[O2] Nowe felgi dla szkodnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Rauxel
    Ambiente
    • 2014
    • 238
    • Octavia II (1Z3)
    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

    Panowie, czy po montazu zimowek 195/65/15 na stalowkach zamiast letnich 205/55/16 na alusach, trzeba cos zmieniac w komputerze, by nie oszukiwal na predkosci ? Warto inwestowac w takie zimowe ? Komplet opon Yokohama na stalowych 15" wyszedlby mnie okolo 1000 PLN, wiec cena dosc sympatyczna...

    Co sadzicie o stalowych na zime ? Lakierowane nawet na srebrny mat, pasowalyby do lakieru

    Komentarz

    • Maicroft
      Moderator
      S_OCP MemberModeratorr
      • 2004
      • 25757
      • Audi

      Nic sie nie zmienia, to sa normalne zamienniki opon dla O2. Mozna jeszcze isc w opone 205/60/15 ktora tez wystepowala w O2
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      • uli07
        Rider
        • 2012
        • 391
        • Octavia II combi (1Z5)
        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

        Zamieszczone przez Rauxel
        Co sadzicie o stalowych na zime ? Lakierowane nawet na srebrny mat, pasowalyby do lakieru
        Ja mam stalowki na zime, ale zakryte deklem Skody. Moim zdaniem stalowka czarna czy srebran zle wyglada. Osobiscie szukam 16-tek aluminiowych na zime.
        Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
        Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
        Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

        Komentarz

        • mr.suchy
          Drive
          • 2015
          • 97
          • Octavia II combi (1Z5)
          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

          Cześć,

          Nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Dopiero kupiłem O2 i poprzedni właściciel dał mi opony 205/55/R16, 91H. Chce kupić felgi stalowe tylko nie wiem jakie parametry powinny spełniać ? Czy takie opony na zimę będą ok ?

          Pozdrawiam

          ---edycja

          Ten produkt będzie ok ?

          Komentarz

          • cysterniarz
            RS
            • 2008
            • 1887
            • Octavia II combi (1Z5)
            • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

            mr.suchy, no jak opony 16" to felgi raczej też 16" a nie 15", reszta parametrów ok

            Komentarz

            • LUKI
              RS
              • 2005
              • 5776

              mr.suchy

              16x6.5 ET50

              5x112

              205 55 16
              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

              Komentarz

              • mr.suchy
                Drive
                • 2015
                • 97
                • Octavia II combi (1Z5)
                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                Wkleiłem zły odnośnik. Chłopaki dzięki za info. Mówiłem o tych: http://www.oponeo.pl/felga-stalowa/a...-9915#18777104

                Więc jest ok. Dzięki za info.

                Komentarz

                • gusiak11
                  L&K
                  • 2013
                  • 1362
                  • Ford

                  mr.suchy,

                  Jak masz wydac blisko 800zl na ''blaszane'' bo stalowcyh felg juz sie nie robi to poszukaj uzywanych alu ...
                  szwagier kupi 17 ` za 800 wyglad na + jakość na ++ bo to ory skody, a te felgi za dwa lata wyrzucisz na smietnik przy naszych drogach i profilu 55 przerabialem to dwukrotnie w mondeo opona wlasnie 205/55/16 po każdej zimie felgi na zlom
                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                  Komentarz

                  • mr.suchy
                    Drive
                    • 2015
                    • 97
                    • Octavia II combi (1Z5)
                    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                    gusiak11, trochę mnie zmartwiłeś. Dlaczego do wywalenia ?

                    Komentarz

                    • gusiak11
                      L&K
                      • 2013
                      • 1362
                      • Ford

                      Zamieszczone przez mr.suchy
                      Dlaczego do wywalenia
                      bo sa tak krzywe że sie ich wyważyć nie da... jak kiedys byly felgi stalowe to były dobre, troche je rdza wcinała ale były dość trwale ale jak mi powiedział gość od prostowania felg, felga z mercedesa 14` jest cięższa od 16 z Skody/Opla/Forda. Teraz felgi są blaszane ... i przy wyższych profilach 65/75/pełny profil dają rade przy niskich niestety krzywią sie niemiłośiernie ...

                      Kupiłęm mondeo z dwoma kompletami wygladaly ok, założyłęm na to nowe zimowki i po piwerwszej zimie wywaliłęm felgi bo były tak krzywe ze nic sie z nimi zrobić nie dało.
                      druga zima na jednym koplecie zmiana samcyh gum
                      Kolejna sprawa miałem przygode pt. wysepka na środku drogi nie oznakowana... prędkosć nie była ksążkowa ... gość od prostowania fleg powiedział że gdyby jechał na stalowej to prawodpodobnie już byśmy nie rozmawiali

                      a jak policzysz 180zl za flege i jakiś kapsel do tego to wyjdzie Ci cena alu
                      a to zawsze będzie tylko stali kapsel
                      http://carsdetailing.blogspot.com/

