Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Siatka w kratce zderzaka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Siatka zamontowana. Zeszło mi trochę na montażu żeby tych trytytek nie było widać. :szeroki_usmiech
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
    przedstawiam smerfetke

    Komentarz


    • #77
      Powiedzcie mi dobrzy ludzie też macie taki czujnik w zderzaku? Co to za czujnik? Pytam bo trochę mi tam przeszkadza, siatka nie będzie dolegać tak jak powinna :/
      Załączone pliki
      Skodzinka kochana <3

      Komentarz


      • #78
        Czujnik temperatury zewnętrznej
        U mnie jest schowany i nie przeszkadza.
        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
        =================================================

        Komentarz


        • #79
          U mnie fabrycznie jest zamontowany od przodu więc patrząc z góry jest niewidoczny; po prostu przełóż go i po problemie
          Antyfotoradar Valentine1
          Harry II Classic+Sirio ML145

          Komentarz


          • #80
            hm mimo to ze używam w sumie tylko drog miastowych i autostrad (zaden polne drogi- moze raz czy dwa w gorach) to cholera u mine tez jest cos na dole wiec juz i ja uwazam ze ta siatka to nie glupipomysl
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81807
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ghlight=likoss
            http://www.jiu-jitsu-gruppe-heinrich-jansen.de/

            Komentarz


            • #81
              likoss, taki kamyczek nie wiadomo kiedy się trafi i gdzie. nie ma to znaczenia czy autostrada czy polna droga. więc zakładaj za w czasu
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
              przedstawiam smerfetke

              Komentarz


              • #82
                wlasnie wydalem troche kasy na nowe opnki na lato hm...ale na siatke tez sie cos znajdzie gozej bedzie z czasem na majsterkowanie
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81807
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ghlight=likoss
                http://www.jiu-jitsu-gruppe-heinrich-jansen.de/

                Komentarz


                • #83
                  likoss, cena siatki z przesyłką 30zł a ewentualne szkody :lol: dużo większe
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                  przedstawiam smerfetke

                  Komentarz


                  • #84
                    Skończyłem dziś modzić te ramkę w/g patentu ruskich, użyłem do tego:
                    - siatki 100x50 oczko romb 3x5
                    - 3 x 1 m "ceownik" aluminiowy 10mm
                    - 3m węża czarnego do wody
                    - trytytki :szeroki_usmiech

                    efekty:




                    Skodzinka kochana <3

                    Komentarz


                    • #85
                      Zamieszczone przez Hawk1985
                      - trytytki :szeroki_usmiech
                      tłumaczę i objaśniam - OPASKI ZACISKOWE :twisted:
                      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                      Komentarz


                      • #86
                        Zamieszczone przez Biszczu
                        Zamieszczone przez Hawk1985
                        - trytytki :szeroki_usmiech
                        tłumaczę i objaśniam - OPASKI ZACISKOWE :twisted:
                        nie Nie i jeszcze raz NIE! :czerwona: :tuk:

                        Nawet w sklepach budowlanych mówią trytki lub trytytki :jump: :yay:
                        Skodzinka kochana <3

                        Komentarz


                        • #87
                          albo plemniki
                          Diesel Service Śmietana
                          43-210 Kobiór
                          ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                          uwaga
                          nie robimy pompowtryskiwaczy

                          Komentarz


                          • #88
                            u nas na zachodniej ścianie to są opaski zaciskowe a nie żadne trytytki a tym bardziej plemniki :twisted:
                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                            Komentarz


                            • #89
                              Biszczu, w moich terenach też te opaski zwane są trytytkami
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                              przedstawiam smerfetke

                              Komentarz


                              • #90
                                A w Radomiu bziugpaski

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez likoss
                                  wlasnie wydalem troche kasy na nowe opnki na lato hm...ale na siatke tez sie cos znajdzie gozej bedzie z czasem na majsterkowanie
                                  W wersji bez ramek , zajmuje to 5minut :shock: ...chyba ,że jesteś pensjonariuszem ZK, to można uwierzyć w ten brak czasu :szeroki_usmiech .

                                  A mnie się podoba tetrytki,/ jak ktoś rzucił w tym temacie/ taka forma żeńska od starego zrzędy i marudy :szeroki_usmiech

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Osłona zamontowana w dniu wczorajszym. Wykonałem zgodnie z pomysłem kolegi bishop (dzięki) z drobną modyfikacją - krawędzie siatki zostały obłożone listwą plastikową czarną w kształcie ceownika zaciśniętego na końcach (profil klamrowy). Stanowi to dodatkową ochronę krawędzi siatki i usztywnia całość. Oczywiście po zamontowaniu na miejscu dodatkowo przymocowane do konstrukcji zderzaka opaskami. Mam nadzieję, że to ochroni już znacznie zniszczony parownik po roku eksploatacji.

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Witam,

                                      natchniony Waszymi pomysłami....dołączyłem do klubu siatkarzy

                                      zdjęcie na samochodzie już po niezbędnej korekcie wymiaru.....i po myciu auta , co widać po kroplach na siatce.

