[O2] Nowe felgi dla szkodnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • LUKI
    RS
    • 2005
    • 5776

    Altar minimum 16x6.5 205/55/16 następnie 17x7 225/45/17
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

    Komentarz

    • gusiak11
      L&K
      • 2013
      • 1362
      • Ford

      Zamieszczone przez LUKI
      Altar minimum 16x6.5 205/55/16 następnie 17x7 225/45/17
      dodam jeszcze ze szukał bym felg z mniejszym ET niz seria(47-50) wtedy koło jest mniej schowane w nadkole i lepiej to wygląda moim zdaniem

      tu taka strona http://www.felgi.pl/narzedzia-do-fel...lator-et-felgi która pomaga to zobrazować
      http://carsdetailing.blogspot.com/

      Komentarz

      • dudek_t
        L&K
        • 2008
        • 1421

        Zamieszczone przez roberta
        Jak tylko wypowiem się odnośnie 15 czy 16, według moich obliczeń to jeżeli chodzi o ekonomie to na 15 i to na zimówkach spalanie wychodzi mi średnio 1 litr mniej i to nie według wskazań komputera tyko z tankowania po korek co jest według mnie bardziej wiarygodne. Dlatego z 16 korzystam aż się zużyją opony potem przechodzę na 15 zima lato.
        A według mnie nie liczy się wygląd ale komfort i ekonomia.
        16 tłuką po dziurach i cierpi na tym zawieszenie, na 15 jest to mnie wyczuwalne.
        Jeżdżę na 205/60R15 a wcześniej były 195/65R15 - żadnej różnicy w spalaniu nie odnotowałem. Co innego na 225/45R17 - tu spalanie było 1-2 litry wyższe ale przy tym silniku to zupełnie nic dziwnego :evil:

        Komentarz

        • Zbyhoo
          Ambiente
          • 2012
          • 112

          Widzę, że kilka osób się zdecydowało na felgi Dezent. Jesteście zadowoleni?

          Przymierzam się do Dezent, ale nie znam się na producentach, obawiam się, że kupię jakiś szmelc.
          Pzdr

          E: Przy okazji, kupując szerszą felgę powinno się zwiększyć ET?
          Chciałem trochę mniejsze niż standardowe, ale jeśli dobrze rozumiem, to szersza felga (przy zachowanym ET) już powoduje lekkie wysunięcie koła, tak?

          No i w ogóle jest sens brać szersze felgi? Lepiej wziąć szerokość 6,5" ET 45, czy 7" ET 40?
          Pzdr
          Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

          Komentarz

          • lukasz81
            Classic
            • 2014
            • 16

            Panowie,
            Czy ktoś z Was miał okazję dokładnie przyjrzeć się dekielkom zabezpieczającym śruby, które często spotykane są w audi? Jestem na etapie zakupu alusów 16" / 17" i od ok 2 tygodni śledzę allegro w poszukiwaniu czegoś ciekawego - w grę wchodzą tylko felgi fabryczne skoda / vw / seat / audi.

            Dzisiaj natknąłem się na taką ofertę:


            Pytanie brzmi, czy taki dekielek da radę wyposażyć w logo skody? :wink:
            Wiem, zagadnienie dość niestandardowe ale może ktoś miał z czymś takim do czynienia bądź sam próbował przerobić to zabezpieczenie....
            O2FL Kombi - 1.6TDI 105KM - dom
            O3 Kombi - 1.6TDI 110KM - praca

            Komentarz

            • Zbyhoo
              Ambiente
              • 2012
              • 112

              Zamieszczone przez lukasz81
              Panowie,
              Czy ktoś z Was miał okazję dokładnie przyjrzeć się dekielkom zabezpieczającym śruby, które często spotykane są w audi? Jestem na etapie zakupu alusów 16" / 17" i od ok 2 tygodni śledzę allegro w poszukiwaniu czegoś ciekawego - w grę wchodzą tylko felgi fabryczne skoda / vw / seat / audi.

