[O2] Nowe felgi dla szkodnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Mr0czny
    Elegance
    • 2009
    • 948
    • Octavia III (5E3)
    • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

    uhm 17x8 ET 40 czy ET47 ?

    Komentarz

    • Ayu
      RS
      • 2009
      • 4154

      Mr0czny, ja by brał ET 40.
      No ja mam właśnie BBS-y 5 x 110 i kupiłem komplet śrub pływających wraz z zabezpieczającymi.
      W sobotę prawdopodobnie montaż bo wcześniej nie sprawdziłem iż w felgach otwór na śruby 12 a nie 14 więc trzeba było aby poprawić.

      Komentarz

      • krzem88
        Ambiente
        • 2012
        • 156
        • Octavia II (1Z3)
        • BJB 1.9 TDI PD 105 KM
        • CHZD 1.0 TSI 115 KM

        Upiększanie Octavki Felgi 15stki czy 16stki

        Witam

        Proszę o poradę bo jestem w kropce i nie wiem co zrobić, sprawa wygląda tak, że na oryginalne felgi założyłem zimówki ( 195/65/R15), zostały mi opony letnie, które są w bardzo dobrym stanie bieżnik 7mm, używane kilka miesięcy. Zastanawiam się czy nie sprzedać tych opon letnich i na wiosnę kupić jakieś ładne felgi 16stki i do tego opony. Czy może zostawić te opony i kupić felgi ale 15stki.. chciałbym żeby Octavka jakoś fajnie wyglądała..

        Co byście radzili, bardzo proszę o poradę.

        Komentarz

        • Mihau
          RS
          • 2009
          • 7460
          • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

          Zamieszczone przez krzem88
          Co byście radzili, bardzo proszę o poradę.
          Napisać w istniejącym temacie! http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...383&start=1695
          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

          Komentarz

          • Tony065
            RS
            • 2009
            • 2487
            • Octavia I (1U2)
            • ARX 1.8 20VT 150 KM

            krzem88, te 15' to rozumiem, że takie jak zimówki, czyli 195/65R15 :?: ja miałem 205/60R15 i jeździło się całkiem dobrze, ale zmieniłem całość lato/zima na 16' i jest jeszcze lepiej. wygląd jest sprawą indywidualną, ale ja kupiłem na lato ori RS i pomalowałem na czarny grafit, na zimę 4x4 zostały na razie srebrne. podbij do kolegów od VT, niech Ci podstawią do auta jakieś felgi i będziesz wiedział.
            Black Pearl, Elegance & RS LOOK
            @ by Tune-up Gdańsk
            TDI VP++ i jeszcze rośnie
            Antek

            Komentarz

            • lukasz3112
              RS
              • 2008
              • 3607

              krzem88, jak chcesz upiększyć autko to załóż 17" (nie ważne czy to OI czy OII). Bo na 15" kapselkach to śmiesznie te auta wyglądają. to moje zdanie
              Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

              Komentarz

              • Tony065
                RS
                • 2009
                • 2487
                • Octavia I (1U2)
                • ARX 1.8 20VT 150 KM

                lukasz3112, podstawowe pytanie to która to generacja. OI na 16' już jakoś wygląda. O2 to fakt, dopiero 17' dają efekt. można iść na max i założyć 18 lub nawet 19, ale to już hard core.
                Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                @ by Tune-up Gdańsk
                TDI VP++ i jeszcze rośnie
                Antek

                Komentarz

                • krzem88
                  Ambiente
                  • 2012
                  • 156
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BJB 1.9 TDI PD 105 KM
                  • CHZD 1.0 TSI 115 KM

                  Jest to wersja O2.
                  Tony065 masz gdzieś jakieś foto tych felg?

