Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL 1.6 MPI, skrzynia 6?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Tony065
    blackrs, nie czujesz, szczególnie po zmianie RS na Pb+LPG :diabelski_usmiech
    Z opisu auta: lato 225/45 17, zima 195/65 15
    to na 17 obwod masz taki jak na fabrycznych ~200, ma ktos np xxx/55/17
    7.3LPG/100 ~ 60km/h

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez Tony065
      kolego jakie masz oponki.
      Z opisu auta: lato 225/45 17, zima 195/65 15
      Zamieszczone przez Tony065
      blackrs, nie czujesz, szczególnie po zmianie RS na Pb+LPG :diabelski_usmiech
      możliwe że dla tego chociaż różnicy miedzy pb a lpg tez nie czuję
      w ras miałem 16 i 18 i tez jakoś znacznie nie czułem. widać słabe mam czucie
      za to jeździ sie lepiej w zakretach na wiekszej oponie
      Zamieszczone przez beatnik
      to na 17 obwod masz taki jak na fabrycznych ~200, ma ktos np xxx/55/17
      tylko po co? to nie jest homologowany rozmiar i wrazie czego ubiezpieczyciel może się przyczepić. do tego opona 205/55/17 jest dużo droższa od 225/45/17
      BYŁA o1 rs
      BYŁA o2 1.6
      JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

      Komentarz


      • #28
        beatnik, nie kombinuj z innymi rozmiarami niż homologowane do danego auta. Jak "popsułem" poprzednie, to gość z ubezpieczalni na początek dokładnie obejżał koła i opony, a potem zaczął wyceniać szkody. No chyba że Ci nie zależy na kasie.
        Black Pearl, Elegance & RS LOOK
        @ by Tune-up Gdańsk
        TDI VP++ i jeszcze rośnie
        Antek

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez Tony065
          beatnik, nie kombinuj z innymi rozmiarami niż homologowane do danego auta. Jak "popsułem" poprzednie, to gość z ubezpieczalni na początek dokładnie obejżał koła i opony, a potem zaczął wyceniać szkody. No chyba że Ci nie zależy na kasie.
          to tylko jako alternatywa zwielokrotnienia przelozenia skrzyni, mozna do 10km/h na biegu osiagnac.
          7.3LPG/100 ~ 60km/h

          Komentarz


          • #30
            beatnik, wola Twoja... Mod skrzyni lub inne opony. Wybieraj Ja bym modził przy 5B.
            Black Pearl, Elegance & RS LOOK
            @ by Tune-up Gdańsk
            TDI VP++ i jeszcze rośnie
            Antek

            Komentarz


            • #31
              patrze wlasnie na octavie green line limuzyna 1.6 tdi 77kw, moze ktos looknac w etke na jej skrzynie?. Wiadomo moment nie ten, ale w miare moca auta przyblizone.


              Podobaja mi sie przelozenia.

              1 3,778
              2 1,944
              3 1,185
              4 0,816
              5 0,625

              dla por moja octa:

              1 3,455
              2 1,955
              3 1,281
              4 0,975
              5 0,831


              na 5tce przy 3K obr ma 130km/h !, ja mam w kombi 100 przy 3K obr.

              Dalej nie moge znalezc przelozen 1.6 MPI sedana, plis!
              7.3LPG/100 ~ 60km/h

              Komentarz


              • #32
                Ależ proszę

                Descubre nuestros modelos | SEAT

                [ Dodano: Czw 03 Sty, 13 11:48 ]
                Jeszcze tutaj:

                404 Resource at '/content/countries/gt/website/es/home.html' not found: No resource found

                [ Dodano: Czw 03 Sty, 13 11:49 ]
                co ciekawe z tych wszystkich pdfów i stron wynika, że jest to skrzynia o takich samych przełożeniach:

                ML310-6F...