                      Komentarz

                      • Tippo
                        L&K
                        • 2009
                        • 1349
                        • Octavia III (5E3)
                        • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                        Zamieszczone przez gusiak11
                        Jak masz wydac blisko 800zl na ''blaszane'' bo stalowcyh felg juz sie nie robi to poszukaj uzywanych alu ...
                        szwagier kupi 17 `
                        Jestem za, z tym ze dla niego taniej bedzie kupic alu 16 ki

                        Komentarz

                        • gusiak11
                          L&K
                          • 2013
                          • 1362
                          • Ford

                          Zamieszczone przez Tippo
                          Jestem za, z tym ze dla niego taniej bedzie kupic alu 16 ki
                          oczywiście że tak mi chodzilo o przykład ...
                          http://carsdetailing.blogspot.com/

                          Komentarz

                          • Anisz
                            Classic
                            • 2015
                            • 17

                            Witajcie,

                            tradycyjnie po prośbie, Dzięki Waszym wskazówkom od poniedziałku jestem szczęśliwym użytkownikiem zimowych Nokianów D4 założonych na stalusy w rozmiarze 15". Napisałem - szczęśliwym - bo po zmianie z letnich Continentali założonych na 17" alufelgach Pallas różnica w komforcie jazdy po szczecińskich dziurach jest wręcz dramatyczna. To dopiero 2 dnia, ale już wiem, że do rozmiaru 17" wracać nie chcę. A ponieważ rozpoczął się już sezon na zimówki, to wykoncypowałem sobie, że może byłby to dobry moment na zakup mniejszych alufelg już z myślą o lecie?

                            Przewertowałem ostatnie kilkadziesiąt stron tego wątku i już wiem, że generalnie jako "złoty środek" polecane są alufelgi w rozmiarze 16", chociaż po kilkudziesięciu pokonanych kilometrach na 15" przyznam, że ja skłaniam się osobiście do tego rozmiaru?

                            Stąd 2 pytania:
                            1. czy iść w 15" - jeżeli tak, to czy te felgi były faktyczne produkowane/oferowane fabrycznie do Octavii?
                            link do alledrogo. Wyglądają identycznie, jak te , tylko czy skoda "robiła" je też w czerni? Mógłbym przymknąć oko na mały rozmiar, sądzę, że fajnie komponowały by się z oklejonymi szybami i granatowym lakierem w mojej O2...
                            2. czy jednak skłaniać się do rozmiaru 16"?

                            Co polecacie z doświadczenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę posiadaną przeze mnie wersję silnikową Octavii2?

                            A przy okazji - jak w weekend wyczyszczę letnie felgi, to wrzucę temat na forumową giełdę, ale jeśli ktoś byłby zainteresowany alufelgami 17" Pallas, to proszę o kontakt.

                            Pozdrawiam
                            Anisz
                            Pozdrawiam
                            Anisz

                            Komentarz

                            • RoCaVe
                              Drive
                              • 2015
                              • 64
                              • Octavia II combi (1Z5)
                              • BWA 2.0 TSI RS 200 KM

                              dobrze że czytam ten post xD bo chciałem kupić na zimę właśnie stalówki za 900 stów 16" ale lepiej poszukam alu żeby pojeździły troche dłużej a w sumie lepszy wygląd

                              Komentarz

                              • LUKI
                                RS
                                • 2005
                                • 5776

                                Zamieszczone przez Anisz
                                link do alledrogo. Wyglądają identycznie, jak te , tylko czy skoda "robiła" je też w czerni? Mógłbym przymknąć oko na mały rozmiar, sądzę, że fajnie komponowały by się z oklejonymi szybami i granatowym lakierem w mojej O2...
                                przecież czarne są po renowacji...

                                po drugie jak wrzucisz czarne 15cali z kartoflem o profilu 65 będzie wyglądać jakbyś jeździł na 14calach...

                                wrzuć 205 55 16, do tego jakaś fajna OEM felga Crateris 16x6.5

                                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                Komentarz

                                • gusiak11
                                  L&K
                                  • 2013
                                  • 1362
                                  • Ford

                                  Zamieszczone przez LUKI
                                  po drugie jak wrzucisz czarne 15cali z kartoflem o profilu 65 będzie wyglądać jakbyś jeździł na 14calach...
                                  Znajomy ma Leona czarnego na czarnych 15-stkach, i oponie 195/65 wygląda naprawde słabo w Skodzie oryginalna 15` w ogóle wygląda przeciętnie bo sie mocno chowa w nadkola przy et 47-50.
                                  Wiem o gustach sie nie dyskutuje ale ja swoich 15` nie lubie sa bo sa, lepiej wyglądaja od stali nawet z kapslem ale dużo bardziej wole swoej allesio et35 16`
                                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                                  Komentarz

                                  • Tippo
                                    L&K
                                    • 2009
                                    • 1349
                                    • Octavia III (5E3)
                                    • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                    Zamieszczone przez Anisz
                                    Witajcie,



                                    Co polecacie z doświadczenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę posiadaną przeze mnie wersję silnikową Octavii2?



