[O2] Nowe felgi dla szkodnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • jamesbondzio
    L&K
    • 2009
    • 1174
    • Octavia III (5E3)
    • DLBA 2.0 TSI RS 245 KM

    Adamo77, a jak chcesz 16 to pisz do mnie , poniżej link do ogłoszenia.
    kiedyś była seria TSI : 135KM/217Nm a potem było 156KM/267Nm
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=57585&start=0

    teraz 240KM 4x4 Boxer turbo mruczek.
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...350597#1350597

    Komentarz

    • Britos
      Ambiente
      • 2014
      • 185
      • Octavia II (1Z3)
      • CDAA 1.8 TSI 160 KM

      To i ja dodam zdjęcie mojego szkodnika na 17. Z założenia miało byc solidnie, więc wybór padł na SOLID na kapciu 225


      Była O2 1.6 MPI
      JEST: O2 FL 1.8 TSI : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461736#1461736 :drive:

      Komentarz

      • Sawiiik
        Classic
        • 2014
        • 7

        Jakie felgi ?

        Siemanko szukam felg do mojej Octavi I
        Mam na oku Felgi od Audi S Line i jest dylemat wsadzi 17 z oponami 195/40 czy 18 z oponkami 205/40 ?
        Załączone pliki
        Sawiiik

        Komentarz

        • LUKI
          RS
          • 2005
          • 5776

          Sawiiik, daleko im do oryginałów...
          dekle jakieś z dupy...
          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

          Komentarz

          • Tippo
            L&K
            • 2009
            • 1349
            • Octavia III (5E3)
            • CJSB 1.8 TSI 180 KM

            Sawiiik, daleko im do oryginałów...

            dekle jakieś z dupy...
            To malo powiedziane, felgi nie org sa ok, ale te akurat to zwykle chinole (czytaj w ch... ciezkie lub w ch.. ciezkie i do tego miekkie ) Kolego Sawiiik, ile taki komplet kosztuje?? Napisz, to moze doradzimy cos sensownego w podobnej kwocie.

            Komentarz

            • Rendi
              Drive
              • 2024
              • 65
              • Octavia II (1Z3)
              • CDAA 1.8 TSI 160 KM

              Witam
              czy ktoś mi w stanie powiedzieć czym różnią się felgi o takich nr katalogowych:
              1z0 601 025S
              1Z0 071 492A

              wyglądają tak samo, rozmiary ET takie same, a numery inne ?
              Byłe...:
              Skoda S100L, rok produkcji: 1974
              Skoda 120L, rok produkcji: 1988
              Skoda Felicia, rok produkcji: 1995
              Skoda Fabia I, rok produkcji: 2000
              Skoda Octavia 1U, rok produkcji: 2005

              Jest
              Octavia 2, rok produkcji 2010

              Komentarz

              • rgking
                Classic
                • 2014
                • 24

                Witam

                Czy felgi w rozmiarze 17 z oponą 225/50 wejdą do Octavii II RS ? Czy lepiej Szukać 16 w rozmiarze 205/55 ? Felga ma 7 cali szerkości i et 42. Szukam kół na zimę do swojego auta i już mam mentlik w głowie. Pozdrawiam
                Moje auto http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...82946&start=25

                Komentarz

                • LUKI
                  RS
                  • 2005
                  • 5776

                  rgking,

                  17x7 ET42 wejdą bez problemu (przód może być na styk)
                  225/50/17 jak najbardziej tak
                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                  Komentarz

                  • miguello
                    RS
                    • 2008
                    • 1849

                    na 7x17" to raczej opona 205/50

                    Komentarz

                    • Britos
                      Ambiente
                      • 2014
                      • 185
                      • Octavia II (1Z3)
                      • CDAA 1.8 TSI 160 KM

                      Mam do was takie pytanie. Otóż jak widac na screenach poniżej pod moim postem, kupiłem do mojej O2FL alusy od superba I razem z oponami. I powiem wam że o ile z tyłu wszystko jest ok bo koła ładnie wchodzą do nadkoli o tyle z przodu już troche wystają, stojąc centralnie przed autem troszke to widac, moze 1-1,5cm. Opony to 225/45, alusy od superba I 17 cali (wzór Solid 17x7 et37 jak sie nie myle, chociaz w necie tyle pisze ) Co tu zrobic żeby to ładnie do nadkoli wchodziło? Myslalem nad wymiana opon z 225 na 215, ale tutaj kolega wyżej napisał że na 7x17 to 205/50? Dodam jeszcze że opony z przodu są innej firmy niz z tyłu i o ile z tyłu opona jest równo z felgą tyle z przodu wygląda to jak w jakiejs terenówce bo opona wystaje na zewnątrz od felgi o jakies 0,5cm.... Może jakies 215 załatwią sprawe ( tak żeby były na równo z alusem bo szczerze z takimi oponami sie nie spotkałem żeby "odstawały od felgi na 0,5cm) Proszę o pomoc, chociaż czas mam do lata ale zawsze wolę załatwic sprawy jak najszybciej hehe Z GÓRY DZIĘKUJE !!


