Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • lempart
    Drive
    • 2013
    • 97

    Zamieszczone przez mac_aaron

    Stąd wybór Octavii w cenie dobrze wyposażonego Superba.
    Dobrze wyposazony Superb 1.8 to koszt (po rabacie z konfiguratora) 140-150k PLN

    Komentarz

    • mac_aaron
      Elegance
      • 2012
      • 984
      • Octavia III (5E3)
      • CJSA 1.8 TSI 180 KM

      No nie przesadzaj za 135k minus 7700 rabatu masz S2Fl 2.0TSI DSG Laurin Klement praktycznie ze wszystkim (dodać można alarm, Columbusa za 500zł i ewentualnie wentylowane fotele i webasto), do tego rabat % i robi się prawie cena mocno wyposażonej Octavii.
      Wczoraj mocno myślałem nad tą opcją, musiałbym dołożyć jakieś 10-15k, ale jednak nie przeszło. Może za 5-10lat wejdę w klasę średnią, chwilowo Octavia jest dla mnie idealna.

      Komentarz

      • lempart
        Drive
        • 2013
        • 97

        Nie no, nie o to, ze chce byc zlosliwy. Po prostu L&K pomimo, ze jest juz na wypasie, to i tak po doposazeniu i rabacie spokojnie przekracza 140k PLN dla 2.0 benzyny 200 KM. Tak wiec te 135k PLN minus rabar 7k PLN to bez dodawania kolejnych udziwnien.

        Przerabialem klimat zamawiajac RS. Pododawalem udziwnien i po rabacie ze strony i dealera wyszlo 130k brutto jak w morde Wiec te konfiguratory juz mi sie po nocach snia

        Ale furke fajna zamowiles. Z ciekawosci -- masz ACC?

        Komentarz

        • Prekompilator
          Rider
          • 2013
          • 420

          Zamieszczone przez lempart
          Dobrze wyposazony Superb 1.8 to koszt (po rabacie z konfiguratora) 140-150k PLN
          Zależy co rozumiesz pod pojęciem "dobrze wyposażony". Ja mam wersję ambition + fresh + dsg + roletki + ogrzewana przednia szyba + jakieś pierdoły. Cena: 95 tys.
          Wszelki skóry, asystenty pasa, nawigacje itp. mnie po prostu nie interesują.

          Komentarz

          • lempart
            Drive
            • 2013
            • 97

            A jak wyglada porownanie OIII do Superba jesli chodzi o wyciszenie kabiny?

            Komentarz

            • Prekompilator
              Rider
              • 2013
              • 420

              lempart,
              Jeżeli belka już nie stuka (a podobno poprawili - tego nie sprawdzałem), to jest porównywalnie. Octavia jest generalnie cicha. W necie podają taki sam poziom głośności dla O3 i S2 i wg mnie tak właśnie jest.

              Komentarz

              • Alf
                Ambiente
                • 2013
                • 169

                Zamieszczone przez kamirsen
                to wszystko co sie dzieje z produkcja z O3 to jakas kpina i gdzie tu jest szacunek do klienta?
                moj RS przeskoczył z nowu z 48 tygodnia na 10 tydzien 2014
                Mój 1.4 dziś znów wyleciał w kosmos z 48 tygodnia- znowu przez pakiet chrom... Gdybym z niego zrezygnował, to ponoć miałbym produkcję w 47 tyg, ale płeć piękna nie chce odpuścić namiastki luksusu :wink:
                P.s jak tak dalej pójdzie, to załapię się faktycznie na O3FL....
                O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                Przebieg-ponad 25 000 km ...

