Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • michallew
    Classic
    • 2013
    • 1

    A jak jest z innymi wersjami. Chcę zamówić 1.8tsi Elegance liftback i wszyscy mówią, że termin 6-8 tygodni. Pytałem w styczniu. lutym i marcu. Potrzebuję samochód na początek czerwca i wychodzi mi, że zakładając 8 tygodni, powinienem go zamówić w drugim tygodniu kwietnia. Czytając teraz wasze posty obawiam się, że może być z tym problem. Jak się trochę spóźni np. do końca czerwca to tragedii nie będzie, ale dłużej... będzie problem. Mógłbym go zamówić teraz ale zapewniony ww. terminem nie chcę aby za długo stał po przyjeździe. Czy ktoś zamawiał w marcu i już mu wydłużyli okres oczekiwania. Mam jeszcze takie pytanie, czytam na forum, że samochód do produkcji "data", przyjechał "data". Skąd to wiecie, diler dzwoni i informuje (trochę nie chce mi się w to wierzyć), czy jest możliwość śledzenia zamówienia online?
    ML

    Komentarz

    • mufel
      Ambiente
      • 2014
      • 194

      Zamieszczone przez michallew
      A jak jest z innymi wersjami. Chcę zamówić 1.8tsi Elegance liftback i wszyscy mówią, że termin 6-8 tygodni. Pytałem w styczniu. lutym i marcu. Potrzebuję samochód na początek czerwca i wychodzi mi, że zakładając 8 tygodni, powinienem go zamówić w drugim tygodniu kwietnia. Czytając teraz wasze posty obawiam się, że może być z tym problem. Jak się trochę spóźni np. do końca czerwca to tragedii nie będzie, ale dłużej... będzie problem. Mógłbym go zamówić teraz ale zapewniony ww. terminem nie chcę aby za długo stał po przyjeździe. Czy ktoś zamawiał w marcu i już mu wydłużyli okres oczekiwania. Mam jeszcze takie pytanie, czytam na forum, że samochód do produkcji "data", przyjechał "data". Skąd to wiecie, diler dzwoni i informuje (trochę nie chce mi się w to wierzyć), czy jest możliwość śledzenia zamówienia online?
      W moim przypadku zamówienie składałem w połowie lutego (też 1.8 tsi liftback elegance amazing plus kilka dodatków pakiet chrom sunset, ale bez dsg) termin produkcji ustalony 16 tydzień, planowany odbiór początek maja. jeśli chodzi o terminy to jestem w stałym kontakcie ze sprzedawcą i on mnie informuję czy nie ma poślizgu, sprawdzanie online chyba nie mozliwe.

      Komentarz

      • ryjeks
        Rider
        • 2010
        • 488
        • Octavia III combi (5E5)
        • CHPA 1.4 TSI 140 KM

        Zamieszczone przez michallew
        czytam na forum, że samochód do produkcji "data", przyjechał "data". Skąd to wiecie, diler dzwoni i informuje (trochę nie chce mi się w to wierzyć), czy jest możliwość śledzenia zamówienia online?
        Przyszli właściciele są tak podnieceni zakupem, że nękają dealerów telefonami codziennie :wink:

        Komentarz

        • Fredy.PW
          Rider
          • 2013
          • 376
          • Octavia III (5E3)
          • CHPA 1.4 TSI 140 KM

          Zamieszczone przez mufel
          Zamieszczone przez michallew
          A jak jest z innymi wersjami. Chcę zamówić 1.8tsi Elegance liftback i wszyscy mówią, że termin 6-8 tygodni. Pytałem w styczniu. lutym i marcu. Potrzebuję samochód na początek czerwca i wychodzi mi, że zakładając 8 tygodni, powinienem go zamówić w drugim tygodniu kwietnia. Czytając teraz wasze posty obawiam się, że może być z tym problem. Jak się trochę spóźni np. do końca czerwca to tragedii nie będzie, ale dłużej... będzie problem. Mógłbym go zamówić teraz ale zapewniony ww. terminem nie chcę aby za długo stał po przyjeździe. Czy ktoś zamawiał w marcu i już mu wydłużyli okres oczekiwania. Mam jeszcze takie pytanie, czytam na forum, że samochód do produkcji "data", przyjechał "data". Skąd to wiecie, diler dzwoni i informuje (trochę nie chce mi się w to wierzyć), czy jest możliwość śledzenia zamówienia online?
          W moim przypadku zamówienie składałem w połowie lutego (też 1.8 tsi liftback elegance amazing plus kilka dodatków pakiet chrom sunset, ale bez dsg) termin produkcji ustalony 16 tydzień, planowany odbiór początek maja. jeśli chodzi o terminy to jestem w stałym kontakcie ze sprzedawcą i on mnie informuję czy nie ma poślizgu, sprawdzanie online chyba nie mozliwe.
          Nie jesteś w stanie samodzielnie kontrolować on-line postępu realizacji Twojego zamówienia. To są informacje, które możesz uzyskać tylko od dealera.
          Pzdr
          Pzdr, Fredy
          Silnik w mojej O3 smaruje olej

