Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Koło dwumasowe - objawy zużycia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Ja mam taki właśnie dziwny dźwięk przy puszczaniu sprzęgła tylko i wyłącznie na 5 biegu przy nie dużych prędkościach.

    Czyżby dwumas do wymiany ?

    Komentarz


    • #27
      ja co prawda mam dsg, ale wiem, że przy gaszeniu silnika zarówno dsg jak i manuala, przy uwalonej dwumasie słychać wyraźne klepanie, tak 3, 4 razy...
      bkc+dsg

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Biszczu
        pawnowy, masz dźwięk przy wciskaniu sprzęgła jakby Ci sowa huczała ?
        jak wciskam sprzęgło to wszytko jest ok nic nie słychać niepokojącego...!!
        Jest: Srebrna OII FL Combi 2.0 TDI CR CFHC 4x4 2012
        Była: Czarna OII Combi 1,9 TDI BXE 4x4 2007

        Komentarz


        • #29
          Ja mam lekki metaliczny dźwięk, w sumie słyszalny jak parkuje przy ścianie, jak wduszę sprzęgło to znika. Nieraz jak odpalam mocniej bujnie budą, nieraz nie.

          Komentarz


          • #30
            czy jest zatem chłopaki jakiś limit po którym te dwumasy padają i trzeba je kompletnie wymienić?ja słyszałem o 185 000 co wy na to??
            AMBIENTE

            Komentarz


            • #31
              Po mocniejszej jeździe obojętnie miasto czy trasa jak się zatrzymam , to na luzie bez względu czy sprzęgło załączę czy nie zaczyna kołysać budą prawo -lewo , obroty spadają do 750-800 i zużycie chwilowe wzrasta z 0.4l/h norma - do 0.7 l/h na kompie brak błędów .Co za licho ?

              Komentarz


              • #32
                DAREKGDA podobne objawy (na jałowym falowanie obrotów i spalania) miałem przy zabrudzonej przepływce w Leonie. Z tym że u mnie dodatkowo był hałas z okolic sprzęgła, ale ten hałas spowodowany był zbyt niskimi obrotami co wprawiało w silnik w wibracje. Również było zero błędów. Wszyscy mechanicy mówili dwumas, wymieniłem i bez zmian, okazała się przepływka. Po czyszczeniu przepływki 40kkm spokój.

                Komentarz


                • #33
                  Witam,

                  Panowie mam pytanie: czy dwumas (trzaski, jargotanie - zwał jak zwał) słychać tylko przy zimnym silniku?? Jak się rozgrzeje już nie ma tego efektu??

                  Z góry dziękuję za odpowiedź

                  Komentarz


                  • #34
                    Witam

                    Sprzęgło kompletne z dwumasą jakiej firmy montowaliście i ile kosztuje taki zestaw ??
                    Jaki sklep z częściami do skody polecilibyście??
                    SKODA OCTAVIA MINT 1.9 TDI BXE
                    225 000

                    Komentarz


                    • #35
                      marcinenergy Skorzystam z podpowiedzi i sprawdzę . Dzięki

                      Komentarz


                      • #36
                        Zrobiłem trasę 50 km, i słychać taki dziwny delikatny metaliczny dźwięk, wduszę sprzęgło i cisza... Dwumasa czy sprzęgło, kiedy spodziewać się inwestycji w samochód

                        Komentarz


                        • #37
                          Co do tego jargotanie spotkałem sie na czeskim forum z opinią, że to mogą być brzęczące łożyska i niestety nic się z tym nie zrobi. wymiana dwumasu nic nie pomaga taki urok tych samochodów i trzeba się z tym przyzwyczaić.

                          Komentarz


                          • #38
                            U mnie napewo jest głośniej trochę jak zrobię trasę, może na dniach będę robił 200-300 km to dam znać czy jest duża różnica w porównaniu do trasy 50 km.

                            Komentarz


                            • #39
                              natash u mnie objaw był tego typu ale na półsprzęgle (na luzie i na wciśniętym do końca nie chrobotało), dwumasę miałem wymienioną pół roku temu (ale tylko dwumasę), pech chciał sypnęła się skrzynia, mechanik który robił samochód zaproponował wymianę elementów sprzęgła (oczywiście bez dwumasy bo miałą pół roku) z uwagi na kończące się łożysko. Diagnoza byłą taka, że może pojeździć kilka jak i kilka tysięcy km na tym sprzęgle, ale jak ma go rozbebeszonego to po co potem płacić za ponowne rozbieranie samochodu. Udało mi się zamówić komplet sprzęgła bez dwumasy, po założeniu wszystkie chrobotania itp. zniknęły. Generalnie zalecana jest wymiana wszystkich elementów razem z dwumasą (no chyba, że przypadek jak w moim pędzidle, że dwumasa świeża). Kiedy wymienić? hm dobre pytanie jedni wychodzą z założenia, że jak się popsuje, inni zapobiegawczo po oznakach zużycia. Taki urok TDI i jego sprzęgła :|

