Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL 1.6 MPI, skrzynia 6?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

tinware91. Gdzie moglbym zamowic taka skrzynie? Czy moglbys podac adres badz strone www warsztatu w ktorym zamawiales skrzynie do Twjego auta?

Komentarz

Zamieszczone przez militar Zobacz wpis
      Obecne sześciobiegowe skrzynie z 1.6 fsi to LHY. Przełożenia biegów od 1 do 5 są zbliżone do LVN z 1.6 MPI O2T, ale przełożenie główne wynosi 4,056 zamiast 4,533. Na szóstce auto by nie ciągnęło. Ja kupiłem skrzynię HBM (inne oznaczenia JHY, GVV).
      Tak w kontekście przełożeń

Chyba google mnie nie lubi, bo szukam i szukam info o przełożeniach poszczególnych biegów w JHT (5b) i nic. Tylko znajduję przełożenie główne - zresztą tu wspomniane 4,533.
      Chciałem to sobie zestawić z tymi skrzyniami, które podawał Militar.
      Czy ktoś ma info o tych przełożeniach - jak tak, to poproszę o info

Rozpiska przełożeni dla wspomnianych w tym wątku skrzyń 6b

i tak:
      GVV - 6b
      główne 4,533 i biegi 3,455 1,955 1,281 0,975 0,813 0,706

LHY - 6b
      główne 4,056 i biegi 3,615 1,955 1,281 0,973 0,778 0,646
      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

Komentarz

Jako, że nie mogę edytować poprzedniej wiadomości, więc piszę kolejną.

Jakimś cudem jednak trafiłem na te przełożenia dla skrzyń 5b.

JHT
        główne 4,533 i biegi 3,455 1,955 1,281 0,975 0,813

LVN

czyli te dla O2/O2T mimo innych oznaczeń są identyczne.

zatem, skoro
        GVV - 6b

to tak de facto to samo co 5b, tylko z dołożoną 6stką, więc ja także zaczynam szukać takiej skrzyni. Skoro u innych to działa, to czemu by nie

Komentarz

Panowie. Jaki olej do skrzyni biegów HBM GVV, chodzi mi o numer org. VW

Komentarz

Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis
            Jako, że nie mogę edytować poprzedniej wiadomości, więc piszę kolejną.

Jakimś cudem jednak trafiłem na te przełożenia dla skrzyń 5b.

JHT

LVN

czyli te dla O2/O2T mimo innych oznaczeń są identyczne.

zatem, skoro
            GVV - 6b

to tak de facto to samo co 5b, tylko z dołożoną 6stką, więc ja także zaczynam szukać takiej skrzyni. Skoro u innych to działa, to czemu by nie
            A wiesz może czy wskaźnik biegów na zegarach będzie obsługiwał 6 bieg? To się koduje gdzieś czy cos?

Komentarz

Zamieszczone przez Kwasny Zobacz wpis
              Panowie. Jaki olej do skrzyni biegów HBM GVV, chodzi mi o numer org. VW
              Zobacz na skrzynie.com.pl tam mają opisy skrzyń to może wiedzą.

Komentarz

Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis

A wiesz może czy wskaźnik biegów na zegarach będzie obsługiwał 6 bieg? To się koduje gdzieś czy cos?
                Nie wiem Takich bajerów to u mnie nie znajdziesz, bo moja O2 to "bida + klima"

Swoją drogą muszę wrócić do poszukiwań tej skrzyni - wreszcie trochę spokojniej, bo na jesień/wiosnę to byłem zawalony robotą.

Komentarz

Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis

Nie wiem Takich bajerów to u mnie nie znajdziesz, bo moja O2 to "bida + klima"

Swoją drogą muszę wrócić do poszukiwań tej skrzyni - wreszcie trochę spokojniej, bo na jesień/wiosnę to byłem zawalony robotą.
                  Tato ma o2FL bieda active + klima ale taki wskaźnik jest na tym wyświetlaczu co tylko temp pokazuje

Komentarz

Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis

Zobacz na skrzynie.com.pl tam mają opisy skrzyń to może wiedzą.
                    Dziękuję, już sobie ustaliłem Pan że skrzynie.com.pl mi odpisał

Komentarz

Andrzej_P

Na allegro widze takie skrzynie GVV maja i to całkiem sporo. To chyba szukać nie trzeba, chyba że w okazyjnej cenie. Widze, że w 1.6 FSI taka była.

Komentarz

Ja zastosowałem skrzynię HBM jest to odpowiednik GVV. Skrzynię do tanich się nie zalicza. Jedynym kłopotem jest wymiana obudowy od strony silnika. Obudowa od Fsi nie pasuje do silnika MPI inaczej rozstawione otwory przy silniku chodź sprzęgła są identyczne. Obudowa korpusu gdzie są tryby jest identyczna w obu. Podmiany wymaga tylko łapą do poduszki. Ja montowałem to w Seat Altea i nie musiałem wymieniać końcówek od linek zmiany biegów jak opisywano. Jedynym szokiem była cena oleju w ASO do tej skrzyni, chcą 225 zł za litr olej wprowadzony w 2019 numer G052527A2 a fabrycznie skrzynia była zalana G052171A2 który kosztuje ok 110 zł. Ja zastosowałem fuchs titan sintofluid fe 75fe do tej skrzyni wchodzi 2.3 litra ale wiadomo ciężko cały zlać.Półosie przeguby są zamienne. Mechanizm zmiany biegów pozostaje stary. Może komuś się to przyda. Obudowę do korpusu skrzyni przykręcamy z siłą 25 Nm te 18 śrub, przegub do mechanizmu różnicowego 45 Nm.
                        W razie pytań proszę pisać.

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X