          Komentarz

          • Himenek
            Rider
            • 2014
            • 412

            tylko trujesz dupę dealerowi tak jak ja :P

            Komentarz

            • bob_best
              Rider
              • 2013
              • 744
              • Octavia III (5E3)
              • CHPA 1.4 TSI 140 KM

              Zamieszczone przez michallew
              A jak jest z innymi wersjami. Chcę zamówić 1.8tsi Elegance liftback i wszyscy mówią, że termin 6-8 tygodni. Pytałem w styczniu. lutym i marcu. Potrzebuję samochód na początek czerwca i wychodzi mi, że zakładając 8 tygodni, powinienem go zamówić w drugim tygodniu kwietnia. Czytając teraz wasze posty obawiam się, że może być z tym problem. Jak się trochę spóźni np. do końca czerwca to tragedii nie będzie, ale dłużej... będzie problem. Mógłbym go zamówić teraz ale zapewniony ww. terminem nie chcę aby za długo stał po przyjeździe. Czy ktoś zamawiał w marcu i już mu wydłużyli okres oczekiwania. Mam jeszcze takie pytanie, czytam na forum, że samochód do produkcji "data", przyjechał "data". Skąd to wiecie, diler dzwoni i informuje (trochę nie chce mi się w to wierzyć), czy jest możliwość śledzenia zamówienia online?
              ja sam dzwoniłem do dealera, bo wiedziałem mniej więcej kiedy powinno być auto po produkcji na placu. Dodatkowo ja miesiąc wcześniej zaplanowałem datę odbioru auta (trochę hazard ale nie miałem wyjścia) i pilnowałem mocno by dealer się nie ociągał z dokumentami. Udało się wszystko załatwić tak jak chciałem
              Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

              Komentarz

              • pawelkub11
                Ambiente
                • 2011
                • 186
                • Octavia III (5E3)
                • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                Zamieszczone przez kecaj
                Możesz w podpisie zmienić na " w produkcji"
                Jeden z nielicznych co będzie się cieszył z białego RS-a....
                Zmieniam podpis w poniedziałek Nie będę głośno mówił dzięki komu... :twisted:
                Moja OIII RS TSI Moon White
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78980

                Komentarz

                • trasat23
                  Rider
                  • 2010
                  • 417

                  Dziś dowidziałem się, że Skoda ma poważne problemy z kloszami do ksenonów. Podobno stwierdzono wadę konstrukcyjną i czekają na nową dostawę
                  Sporo czytałem na temat parujących reflektorów przednich. Ciekawe czy o to chodzi?
                  www.kawapelnaslonca.pl

                  Komentarz

                  • VRSmaniak
                    Drive
                    • 2014
                    • 63

                    Nie wiem co jest powodem nierealizowania zamówień, ale to juz jest nie tyle śmieszne co juz żałosne. Ja swojego RS-a zamówiłem w listopadzie z odbiorem na luty, na umowie i do dziś nie ma ustalonego terminu realizacji. Zastanawia mnie najbardziej że nikt nic nie wie, nic nie chce mówić. Jeżeli powiedzieliby że mamy problem z ......to każdy by to zrozumiał lub nie, ale dziś to nikt nie rozumie nawet jak bardzo chce zrozumieć. Najgorsze w tym wszystkim jest to że nie wiadomo kiedy będzie ustalony termin produkcji. Mam jedno pytanie czy jest jakaś osoba na tym forum która odebrała Rs-a w tym roku????????
                    Może wtedy zrozumiem te limity sprzedaży na Polske w ilości 6 szt w miesiącu.
                    Kiedy w 2008 roku zamawiałem poprzedniego Rs-a to czekałem 3 miesiące i był jak w zegarku.