                Komentarz

                • arecki1338
                  Drive
                  • 2013
                  • 94
                  • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                  U mnie dokladnie to samo, chyba doczekam sie o3 fl, podobnie jak u Alfa, moja druga polowa nie chce odpuscic chromu. W sumie biore w czarnym kolorze, a on az sie prosi o ten chrom.
                  1.4 TSI ambition,czarna perla,pakiet chrom,trojramienna kierownica,amazing,bi-ksenon

                  Komentarz

                  • greg505
                    L&K
                    • 2013
                    • 1239

                    chyba jutro zadzwonie do salonu, bo tez mam z chromem i zaczynam sie martwic
                    Black magic

                    Komentarz

                    • Fredy.PW
                      Rider
                      • 2013
                      • 376
                      • Octavia III (5E3)
                      • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                      Nie będę oryginalny - moja również wyleciała z systemu, a wg informacji od dealera z połowy 40 tygodnia, miała być produkowana w 45 tygodniu... :evil:
                      Trudno wziąć w kolorze czarnym bez chromu - dla mnie to powinien być standard...
                      Pzdr
                      Pzdr, Fredy
                      Silnik w mojej O3 smaruje olej

                      Komentarz

                      • elektrykprosty
                        Rider
                        • 2013
                        • 311

                        Jak tak dalej pójdzie to octavia III 3 z początku produkcji będzie białym krukiem na rynku wtórnym.

                        [ Dodano: Sro 16 Paź, 13 10:25 ]
                        Zamieszczone przez Prekompilator
                        Zamieszczone przez lempart
                        Dobrze wyposazony Superb 1.8 to koszt (po rabacie z konfiguratora) 140-150k PLN
                        Zależy co rozumiesz pod pojęciem "dobrze wyposażony". Ja mam wersję ambition + fresh + dsg + roletki + ogrzewana przednia szyba + jakieś pierdoły. Cena: 95 tys.
                        Wszelki skóry, asystenty pasa, nawigacje itp. mnie po prostu nie interesują.
                        I tu właśnie wychodzi największa róznica między nową OIII a jednak starym superbem.
                        Nowa platforma MQB przynosi sporo najnowszych rozwiązań. Wyjątkowo dostępnych od razu w skodzie. W niektórych przypadkach szybciej niż w Golfie VII.

                        Przymierzałem się do Superba. Ilość miejsca z tyłu jest zbyt duża, trudno dosięgnąć dzieci.
                        Na szerokość oba auta sa mniej więcej jednakowe.

                        Komentarz

                        • leszekmw
                          RS
                          • 2005
                          • 5356

                          Prekompilator, ile Ci pali mniej więcej z dsg ?

                          z tym chromem..ciekawe dlaczego takie opóźnienia.. :? ..
                          to co mogę powiedzieć - zauważyłem u kolegi kylo76 że obwódki na tylnych drzwiach są dzielone w którymś miejscu i różnią się od siebie - jedna jest bardziej błyszcząca/inna od drugiej części , jakby były robione z innego materiału , może to z tym jest jakiś problem :?:
                          bo jeżeli jest to widoczne w aucie które ma 5tys km to co będzie potem..?

                          [ Dodano: Sro 16 Paź, 13 10:32 ]
                          rabat na superba to około 10% średnio od ceny cennikowej po uwzględnieniu 7700.
                          a można i 13%.
                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                          GVI 1.4TSI
                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                          Komentarz

                          • lempart
                            Drive
                            • 2013
                            • 97

                            Zamieszczone przez leszekmw
                            rabat na superba to około 10% średnio od ceny cennikowej po uwzględnieniu 7700.
                            a można i 13%.
                            czyli np. w konfiguratorze robisz superba za 145k PLN. Po rabacie na stronie wychodzi 137,3k PLN. A nastepnie jeszcze od tej kwoty 10%? I wtedy circa about 124k PLN?

                            Jesli tak, to cena Superba z podobnym silnikiem jak Octavia moze byc wrecz nizsza od Octavi. Przykladowo Octavia 1.8 4x4 moze w konfiguratorze kosztowac nawet ponad 145k PLN. W tej cenie ma sie Superba L&K z podobnym silnikiem. I finalnie Octavia po rabatach bylaby drozsza od Superba...

