Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Opóźnione działanie klimatyzacji - znany problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witajcie....Pare postow wyzej pisalem o klimatyzacji, ktora przestala dzialac po serwisie klimy (uzupelnianie czynnika, wymiana oleju itd) w ASO. Pojechalem z reklamacja i serwis twierdzi iz powodem jest uszkodzona sprezarka. Jak to wlasciwie jest? skoro sprezarka chodzi caly czas z silnikiem a tylko ECON wylacza obieg czynnika chlodzacego to czy faktycznie wymiana sprezary na nowa/regenerowana ??? Jak sadzicie? Nie chcialbym jezdzic do innego serwisu po kolejna opinie, a chce wiedziec jak walczyc z ASO bo na pewno tego tak nie zostawie....

    Komentarz


    • znalazłem ostatnio taki wątek na automotoserwis.pl i po pyskówce wynikło, że padnięty jest zawór N478 czy coś w tym stylu.
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • moja klima jest zależna o temperatury otoczenia
        wydaje się, że jak jest mniej niż 25 stopni to odpala od razu :lol:
        saport techniczny baj DGW
        była BKD+DSG '05 120kkm
        była BXE '08 190kkm
        no i nie ma :-)

        Komentarz


        • Dołączam do klubu :evil:
          BXE climatronic auto 2,5 roku i 70 tys.

          Jak piszecie mam takie same objawy klima zaczyna działać po 5-10 min jak dam na low.
          Zanim przeczytałem dzis cały wątek pojechałem na nabicie klimy czynnika miałem 475ml, spuscili układ, zalali olej, barwnik i nabili do 525ml.
          Po nabibiu dalej problem z klimą więc podpieli pod kompa - brak błędów.
          Mechanik stwierdził, że trzeba wymienić zawór przy sprężarce ten N280 (N478) -
          konieczne spuszczenie czynnika, wyjecie sprężarki. Za to chce 450 zł.
          i mam zonka czy to wymieniać (450 zł to normalna cena czy za dużo sobie krzyczy?)czy iść na całość i regeneracja lub nowa sprężarka?
          PS Mam tylko 1 wentylator więc nie mogę obstukać małego choćbym chciał :twisted:
          MARCIN
          Mój szkodnik

          Komentarz


          • no właśnie ja też się już zastanawiałem czy działać coś wcześniej czy olać i czekać aż się wysra.
            a może zawór?
            na codzień mnie to nie boli, tym bardziej że ostatnio działa normalnie :lol:
            ale ogólnie to lekka dupa - NIEPLANOWANE wydatki :evil:
            saport techniczny baj DGW
            była BKD+DSG '05 120kkm
            była BXE '08 190kkm
            no i nie ma :-)

            Komentarz


            • szkoda, tez nie wiem co robic Doszła mała kobitka na pokład i żal mi jej po 10 min jazdy mokra jak szczur w fotelu kosmonauty
              MARCIN
              Mój szkodnik

              Komentarz


              • bzyq_74, a nie da się wymienić bez ściągania sprężarki :?
                trochę dużo jak na takie coś, a ryzyko powiedzmy 50/50 że to zawór
                jakiej firmy masz sprężarkę :?:

                Komentarz


                • U mnie klima dziala od nowosci gorzej niz w poprzedniej 8-mioletniej O1. Fakt ze tam mialem auto a tu manual. Zaczyna dmuchać zimnem po 2-3 minutach a stara dobra O1 wiała lodem po minucie
                  Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                  Komentarz


                  • nie wiem czy ktoś o tym już pisał ponieważ nie chce mi się czytać całego tematu , nie wiem czy się nie mylę , ale generalnie w climatronicach przy nagrzanych autach w gorący dzień jest opóźnienie w działaniu klimy żeby temperatura ciała kierowcy zdążyła się dostosować do gorąca w aucie a nie być od razu atakowana bardzo zimnym powietrzem . ale pewnie to nie o to chodzi...
                    poza tym te nowe sprężarki w całej grupie vw to nieudane konstrukcje i dość szybko padają. nie wiem tego ze swojego doświadczenia ponieważ nie naprawiam tak wiele ale rozmawiam z kolegami z innych zakładów...
                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                    GVI 1.4TSI
                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez abstinent
                      bzyq_74, a nie da się wymienić bez ściągania sprężarki :?
                      niestety trzeba sciagać sprężarkę
                      Zamieszczone przez abstinent
                      trochę dużo jak na takie coś, a ryzyko powiedzmy 50/50 że to zawór
                      cena normalna u drugiego pytałem to ok. 500zł (sam zawór 150-200zł)
                      Zamieszczone przez abstinent
                      jakiej firmy masz sprężarkę :?:
                      polski Sanden PXE 16 potem ładowali mniejszą PXE 14

