[O2] Nowe felgi dla szkodnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • szkoda
    RS
    S_OCP Member
    • 2005
    • 22543

    Zamieszczone przez OctaviaRS TDi
    Zamieszczone przez LUKI
    Zamieszczone przez OctaviaRS TDi
    LUKI, dla mnie takie rozwiązanie to druciarstwo. Nie podchodzi to do mnie i nie potrafię zmienić tego stosunku. Gdybym znał kogoś kto jeździ na dystansach w podobnym stylu jak ja i widziałbym, że faktycznie nie ma żadnych skutków ubocznych w prowadzeniu i bezpieczeństwie to na pewno zmieniłbym swój stosunek. "jak nie zobaczę to nie uwierzę"

    ale wiesz, że są ludzie którzy zapierdalają i to ostro na dystansach
    Jasne, że tak ale żadnego nie znam
    ja znam paru, tak, że nie ma się co przejmować, sam wprawdzie nie używam, ale mogę Cię z nimi poznać jeśli chcesz
    zresztą powinni się sami tu zgłosić
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz

    • OctaviaRS TDi
      Elegance
      • 2009
      • 771

      Tak sobie przeglądam strony w necie i widzę, że Dezent J w zieleni nie byłby wcale taki zły...

      Komentarz

      • Maru 123
        RS
        • 2008
        • 4660

        LUKI napisał/a:
        OctaviaRS TDi napisał/a:
        LUKI, dla mnie takie rozwiązanie to druciarstwo. Nie podchodzi to do mnie i nie potrafię zmienić tego stosunku. Gdybym znał kogoś kto jeździ na dystansach w podobnym stylu jak ja i widziałbym, że faktycznie nie ma żadnych skutków ubocznych w prowadzeniu i bezpieczeństwie to na pewno zmieniłbym swój stosunek. "jak nie zobaczę to nie uwierzę"



        ale wiesz, że są ludzie którzy zapierdalają i to ostro na dystansach


        Jasne, że tak ale żadnego nie znam
        _tm_ ze swoją byłą O1 :wink:
        1.8T AGU L&K

        2.0TDI BKD ELEGANCE

        TOYOTA LAND CRUISER J95

        Komentarz

        • miguello
          RS
          • 2008
          • 1849

          ale dystans to nic strasznego, jeśli są do tego odpowiednio długie śruby i jest dobrze zrobiony, spasowany itp... Co innego jeśli mówimy o śrubach pływających i dystansach które zmieniają rozstaw śrub bo to jest dla mnie jakąś konkretną pomyłką (no chyba że do auta na weekendy które ma tylko wyglądać)

          Komentarz

          • Skfarek
            RS
            • 2010
            • 4795
            • Octavia I (1U2)
            • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

            OctaviaRS TDi, proszę bardzo - Piotrek Ilnicki A-grupowa cliówka 1.8 16V ta żółta w linku poniżej:

            pomykała przez kilka rajdów na dystansach, potem zmienił felgi i dystanse poszły w odstawkę
            Ale oczywiście nie będę Cie próbował na siłę przekonywać
            Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
            6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
            Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

            Komentarz

            • Andys
              Elegance
              • 2007
              • 762

              No to skoro temat zszedł już na dystanse . Do felg mam pierścienie centrujące, felgi mają ET 48, a chciałbym im zrobić ET 38, czyli dystans potrzebuję 10mm.
              Wszystko niby pięknie, ale domyślam się, że aby pierścienie centrujące miały szansę zadziałać z dystansami, to te muszą mieć centrowanie (czyli ten pierścień). Niestety dystanse z centrowaniem zaczynają się od szerokości 15mm, a ja nie chcę ET 33. Jest na to jakaś rada, czy mam pozostać w spokoju ze swoimi AEZ Wave schowanymi w nadkola :roll: ?
              Pozdrawiam,
              Andys

              Komentarz

              • OctaviaRS TDi
                Elegance
                • 2009
                • 771

                Andys, wchodząc na stronę h&r widać że są dystanse od 3mm (w tym 10mm) do 65mm Bezpośrednio do skody nie ma, ale to wystarczy szukać od Golfa V (chyba) trzeba wiedzieć jak wygląda otwór centrujący w feldze.