                    [ Dodano: Czw 27 Mar, 14 20:45 ]
                    [quote="Himenek"]tylko trujesz dupę dealerowi tak jak ja :P[/quota


                    a możesz mi powiedzieć gdzie zamawiałeś i kiedy?????
                    bo ja w Szczecinie i już nie mam siły truć dupy dilerowi
                    Zamówiona O3 RS DSG 12.11.2013
                    Odebrana 18.06.2014


                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80838

                    Komentarz

                    • rafiki
                      RS
                      • 2012
                      • 15968
                      • Octavia II combi (1Z5)
                      • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                      Zamieszczone przez VRSmaniak
                      Mam jedno pytanie czy jest jakaś osoba na tym forum która odebrała Rs-a w tym roku????????
                      np. kolega scania1980
                      رافال
                      Spoty
                      Cause freedom is a lonely road
                      My O2FL

                      Komentarz

                      • Himenek
                        Rider
                        • 2014
                        • 412

                        [quote="VRSmaniak"]Nie wiem co jest powodem nierealizowania zamówień, ale to juz jest nie tyle śmieszne co juz żałosne. Ja swojego RS-a zamówiłem w listopadzie z odbiorem na luty, na umowie i do dziś nie ma ustalonego terminu realizacji. Zastanawia mnie najbardziej że nikt nic nie wie, nic nie chce mówić. Jeżeli powiedzieliby że mamy problem z ......to każdy by to zrozumiał lub nie, ale dziś to nikt nie rozumie nawet jak bardzo chce zrozumieć. Najgorsze w tym wszystkim jest to że nie wiadomo kiedy będzie ustalony termin produkcji. Mam jedno pytanie czy jest jakaś osoba na tym forum która odebrała Rs-a w tym roku????????
                        Może wtedy zrozumiem te limity sprzedaży na Polske w ilości 6 szt w miesiącu.
                        Kiedy w 2008 roku zamawiałem poprzedniego Rs-a to czekałem 3 miesiące i był jak w zegarku.

                        [ Dodano: Czw 27 Mar, 14 20:45 ]
                        Zamieszczone przez Himenek
                        tylko trujesz dupę dealerowi tak jak ja :P[/quota


                        a możesz mi powiedzieć gdzie zamawiałeś i kiedy?????
                        bo ja w Szczecinie i już nie mam siły truć dupy dilerowi
                        ja w Krakowie, termin na 16 tydzień, zamówione początek stycznia, Bolo tez odbierał w tym roku

                        Komentarz

                        • SilentEmpire
                          Rider
                          • 2009
                          • 304

                          Superb 2.0 TSI DSG z pakietem sport i analogicznym wyposażeniem co RS (nawet lepszym, bo po prostu nie da się inaczej) wychodzi w podobnej cenie... Mając wizje czekania do grudnia - jakoś tak właśnie zamówienie zmieniłem z opcją odbioru w czerwcu. Więc kolejka na RSa o jedno miejsce powinna się przyspieszyć
                          SUPERB

                          Komentarz

                          • Ralfp
                            Ambiente
                            • 2014
                            • 120
                            • Octavia III combi (5E5)
                            • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                            Zamieszczone przez SilentEmpire
                            Superb 2.0 TSI DSG z pakietem sport i analogicznym wyposażeniem co RS (nawet lepszym, bo po prostu nie da się inaczej) wychodzi w podobnej cenie... Mając wizje czekania do grudnia - jakoś tak właśnie zamówienie zmieniłem z opcją odbioru w czerwcu. Więc kolejka na RSa o jedno miejsce powinna się przyspieszyć
                            Wrażenia z jazdy skrajnie różne :diabelski_usmiech

                            Bądź cierpliwy i poczekaj

                            Komentarz

                            • SilentEmpire
                              Rider
                              • 2009
                              • 304

                              Zamieszczone przez Ralfp
                              Bądź cierpliwy i poczekaj
                              Za późno, niespecjalnie też mogłem, auto służbowe, obecne muszę zdać.
                              SUPERB

                              Komentarz

                              • VRSmaniak
                                Drive
                                • 2014
                                • 63

                                Ale zamówiłeś w styczniu RS-a i masz ustalony termin na 16 tydzień??????????

