Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Nowe felgi dla szkodnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez leszekmw
    piszesz o 105konnym aucie :?: hmm... ciekawe.
    eaglemirek, Ty też nie odczuwasz obciążenia jakie daje zwiększone tarcie pomiędzy 195 a 225 :?:
    no to ja już nic nie rozumiem ... , jakbyście mieli po 200KM to bym rozumiał , ale tak to nie rozumiem..
    No w sumie to ja też jestem z letka zdziwiony.
    Między 195 lato a 225 lato odczuwam wyraźną różnice i w spalaniu (0,5-0,7l) i w przyspieszeniu (tu nie mierzyłem).

    Natomiast pomiędzy zimą 195 (te które mam Dunlop 3D), a latem 225 (Nexen), różnicy w spalaniu nie ma - sprawdzone empirycznie (choć jak mówię minusowe temp. robią swoje).

    Komentarz


    • Rok z Bagien: ostatnio napisałeś kilka postów, które można określić mianem bajanie :wink: Nawet w linku, który zamieściłeś na potwierdzenie twoich kontrowersyjnych teorii, piszą coś całkiem innego.
      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Rok z Bagien
        Natomiast pomiędzy zimą 195 (te które mam Dunlop 3D), a latem 225 (Nexen), różnicy w spalaniu nie ma
        nie chodzi mi o spalanie tylko o spadek mocy bo o to pytał pawel934 . wiesz jak to jest ze spalaniem , a to się wolniej pojedzie , a to mniejszy korek...

        aaa..Maicroft, wczoraj parkowałem golfa po powrocie żony z pracy /pozwoliła mi :wink: / . i takie dane na kompie jakby jeszcze kogoś to interesowało:
        odległość - 3km
        spalanie - 14,8l

        średnie spalanie na 2 - 9,7
        średnia prędkość na 2 - 22km/h
        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
        GVI 1.4TSI
        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

        Komentarz


        • Zamieszczone przez zepter00
          Rok z Bagien: ostatnio napisałeś kilka postów, które można określić mianem bajanie :wink: Nawet w linku, który zamieściłeś na potwierdzenie twoich kontrowersyjnych teorii, piszą coś całkiem innego.
          By nie kontynuować OT, cieszę się, że Cię rozbawiłem.... :roll:

          leszekmw
          Żadnych pomiarów przyspieszeń nie robiłem.

          Dunlop 3D to dobra opona, ale niestety nie jest cicha i powoduje wzrost zużycia paliwa.
          Ta sama trasa Łódź-Zakopane-Łódź. Robiłem ją latem na 195/65/15 (Continentale) i zimą (Dunlopy i -18C). Różnica ok. 0,8 l. Zimą załadowany, latem pusty.
          Styl jazdy podobny, różnica ze średniej w obie strony (żeby nie było, że liczę tylko z górki).
          Ruch na drodze podobny. Część tej różnicy w spalaniu przypada na mróz, a część na opony. Jaka ? Tego nie wiem.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Rok z Bagien
            Część tej różnicy w spalaniu przypada na mróz, a część na opony. Jaka ? Tego nie wiem
            sądze ze największa to chyba na to obciążenie auta jak jechałeś zimą. jeszcze przy dużym mrozie siadło Ci ciśnienie w oponach i mamy rozwiązanie. no chyba że je dopompowywałeś przed samą trasą.
            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
            GVI 1.4TSI
            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

            Komentarz


            • Nie dopompowywałem.

              Różnica w spalaniu jest też, przy normalnych dojazdach do i z roboty. Nie taka duża jak z wyżej opisanej trasy, ale jest.
              Nie ma co w tym temacie śmiecić. Na spalanie diesla w zimie ma wiele czynników wpływ, nie tylko opony.

              Efekt w moim przypadku jest taki jak pisałem wcześniej.