                Komentarz

                • Andys
                  Elegance
                  • 2007
                  • 762

                  Andys, wchodząc na stronę h&r widać że są dystanse od 3mm (w tym 10mm) do 65mm Bezpośrednio do skody nie ma, ale to wystarczy szukać od Golfa V (chyba) trzeba wiedzieć jak wygląda otwór centrujący w feldze.
                  Dzięki, ale chyba się nie zrozumieliśmy. Wiem, że są dystanse z szerokiego zakresu. Może nie H&R, ale są z otworem 57,1mm, tyle że na dystans muszę założyć jeszcze pierścień centrujący, który musi się "oprzeć" na piaście. W szerszych dystansach (począwszy od 15mm.) jest dodana taka tuleja będąca jakby przedłużeniem piasty. W 10mm dystansie nie ma tej tuleji, pytanie tylko czy pierścień centrujący będzie miał jeszcze miejsce, aby oprzeć się na piaście.
                  Ciężko mi to jaśniej opisać słowami
                  Pozdrawiam,
                  Andys

                  Komentarz

                  • OctaviaRS TDi
                    Elegance
                    • 2009
                    • 771

                    Andys, Jeżeli kupisz dystans 10 mm który pasuje na piastę koła i ma wyjście ponownie na 57,1mm to na ten wypust założysz pierścień centrujący, który masz obecnie między piastą a felgą (mam nadzieje, że wypowiadam się jasno i zrozumiale) tzn. założysz pierścień centrujący który obecnie posiadasz na to co oznaczyłem kolorem czerownym - czyli będzie tak samo jak teraz pierścień centr. leży na piaście

                    przez Ciebie zacząłem się zastanawiać czy u siebie też tyłu nie wypchnąć skoro wszyscy mówią, że nie ma się czego bać w tych dystansach....
                    Załączone pliki

                    Komentarz

                    • Andys
                      Elegance
                      • 2007
                      • 762

                      właśnie o te wypusty na dystansach mi chodziło. Te na zdjęciu wyglądają na cienkie, a mimo wszystko posiadają takie wypusty. Szkoda, że większość tych 10 mm, które oglądałem niestety nie . Dobrze wiedzieć, że jednak istnieją właściwe
                      Pozdrawiam,
                      Andys

                      Komentarz

                      • OctaviaRS TDi
                        Elegance
                        • 2009
                        • 771

                        Andys, H&r ma wypusty właśnie od 10mm http://www.trakplus.com/ - pamiętaj o "pomógł" :P

                        przez to, że Andys, wprowadził zamieszanie teraz to ja mam pytanie.
                        Moje felgi, przez to, ze są z USA mają wąskie przejście i muszę je przykręcać na takie śruby - http://allegro.pl/sruby-do-kol-felg-...340260185.html
                        Takie śruby występują tylko w długości 30mm gwintu i nie mogę zamontować dystansów.

                        Istnieją jednak same nakrętki które można przykręcać na imbus - jak w japońcach i teraz moje pytanie - czy mogę kupić szpilki ( http://allegro.pl/szpilki-do-kol-kjs...415926674.html) do tego przelotowy dystans np. h&r i nakrętki (http://nakretka.pl/2010/10/11/nakret...busowy-gratis/)?

                        czy to będzię druciarstwo roku i na bezpieczeństwo nie mam co liczyć?

                        Komentarz

                        • Andys
                          Elegance
                          • 2007
                          • 762

                          pamiętaj o "pomógł"
                          chętnie, ale to nie mój post, nie mam takiej możliwości.

                          Andys, wprowadził zamieszanie
                          eee tam zaraz zamieszanie :wink:
                          Pozdrawiam,
                          Andys

                          Komentarz

                          • LUKI
                            RS
                            • 2005
                            • 5776

                            Zamieszczone przez Andys
                            Cytat:
                            pamiętaj o "pomógł"

                            chętnie, ale to nie mój post, nie mam takiej możliwości.

                            co Wy macie z tym "pomógł"

                            co to punkty na BP? na kuchenkę mikrofalową zbieramy czy jak?

                            jak ktoś da to ok, nie bądźmy nachalni heh

                            po prostu pomagamy sobie i tyle

                            sorki za OT
                            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                            Komentarz

                            • kieronte
                              Ambiente
                              • 2010
                              • 121

                              LUKI
                              k

                              . ....Szalony Pastor!

                              Komentarz

                              • miguello
                                RS
                                • 2008
                                • 1849

                                OctaviaRS TDi, Andys, trochę się rozpędziliście panowie z tymi dystansami

                                Na tym filmie pokazany jest ładnie przekrój przez ten dystans. Zrobiłem screena i naniosłem wymiar seryjnego centrowania w OII (z tyłu). Teraz odpowiedzcie sobie na pytanie jak dystans grubości 10 mm ma to zmieścić?