                              Komentarz


                              • #40
                                koszty wymiany dwumasy Warszawa

                                witam wszystkich
                                czeka mnie najprawdopodobniej wymiana dwumasy w O2 2.0 TDI 140KW z 2006. Na blacie 220k ale objawy nie są typowe do tych co piszecie na forach. Nie ma rzadnych wibracji tylko czasami przy gaszeniu silnika coś zakolebocze i na jalowym biegu słychac takie harabotanie jakby łożysko (też nie zawsze).Biegi wchodza dobrze (jak pedał się wciśnie do końca).
                                Moje pytanko czy słusznie myślę że to dwumasa i tak orientacyjnie jest taki (jeżeli ktoś wymieniał w niedalekiej przeszłości komplet sprzegła), gdzie za ile i czy poleca miejsce (warszawa i okolice).
                                Czy jazda na kończącej żywota dwumasie grozi w przypadku jej "śmierdzi" jakimiś szkodami dla silnika, skrzyni?

                                pozdr

                                [ Dodano: Pon 30 Sty, 12 20:12 ]
                                witam wszystkich
                                czeka mnie najprawdopodobniej wymiana dwumasy w O2 2.0 TDI 140KW z 2006. Na blacie 220k ale objawy nie są typowe do tych co piszecie na forach. Nie ma rzadnych wibracji tylko czasami przy gaszeniu silnika coś zakolebocze i na jalowym biegu słychac takie harabotanie jakby łożysko (też nie zawsze).Biegi wchodza dobrze (jak pedał się wciśnie do końca).
                                Moje pytanko czy słusznie myślę że to dwumasa i tak orientacyjnie jest taki (jeżeli ktoś wymieniał w niedalekiej przeszłości komplet sprzegła), gdzie za ile i czy poleca miejsce (warszawa i okolice).
                                Czy jazda na kończącej żywota dwumasie grozi w przypadku jej "śmierdzi" jakimiś szkodami dla silnika, skrzyni?

                                pozdr
                                Danielo

                                Komentarz


                                • #41
                                  kili09, jeśli stolica to DGW
                                  koło komplet na forum możesz kupić :szeroki_usmiech

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    A mi dziś znowu trochę zacharczało, jak dojechałem do pracy, jak wdusi się sprzęgło cisza. Jeżdżę póki nie padnie na amen, mam nadzieję że chociaż te 20k zrobię

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      natash, żeby Ci nie narobiło bałaganu jak się rozsypie :idea:
                                      bkc+dsg

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez dwaoka
                                        natash, żeby Ci nie narobiło bałaganu jak się rozsypie :idea:
                                        nie strasz kolegi....bo On juz przewrazliwiony jest....
                                        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          piotrek_os, ja wolałem zrobić wcześniej, bo szkoda mi skrzyni
                                          bkc+dsg

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Nie jestem przewrażliwiony, wolę wiedzieć, gdzie są newralgiczne punkty auta, jak to zdiagnozować i jak naprawić .

                                            [ Dodano: Sro 08 Lut, 12 22:25 ]
                                            Link

                                            Jak się odniesiecie do tego?

                                            Działania na "+"
                                            1. Gaszenie i uruchamianie z wduszonym sprzęgłem
                                            2. Stanie na światłach na luzie
                                            3. Nie hamować silnikiem jak już to max do 1500 obr
                                            4. Zakres obrotów jak z turbawką
                                            5. Ruszanie z lekkim gazem, tj obroty 1000-1200 i lekkie, płynne popuszczanie sprzęgła.

                                            Jak ma się do tego turlanie do świateł "na luzie"?
                                            Jazda w mieście na "2" 30km/h też daje popalić dwumasie, ale nieraz nie można inaczej.

                                            Kiedyś jak ruszałem na samym sprzęgle i był lekki krawężnik to myślałem, że budą ktoś trzęsie, do tego niemiły stukot :P

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez natash
                                              Jazda w mieście na "2" 30km/h też daje popalić dwumasie
                                              a to niby czemu?
                                              Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                              Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                1200 obr? Dziś to już wogóle demony prędkości w mieście.

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  natash

                                                  co do Twojego wcześniejszego pytania, to co najwyżej spreżyna z dwumasy wyrobi dziureczke w skrzyni :?

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    natash, Podobno najlepiej słychać podczas wyłączania silnika, takie klepanie głośne...
                                                    bkc+dsg

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X