              Dzisiaj natknąłem się na taką ofertę:


              Pytanie brzmi, czy taki dekielek da radę wyposażyć w logo skody? :wink:
              Wiem, zagadnienie dość niestandardowe ale może ktoś miał z czymś takim do czynienia bądź sam próbował przerobić to zabezpieczenie....
              Też właśnie szukam felg i też mi się te podobają.
              Szukałem w necie takich dekielków ori - nie ma.
              Ktoś mi proponował, że na tych pięcioramiennych dekielkach można spolerować znaczek Audi i nakleić kapsel Skody, ale uważam, że to rzeźba i się w to nie pakuję.
              Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

              Komentarz

              • LUKI
                RS
                • 2005
                • 5776

                Zamieszczone przez lukasz81
                Pytanie brzmi, czy taki dekielek da radę wyposażyć w logo skody? :wink:
                Wiem, zagadnienie dość niestandardowe ale może ktoś miał z czymś takim do czynienia bądź sam próbował przerobić to zabezpieczenie....
                po co rzeźbić w gównie :?: jakieś naklejki z alibaby będziesz zakładać które wyglądają tak że odruch wymiotny bankowy...

                przecież bez najmniejszego problemu możesz jeździć z tym logo

                dla mnie ok i to nawet bardzo ok
                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                Komentarz

                • pawnowy
                  Drive
                  • 2011
                  • 98
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                  A ja się pochwalę nowym felunkiem zakupionym na lato: ori PALLAS 17"
                  :-D
                  Załączone pliki
                  Jest: Srebrna OII FL Combi 2.0 TDI CR CFHC 4x4 2012
                  Była: Czarna OII Combi 1,9 TDI BXE 4x4 2007

                  Komentarz

                  • Zbyhoo
                    Ambiente
                    • 2012
                    • 112

                    A ja się pochwalę fenomenalną konwersacją ze sklepem. Tracę wiarę w ludzi w takich chwilach. Cały tekst jest oryginalny, tylko nagłówki, nazwiska, itp pousuwałem. Konwersacja mailowa.

                    [J]a:
                    Witam, Jaki jest rok produkcji opon? Pozdrawiam
                    Produkt: Dunlop SP SPORT BLURESPONSE 205/55 R16 91 V - B, A, 1, 68dB
                    Link: http://polskihurtopon.pl/p/519-dunlo...1-v-b-a-1-68db

                    [S]klep:
                    są to opony z 2015 roku.

                    J:
                    Dziękuję,
                    Interesują mnie też felgi DEZENT TD 7.00 x 16 ET 40 5x112. Do Octavii II FL (1Z).
                    Czy posiadacie takie w ofercie?
                    Jaki mają otwór centralny?
                    Czy przy zakupie dołączacie "zestaw montażowy" (śruby, pierścienie, dekielek, zawory)?
                    Jeżeli to możliwe, to poproszę o ofertę na komplet, czyli felgi (z zestawem montażowym) i opony. Zamontowane i wyważone. Jest taka opcja?
                    Przyznam, że o ile wasza strona oferuje spory wybór, to mało szczegółowe informacje o produktach zamieszczacie.. Taka drobna uwaga
                    Pozdrawiam

                    S:
                    Proszę podać pełne dane do pojazdu, felgi posiadają podstawowy zestaw montażowy

                    J:
                    Skoda Octavia II, 1,9tdi, 2009r, hatchback.
                    Co to jest podstawowy zestaw montażowy?
                    Pozdrawiam

                    S:
                    Mamy te felgi dostępne srebrne i czarne

                    J:
                    Interesują mnie srebrne.

                    S:
                    Są dostępne

                    J:
                    Ok, czekam w taki razie na ofertę, o którą prosiłem.

                    S:
                    Proszę Pana ceny codziennie się aktualizują na stronie , także proszę sprawdzić na naszej platformie

                    J:
                    Widzę, że nie tylko na stronie, ale mailowo też ciężko od was uzyskać informacje.
                    - Na stronie nie ma felg, o które pytam, więc proszę nie odsyłać mnie do strony,
                    - Nie otrzymałem od Pana odpowiedzi co to jest podstawowy zestaw montażowy,
                    - Nie otrzymałem od Pana odpowiedzi jaki jest otwór centralny,
                    - Nie otrzymałem od Pana odpowiedzi, czy jest możliwość zakupienia kompletu całych kół, zmontowanych i wyważonych,

