Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • m4g
    Drive
    • 2008
    • 81

    Gosi@czek, do wczoraj to jeszcze był w foli ma być gotowy na jutro o 13.
    Po za tym datę odbioru miałem na koniec marca ale udało się wcześniej wole żeby stał w moim garażu
    Jest 1.4 TSI Elegance Blue Race 18' Golus
    Mój błękitny Skarb!

    Komentarz

    • Gosi@czek
      Rider
      • 2013
      • 418

      Zamieszczone przez m4g
      Gosi@czek, do wczoraj to jeszcze był w foli ma być gotowy na jutro o 13.
      Po za tym datę odbioru miałem na koniec marca ale udało się wcześniej wole żeby stał w moim garażu
      nie wyobrażam sobie czekania jeszcze na samochód 1 miesiąca i to jeszcze przez to, że Panowie się nie wyrabiają
      Jak mi ktoś powie z salonu, że samochód jest ale może Pani go dopiero odebrać pod koniec marca to od razu tej osobie powiem niech już sobie tam zostanie!
      Zamówiona (12.12.2013)
      Zakończona produkcja (24.02.2014)
      Odebrana (14.03.2014)
      OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

      Moja długo wyczekiwana perła

      Komentarz

      • Fredy.PW
        Rider
        • 2013
        • 376
        • Octavia III (5E3)
        • CHPA 1.4 TSI 140 KM

        Gosi@czek, jak najbardziej rozumiem Twoje rozgoryczenie - też niedawno przechodziłem ten proces (w sumie ponad 4 miesiące) :shock:
        Z drugiej strony spróbuj dostrzec pozytywy tej sytuacji - nie będziesz może już musiała zakładać zimowych kapci - od razu pełen lans na letnich aluskach
        Pzdr
        Pzdr, Fredy
        Silnik w mojej O3 smaruje olej

        Komentarz

        • m4g
          Drive
          • 2008
          • 81

          Gosi@czek, ale ja osobiście chciałem go odebrać dopiero w połowie marca nawet pod koniec ze względu na nieobecność w mieście , a że przyszedł wcześniej to biorę :szeroki_usmiech Jedyny minus to to że sam musiałem zadzwonić i zapytać kiedy będzie a gość na to ze już czeka. Chyba to oni powinni do mnie zadzwonić ale mniejsza oto.
          Jest 1.4 TSI Elegance Blue Race 18' Golus
          Mój błękitny Skarb!

          Komentarz

          • Gosi@czek
            Rider
            • 2013
            • 418

            Zamieszczone przez Fredy.PW
            Gosi@czek, jak najbardziej rozumiem Twoje rozgoryczenie - też niedawno przechodziłem ten proces (w sumie ponad 4 miesiące) :shock:
            Z drugiej strony spróbuj dostrzec pozytywy tej sytuacji - nie będziesz może już musiała zakładać zimowych kapci - od razu pełen lans na letnich aluskach
            Pzdr
            to jest jedyny plus całej sytuacji

            [ Dodano: Wto 11 Mar, 14 09:45 ]
            Zamieszczone przez m4g
            Gosi@czek, ale ja osobiście chciałem go odebrać dopiero w połowie marca nawet pod koniec ze względu na nieobecność w mieście , a że przyszedł wcześniej to biorę :szeroki_usmiech Jedyny minus to to że sam musiałem zadzwonić i zapytać kiedy będzie a gość na to ze już czeka. Chyba to oni powinni do mnie zadzwonić ale mniejsza oto.
            no raczej to oni powinni zadzwonić

            niestety coś mi się wydaje, że Skoda się przejedzie na swoim zachowaniu
            owszem teraz mają natłok zamówień i samochodów, ale automatycznie wyrabiają sobie niezbyt dobrą markę (stosunek do klienta)
            Zamówiona (12.12.2013)
            Zakończona produkcja (24.02.2014)
            Odebrana (14.03.2014)
            OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

            Moja długo wyczekiwana perła

            Komentarz

            • maciek071
              Drive
              • 2013
              • 69

              Zamieszczone przez Fredy.PW
              Gosi@czek, jak najbardziej rozumiem Twoje rozgoryczenie - też niedawno przechodziłem ten proces (w sumie ponad 4 miesiące) :shock:
              Z drugiej strony spróbuj dostrzec pozytywy tej sytuacji - nie będziesz może już musiała zakładać zimowych kapci - od razu pełen lans na letnich aluskach
              Pzdr
              Właśnie ta myśl o letnich alusach pozwala mi wytrwać w oczekiwania na autko Mam nadzieję że najpóźniej na weekend majowy będę je miał (ehhh ile to jeszcze czekania...)
              Octavia III 1.4 TSI Elegance Biel Kombi + Amazing + Dynamic + kilka innych
              Wyprodukowana 07.04.14
              Odebrana 18.04.14