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez iFi
                  Ależ proszę

                  Descubre nuestros modelos | SEAT

                  [ Dodano: Czw 03 Sty, 13 11:48 ]
                  Jeszcze tutaj:

                  404 Resource at '/content/countries/gt/website/es/home.html' not found: No resource found

                  [ Dodano: Czw 03 Sty, 13 11:49 ]
                  co ciekawe z tych wszystkich pdfów i stron wynika, że jest to skrzynia o takich samych przełożeniach:

                  ML310-6F...
                  matko z córką, dzieks!



                  Gearbox type ML310-6F
                  Ratios I 3.667
                  II 2.053
                  III 1.370
                  IV 1.032
                  V 0.800
                  VI 0.658


                  Przełożenie na 5 kosmetycznie lepsze jak u mnie, za to ma 6teczke. Co ciekawe fura jest cięższa niz moja octa kombi!. Octa da rade z 0.7-0.7.5 na 5b, jeżdzę 90% sam.. na dojazdach do pracy.
                  7.3LPG/100 ~ 60km/h

                  Komentarz


                  • #34
                    Zastanawiam się tylko co kryje się pod oznaczeniem ML310-6F. Tzn jakie konkretnie części, bo niezależnie od tego czy to 1.6 MPI czy 2.0 TSI skrzynia jest teoretycznie tego samego typu z takimi samymi przełożeniami.

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez iFi
                      Zastanawiam się tylko co kryje się pod oznaczeniem ML310-6F. Tzn jakie konkretnie części, bo niezależnie od tego czy to 1.6 MPI czy 2.0 TSI skrzynia jest teoretycznie tego samego typu z takimi samymi przełożeniami.

                      Patrzac tutaj na specyfikacje techniczna, to jest cos w tym prawdy, ten sam typ skrzyni.
                      7.3LPG/100 ~ 60km/h

                      Komentarz


                      • #36
                        Tak... różnią się oznaczeniem na obudowie pewnie jakieś mocowania itp itd...

                        Temat raczej ciężki... widziałem na alle jakieś skrzynie do exeo ale pewnie trzeba by pojechać z kimś kumatym i pooglądać czy da się to jakoś przeszczepić.

                        Komentarz


                        • #37
                          A inna zebatke od 5b mozna na allegro kupic? Tak zeby wyszlo przelozenie ok 0,7 na ostatnim 5 biegu :?:
                          Moze ktos kumaty podeslac link do konkretnej aukcji, zeby mozna bylo to kupic i przelozyc :?:

                          Link

                          Czy na tej aukcji mozna kupic odpowiednia zebatke :?:
                          Pytanie jak to teraz sprawdzic, zeby kupic taka, ktora bedzie pasowac do naszej skrzyni :?:
                          Pomocy :twisted:


                          Tutaj przełozenie 0,75
                          Czy taka czesc bedzie pasowac P&P ?

                          Link

                          Komentarz


                          • #38
                            Witam. Sam się zastanawiam nad taką modyfikacją.
                            Do rzeczy. W moim roomsterze posiadam skrzynię biegów z typoszeregu mt 02 t. W manualu który mam w swoich rękach, napisane jest że dotyczy on typoszeregu mt 02 t 5/6 speed manual gearbox. Wychodzi na to że różnica jest pod deklem piątego i szóstego biegu. Korpus jest identyczny dla skrzyni 5/6 biegowej. Oczywiście wydłużeniu uległy wałki w skrzyni i pokrywa zamykająca skrzynię tak by zmieścić dodatkowy bieg plus łożyska podtrzymujące wałki.
                            Sprawdź jaki typ skrzyni biegów posiadasz 02 k(starsze typy skrzyń) czy 02T (nowsze typy skrzyń).
                            W zasadzie skrzynia będzie wymieniona na zasadzie p&p. Jedynie mechanizm zmiany biegów i ewentualnie mocowanie skrzyni do podłużnicy. Tu niema info o tym.....
                            Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez Angel
                              Witam. Sam się zastanawiam nad taką modyfikacją.
                              Do rzeczy. W moim roomsterze posiadam skrzynię biegów z typoszeregu mt 02 t. W manualu który mam w swoich rękach, napisane jest że dotyczy on typoszeregu mt 02 t 5/6 speed manual gearbox. Wychodzi na to że różnica jest pod deklem piątego i szóstego biegu. Korpus jest identyczny dla skrzyni 5/6 biegowej. Oczywiście wydłużeniu uległy wałki w skrzyni i pokrywa zamykająca skrzynię tak by zmieścić dodatkowy bieg plus łożyska podtrzymujące wałki.
                              Sprawdź jaki typ skrzyni biegów posiadasz 02 k(starsze typy skrzyń) czy 02T (nowsze typy skrzyń).
                              W zasadzie skrzynia będzie wymieniona na zasadzie p&p. Jedynie mechanizm zmiany biegów i ewentualnie mocowanie skrzyni do podłużnicy. Tu niema info o tym.....
                              hej
                              rozumiem chcesz wymienić skrzynie, gdzie taką dostaniesz?
                              7.3LPG/100 ~ 60km/h