                                    Pozdrawiam
                                    Anisz
                                    Jak koledzy pisza 15ka to straszny kartofel. Polecam alu 16ke, a szczegolnie jak slaby silnik to jakas lekka, prosty 5 ramienny wzor bo latwy do utrzymania i opone cicha do tego czyli taka do 69db wg metki, bo octa ma slabo wyciszona podloge i bedziesz happy
                                    Smialo mozesz brac 7x16 et48 , u mnie nawet na obnizonym zawiasie nie ma zadnbych problemow z obciera ,a odsadzenie a co za tym idzie wyglad auta, prowadzenie i ulozenia opony lepsze niz na fabrycznym 6,5x16.

                                    Felgi aluminiowe DEZENT TD 16". Zobacz atrakcyjną ofertę w naszym sklepie. Kup Teraz DEZENT TD 16" – Dostawa Gratis!

                                    Felgi aluminiowe DEZENT RE 16". Zobacz atrakcyjną ofertę w naszym sklepie. Kup Teraz DEZENT RE 16" – Dostawa Gratis!

                                    Sklep z felgami aluminiowymi. Zobacz nowości i promocje. Skorzystaj z porad naszych ekspertów. Przymierz felgi na swoim pojeździe. Dostawa zawsze Gratis.




                                    tu masz z tych na prawde lekkich a jeszcze niedrogich:

                                    Komentarz

                                    • kubazs
                                      Classic
                                      • 2014
                                      • 4

                                      Witam,mam takie szybkie pytanie czy alufelgi o rozmiarach et35 i szerokosci 7'' podejda do octavii 2 kombi? Nie bedzie nic obcierac,trzec itp? Felga 16 i opona 205/55.. Mam okazje kupic w dobrej ceni,tylko nie wiem czy beda pasowaly..

                                      Komentarz

                                      • gusiak11
                                        L&K
                                        • 2013
                                        • 1362
                                        • Ford

                                        kubazs,

                                        nie będzie mam et 35 i felge 7,5 cala z tymi oponami

                                        btw

                                        Który to już raz to piszę zresztą i nie tylko ja
                                        http://carsdetailing.blogspot.com/

                                        Komentarz

                                        • marcin607
                                          Elegance
                                          • 2014
                                          • 767
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                          niby wiem że nie ale zapytam - et 45 - 18/9 wejdzie takie koło? ops:
                                          MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

                                          KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

                                          Komentarz

                                          • roberta
                                            Rider
                                            • 2006
                                            • 413
                                            • Superb III (3V3)
                                            • BSE 1.6 MPI 102 KM
                                            • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                            Jak tylko wypowiem się odnośnie 15 czy 16, według moich obliczeń to jeżeli chodzi o ekonomie to na 15 i to na zimówkach spalanie wychodzi mi średnio 1 litr mniej i to nie według wskazań komputera tyko z tankowania po korek co jest według mnie bardziej wiarygodne. Dlatego z 16 korzystam aż się zużyją opony potem przechodzę na 15 zima lato.
                                            A według mnie nie liczy się wygląd ale komfort i ekonomia.
                                            16 tłuką po dziurach i cierpi na tym zawieszenie, na 15 jest to mnie wyczuwalne.
                                            pozdrawiam
                                            roberta

                                            Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                                            http://chomikuj.pl/Roberta9

                                            Komentarz

                                            • gusiak11
                                              L&K
                                              • 2013
                                              • 1362
                                              • Ford

                                              Zamieszczone przez roberta
                                              nie liczy się wygląd ale komfort i ekonomia.
                                              to proponuje zmienić na 175/80/14 będzie jeszcze większy balon i kolejne 2cm węziej... co pewnie da poczucie tapczanu x2 i z 0,6L oszczędności
                                              http://carsdetailing.blogspot.com/

                                              Komentarz

                                              • LUKI
                                                RS
                                                • 2005
                                                • 5776

                                                Zamieszczone przez gusiak11
                                                Zamieszczone przez roberta
                                                nie liczy się wygląd ale komfort i ekonomia.
                                                to proponuje zmienić na 175/80/14 będzie jeszcze większy balon i kolejne 2cm węziej... co pewnie da poczucie tapczanu x2 i z 0,6L oszczędności
                                                a przy prędkościach +autostradowych wyjebka na pierwszym wirażu
                                                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                Komentarz

                                                • gusiak11
                                                  L&K
                                                  • 2013
                                                  • 1362
                                                  • Ford

                                                  Zamieszczone przez LUKI
                                                  a przy prędkościach +autostradowych wyjebka na pierwszym wirażu
                                                  aj tam aj tam.... za szybko szkoda paliwa
                                                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                  Komentarz

                                                  • Altar
                                                    Classic
                                                    • 2015
                                                    • 2

                                                    Cześć wszystkim stałem się świeżo upieczonym posiadaczem O2 RS i muszę kupić felgi z oponami na zimę ( stalówki bądź alusy) Jakiej wielości muszę wybrać aby podeszły, na lato mam 18" ale zima to im trochę większy balon tym lepiej, przepraszam jeśli gdzieś to było poruszane nie mogłem znaleźć.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...