Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nieprzyjemny zapach z klimy a gwarancja O2FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dj_adik, podeślij link gdzie kupiłeś

    Komentarz


    • Zamieszczone przez gruto
      dj_adik, podeślij link gdzie kupiłeś
      na allegro, u tego sprzedawcy Link

      filtr okleiłem uszczelką do uszczelniania drzwi,okien (coś jak gąbka samoprzylepna)

      chciałem odgrzybiać, ale na razie jakiegokolwiek zapachu brak, wczoraj dzwonił do mnie sprzedawca z ASO Skody i proponował serwis klimy, mają w promocji odgrzybianie układu klimy ozonowaniem lub środkiem chemicznym w cenie 99zł o ile dobrze pamiętam bez filtra, filtr za ok 40zł, jeśli coś się jednak wykluje to skorzystam bo cena nie najgorsza jeśli było by to faktycznie tym środkiem chemicznym zrobione...

      edit.
      poprzednio miałem filtr w plastikowej ramce z taką uszczelką na obudowie - taki założyli przy wymianie, porównałem filtr manna i ten stary i wyszło że ten w plastiku był nieco mniejszy...
      mam gdzieś zdjęcie tego starego, jak znajdę to wrzucę, niestety nie zrobiłem zdjęcia oklejonego nowego filtra:/

      Komentarz


      • Panowie mam pytanie,
        Czy osuszacie/wymieniacie czynnik co roku, czy tylko ozonujecie + wymiana filtra.
        Będę właśnie kupował ozonator 7g, ale kumpel stwierdził że oprócz ozonowania jeszcze trzeba co roku czynnik zmieniać/osuszać.

        W pierwszym aucie robiłem cokolwiek z czynnikiem dopiero jak się coś zaczynało dziać (słabsze chłodzenie, sprężarka głośno chodziła).

        Komentarz


        • ja wymieniam czynnik co 2 lata. Ozonowanie + filtr kabinowy co rok.
          Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

          Komentarz


          • Zamieszczone przez howard
            ja wymieniam czynnik co 2 lata. Ozonowanie + filtr kabinowy co rok.
            Też wymieniam czynnik co dwa lata. Filtr wymieniałem raz w roku, ale stwierdziłem po ostatniej wymianie, że muszę częściej wymieniać filtr kabinowy bo nieźle zasyfiony był. Nie ozonuje klimy, zapachu kompletnie brak

            Komentarz


            • Zamieszczone przez aronus
              Zamieszczone przez howard
              ja wymieniam czynnik co 2 lata. Ozonowanie + filtr kabinowy co rok.
              Też wymieniam czynnik co dwa lata. Filtr wymieniałem raz w roku, ale stwierdziłem po ostatniej wymianie, że muszę częściej wymieniać filtr kabinowy bo nieźle zasyfiony był. Nie ozonuje klimy, zapachu kompletnie brak
              ja mało jeżdżę. Ok. 7-8 tyś rocznie. Przy większych przebiegach warto nawet dwa razy do roku wymienić, nawet samemu, a koszt filtra nie jest duży. Myślę, że najlepiej przed latem i przed zimą zmieniać.
              Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

              Komentarz


              • Nie pomaga odgrzybianie i wymiana filtra

                OII po lifcie (1,9 TDI) kupiłem z problemem nieprzyjemnego zapachu z klimy w grudniu zeszłego roku (w lipcu była odgrzybiana). Na myjni wziąłem jakieś jonizowanie/odgrzybianie, ale to była lipa. Pomyślałem, że za 5 dych nie ma się co spodziewać cudów, więc poczytałem forum. Przy okazji wymiany oleju miałem wymieniany filtr kabiny, ale nadal jest problem nieprzyjemnego zapachu po włączenia klimy (po tej operacji zniknął tylko na 2-3 dni).

                Czy to trzeba wymienić inny filtr? Czy też to powinno pomóc i dziwne jest, że nie pomaga? A może ktoś jeszcze ma problem takiego zapachu z klimy, którego w ogóle nie da się usunąć.

                Komentarz


                • Zdemontować filtr, zapakować chemię (ja używałem Wurtha), później ozonowanie, później nowy filtr i na rok masz spokój

                  Komentarz


                  • adamsky, przesadzasz...
                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X