                            [ Dodano: Sro 16 Paź, 13 11:18 ]
                            Zamieszczone przez elektrykprosty

                            I tu właśnie wychodzi największa róznica między nową OIII a jednak starym superbem.
                            Nowa platforma MQB przynosi sporo najnowszych rozwiązań. Wyjątkowo dostępnych od razu w skodzie. W niektórych przypadkach szybciej niż w Golfie VII.

                            Przymierzałem się do Superba. Ilość miejsca z tyłu jest zbyt duża, trudno dosięgnąć dzieci.
                            Na szerokość oba auta sa mniej więcej jednakowe.
                            No wlasnie, np. Columbus w Superbie to poprzednia generacja do tego co jest w Octavii (nie wiem czemu FL Superba tego nie zmienil). MaxiDot w Superbie tez starszy i w ogole wnetrze nie bylo praktycznie odswiezone, a auto na rynku od 2008 roku....

                            Komentarz

                            • leszekmw
                              RS
                              • 2005
                              • 5356

                              Zamieszczone przez lempart
                              czyli np. w konfiguratorze robisz superba za 145k PLN. Po rabacie na stronie wychodzi 137,3k PLN. A nastepnie jeszcze od tej kwoty 10%? I wtedy circa about 124k PLN?
                              TAK

                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                              GVI 1.4TSI
                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                              Komentarz

                              • elektrykprosty
                                Rider
                                • 2013
                                • 311

                                Zamieszczone przez lempart

                                Jesli tak, to cena Superba z podobnym silnikiem jak Octavia moze byc wrecz nizsza od Octavi. Przykladowo Octavia 1.8 4x4 moze w konfiguratorze kosztowac nawet ponad 145k PLN. W tej cenie ma sie Superba L&K z podobnym silnikiem. I finalnie Octavia po rabatach bylaby drozsza od Superba...
                                Niestety Octavia III może być i bywa droższa od Superba. Czasami sporo.
                                w SII brak wielu opcji np. benzyny z 4x4 i DSG, wszystkich asystentów i wielu systemów bezpieczeństwa.
                                Superb zawsze będzie palił więcej i jechał mniej dynamicznie. Bo starsze silniki i cięższe nadwozie.

                                Komentarz

                                • lempart
                                  Drive
                                  • 2013
                                  • 97

                                  Zamieszczone przez elektrykprosty
                                  III może być i bywa droższa od Superba. Czasami sporo.
                                  w SII brak wielu opcji np. benzyny z 4x4 i DSG, wszystkich asystentów i wielu systemów bezpieczeństwa.
                                  Superb zawsze będzie palił więcej i jechał mniej dynamicznie. Bo starsze silniki i cięższe nadwozie.
                                  benzyna 4x4 jest -- 3.6 no ale to inna polka cenowa.
                                  szkoda, ze ten FL superba byl bardzo powierzchowny jelsi chodzi o wnetrze.

                                  Komentarz

                                  • Prekompilator
                                    Rider
                                    • 2013
                                    • 420

                                    Zamieszczone przez leszekmw
                                    Prekompilator, ile Ci pali mniej więcej z dsg ?
                                    15 km po mieście, trochę korków: 8.5, jak duże korki, to 9.5, jak naprawdę mały ruch - poniżej 8.
                                    Na krótkim dystansie z zimnego silnika masakra - 12 -15, ale raz udało mi się niecałe 10 (2 km).
                                    Na trasie 6.5 - 7.5.

                                    [ Dodano: Sro 16 Paź, 13 11:55 ]
                                    Zamieszczone przez lempart
                                    No wlasnie, np. Columbus w Superbie to poprzednia generacja do tego co jest w Octavii
                                    Mi sprzedawca mówił (już przy odbiorze), że elektronika w Bolero jest lepsza w superbie niż w octavii. Nie pamiętam niestety nazw firm. Nie wiem jak w Columbusie.