              Komentarz

              • SilentEmpire
                Rider
                • 2009
                • 304

                Zamieszczone przez maciek071
                Właśnie ta myśl o letnich alusach pozwala mi wytrwać w oczekiwania na autko Mam nadzieję że najpóźniej na weekend majowy będę je miał (ehhh ile to jeszcze czekania...)
                Mnie zaczyna przychodzić do głowy, że te letnie alusy będą do odbioru z całą resztą przed kolejną zimą...
                Najpierw miałem mieć odbiór w lutym, potem w marzec/kwiecień, teraz mam w 18 tyg. mieć produkcję...
                SUPERB

                Komentarz

                • Himenek
                  Rider
                  • 2014
                  • 412

                  kpina jakaś z tymi terminami. najgorsze jest to, że nie ma innej alternatywy w tym przedziale cenowym nawet 10 czy 15 tys więcej płacąc...

                  Komentarz

                  • jamajka
                    Classic
                    • 2013
                    • 35

                    ... a ja dzisiaj po kolejnych ściemniankach dealera typu "tera nie ,ale sie dowiaduj" postanowiłem się wyżalić w centrali skody . Napisałem do nich dość "soczystą " wiadomość. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.
                    W tajemnicy powiem Wam ,że RS-owi szczęściarze są wśród nas. Jeden taki zamówił 31 grudnia ,a odbiera za 2 dni. Ale nikomu ani słowa :shhh
                    zamówiona 22.11: O3 RS TSI DSG ,planowana produkcja - ch.. wie kiedy zaliczka zwrócona 28.03. - od 4.04 szczęśliwy właściciel białego A5 Sportback

                    Komentarz

                    • adamwo
                      Rider
                      • 2011
                      • 359

                      "planowana produkcja - ch.. wie kiedy " to chyba kwintesencja zamawiania i traktowania klienta (Octavia RS) przez Skodę
                      RS Stage 2 335/450

                      Komentarz

                      • Basik_
                        Rider
                        • 2013
                        • 667

                        Zamieszczone przez jamajka
                        ... a ja dzisiaj po kolejnych ściemniankach dealera typu "tera nie ,ale sie dowiaduj" postanowiłem się wyżalić w centrali skody . Napisałem do nich dość "soczystą " wiadomość. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.
                        W tajemnicy powiem Wam ,że RS-owi szczęściarze są wśród nas. Jeden taki zamówił 31 grudnia ,a odbiera za 2 dni. Ale nikomu ani słowa :shhh
                        Też myślałem o tym, żeby napisać do centrali. Wspomniałeś coś o tym, że na forum jest kilka takich osób? Możemy zrobić skodzie niezłą reklamę jak dalej bedzie takie podejście. Można zacząć od facbook'a zalewając ich tablicę pytaniami kiedy będzie moje auto?
                        Najbardziej to mnie wkurw... ten brak informacji w dzisiejszych czasach to się w gowie nie mieści. Każda inna marka w której byłem przy zamawianiu auta podaje termin jego odbioru i nawet wpisują to w umowę. Nawet dla mazdy, która musi przez pół świata być transportowana nie ma problemu żeby podać termin. Choć tam czynników opóźniających dostawę jest więcej. Nie byłbym taki zły gdyby podano mi jednoznaczny i ostateczny termin odbioru auta. Wtedy bym grzecznie siedział i spokojnie odliczał dni do odbioru. Niech to będzie maj, ale żeby był i był dotrzymany, a nie informacja "nie wiadomo, wyleciał z tego tygodnia..." :evil:
                        Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                        Komentarz

                        • lubek24
                          Rider
                          • 2013
                          • 597
                          • Octavia III (5E3)
                          • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                          Zamieszczone przez adamwo
                          "planowana produkcja - ch.. wie kiedy " to chyba kwintesencja zamawiania i traktowania klienta (Octavia RS) przez Skodę
                          Ten liczebnik nieskończenie wielki ch..wie ile lub kiedy jest coraz bardziej popularny

                          Zamówiłem sobie do prywatnego użytku Octavie i przyznam że Skoda mnie drażni tym terminem realizacji, bo jak zamawiam co 3 lata auta flotowe do firmy to potrafią się szybciej ogarnąć.
                          O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                          Komentarz

                          • Himenek
                            Rider
                            • 2014
                            • 412

                            mnie też wkurza brak terminu... najgorzej nie wiedzieć co się dzieje

                            Komentarz

                            • MadDriver
                              Rider
                              • 2013
                              • 285

                              Odbieralem auto w VW. Fakt, goscie mieli zniwo na ciezarowki N1, wiec specjalnie sie nie piescili w salonie z kazdym klientem. Ale facet podal tydzien produkcji auta (nie planowany, tylko ustalony), dal znac kiedy auto bylo w drodze do Polski i kiedy bylo w salonie. Wszystko zgodnie z planem, nie trzeba bylo specjalnie ich prosic o to. Oczywiscie niczego to jeszcze nie dowodzi, gdyz slyszalem i o jajach w VW. Ale Skoda chyba faktycznie jest tutaj ofiara wlasnego sukcesu...