                  Komentarz

                  • Tony065
                    RS
                    • 2009
                    • 2487
                    • Octavia I (1U2)
                    • ARX 1.8 20VT 150 KM

                    krzem88, to jest 16' wersja 4x4 http://forum.octaviaclub.pl/files/imag0312_607.jpg
                    a to jest 16' RS :arrow: http://forum.octaviaclub.pl/files/zdjcie0134_113.jpg
                    Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                    @ by Tune-up Gdańsk
                    TDI VP++ i jeszcze rośnie
                    Antek

                    Komentarz

                    • blackrs
                      RS
                      • 2008
                      • 4826
                      • Superb II combi (3T5)
                      • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                      17 min

                      [ Dodano: Sro 31 Paź, 12 18:52 ]
                      Zamieszczone przez Tony065
                      o moja poprzednia maszynka
                      BYŁA o1 rs
                      BYŁA o2 1.6
                      JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                      Komentarz

                      • krzem88
                        Ambiente
                        • 2012
                        • 156
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BJB 1.9 TDI PD 105 KM
                        • CHZD 1.0 TSI 115 KM

                        Tony065 Ta wersja RS całkiem fajna.. ale wg mnie lepsza byłby kolor srebrny..
                        Rzeczywiście 16stka dużo lepiej wygląda..

                        Przeglądając temat trafiłem na felgi od Kejup, powiem krótko zakochałem się w nich...
                        Załączone pliki

                        Komentarz

                        • zepter00
                          RS
                          • 2008
                          • 2304

                          krzem88: 16" cali w zupełności wystarczy. To najlepszy kompromis. Sam mam 16" na lato.
                          Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                          "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                          Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                          Komentarz

                          • krzem88
                            Ambiente
                            • 2012
                            • 156
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BJB 1.9 TDI PD 105 KM
                            • CHZD 1.0 TSI 115 KM

                            Jaki koszt poniosłeś za felgi + opony?

                            Komentarz

                            • Ayu
                              RS
                              • 2009
                              • 4154

                              zepter00, Zależy dla kogo 16" wystarczy. O2 na 16" wygląda słabo. Każdy ma inne poczucie komfortu i pls nie wmawiaj ludziom, że coś co jest najlepsze dla Ciebie jest najlepsze dla innych.
                              krzem88, 16" a 17" w kosztach różnica na komplecie może być w granicach 500 -600 pln. Zależy co Ci się podobna, jakie opony etc.

                              Komentarz

                              • Tippo
                                L&K
                                • 2009
                                • 1349
                                • Octavia III (5E3)
                                • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                Zamieszczone przez hotrain
                                zepter00, Zależy dla kogo 16" wystarczy. O2 na 16" wygląda słabo. Każdy ma inne poczucie komfortu i pls nie wmawiaj ludziom, że coś co jest najlepsze dla Ciebie jest najlepsze dla innych.
                                Jak masz seryjny zawias, wez pod uwage 17 na niskim profilu, poprawisz zachowanie w zakretach.

                                Komentarz

                                • zepter00
                                  RS
                                  • 2008
                                  • 2304

                                  Zamieszczone przez hotrain
                                  zepter00, Zależy dla kogo 16" wystarczy. O2 na 16" wygląda słabo. Każdy ma inne poczucie komfortu i pls nie wmawiaj ludziom, że coś co jest najlepsze dla Ciebie jest najlepsze dla innych.
                                  krzem88, 16" a 17" w kosztach różnica na komplecie może być w granicach 500 -600 pln. Zależy co Ci się podobna, jakie opony etc.
                                  Podobnie ty i "inni" nie wmawiajcie innym forumowiczom jakie cudowne są 17-stki. Napiszcie o wyraźnym spadku komfortu i dynamiki, wyraźnym wzroście zużycia paliwa, spadku trwałości elementów zawieszenia, o wiele większym ryzyku uszkodzenia felgi i wysokich kosztach zakupu ogumienia. Mam dobrą pamięć. Pamiętam jak jakiś czas temu "Szkoda" napisał: " Ci co mówią o komforcie na 17" mają chyba betonowe dupska..." :lol:
                                  Kolega do którego się zwracałem brał pod uwagę czy ewentualnie... może... by założyć felgi 16".