                                    Komentarz

                                    • elektrykprosty
                                      Rider
                                      • 2013
                                      • 311

                                      Zamieszczone przez Prekompilator
                                      Mi sprzedawca mówił (już przy odbiorze), że elektronika w Bolero .... Nie pamiętam niestety nazw firm. .
                                      Bolero w OIII jest produkcji Alpine, odtwarzacz cd to Panasonic.
                                      Alpine to chyba dobra firma?

                                      Komentarz

                                      • greg505
                                        L&K
                                        • 2013
                                        • 1239

                                        uff u mnie termin sie nie zmienil 8)
                                        Black magic

                                        Komentarz

                                        • arecki1338
                                          Drive
                                          • 2013
                                          • 94
                                          • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                          U mnie powrot na 47 tydzien, ale podobno wszystkie nowe zamowienia z chromem wisza bez daty.
                                          1.4 TSI ambition,czarna perla,pakiet chrom,trojramienna kierownica,amazing,bi-ksenon

                                          Komentarz

                                          • Prekompilator
                                            Rider
                                            • 2013
                                            • 420

                                            Zamieszczone przez elektrykprosty
                                            Bolero w OIII jest produkcji Alpine, odtwarzacz cd to Panasonic.
                                            Alpine to chyba dobra firma?
                                            Pytanie nie jest czy Alpine to dobra firma, tylko który ze sprzedawców pisał prawdę.
                                            Dla mnie osobiście oba Bolero były takiej samej jakości.

                                            Komentarz

                                            • Prim
                                              L&K
                                              • 2013
                                              • 1040
                                              • Audi

                                              Zamieszczone przez Fredy.PW
                                              Trudno wziąć w kolorze czarnym bez chromu - dla mnie to powinien być standard...
                                              - TRUE

                                              Chrom podobno można domówić - tylko ok. 370 PLN na jedna stroną x2 = ok. 740 - dziękuję dobranoc...

                                              [ Dodano: Sro 16 Paź, 13 21:00 ]
                                              zaliczka wpłacona, samochód odbiór 46 tydzień - RADOM....

                                              Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma...

                                              MIAŁO BYĆ (zamówienie)
                                              - srebrny Elegance + amazing (beż w środku) 1.4 TSI
                                              - kolorowy MAXI DOT
                                              - podświetlenie skarpetek
                                              - pakiet chrom
                                              - wybieranie/sterownie głosowe
                                              - trójramienna kierownica

                                              BĘDZIE:
                                              - biały Elegance + amazing (beż w środku) 1.4 TSI
                                              - trójramienna kierownica
                                              - koło zapasowe - w sumie potrzebne
                                              - wycieraczka tył - masakra....

                                              ale do 15 tygodnia 2014 nie mam zamiaru czekać... ani czekać że może za miesiąc okaże się, że samochód będzie za kolejny miesiąc...
                                              Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                              VW Jetta 1.2 TSI

                                              Komentarz

                                              • Festexx
                                                Rider
                                                • 2013
                                                • 286

                                                Biały zacny :twisted:
                                                Ale czemu wycieraczka z tyłu "masakra" ? Docenisz jak pojeździsz
                                                Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                                                Komentarz

                                                • mascotte
                                                  Ambiente
                                                  • 2013
                                                  • 180

                                                  właśnie dlaczego masakra, ja zamówiłem wycieraczkę i sobie chwalę, jedno machnięcie i po rosie na szybie
                                                  Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                                                  Komentarz

                                                  • lempart
                                                    Drive
                                                    • 2013
                                                    • 97

                                                    Jest grupa ludzi, ktora twierdzi, ze dostojnym autom nie wypada miec wycieraczki z tylu Jakas dziwna filozofia

                                                    Ja tam nie lubie udziwnien, wycierka sie przydaje

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...