                              Komentarz


                              • #40
                                na Allegro chociażby
                                Pozdrawiam
                                Marcin

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez Angel
                                  Witam. Sam się zastanawiam nad taką modyfikacją.
                                  Do rzeczy. W moim roomsterze posiadam skrzynię biegów z typoszeregu mt 02 t. W manualu który mam w swoich rękach, napisane jest że dotyczy on typoszeregu mt 02 t 5/6 speed manual gearbox. Wychodzi na to że różnica jest pod deklem piątego i szóstego biegu. Korpus jest identyczny dla skrzyni 5/6 biegowej. Oczywiście wydłużeniu uległy wałki w skrzyni i pokrywa zamykająca skrzynię tak by zmieścić dodatkowy bieg plus łożyska podtrzymujące wałki.
                                  Sprawdź jaki typ skrzyni biegów posiadasz 02 k(starsze typy skrzyń) czy 02T (nowsze typy skrzyń).
                                  W zasadzie skrzynia będzie wymieniona na zasadzie p&p. Jedynie mechanizm zmiany biegów i ewentualnie mocowanie skrzyni do podłużnicy. Tu niema info o tym.....
                                  W jaki sposob sprawdzic jaka mam u siebie skrzynie (stary czy nowy typ?)

                                  [ Dodano: Pon 07 Sty, 13 22:30 ]
                                  Zamieszczone przez Enriquez
                                  na Allegro chociażby
                                  Czy jest obecnie jakas aukcja dla nowego lub starego typu skrzyni na allegro? (Moze glupio sie przyznac, ale nie wiem co mam szukac dokladnie...)

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez kurczak1985
                                    Zamieszczone przez Angel
                                    Witam. Sam się zastanawiam nad taką modyfikacją.
                                    Do rzeczy. W moim roomsterze posiadam skrzynię biegów z typoszeregu mt 02 t. W manualu który mam w swoich rękach, napisane jest że dotyczy on typoszeregu mt 02 t 5/6 speed manual gearbox. Wychodzi na to że różnica jest pod deklem piątego i szóstego biegu. Korpus jest identyczny dla skrzyni 5/6 biegowej. Oczywiście wydłużeniu uległy wałki w skrzyni i pokrywa zamykająca skrzynię tak by zmieścić dodatkowy bieg plus łożyska podtrzymujące wałki.
                                    Sprawdź jaki typ skrzyni biegów posiadasz 02 k(starsze typy skrzyń) czy 02T (nowsze typy skrzyń).
                                    W zasadzie skrzynia będzie wymieniona na zasadzie p&p. Jedynie mechanizm zmiany biegów i ewentualnie mocowanie skrzyni do podłużnicy. Tu niema info o tym.....
                                    W jaki sposob sprawdzic jaka mam u siebie skrzynie (stary czy nowy typ?)