                      P.S Na górze strony 112 można sobie kliknąc w zdjęcie i sie elegancko powiększy, może będziecie widzieli o co mi chodzi z tymi przednimi kołami . Jeszcze dodam że oczywiscie koła po kupnie były sprawdzane, wycentrowane itp, także z nimi jest wszystko wporządku, tylko ksztalt opon które siedzą na przodzie wygladaja jakby byly do aut terenowych heh, a przelozenie ich na tyl nie wchodzi w gre bo są w bardzo dobrym stanie w odroznieniu od drugiej pary ktore sie kwalifikuja na wymiane.
                      Była O2 1.6 MPI
                      JEST: O2 FL 1.8 TSI : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461736#1461736 :drive:

                      Komentarz

                      • Mihau
                        RS
                        • 2009
                        • 7460
                        • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

                        IMO założyć 205/50/17 i jeździj. Jak będzie dalej wystawało to zrób delikatny negatyw i tyle. Nic więcej nie wykombinujesz prócz zmiany kół jak Ci to przeszkadza.
                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                        Komentarz

                        • jmors44
                          Rider
                          • 2010
                          • 455
                          • Octavia III (5E3)
                          • CDAA 1.8 TSI 160 KM
                          • DPCA 1.5 TSI 150 KM

                          Witam !
                          Mam do kolegów pytanie , czy do mojej octavi do opon 205/55 będą pasowały felgi aluminiowe 7,5Jx16 z ET 45 ?
                          Bo właśnie je zakupiłem po okazyjnej cenie ( Alutec szare - no bardzo ładne ) ale jak czytam te posty jeśli chodzi o dobór to się trochę pogubiłem. Z góry dziękuję za info
                          jmors44
                          jmors44

                          Komentarz

                          • gusiak11
                            L&K
                            • 2013
                            • 1362
                            • Ford

                            jmors44,

                            mam felgi 7,5x16 et 35 z oponami jak piszesz, co prawda twoja felga sie chowa 10mm głębiej ale podejrzewam ze nie będzie problemu tam jest sporo miejsca
                            http://carsdetailing.blogspot.com/

                            Komentarz

                            • jmors44
                              Rider
                              • 2010
                              • 455
                              • Octavia III (5E3)
                              • CDAA 1.8 TSI 160 KM
                              • DPCA 1.5 TSI 150 KM

                              Witam !
                              Dzięki gusiak11 za info !. Czy orientujesz się czy i jaki wpływ maja takie koła-felgi na jazdę, bezpieczeństwo, zużycie itd ?
                              pozdrawiam
                              jmors44
                              jmors44

                              Komentarz

                              • gusiak11
                                L&K
                                • 2013
                                • 1362
                                • Ford

                                Nie mają żadnego takie same koła jak każde inne, kiedyś gdzieś jakiś wulkanizator roztłumaczał ze jak sie da mniejsze ET niz fabryka (oś felgi jest wysunięta bardziej na zewnątrz w stosunku do osi piasty) to sie szybciej zużywają łożyska czy to prawda nie wiem nie zauważyłem u siebie

                                Ty masz prawie fabryczne bo w OII jest 49-50 wiec 4-5mm na zewnątrz samochodu wysuniesz co poprawi wygląd, felga szersza powoduje inne ułożenie gumy na niej, dla mnie na + dla wyglądu

                                Więcej wad i zalet nie widzę
                                http://carsdetailing.blogspot.com/

                                Komentarz

                                • eaglemirek
                                  RS
                                  • 2010
                                  • 14098
                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                  Zamieszczone przez gusiak11
                                  kiedyś gdzieś jakiś wulkanizator roztłumaczał ze jak sie da mniejsze ET niz fabryka (oś felgi jest wysunięta bardziej na zewnątrz w stosunku do osi piasty) to sie szybciej zużywają łożyska czy to prawda nie wiem nie zauważyłem u siebie
                                  Też nie zauważyłem takiego zjawiska a mam u siebie na letnich ET 35 (standardowo powinno być 54 przy 17" czyli prawie 2cm na koło) Przebieg prawie 100kkm. Co prawda niedawno poszło mi łożysko na jednym z przednich kół ale obstawiam że to bardziej wina tej syt :!: Patrz 1'40 :evil:
                                  [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=742UD65lK4c[/youtube]
                                  Dla mnie szerzej = lepiej



                                  CB Harry II ASC + Triflex

                                  Pozdrawiam Mirek!!