                                [ Dodano: Pią 28 Mar, 14 08:42 ]
                                Zamieszczone przez SilentEmpire
                                Superb 2.0 TSI DSG z pakietem sport i analogicznym wyposażeniem co RS (nawet lepszym, bo po prostu nie da się inaczej) wychodzi w podobnej cenie... Mając wizje czekania do grudnia - jakoś tak właśnie zamówienie zmieniłem z opcją odbioru w czerwcu. Więc kolejka na RSa o jedno miejsce powinna się przyspieszyć

                                Ja też mam taką myśl żeby zwolnić kolejkę i zamienić zamówienie na Superba, ale tak jak kolega pisał" wrażenia z jazdy nie takie same" i to że tych superbów całemnóstwo. Jak jeździłem pięć lat poprzednim Rs-em to naprawdę żadko mijało się kolegę podobnym autem, a taki superb to na każdym rogu ulicy
                                Zamówiona O3 RS DSG 12.11.2013
                                Odebrana 18.06.2014


                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80838

                                Komentarz

                                • kecaj
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 1511
                                  • Superb II (3T4)

                                  Zamieszczone przez pawelkub11
                                  Zamieszczone przez kecaj
                                  Możesz w podpisie zmienić na " w produkcji"
                                  Jeden z nielicznych co będzie się cieszył z białego RS-a....
                                  Zmieniam podpis w poniedziałek
                                  W poniedziałek to będzie " wyprodukowane" a nie "w produkcji"
                                  Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                  Komentarz

                                  • Bartek77T
                                    Drive
                                    • 2014
                                    • 52

                                    Właśnie dostałęm wiadomośc z salonu, "Pańska Octavia ma od wtorku status- wyprodukowana"....uffffff, teraz to juz z górki...jeszcze koło 10 dni czekania aż trafi do salonu. :szeroki_usmiech
                                    Zamówiona (19.12.2013)
                                    Wyprodukowana (25.03.2014)
                                    Odebrana (14.04.2014)
                                    OCTAVIA III Kombi 1.4 TSI Beż Cappuccino +Ambition+Amazing+Pakiet chrom+Sunset+inne dodatki

                                    Komentarz

                                    • kecaj
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 1511
                                      • Superb II (3T4)

                                      Zamieszczone przez Bartek77T
                                      Właśnie dostałęm wiadomośc z salonu, "Pańska Octavia ma od wtorku status- wyprodukowana"....uffffff, teraz to juz z górki...jeszcze koło 10 dni czekania aż trafi do salonu. :szeroki_usmiech
                                      Gratuluję,
                                      co do 10 dni to daj sobie do 3 tygodni....
                                      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                      Komentarz

                                      • Bartek77T
                                        Drive
                                        • 2014
                                        • 52

                                        Zamieszczone przez kecaj
                                        Zamieszczone przez Bartek77T
                                        Właśnie dostałęm wiadomośc z salonu, "Pańska Octavia ma od wtorku status- wyprodukowana"....uffffff, teraz to juz z górki...jeszcze koło 10 dni czekania aż trafi do salonu. :szeroki_usmiech
                                        Gratuluję,
                                        co do 10 dni to daj sobie do 3 tygodni....
                                        Może i być 3 tygodnie, najważniejsze, że jest wyprodukowana, a tak to tylko przesuwanie terminu z tygodnia na tydzień....ale i tak uważam, że nie jest tak źle, będzie około 3-4 tygodni poślizgu... :wink:
                                        Zamówiona (19.12.2013)
                                        Wyprodukowana (25.03.2014)
                                        Odebrana (14.04.2014)
                                        OCTAVIA III Kombi 1.4 TSI Beż Cappuccino +Ambition+Amazing+Pakiet chrom+Sunset+inne dodatki

                                        Komentarz

                                        • pawelkub11
                                          Ambiente
                                          • 2011
                                          • 186
                                          • Octavia III (5E3)
                                          • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                          Zamieszczone przez kecaj
                                          W poniedziałek to będzie " wyprodukowane" a nie "w produkcji"
                                          W poniedziałek od razu przeskoczę w takim razie o dwa etapy w podpisie
                                          Moja OIII RS TSI Moon White
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78980

                                          Komentarz

                                          • Klebestift
                                            Classic
                                            • 2014
                                            • 16

                                            Widzę, że miałem wielkie szczęście bo moją O3 1.4 TSI DSG Liftback Ambition + Amazing zamówiłem 18.01.2014, została wyprodukowana w 7 tygodniu, 18.02.2014 była u dilera a odebrałem ją 22.02.2014. Wszystko poszło bardzo szybko, także transport z fabryki trwał najwyżej tydzień.