                                    [ Dodano: Pon 07 Sty, 13 22:30 ]
                                    Zamieszczone przez Enriquez
                                    na Allegro chociażby
                                    Czy jest obecnie jakas aukcja dla nowego lub starego typu skrzyni na allegro? (Moze glupio sie przyznac, ale nie wiem co mam szukac dokladnie...)
                                    tak to ja pisze list do św mikołaja żeby przysłał mi skrzynie 6 do 1.6 MPI)).
                                    7.3LPG/100 ~ 60km/h

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      a znasz inne źródło - polujesz na skrzynię do seata i tyle.
                                      to tak samo jak polowanie na bluetooth czy moduł CH, niby nie ma a się jednak trafiają
                                      poza tym nikt Ci nie powie czy ta czy tamta skrzynia będą ok, to jest Twoje ryzyko i Twoje pieniądze.
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Coś mi się wydaję że seat exeo ma silnik wzdłużnie ,a my poprzecznie.Są to zupełnie inne skrzynie-nad czym bardzo boleję po przekroczeniu 120km/h beatnik,

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez piterwa69
                                          Coś mi się wydaję że seat exeo ma silnik wzdłużnie
                                          też mi się tak wydaje ... :?
                                          SATYNOWA O2 Tour
                                          Z pozdrowieniami
                                          Bartek

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez piterwa69
                                            Coś mi się wydaję że seat exeo ma silnik wzdłużnie ,a my poprzecznie.Są to zupełnie inne skrzynie-nad czym bardzo boleję po przekroczeniu 120km/h beatnik,
                                            niby oczywiste ale rozwiejmy wszystkie ale. VW robi całkowicie inne skrzynie dla TDI niż do benz??. Ciekawi mnie to, czytałem trochę o skrzyniach do VW, mówili o rodzinach itp, ale żadnego rozróżnienia na benz/diesel. Niby te silniki mają całkiem inna charakrerystyke i biegi krótsze itp, ale ciekawe czy by 'podzeszlo' w dziury itp.

                                            Tak samo trybiki piątego biegu itp. ciekawi mnie czy te rzeczy są zamienne
                                            7.3LPG/100 ~ 60km/h

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              beatnik, można czasem spasować skrzynię z dizla do benzyny i odwrotnie, ale nie ma to większego sensu. charakterystyka benzyny jest taka, że ma długie obroty i krótką skrzynię, a w dizlu jest odwrotnie. najprościej będzie zamienić zębatkę od 5B. zdaje się,że już o tym pisałem, bo sam byłem zainteresowany takim modem. poszukaj dobrej firmy, zajmującej się remontami skrzyń i tam dowiedz się wszystkiego dokładnie.
                                              Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                              @ by Tune-up Gdańsk
                                              TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                              Antek

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez Tony065
                                                beatnik, można czasem spasować skrzynię z dizla do benzyny i odwrotnie, ale nie ma to większego sensu. charakterystyka benzyny jest taka, że ma długie obroty i krótką skrzynię, a w dizlu jest odwrotnie. najprościej będzie zamienić zębatkę od 5B. zdaje się,że już o tym pisałem, bo sam byłem zainteresowany takim modem. poszukaj dobrej firmy, zajmującej się remontami skrzyń i tam dowiedz się wszystkiego dokładnie.
                                                generalnie mnie biega o to czy trybiki 5b z dizla podejda. Duzo jest fajnych na allegro do dizli vw a nie widze nic do benz.
                                                7.3LPG/100 ~ 60km/h

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  rozmawiałem wczoraj z moim mechanikiem mówił że rozezna się w temacie ale nie wydaje mu sie problemem wydłużenie 5 biegu. musi tylko nr skrzyni mieć i bedzie patrzył jak to wygląda
                                                  BYŁA o1 rs
                                                  BYŁA o2 1.6
                                                  JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez blackrs
                                                    rozmawiałem wczoraj z moim mechanikiem mówił że rozezna się w temacie ale nie wydaje mu sie problemem wydłużenie 5 biegu. musi tylko nr skrzyni mieć i bedzie patrzył jak to wygląda
                                                    Udało się coś ustalić :?: :roll:

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X