                                  Komentarz

                                  • Tippo
                                    L&K
                                    • 2009
                                    • 1349
                                    • Octavia III (5E3)
                                    • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                    Zamieszczone przez gusiak11
                                    Nie mają żadnego takie same koła jak każde inne, kiedyś gdzieś jakiś wulkanizator roztłumaczał ze jak sie da mniejsze ET niz fabryka (oś felgi jest wysunięta bardziej na zewnątrz w stosunku do osi piasty) to sie szybciej zużywają łożyska czy to prawda nie wiem nie zauważyłem u siebie
                                    Bo to prawda, ale nie przy takich roznicach jakie macie w autach, mam to przecwiczone w quadach, siadaja szybciej koncowki drazkow, przeguby itp, lozyska raczej nie tak bardzo, ale to musza byc poszerzenia minimum cal na strone bezwzglednego odsadzenia od krawedzi zew. seryjnego kola, a tak malo kto poszerza, bo musialbys wsadzic felge 8,5x16 :P

                                    Komentarz

                                    • zepter00
                                      RS
                                      • 2008
                                      • 2304

                                      Zamieszczone przez eaglemirek
                                      Zamieszczone przez gusiak11
                                      kiedyś gdzieś jakiś wulkanizator roztłumaczał ze jak sie da mniejsze ET niz fabryka (oś felgi jest wysunięta bardziej na zewnątrz w stosunku do osi piasty) to sie szybciej zużywają łożyska czy to prawda nie wiem nie zauważyłem u siebie
                                      Też nie zauważyłem takiego zjawiska a mam u siebie na letnich ET 35 (standardowo powinno być 54 przy 17" czyli prawie 2cm na koło) Przebieg prawie 100kkm. Co prawda niedawno poszło mi łożysko na jednym z przednich kół ale obstawiam że to bardziej wina tej syt :!: Patrz 1'40 :evil:
                                      [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=742UD65lK4c[/youtube]
                                      Dla mnie szerzej = lepiej
                                      Jednorazowe "pieprznięcie" nie rozwali ci łożyska koła. Takie pieprznięcie rozwali ci całą masę innych rzeczy ale nie łożysko koła.

                                      [ Dodano: Sro 19 Lis, 14 15:09 ]
                                      Zamieszczone przez Britos
                                      Mam do was takie pytanie. Otóż jak widac na screenach poniżej pod moim postem, kupiłem do mojej O2FL alusy od superba I razem z oponami. I powiem wam że o ile z tyłu wszystko jest ok bo koła ładnie wchodzą do nadkoli o tyle z przodu już troche wystają, stojąc centralnie przed autem troszke to widac, moze 1-1,5cm. Opony to 225/45, alusy od superba I 17 cali (wzór Solid 17x7 et37 jak sie nie myle, chociaz w necie tyle pisze ) Co tu zrobic żeby to ładnie do nadkoli wchodziło? Myslalem nad wymiana opon z 225 na 215, ale tutaj kolega wyżej napisał że na 7x17 to 205/50? Dodam jeszcze że opony z przodu są innej firmy niz z tyłu i o ile z tyłu opona jest równo z felgą tyle z przodu wygląda to jak w jakiejs terenówce bo opona wystaje na zewnątrz od felgi o jakies 0,5cm.... Może jakies 215 załatwią sprawe ( tak żeby były na równo z alusem bo szczerze z takimi oponami sie nie spotkałem żeby "odstawały od felgi na 0,5cm) Proszę o pomoc, chociaż czas mam do lata ale zawsze wolę załatwic sprawy jak najszybciej hehe Z GÓRY DZIĘKUJE !!


                                      P.S Na górze strony 112 można sobie kliknąc w zdjęcie i sie elegancko powiększy, może będziecie widzieli o co mi chodzi z tymi przednimi kołami . Jeszcze dodam że oczywiscie koła po kupnie były sprawdzane, wycentrowane itp, także z nimi jest wszystko wporządku, tylko ksztalt opon które siedzą na przodzie wygladaja jakby byly do aut terenowych heh, a przelozenie ich na tyl nie wchodzi w gre bo są w bardzo dobrym stanie w odroznieniu od drugiej pary ktore sie kwalifikuja na wymiane.
                                      Ja tam nic złego nie widzę a jak ci się nie podoba to sprzedaj fele z S1 i kup coś dedykowanego do O2 oraz kup dwie nowe opony... będzie git. PS: daj znać ile chcesz za te Solidy bo może braciak do Superba by wziął. :wink:
                                      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                      Komentarz