                              Standardowy okres oczekiwania na auto od zamowienia w VW to 8-10 tygodni.
                              Mój Brzydal :-)

                              Komentarz

                              • Gosi@czek
                                Rider
                                • 2013
                                • 418

                                ja się doczekałam - samochód odbieram w piątek
                                Zamówiona (12.12.2013)
                                Zakończona produkcja (24.02.2014)
                                Odebrana (14.03.2014)
                                OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

                                Moja długo wyczekiwana perła

                                Komentarz

                                • lociu
                                  Classic
                                  • 2013
                                  • 18

                                  Ja czekałem na upragniony samochód od początku października, ale termin na 15 tydzień, czyli oczekiwanie 6 miesięcy jest niewiarygodne.

                                  Ja zrezygnowałem z kupna Octavii, Skoda straciła klienta. :fuck1

                                  Może dzięki mnie ktoś szybciej dostanie samochód.

                                  Komentarz

                                  • Gosi@czek
                                    Rider
                                    • 2013
                                    • 418

                                    mi jutro minie równo 3 miesiące od zamówienia
                                    Zamówiona (12.12.2013)
                                    Zakończona produkcja (24.02.2014)
                                    Odebrana (14.03.2014)
                                    OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

                                    Moja długo wyczekiwana perła

                                    Komentarz

                                    • kecaj
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 1511
                                      • Superb II (3T4)

                                      Zamieszczone przez jamajka
                                      ... a ja dzisiaj po kolejnych ściemniankach dealera typu "tera nie ,ale sie dowiaduj" postanowiłem się wyżalić w centrali skody . Napisałem do nich dość "soczystą " wiadomość. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.
                                      W tajemnicy powiem Wam ,że RS-owi szczęściarze są wśród nas. Jeden taki zamówił 31 grudnia ,a odbiera za 2 dni. Ale nikomu ani słowa :shhh
                                      Pomyśl, czy im zależy na opóźnianiu samochodów?
                                      Ja znam przypadki odbioru!!! RS-a po 6 tygodniach przy nowym zamówieniu (nie po modyfikacji już wcześniej zamówionego)
                                      Gdyby był jeden typ RS-a to pewnie każdy otrzymałby swojego po 8-10 tygodniach.
                                      Jest tyle konfiguracji RS-a ("bogaty"/"biedny") że każdy z Was mógłby mieć innego. Ten "biedny" prawie zawsze będzie wcześniej wyprodukowany. Niektórzy piszą tu o RS-ach a inni o Combi jeszcze inni o liftbacku. Prawie każdy samochód jest inny od pozostałych i stąd różne czasy produkcji.
                                      Podam jeden przykład powodu opóźnienia.
                                      Dostawca farby dostarcza wielkie pojemniki z farbą na 1000 samochodów. Fabryka odbiera farbę i wewnętrzne laboratorium stwierdza - farba nie mieści się w tolerancji odcienia. Farba zwracana do dostawcy. Czas produkcji nowej dostawy 3 tygodnie.
                                      Te 1000!!! samochodów trzeba opóźnić o te 3 tygodnie.

                                      Proces produkcji samochodu jest tak skomplikowany, że trudno go opisać.
                                      Rozumiem Wasze rozgoryczenie - sam bym się wkurzał.
                                      W zasadzie to importer niewiele może zrobić.

                                      P.S.
                                      Uprzedzając pytania - nie jestem pracownikiem Skody.
                                      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                      Komentarz

                                      • Tinky
                                        Drive
                                        • 2010
                                        • 73

                                        No to się dostawcy półproduktów najwyraźniej uwzięli na Skodę

                                        Komentarz

                                        • ELM0
                                          Ambiente
                                          • 2013
                                          • 224

                                          kecaj, zgadzam się z Tobą. Całe złożenie auta odbywa się w sekwencjach. Nie od dilera zależy ustawienie w sekwencji złożenie akurat danego modelu. Dodatkowo wystarczy jeden walnięty podzespół i auto zjeżdża z linii... Robi się zamieszanie z innymi autami... Poza tym na linii jest składanych zazwyczaj kilka modeli... Pracuje a automotivie wiec trochę znam temat.
                                          Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