                                            Komentarz

                                            • Bartek77T
                                              Drive
                                              • 2014
                                              • 52

                                              Zamieszczone przez Klebestift
                                              Widzę, że miałem wielkie szczęście bo moją O3 1.4 TSI DSG Liftback Ambition + Amazing zamówiłem 18.01.2014, została wyprodukowana w 7 tygodniu, 18.02.2014 była u dilera a odebrałem ją 22.02.2014. Wszystko poszło bardzo szybko, także transport z fabryki trwał najwyżej tydzień.
                                              Oj to bardzo szybko, miesiąc po moim zamówieniu a prawie miesiąc wcześniej odebrana przed moim planowanym (19.03)...naprawdę miałeś dużo szczęścia
                                              Zamówiona (19.12.2013)
                                              Wyprodukowana (25.03.2014)
                                              Odebrana (14.04.2014)
                                              OCTAVIA III Kombi 1.4 TSI Beż Cappuccino +Ambition+Amazing+Pakiet chrom+Sunset+inne dodatki

                                              Komentarz

                                              • bob_best
                                                Rider
                                                • 2013
                                                • 744
                                                • Octavia III (5E3)
                                                • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                                Zamieszczone przez Klebestift
                                                Widzę, że miałem wielkie szczęście bo moją O3 1.4 TSI DSG Liftback Ambition + Amazing zamówiłem 18.01.2014, została wyprodukowana w 7 tygodniu, 18.02.2014 była u dilera a odebrałem ją 22.02.2014. Wszystko poszło bardzo szybko, także transport z fabryki trwał najwyżej tydzień.
                                                u mnie było o tydzień dłużej niż u Ciebie (zam. 14.01 i produkcja 8 tydzień). Gratsy
                                                Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                                Komentarz

                                                • Himenek
                                                  Rider
                                                  • 2014
                                                  • 412

                                                  Zamieszczone przez VRSmaniak
                                                  Ale zamówiłeś w styczniu RS-a i masz ustalony termin na 16 tydzień??????????

                                                  [ Dodano: Pią 28 Mar, 14 08:42 ]
                                                  Zamieszczone przez SilentEmpire
                                                  Superb 2.0 TSI DSG z pakietem sport i analogicznym wyposażeniem co RS (nawet lepszym, bo po prostu nie da się inaczej) wychodzi w podobnej cenie... Mając wizje czekania do grudnia - jakoś tak właśnie zamówienie zmieniłem z opcją odbioru w czerwcu. Więc kolejka na RSa o jedno miejsce powinna się przyspieszyć

                                                  Ja też mam taką myśl żeby zwolnić kolejkę i zamienić zamówienie na Superba, ale tak jak kolega pisał" wrażenia z jazdy nie takie same" i to że tych superbów całemnóstwo. Jak jeździłem pięć lat poprzednim Rs-em to naprawdę żadko mijało się kolegę podobnym autem, a taki superb to na każdym rogu ulicy

                                                  tak, ale ja mam Liftback TSI DSG i dość mało dodatków

                                                  Komentarz

                                                  • SilentEmpire
                                                    Rider
                                                    • 2009
                                                    • 304

                                                    Zamieszczone przez Himenek
                                                    Ja też mam taką myśl żeby zwolnić kolejkę i zamienić zamówienie na Superba, ale tak jak kolega pisał" wrażenia z jazdy nie takie same" i to że tych superbów całemnóstwo. Jak jeździłem pięć lat poprzednim Rs-em to naprawdę żadko mijało się kolegę podobnym autem, a taki superb to na każdym rogu ulicy

                                                    Za to teraz RSów będzie pełno, tyle zamówień
                                                    W tej samej cenie Superb ma lepsze wyposażenie (mowa o kombi 2.0 TSI DSG). A jak trochę dołożysz do outdoora, to masz dość oryginalny model a tych zbyt dużo raczej nie jeździ i chyba jeździć nie będzie, produkcja kończy się w tym roku.
                                                    Tak czy siak, ja nie miałem wyjścia, musiałbym pół roku jeździć busem albo prywatnym, które musiałbym kupić.
                                                    SUPERB

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...