? Page Not Found - Aliexpress.com
                                            MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

                                            KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

                                            Komentarz


                                            • Marcin607, Podejdzie

                                              Widzę że ostro penetrujesz Chiński rynek

                                              Komentarz


                                              • Straszny golas z mojego szkodnika i próbuje go ratować ale i tak najczęściej w aso kończę.



                                                To nie sa ori VW części :-( jak nie to tylko nakładki kupię a reszta używki z allegro będą+wiązkę pod bt bo z kabelkow jestem noga. Chociaż tutaj CCC.


                                                Chyba że da się kupić kpl ori wiązkę żeby tylko pod radio wpiac i moduł bt ??
                                                MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

                                                KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

                                                Komentarz


                                                • marcin607, jak chcesz to mam na zbyciu zestaw BT (moduł, wiązka, mikrofon) z mojej padliny
                                                  Pozdrawiam,
                                                  Grzesiek


                                                  Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                                  Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                                  Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                                  Komentarz


                                                  • Jak by ktoś potrzebował przyciski do kierownicy multifunkcyjnej a szczególnie ten ze słuchawką Push To Talk w miejsce tego z kółkiem do przełączania między radiem a mediami to



                                                    PROSZĘ LINK



                                                    Podmieniłem, zakodowałem i działają tak że można śmiało zamawiać (Cena w ASO tego prawego to ponad 600 zł !!! Tyle co kompletna kiera...)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X