                                      satysfakcja z własnoręcznej roboty bezcenna.....za resztę zapłacisz kartą na All.....
                                      Załączone pliki

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Ja też zrobiłem osłonę na wzór CCCP. Konstrukcja z rurek starej suszarki na bieliznę, siatka stalowa o oczkach 5x5mm, zabezpieczona (wytłumiona) otuliną do rur.
                                        Zaletą tego systemu jest to że w każdej chwili można wyjąć, oczyścić z much i robali.

                                        Dodatkowo zamówiona tak jak u Hawk1985, uszczelka na przedni pas 1Z0 823 723A w końcu tyle syfu nie będzie pod maską.

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          tak duże oka siatki mają sens jedynie wizualny...
                                          Diesel Service Śmietana
                                          43-210 Kobiór
                                          ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                                          uwaga
                                          nie robimy pompowtryskiwaczy

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            mattyah4x4, lepszy sens taki niż żaden, pokaż swoją.

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              już pędzę do garażu robić zdjęcia... :lol:

                                              w moje opinii ta Twoja chroni tylko przed większymi kamieniami - a większość much i innych owadów (co jest powszechne) nie zatryma

                                              ja użyłem tej najdrobniejszej siatki (bodajże 5x3,5 mm) - i to tylko na dolną część skaraplacza klimy... umiarkowany sens jest robic na całość - skoro (przynajmniej u nas) intruzi (kamienie i owady) pojawiają się tylko dołem (za zderzakiem) ??

                                              w tojocie z kolei mam siatkę z polipropylenu, taką ogrodniczą o bardzo małych oczkach - ale tam priorytetem jest osłona przed nasionami traw i innych roślin przy długotrwałym brodzeniu na łąkach o wyższej szacie ląkowej :wink:
                                              Diesel Service Śmietana
                                              43-210 Kobiór
                                              ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                                              uwaga
                                              nie robimy pompowtryskiwaczy

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Zamieszczone przez mattyah4x4
                                                już pędzę do garażu robić zdjęcia...
                                                nie bój się krytyki :wink:
                                                Zamieszczone przez mattyah4x4
                                                w moje opinii ta Twoja chroni tylko przed większymi kamieniami
                                                i takie jest jej właśnie zadanie. amen!
                                                Zamieszczone przez mattyah4x4
                                                ja użyłem tej najdrobniejszej siatki (bodajże 5x3,5 mm)
                                                5x3,5mm a 5x5mm kolosalna różnica, 1,5mm in plus i wszystkie muchy moje :lol:
                                                Komary to ja sobie kercherem zmyję a zabójcze są właśnie cm kamienie, które mają masę i pęd który rozpieprzy już parownik.
                                                Zamieszczone przez mattyah4x4
                                                umiarkowany sens jest robic na całość - skoro (przynajmniej u nas) intruzi (kamienie i owady) pojawiają się tylko dołem (za zderzakiem) ??
                                                teoria kolego, są jeszcze kamienie wyrzucane spod kół pojazdów poprzedzających, które startują jak pociski do góry. W zależności od odległości oberwiesz w zderzak, lampy, szybę przednią a nawet dach tak jak ja, więc jak już robić to sensem jest zakryć cały parownik a nie tylko dół bo to zabezpieczenie w 50%. Mój poprzedni parownik był zniszczony zarówno za grillem maski jak i na dole.

                                                Osobiście takiej siatki drobnej jak rajstopa bym nie założył bo zimą jadąc podczas opadów śniegu natychmiast mamy zalepione wszystkie wloty.

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Zamieszczone przez cysterniarz
                                                  teoria kolego, są jeszcze kamienie wyrzucane spod kół pojazdów poprzedzających, które startują jak pociski do góry. W zależności od odległości oberwiesz w zderzak, lampy, szybę przednią a nawet dach tak jak ja, więc jak już robić to sensem jest zakryć cały parownik a nie tylko dół bo to zabezpieczenie w 50%. Mój poprzedni parownik był zniszczony zarówno za grillem maski jak i na dole.

                                                  Osobiście takiej siatki drobnej jak rajstopa bym nie założył bo zimą jadąc podczas opadów śniegu natychmiast mamy zalepione wszystkie wloty.
                                                  khem, nie jestem Twoim "kolegą" i raczej nie będę, a teorii "startujących pocisków" przez grzeczność komentował nie będę, bo kamieni poza asfaltem to Ty raczej nie widziałeś :lol:

                                                  miałeś kiedyś "zalepioną śniegiem siatkę" czy tak tylko teoretyzujesz ?
                                                  Diesel Service Śmietana
                                                  43-210 Kobiór
                                                  ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                                                  uwaga
                                                  nie robimy pompowtryskiwaczy

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez mattyah4x4
                                                    hem, nie jestem Twoim "kolegą" i raczej nie będę
                                                    hahaha rozluźnij zwieracze albo zapoznaj się z elementarzem forum.
                                                    Zamieszczone przez mattyah4x4
                                                    kamieni poza asfaltem to Ty raczej nie widziałeś
                                                    ile ty masz lat? :lol:

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X