                                  Tekst, że to ja wmawiam, że co jest najlepsze dla mnie jest najlepsze dla wszystkich, jest herezją i ociera się o arogancję. Jeszcze raz powtórzę, że 16 cali jest najlepszym kompromisem jeśli chodzi o komfort, wygląd, prowadzenie, zużycie paliwa i koszty opon. Wiadomo, że Piramida i kilku innych uważają że 18" to podstawa, ale oni są... lekko lub ciężko (niepotrzebne skreślić) "stuknięci" :wink:

                                  [ Dodano: Pią 02 Lis, 12 15:14 ]
                                  Zamieszczone przez Tippo
                                  Zamieszczone przez hotrain
                                  zepter00, Zależy dla kogo 16" wystarczy. O2 na 16" wygląda słabo. Każdy ma inne poczucie komfortu i pls nie wmawiaj ludziom, że coś co jest najlepsze dla Ciebie jest najlepsze dla innych.
                                  Jak masz seryjny zawias, wez pod uwage 17 na niskim profilu, poprawisz zachowanie w zakretach.
                                  Ja nie narzekam na zachowanie w zakrętach.. Jest w miarę miękko na moim zawieszeniu i ja tak lubię. Nie mam problemów z prowadzeniem swojego samochodu.
                                  Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                  "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                  Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                  Komentarz

                                  • krzem88
                                    Ambiente
                                    • 2012
                                    • 156
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BJB 1.9 TDI PD 105 KM
                                    • CHZD 1.0 TSI 115 KM

                                    Panowie spokojnie, nie chce się narażać na spore koszty.. dlatego brałem pod uwagę 15 albo 16 stki.. więc może jednak zastosuje się do rad i kupie 16 stki. Przy 17 stkach koszt jednak będzie większy

                                    Komentarz

                                    • piramida
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 12222
                                      • Superb III (3V3)

                                      zepter00, masz coś do 18? :lol:

                                      Dobrze kolega pisze, do normalnej jazdy w normalnym aucie 205/55/16 bedzie optymalnym rozwiązaniem, to mówię ja, jarząbek :szeroki_usmiech

                                      P.S. jeździł ktoś z was na śrubach pływających? Mam upatrzone fele 17 z roztawem 5x114.3 czyli 2.3mm różnicy pomiędzy 112, duzy jest problem z ustawieniem centrycznie felgi?
                                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                      Komentarz

                                      • Ayu
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 4154

                                        Zamieszczone przez zepter00
                                        Podobnie ty i "inni" nie wmawiajcie innym forumowiczom jakie cudowne są 17-stki. Napiszcie o wyraźnym spadku komfortu i dynamiki, wyraźnym wzroście zużycia paliwa, spadku trwałości elementów zawieszenia, o wiele większym ryzyku uszkodzenia felgi i wysokich kosztach zakupu ogumienia. Mam dobrą pamięć. Pamiętam jak jakiś czas temu "Szkoda" napisał: " Ci co mówią o komforcie na 17" mają chyba betonowe dupska..." :lol:
                                        Kolega do którego się zwracałem brał pod uwagę czy ewentualnie... może... by założyć felgi 16".

                                        Tekst, że to ja wmawiam, że co jest najlepsze dla mnie jest najlepsze dla wszystkich, jest herezją i ociera się o arogancję. Jeszcze raz powtórzę, że 16 cali jest najlepszym kompromisem jeśli chodzi o komfort, wygląd, prowadzenie, zużycie paliwa i koszty opon.
                                        Nie, nikt nie mówi że jazda na 17" felgach nie niesie ze sobą ryzyk ale żeby od razu wyraźny spadek komfortu - od 2003 roku nie miałem dłużej niż 3 miesiące auta z mniejszymi felgami niż 17" i wg mnie to przesada, wzrost zużycia paliwa 0,5 l na 100 km faktycznie dramat, dynamika - maks dziesiąte sekundy, zawieszenie - to chyba producenci się nie znają oferując 17" jako standard lub opcję, koszt zakupu - no przykro mi, ale jak ktoś nie umie kupić, nie moja wina.