                      Byłem przed chwilą u następnego mechanika. Jadąc do niego klima działa (pogoniłem na obrotach)
                      Jak zajechałem najpierw sprawdził napięcie na wtyczce ( 12-13V) więc ok.
                      Potem podpiął manometry jak chodził na jałowym , na poczatku ciśnienie ok potem nagły spadek .
                      Reasumując:
                      Mechanik radzi wymienić sprężarkę (wymieniają na regenerowane japońskie Denso) - koszt 1200zł - brak reklamacji.
                      Wymieniają też zaworki, ale są reklamacje (sprężarka potrafi zawiesić zaworek) no i wtedy ok 300 zł w plecy.
                      MARCIN
                      Mój szkodnik

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez leszekmw
                        ale pewnie to nie o to chodzi...
                        nie
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez bzyq_74
                          Byłem przed chwilą u następnego mechanika. Jadąc do niego klima działa (pogoniłem na obrotach)
                          Jak zajechałem najpierw sprawdził napięcie na wtyczce ( 12-13V) więc ok.
                          Potem podpiął manometry jak chodził na jałowym , na poczatku ciśnienie ok potem nagły spadek .
                          Reasumując:
                          Mechanik radzi wymienić sprężarkę (wymieniają na regenerowane japońskie Denso) - koszt 1200zł - brak reklamacji.
                          Wymieniają też zaworki, ale są reklamacje (sprężarka potrafi zawiesić zaworek) no i wtedy ok 300 zł w plecy.
                          A jaka temp silnika, bo u mnie jak zaskoczy i silnik ma już te ok 80-90 to chłodzi cały czas, co ciekawe nie zawsze zaskoczy za pierwszym razem i nie wieje całkiem zimnym, ale chłodnym. A jak zaskoczy to lodówka jest
                          Ponoć sprężarki Sanden są lepsze od reszty, pytanie ile w tym prawdy :?
                          Na necie zawór sterujący ok 180zł

                          Komentarz


                          • Temperatura 90 stopni, sprężarka pochodziła 2 min na jałowym potem przestała. Jak wychałem od mechanika i dałem po garach to zaskoczyła.
                            Zawór ok. 200 zł ale robota ponowne napełnianie i 450-500zł się robi. Gwarancje dadzą na zawór, ale co z tego jak sprężarka go zawiesi.
                            Mechanik twierdzi, że Sandem jest do bani, ale widać z tego że te wczesniejsze też padaka.
                            MARCIN
                            Mój szkodnik

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez abstinent
                              A jaka temp silnika, bo u mnie jak zaskoczy i silnik ma już te ok 80-90 to chłodzi cały czas, co ciekawe nie zawsze zaskoczy za pierwszym razem i nie wieje całkiem zimnym, ale chłodnym. A jak zaskoczy to lodówka jest
                              u mnie niby tak samo, ale nie zależy od temperatury silnika
                              to jak mam sprawdzić jaką mam sprężarkę?
                              saport techniczny baj DGW
                              była BKD+DSG '05 120kkm
                              była BXE '08 190kkm
                              no i nie ma :-)

                              Komentarz


                              • szkoda, lustereczko Ci prawdę powie
                                ewentualnie po samochód i osłona w dół

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez abstinent
                                  ewentualnie po samochód i osłona w dół
                                  jaka osłona :?: :!: :diabelski_usmiech
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez bzyq_74
                                    Mechanik radzi wymienić sprężarkę (wymieniają na regenerowane japońskie Denso) - koszt 1200zł - brak reklamacji.
                                    Denso jest typową globalną korporacją. Skąd wiadomo, że japońskie? W mojej Vectrze jest alternator Denso. Włoski. Już raz z jego powodu byłem w czarnej d...

                                    I takie pytanie:
                                    Czy opisywana usterka łapie się w zakres dodatkowego ubezpieczenia typu Lifetime/Life Plus, albo tego, o czym ostatnio pisano w kontekście Seata i grupy VAG? Chodzi o ubezpieczenie 1-2-3- letnie dla samochodów nie starszych niż 7 lat.

                                    M.
                                    666 4U

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez szkoda
                                      Zamieszczone przez abstinent
                                      ewentualnie po samochód i osłona w dół
                                      jaka osłona :?: :!: :diabelski_usmiech
                                      Lusterkiem wygodniej, szkoda czasu na wskakiwanie do kanału.