              Komentarz


              • Hmm, te Enzo tez by mi sie widzialy, tylko trzeba by znalezc foto na bialej furze. Poszukam sobie wieczorem :szeroki_usmiech
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • Maicroft, poszukaj i wklej
                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                  GVI 1.4TSI
                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Maicroft
                    Hmm, te Enzo tez by mi sie widzialy, tylko trzeba by znalezc foto na bialej furze. Poszukam sobie wieczorem :szeroki_usmiech
                    Chczesz mi felgi podkupic ?! :twisted:
                    Za duzy wybor jest,ale te jakos m wpadly w oko.Sa jeszcze takie same,ale grafitowe.Na bialym by ladnie wygladaly.
                    Kondziu

                    OCP

                    Komentarz


                    • Maicroft, chyba możesz nie szukać , zdaje się ze wycofali ją z produkcji.
                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                      GVI 1.4TSI
                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                      Komentarz


                      • ET 35 ,jak seryjnie jest 50 ,moze byc?
                        Kondziu

                        OCP

                        Komentarz


                        • lu5asz, za duże , może Ci bić choć nie w każdym aucie to występuje.
                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                          GVI 1.4TSI
                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                          Komentarz


                          • ET35 moze byc, bo felga bedzie wystawala 15mm, a koledzy dystanse wkladaja 15-20 do felg z ET42
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Maicroft
                              a koledzy dystanse wkladaja 15-20 do felg z ET42
                              To IMO będzie wystawało poza obrys. Ja do ET54 wsadziłem 13mm dystans i z przodu jest na równo, a z tyłu brakuje jakieś 7mm (widziałem Pegasusy na dystansie 20mm) i by było równo.
                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez eaglemirek
                                Jestem na etapie zamawiania auta i mam problem.

                                Waham się pomiędzy felgami 16", a 17". Silnik w moim przyszłym aucie to 1.4 TSI 122KM. Bardzo obawiam się dużego spadku osiągów. Czy ktoś z Was z tym silnikiem ma porównanie? Może macie letnie 17" 225, a zimówki 205, lub 195? Czy jest spora, zauważalna różnica w osiągach?
                                Ja mam lato 225 17" zima 195 15" i jak dla mnie różnica jest niewielka jeśli chodzi o zamulanie a przynajmniej przy prędkościach dozwolonych przez polskie przepisy. Do 200 dochodzi już gorzej ale nie ma się co oszukiwać opory karoserii i opon są już znaczne a silniczek
                                Zachowanie za to na drodze jest wyraźnie odczuwalne z bardzo dużym plusem dla 17"
                                Miałem mieszane uczucia przy zamawianiu samochodu czy brać 16 czy 17 " i teraz wiem że dobrze zrobiłem. Spalanie na letnich i zimowych możesz sobie porównać u mnie na motostat
                                Ja ze swojej strony polecam :!:

                                Dużo zależy też od opon. Z salonu wyjechałem na Fuldach kierunkowych, Od samego początku głośne, kiepskie zachowanie na wilgotnej drodze, po 17kkm wyząbkowały. Teraz mam Conti3 i niebo a ziemia :szeroki_usmiech
                                Zamieszczone przez leszekmw
                                pawel934, jeżeli nie musisz się dowartościowywać i lansować dużymi felgami to przy tym silniku zostań na 16 . ewentualnie pomyśl nad 1.8 jeżeli lubisz przycisnąć bo w 1.4 niema czym za bardzo..
                                Dzięki Panowie za opinie

                                Jednak, mimo wielu wątpliwości, zdecydowałem się na 17. Nie ze względu na sam rozmiar koła, bo na tym aż tak mi nie zależy. Ale do 16 nie dało się domówić sportowego zawieszenia, więc to przesądziło o sprawie - bo lubię, jak auto się precyzyjnie prowadzi

                                A jeśli chodzi o osiągi.. No cóż, zdaję sobie sprawę, że szału z tym 1.4 nie będzie Ale do jazdy dla przyjemności i osiągów mam inną zabawkę na tor Aktualnie na co dzień poruszam się dieselkiem 240KM/500Nm i powiem szczerze, że i tak nie ma za bardzo gdzie z tego skorzystać. W weekend zrobiłem kilkaset kilometrów testową Octavią 1.4 TSI i wydaje mi się, że to udany kompromis.