                                          Komentarz

                                          • Bartek77T
                                            Drive
                                            • 2014
                                            • 52

                                            Zamieszczone przez Gosi@czek
                                            mi jutro minie równo 3 miesiące od zamówienia
                                            Po 3 miesiacach czas na dodatkowe gratisy ze strony sprzedawcy
                                            Zamówiona (19.12.2013)
                                            Wyprodukowana (25.03.2014)
                                            Odebrana (14.04.2014)
                                            OCTAVIA III Kombi 1.4 TSI Beż Cappuccino +Ambition+Amazing+Pakiet chrom+Sunset+inne dodatki

                                            Komentarz

                                            • bolo81
                                              Ambiente
                                              • 2013
                                              • 249
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                              Zamieszczone przez Bartek77T
                                              Zamieszczone przez Gosi@czek
                                              mi jutro minie równo 3 miesiące od zamówienia
                                              Po 3 miesiacach czas na dodatkowe gratisy ze strony sprzedawcy
                                              U mnie było prawie 5 miechów i żadnych gratisów
                                              O3 RS TSI DSG

                                              Komentarz

                                              • jamajka
                                                Classic
                                                • 2013
                                                • 35

                                                kecaj,
                                                Bez urazy ,ale delikatnie mówiąc ,uważam że piszesz bzdury. Napisze to poraz kolejny.
                                                Zamawiałem auto 22.11. i sprzedawca dawał sobie ręke uciąć , że po tygodniu poznam dokładny tydzień produkcji a auto odbiorę do końca lutego.Brałem poprawkę około 2 tygodnie. Nie odzywał się do połowy stycznia. Po mojej "interwencji" w salonie dowiedziałem się ,że nie wiadomo kiedy auto będzie wyprodukowane i podano abstrakcyjny termin produkcji (podobno pierwszy z możliwych) -21 tydzień.Dzisiaj jest prawie połowa marca ,a ja dalej nie znam daty produkcji. Miałem ją poznać wczoraj ale podobno serwis systemu się przeciągnął i aktualizacja miała się odbyć z poniedziałku na wtorek.Dzisiaj się dowiedziałem ,że Pani która wklepuje daty produkcji miała katar i nie przyszła do pracy ,ale wzieła rutinoskorbin i jutro ma być ok. Boje się tylko ,żeby nie zaciążyła ,bo będe czekał na date produkcji następnych 9 miesięcy.
                                                Nie wiem skąd wziąłeś ten przykład z lakierem ,ale chyba fabryka skody to nie mleczarnia ,żeby zwracać zepsutą partię mleka ,a sprawdzenie norm powinno odbywać się jeszcze u producenta. Mogę się mylić ,fachowcem w tej dziedzinie nie jestem. Sorry ,ale nie trafiają do mnie Twoje argumenty broniące skody.
                                                zamówiona 22.11: O3 RS TSI DSG ,planowana produkcja - ch.. wie kiedy zaliczka zwrócona 28.03. - od 4.04 szczęśliwy właściciel białego A5 Sportback

                                                Komentarz

                                                • Gosi@czek
                                                  Rider
                                                  • 2013
                                                  • 418

                                                  Zamieszczone przez Bartek77T
                                                  Zamieszczone przez Gosi@czek
                                                  mi jutro minie równo 3 miesiące od zamówienia
                                                  Po 3 miesiacach czas na dodatkowe gratisy ze strony sprzedawcy
                                                  ciekawe jakie mogę jeszcze wyciągnąć
                                                  Zamówiona (12.12.2013)
                                                  Zakończona produkcja (24.02.2014)
                                                  Odebrana (14.03.2014)
                                                  OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

                                                  Moja długo wyczekiwana perła

                                                  Komentarz

                                                  • adamwo
                                                    Rider
                                                    • 2011
                                                    • 359

                                                    jamajka zgazdzam sie z Tobą w 100%, czemu zamawiając bmw, forda czy inną markę nie mydlą oczu ?! Podaja termin + - 2 tyg i tak jest (ogólnie średni czas od zamówinia do odbioru w innych markach wynosi 8-12 tyg), a tutaj wydaje mi się Skoda chciała nachapać się aut z N1 i teraz im się czka(poupychali przed już złożonymi zamówieniami). Przecież każda marka ma model w wielu różnych konfiguracjach i jakoś to nie stanowi najmniejszego problemu. A jeśli chodzi o lakier czy inne podzespoły to myślę , że zamawiają zapas aby go otrzymać przynajmniej miesiąc wcześniej zanim zużyją stary aby zachować ciągłość produkcji, to nie piekarnia osiedlowa.
                                                    RS Stage 2 335/450

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...