                    I ostatecznie, nie otrzymałem od Pana oferty. Odnoszę wrażenie, że niezbyt Pan chce mi cokolwiek sprzedać.
                    Proszę o adres mailowy lub numer telefonu do Pana przełożonego.
                    Pozdrawiam

                    S:
                    felga: DEZENT RE silber lackiert

                    Jak Pan się zdecyduje wystawimy fakturę pro form do opłacenia
                    Więcej informacji o tej feldze nie posiadamy

                    J:
                    Bardzo przepraszam, nie zauważyłem, że rozmawiam z Panią, nie z Panem.
                    Ponownie proszę o numer telefonu Pani przełożonego.
                    Nadal nie otrzymałem odpowiedzi na żadne z pytań.
                    W dodatku proponuje mi Pani nagle sprzedaż zupełnie innej felgi, niż pytałem.

                    S:
                    Dzień dobry,
                    Przepraszam za pomyłkę
                    felga: DEZENT TD silber lackiert
                    Rozmiar:6.5J x 16 Offset 50 mm
                    liczba otworów / Rozstaw śrub:5 / 112 mm
                    Cena
                    Zestaw montażowy:OE
                    Cena brutto 319,9
                    Nie jestem upoważniona do podawania kontaktu do mojego przełożonego

                    J:
                    A czy jest Pani upoważniona do zaoferowania mi felg, o które pytam? Po raz kolejny zaoferowała Pani inne felgi.
                    __________________
                    Potem zadzwoniłem. Trafiłem na tę samą osobę. I naprawdę nie umiała na nic odpowiedzieć, ani połączyć mnie z kimś innym.
                    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

                    Komentarz

                    • LUKI
                      RS
                      • 2005
                      • 5776

                      Zbyhoo można i tak
                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                      Komentarz

                      • marcin607
                        Elegance
                        • 2014
                        • 767
                        • Octavia II (1Z3)
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Panowie pytanko opony 5,5mm są jeszcze warte zachodu? (17tki-zimówki nokiany 2010r 235/45/17)
                        MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

                        KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

                        Komentarz

                        • eaglemirek
                          RS
                          • 2010
                          • 14098
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                          marcin607, Jak na zimówki to mało już trochę tego bieżnika :!:



                          CB Harry II ASC + Triflex

                          Pozdrawiam Mirek!!

                          Komentarz

                          • LUKI
                            RS
                            • 2005
                            • 5776

                            Zamieszczone przez marcin607
                            Panowie pytanko opony 5,5mm są jeszcze warte zachodu? (17tki-zimówki nokiany 2010r 235/45/17)
                            dokładnie tak jak napisał eaglemirek


                            generalnie przy winter to minimum 4mm i już kiepesko...
                            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                            Komentarz

                            • Maicroft
                              Moderator
                              S_OCP MemberModeratorr
                              • 2004
                              • 25757
                              • Audi

                              Dojezdzic lekka zime je mozna, z tym ze rozmiar kiepskawy na 1.6TDI, to jest juz szeroki kapec, chociaz Passat takim daje rade i tez ma ten sam silnik.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz

                              • aronus
                                Rider
                                • 2008
                                • 643
                                • Octavia II (1Z3)
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                Zamieszczone przez Zbyhoo
                                Widzę, że kilka osób się zdecydowało na felgi Dezent. Jesteście zadowoleni?
                                Mój ojciec miał załóżone alufelgi Dezenta w Grand Scienicu i żadnych problemów z nimi nie było. Z tego co wiem to są felgi produkcji niemieckiej i posiadają TUV i takie tam certyfikaty:

                                Komentarz

                                • dawcio
                                  RS
                                  • 2015
                                  • 3430
                                  • Octavia III (5E3)
                                  • CHZD 1.0 TSI 115 KM

                                  Panowie czas się rozglądnąć za alusami do mojego szkodnika tylko się zastanawiam czy:
                                  -używki org.skodowskie
                                  -czy nówki inne :?: :idea:
                                  Buty będą 205/55/16 na lato(temat zakupu jeszcze przede mną...)
                                  Jak się dobrze orientuje alus ma być 6,5/16H2 ET50 5x112
                                  Dawid
                                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                  Komentarz

                                  • LUKI
                                    RS
                                    • 2005
                                    • 5776

                                    Zamieszczone przez dawcio
                                    -używki org.skodowskie
                                    jak z pewniaka to biorę ten wariant