                                      • jmors44
                                        Rider
                                        • 2010
                                        • 455
                                        • Octavia III (5E3)
                                        • CDAA 1.8 TSI 160 KM
                                        • DPCA 1.5 TSI 150 KM

                                        Witam !
                                        Dzięki gusiak11 za info.
                                        pozdrawiam i szerokości
                                        jmors44
                                        jmors44

                                        Komentarz

                                        • Britos
                                          Ambiente
                                          • 2014
                                          • 185
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • CDAA 1.8 TSI 160 KM

                                          Ja tam nic złego nie widzę a jak ci się nie podoba to sprzedaj fele z S1 i kup coś dedykowanego do O2 oraz kup dwie nowe opony... będzie git. PS: daj znać ile chcesz za te Solidy bo może braciak do Superba by wziął. :wink:
                                          Nie sprzedaje ich. Dla mnie na O2 wyglądają naprawde super, kwestia doboru opon. Mysle że po założeniu 205/50 zminimalizuje ten efekt. Kiedys widziałem własnie O2FL na tych alu, i powiedziałem sobie że też musze je miec . Z tym że u goscia takich cyrków jak u mnie nie było i wszystko ładnie do nadkola wchodziło.. Nie przyjrzałem się na opony... A dla mnie takie wystawanie kół z nadkola to już zajeżdza wiejskim tuningiem

                                          P.S Ktos z was jezdzi na takich oponach? Szczerze po przekładce z 15" 195/65 na 17 225/45 czuc spadek w osiągach, co prawda minimalny ale wyczuwalny[chociaż na pierwszym biegu jest znaczna poprawa ]. Jak to będzie wyglądac po przekładce na te 205? Sprawa osiągów się poprawi? Spalanie mnie zbytnio nie interesuje
                                          Była O2 1.6 MPI
                                          JEST: O2 FL 1.8 TSI : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461736#1461736 :drive:

                                          Komentarz

                                          • marcin607
                                            Elegance
                                            • 2014
                                            • 767
                                            • Octavia II (1Z3)
                                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                            http://allegro.pl/5x112-17-oz-racing...853638716.html mnie to koło męczy okrutnie - ale martwię się mi kuni nie starczy :szeroki_usmiech





                                            a tak naprawdę to chciałem to koło w 19 " :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech ale wtedy to już wogóle dramat.

                                            [ Dodano: Sro 03 Gru, 14 21:36 ]
                                            na samą myśl mi ślinka cieknie - http://allegro.pl/o-z-superturismo-8...835140025.html
                                            MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

                                            KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

                                            Komentarz

                                            • Tippo
                                              L&K
                                              • 2009
                                              • 1349
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                              Zamieszczone przez marcin607
                                              http://allegro.pl/5x112-1...4853638716.html mnie to koło męczy okrutnie - ale martwię się mi kuni nie starczy :szeroki_usmiech
                                              Jak na 17ke to lekkie kolo, szczegolnie jesli porownac z fabrycznym, wiec mocy bedzie dosc, ale wiecej niz 17 do 1.6tdi bym nie ladowal...

                                              Komentarz

                                              • marcin607
                                                Elegance
                                                • 2014
                                                • 767
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                Zamieszczone przez Tippo
                                                Zamieszczone przez marcin607
                                                http://allegro.pl/5x112-1...4853638716.html mnie to koło męczy okrutnie - ale martwię się mi kuni nie starczy :szeroki_usmiech
                                                ale wiecej niz 17 do 1.6tdi bym nie ladowal...
                                                właśnie z tym walczę 8) :lol:

                                                a oz to jest chyba najfajniejsza opcja.


                                                et 35 nie bedzie wystawać za bardzo? jEŻELI BĘDZIE NA RÓWNO JAKIE OPONY POD LEKKĄ GLEBĘ? 205/?/
                                                MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

                                                KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

                                                Komentarz

                                                • LUKI
                                                  RS
                                                  • 2005
                                                  • 5776

                                                  Zamieszczone przez marcin607
                                                  et 35 nie bedzie wystawać za bardzo?
                                                  będzie i to dużo z przodu
                                                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                  Komentarz

                                                  • gusiak11
                                                    L&K
                                                    • 2013
                                                    • 1362
                                                    • Ford

                                                    Zamieszczone przez LUKI
                                                    będzie i to dużo z przodu
                                                    Nie et bym sie martwił, mam et 35 na feldze 7,5 i oponie 205 nic nie wystaje... tył licuje sie na tyle że nawet przy max obciążeniu nic nie ociera... przód... przepisy pozwalają... ale wg. mnie felga 8` będzie już za szeroka przy tym et.
                                                    Druga sprawa że opona 205 przy feldze 8` może mięć już lekki odwrotny naciąg ale co kto lubi
                                                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...