                                Pozdrawiam,
                                Paweł
                                BMW 130i - klik
                                kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
                                BMW E36 '92 na tor

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez lu5asz
                                  ET 35 ,jak seryjnie jest 50 ,moze byc?
                                  szukaj felg z et 40-45 bo przy seryjnym zawiasie przednie koła będą kiepsko wyglądać :wink:
                                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                  Komentarz


                                  • Zbliża się sezon letni, więc trzeba pomyśleć o felgach.

                                    Warunek: 15". Mam takie opony na chwilę obecną i nie widzi mi się zmieniać opon, kupować droższych felg i potem jeszcze więcej płacić za opony. Poza tym przy 1.6 MPI nie będziemy szaleć.

                                    No i właśnie - wpadły mi w oko ATT 550. Mają coś w sobie, no i niby 5 lat gwarancji.

                                    Auto w kolorze czarnej perły.

                                    Jakieś inne pomysły w takiej tematyce ? Cenowo raczej do 1500 zł za komplet.

                                    Komentarz


                                    • komoornik, szukaj dalej...
                                      popatrz w alcarze , rialu , ronalu ...może coś Ci wpadnie w oko..
                                      wejdź na stronę r.tec , tam sporo tego jest również.

                                      Link

                                      Link
                                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                      GVI 1.4TSI
                                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                      Komentarz


                                      • Witam. Powiedzcie szczerze...wiosna się zbliża,czas na kupno letnich gum...jeździłem do tej pory na 15 195/65, ale zastanawiam się nad szerszymi,205/60 15 lub 205/55 16...mam octavię 1998 1.9tdi 110 km z chipem,ale to samochód dla rodzinki,żona też często siada za kółkiem...warto inwestować w 16?
                                        JEDYNA RZECZ,KTÓRA WARTOŚĆ MA TO MIŁOŚĆ DO OJCZYZNY !!!!

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez PIECIANR
                                          warto inwestować w 16?
                                          Warto :!:
                                          Daniel

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez lilo
                                            Zamieszczone przez PIECIANR
                                            warto inwestować w 16?
                                            Warto :!:
                                            Ja już zakupiłem felgi 16". Teraz czas na oponki. Auto dużo lepiej się prowadzi na 16-ach.

                                            >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez PIECIANR
                                              ale to samochód dla rodzinki,żona też często siada za kółkiem...warto inwestować w 16?
                                              przemyśl sprawę ...
                                              komplet nowych kół będzie kosztował prawie tyle co pół auta. a jak żona się zapomni to na krawężniku raz dwa załatwi oponę lub felgę.. . lepiej zainwestuj w 205/60/15 jeżeli jeździsz dużo na trasie , bo jak nie to szkoda kasy na miasto.
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz


                                              • No właśnie...chciałem zmieścić się w 1300 zł...mam alu 15 więc mógłbym nowe oponki dorwać,ale jeśli chodzi o 16 to byłyby używane.Jeżdżę w większości po mieście.
                                                JEDYNA RZECZ,KTÓRA WARTOŚĆ MA TO MIŁOŚĆ DO OJCZYZNY !!!!

                                                Komentarz


                                                • PIECIANR, kup sobie klebery w 195 za 900 zł i będziesz bardzo zadowolony.
                                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                  GVI 1.4TSI
                                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                  Komentarz


                                                  • Witam. Powiedzcie szczerze...wiosna się zbliża,czas na kupno letnich gum...jeździłem do tej pory na 15 195/65, ale zastanawiam się nad szerszymi,205/60 15
                                                    tylko po co na 15 zakładać szersze niż masz? ja takie miałem i bez sensu ( z takimi kupiłem auto) żadnej roznicy po za tym że opona droższa może palił wiecej ale po zmianie na zimowe 195/65 nie widze różnicy
                                                    BYŁA o1 rs
                                                    BYŁA o2 1.6
                                                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X