                                tan schemat jest bardzo umowny bo wg niego fabryczne centrowanie wchodzi w centrowanie dystansu co jest przecież niewykonalne fizycznie (skoro mają taką samą średnicę), chciałem wam tylko przybliżyć na czym rzecz polega.

                                Jest opcja żeby pokombinować z średnicami i zrobić dystans na szersze centrowanie i dać pierścienie ale IMO to już za dużo "ruchomych elementów" w kole :wink:

                                Badałem temat w tamtym roku i najcieńszy dystans z centrowaniem jaki udało mi się zamówić to było 17mm

                                Komentarz

                                • LUKI
                                  RS
                                  • 2005
                                  • 5776

                                  miguello, dobrze wyjaśniłeś!
                                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                  Komentarz

                                  • arttu
                                    Drive
                                    • 2008
                                    • 84

                                    Panowie na allegro znalazłem coś takiego:


                                    myślicie że warto, cena bardzo zachęcająca tylko zastanawiam się czy to w ogóle stało obok oryginałów, niby pudełko w tle też z logo VW ?
                                    Jest: Czarna Skoda Octavia II Ambiente 2008 1.6 FSI BLF
                                    Była: Zielona Skoda Octavia I SLX 1998 1.6 MPI AKL
                                    A dawno, dawno temu były: Fiat Punto I oraz Mazda 323F
                                    Moja niunia: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=713801#713801

                                    Komentarz

                                    • Maru 123
                                      RS
                                      • 2008
                                      • 4660

                                      arttu, powiem tak- normalnie tyle co tu komplet kosztuje oryginalna 1 sztuka więc... ja bym sobie darował
                                      1.8T AGU L&K

                                      2.0TDI BKD ELEGANCE

                                      TOYOTA LAND CRUISER J95

                                      Komentarz

                                      • LUKI
                                        RS
                                        • 2005
                                        • 5776

                                        arttu, jakieś zamienniki


                                        btw

                                        może mi ktoś powiedzieć w której wersji wyposażenia O2 FL te felgi były w standardzie:


                                        Obręcz koła ze stopów lekkich 6.5J x 16" ET 50 Draconis

                                        Do opony 205/55 R16.
                                        1Z0 071 494A


                                        thx
                                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                        Komentarz

                                        • arttu
                                          Drive
                                          • 2008
                                          • 84

                                          też tak myślę, dzięki za opinie !
                                          No cóż szukam dalej, niespieszny mi się więc na spokojnie.
                                          Jest: Czarna Skoda Octavia II Ambiente 2008 1.6 FSI BLF
                                          Była: Zielona Skoda Octavia I SLX 1998 1.6 MPI AKL
                                          A dawno, dawno temu były: Fiat Punto I oraz Mazda 323F
                                          Moja niunia: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=713801#713801

                                          Komentarz

                                          • LUKI
                                            RS
                                            • 2005
                                            • 5776

                                            Zamieszczone przez arttu
                                            też tak myślę, dzięki za opinie !
                                            No cóż szukam dalej, niespieszny mi się więc na spokojnie.
                                            dobrze myślisz, zbieraj hajs na coś ori
                                            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                            Komentarz

                                            • Maru 123
                                              RS
                                              • 2008
                                              • 4660

                                              ma ktoś może zdjęcia jak wygląda o2 -30 i -40? takie jakieś porównanie żeby było widać różnice?
                                              1.8T AGU L&K

                                              2.0TDI BKD ELEGANCE

                                              TOYOTA LAND CRUISER J95

                                              Komentarz

                                              • lilo
                                                RS
                                                • 2006
                                                • 4315
                                                • Mercedes-Benz

                                                Ostatnio znalazłem coś takiego co wy na to :?:
                                                Daniel

                                                Komentarz

                                                • LUKI
                                                  RS
                                                  • 2005
                                                  • 5776

                                                  lilo, dezent jest całkiem całiem

                                                  dobrze może wyglądać, chociaż optycznie mogą być mniejsze
                                                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                  Komentarz

                                                  • lilo
                                                    RS
                                                    • 2006
                                                    • 4315
                                                    • Mercedes-Benz

                                                    Zamieszczone przez LUKI
                                                    lilo, dezent jest całkiem całiem
                                                    dobra cena
                                                    Daniel

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...