                                        Poza tym tak jak dalej twierdzisz kompromis jest najlepszy dla Ciebie a nie musi być najlepszy dla innych i wybacz ale ani moja ani Twoja opinia nie jest stanowiskiem oficjalnym OCP w stylu właśnie: " jeszcze raz powtarzam...".

                                        Kończąc tą polemikę polecam sprawdzić na jakich kołach wyjeżdżają z fabryki auta typu C4 by Loeb, Focus ST, Leon Cupra, Golf GTI, Octavia RS. Przecież to nie są hardcore maszyny do wyścigów...

                                        Komentarz

                                        • mirek_p11
                                          RS
                                          • 2010
                                          • 6630
                                          • Volkswagen
                                          • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                          Zamieszczone przez piramida
                                          P.S. jeździł ktoś z was na śrubach pływających? Mam upatrzone fele 17 z roztawem 5x114.3 czyli 2.3mm różnicy pomiędzy 112, duzy jest problem z ustawieniem centrycznie felgi?
                                          piramida, olej te pływające śruby i celuj w ori rozstaw. Przy dużych prędkościach nie ryzykowałbym z takim wynalazkiem. Tu nie chodzi o sam rozstaw śrub, felgi posiadają też otwór centralny i różne felgi mają różny otwór co w przypadku złego dopasowania felgi i przykręcenia jej jakimiś śrubami pływającymi może spowodować to, że koło będzie w niewielkim stopniu osadzone mimośrodowo i będą odczuwalne drgania. Czasem wystarczy kilka dziesiątych milimetra by kierownica nam drżała. Poza tym im więcej elementów jest montowanych to tym samym więcej może ulec uszkodzeniu. Takie śruby składają się z dwóch elementów co już może powodować jakieś tam ryzyko, że coś będzie źle dopasowane i coś może być nie tak.

                                          A co do felg to mogę polecić zamiast 205/55/16, 17'' 205/50/17

                                          Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                          Fotki
                                          Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                          Fotki

                                          Komentarz

                                          • Ayu
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 4154

                                            piramida, Ja jutro mam montaż felg 5x110 na 5x 112 właśnie na takich śrubach. Napisze co i jak ale nie przewiduje kłopotów, na rf.pl są auta po ponad 400 KM i jeżdżą na pływających.

                                            Czyzbys upatrzyk jakieś Enkei?

                                            [ Dodano: Pią 02 Lis, 12 17:02 ]
                                            mirek_p11, trzeba dać pierścień centrujacy i nic nie bije.

                                            Komentarz

                                            • piramida
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 12222
                                              • Superb III (3V3)

                                              mirek_p11, czytałem trochę o tych śrubach, same śruby sa bezpieczne bo tylko stożkowa podkładka jest ruchoma, wydaję mi się że taka śruba nawet może lepiej trzymać niż zwykła śruba ale martwię się o wycentrowanie koła mimo że przy feldze stosuję sie podkładki centrujące które w octavii wynosi 57.1mm
                                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                              Komentarz

                                              • Ayu
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 4154

                                                piramida, Pewności jak nie oryginalny rozstaw nigdy nie ma, ale ludzie twierdza, że różnica 2,5 mm jest bezpieczna.

                                                Komentarz

                                                • piramida
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 12222
                                                  • Superb III (3V3)

                                                  Zamieszczone przez hotrain
                                                  piramida, Pewności jak nie oryginalny rozstaw nigdy nie ma, ale ludzie twierdza, że różnica 2,5 mm jest bezpieczna.
                                                  jak bym miał taki zestaw do przymiarki to pewnie nie było by problemu, gorzej jak się wyłoży kasę na felgi, opony, śruby i okaże się że będzie bicie :evil:
                                                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                  Komentarz

                                                  • Ayu
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 4154

                                                    piramida, No właśnie, jak jutro będzie dupa zbita to po prostu kupię kolejne felgi a te sprzedam :-)

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...