                                    Zamieszczone przez dawcio
                                    Jak się dobrze orientuje alus ma być 6,5/16H2 ET50 5x112
                                    oem parametry
                                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                    Komentarz

                                    • gusiak11
                                      L&K
                                      • 2013
                                      • 1362
                                      • Ford

                                      Zamieszczone przez dawcio
                                      -używki org.skodowskie
                                      -czy nówki inne
                                      kwestia co sie komu podoba... opinia głosi że ory... są trwalsze ale zazwyczaj wymagają renowacji ( tu rysa tam obtarte)

                                      Zamieszczone przez dawcio
                                      Jak się dobrze orientuje alus ma być 6,5/16H2 ET50 5x112
                                      jak pisze kolega LUKI, parametry OEM ale to wcale nie znaczy że takie muszą być i żadne inne
                                      ja osobiście takie ''buty'' mam założone na 16x7,5 et 35 i wygląda dobrze bo koło wychodzi lekko bo 15 mm na zewnątrz auta i optycznie lepiej wypełnia nadkole
                                      http://carsdetailing.blogspot.com/

                                      Komentarz

                                      • eaglemirek
                                        RS
                                        • 2010
                                        • 14098
                                        • Octavia II combi (1Z5)
                                        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                        Zamieszczone przez gusiak11
                                        wygląda dobrze bo koło wychodzi lekko bo 15 mm na zewnątrz auta i optycznie lepiej wypełnia nadkole
                                        Też jestem tego zdania ja mam 17" i ET35 a jeśli chodzi o jakość/trwałość to ja na swoje Brock nie mogę narzekać W Albanii miałem małą "przygodę" na autostradzie i felgom nic się nie stało
                                        Już kiedyś linkowałem ale jakby ktoś chciał to:
                                        [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=742UD65lK4c[/youtube]

                                        1'40 Tylko bez głosu przy nieletnich bo trochę przeklinałem :diabelski_usmiech



                                        CB Harry II ASC + Triflex

                                        Pozdrawiam Mirek!!

                                        Komentarz

                                        • Kulsi
                                          Classic
                                          • 2012
                                          • 36

                                          prośba

                                          Hej koledzy, a cóż to za fele??bardzo ładnie się prezentuje, a może to nasz kolega z ocp?
                                          Załączone pliki

                                          Komentarz

                                          • dawcio
                                            RS
                                            • 2015
                                            • 3430
                                            • Octavia III (5E3)
                                            • CHZD 1.0 TSI 115 KM


                                            czy te alusy są org. :?: Bo cena chyba jest ok :?:
                                            Dawid
                                            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                            Komentarz

                                            • LUKI
                                              RS
                                              • 2005
                                              • 5776

                                              dawcio wyglądają na oem, cena bardzo ok

                                              poproś dla bezpieczeństwa o foto od wewnętrznej strony felgi - konkretnie ramion
                                              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                              Komentarz

                                              • Tomi
                                                Classic
                                                • 2007
                                                • 28

                                                dawcio,
                                                Podrzuc na PW adres@ wyśle ci 3 propozycje oryginalnych używanych felg z oponami

                                                Komentarz

                                                • lu5asz
                                                  RS
                                                  • 2011
                                                  • 2006
                                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                  Co sądzicie o tej feldze?ma ktoś je na Octavii? http://olx.pl/oferta/komplet-felg-7-...5-IDbDDhJ.html
                                                  Kondziu

                                                  OCP

                                                  Komentarz

                                                  • Britos
                                                    Ambiente
                                                    • 2014
                                                    • 185
                                                    • Octavia II (1Z3)
                                                    • CDAA 1.8 TSI 160 KM

                                                    Zamieszczone przez lu5asz
                                                    Co sądzicie o tej feldze?ma ktoś je na Octavii? http://olx.pl/oferta/komplet-felg-7-...5-IDbDDhJ.html
                                                    Parametrami to są chyba ori od Superba II, ale do octavii II podejdą bez problemu jesli o to Ci chodzi i nic nie będzie wystawac. Ale tego wzoru nie kojarze
                                                    Była O2 1.6 MPI
                                                    JEST: O2 FL 1.8 TSI : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461736#1461736 :drive:

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...