                                      Zamieszczone przez beaviso
                                      Denso jest typową globalną korporacją. Skąd wiadomo, że japońskie? W mojej Vectrze jest alternator Denso. Włoski. Już raz z jego powodu byłem w czarnej d...
                                      Może anternatory robią do d... , a kompresory są ok, choć juz sam nie wiem :twisted:
                                      Wszystko schodzi na psy.
                                      MARCIN
                                      Mój szkodnik

                                      Komentarz


                                      • beaviso, link nie działa to raz, a dwa mam nadzieję, że nie zadasz tego pytania w każdym temacie o usterkach...
                                        to chyba z warunków ubezpieczenia powinno wynikac, czy dana usterka się łapie czy nie.

                                        [ Dodano: Wto 12 Lip, 11 13:13 ]
                                        Zamieszczone przez bzyq_74
                                        Lusterkiem wygodniej, szkoda czasu na wskakiwanie do kanału.
                                        pobawię się, ale chyba nie mam takiego lusterka na podorędziu
                                        za 45 minut odpalam, dzisiaj gorąco, nie powinna zadziałać od razu
                                        zobaczymy
                                        saport techniczny baj DGW
                                        była BKD+DSG '05 120kkm
                                        była BXE '08 190kkm
                                        no i nie ma :-)

                                        Komentarz


                                        • Panowie byłem dzisiaj na diagnostyce w Łodzi na ulicy Błońskiej 5 i otrzymałem diagnozę, że to sprężarka ... ale za cholerę się z tym nie umiem pogodzić bo to dla mnie nie logiczne. Jak już się załączy to działa bez zarzutu. Sprawdzane było napięcie na cewce zaworu kiedy rzekomo miała pracować a nie pracowała - napięcie docelowe 820 mA a napicie uzyskane wahało się między 815-825mA. Wygląda na to, że sterowanie zaworem prawidłowe. Pytanie czy zawór się na pewno otworzył...-tylko w teorii można tak powiedzieć. Rurki były zimne czyli chyba się nie otworzył. Diagnosta też nie był na 100% pewien swojej opinii i mówił, że też to może być zawór. Czy ktoś już ten zawór wymieniał?
                                          W każdym bądź razie koszt wymiany zaworu około 500 zł...

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez biqll
                                            dla mnie nie logiczne. Jak już się załączy to działa bez zarzutu.
                                            dla mnie też, właśnie ciągle zapominam poprosić, żeby mi to ktoś wytłumaczył, hę?
                                            saport techniczny baj DGW
                                            była BKD+DSG '05 120kkm
                                            była BXE '08 190kkm
                                            no i nie ma :-)

                                            Komentarz


                                            • jak powiedzieli mi że sprężarka do wymiany, na to ja że chłodzi dobrze, ale jak się silnik nagrzeje

                                              szkoda, obawiam się że nikt tego nie wie
                                              logiczne jest że sama sprężarka chłodzi, a problem jest w jakiś sterowaniu kiedy, dlaczego i po co ma chłodzić :lol:

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez abstinent
                                                szkoda, obawiam się że nikt tego nie wie
                                                logiczne jest że sama sprężarka chłodzi, a problem jest w jakiś sterowaniu kiedy, dlaczego i po co ma chłodzić
                                                no więc właśnie pan w serwisie klimatyzacji, do którego jak dotąd miałem zaufanie, powiedział, że skoro tak dobrze chłodzi jak już załapie, to CHYBA nie sprężarka jednak, ale że jak coś to mogą sprężarkę wymienić na moją odpowiedzialność, nie ma problemu :lol: :wink:

                                                te zależności od temperatury silnika, otoczenia, to wszystko mi już padło, nie mogę znaleźć zależności, przedwczoraj załapała po 20 minutach - masakra :?
                                                a wczoraj po 5...
                                                warunki na zewnątrz takie same, trasa ta sama.
                                                jak tak dalej będzie to do końca sezonu grzewczego spoko wytrzymam, nie boli mnie to bardzo, ale jednak dobrze byłoby to doprowadzic do porządku, tylko jak :lol:
                                                saport techniczny baj DGW
                                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                                była BXE '08 190kkm
                                                no i nie ma :-)

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez szkoda
                                                  ....nie mogę znaleźć zależności, przedwczoraj załapała po 20 minutach - masakra :?
                                                  a wczoraj po 5...
                                                  A sprawdzałeś jakie masz napięcie na cewce? Gość, który mi diagnozował obstawiał najpierw, że może kabel się przetarł. Może tak jest też u Ciebie i nie otwiera zawróu? U mnie definitywnie widzę zależność od temp silnika.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez biqll
                                                    A sprawdzałeś jakie masz napięcie na cewce?
                                                    nie sprawdzałem i sam nic nie sprawdzę bo nie mam o tym zielonego pojęcia :?
                                                    saport techniczny baj DGW
                                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                                    była BXE '08 190kkm
                                                    no i nie ma :-)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X