Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Octavianos
    L&K
    • 2010
    • 1130

    Uwierz, że czasami ani dealer ani importer nic nie mogą zrobić... Często brakuje jakiegoś jednego elementu w fabryce, gdzie poddostawca nie dostarczy na czas i już produkcja danego egzemplarza stoi...jest tyle zmiennych, że wydarzyć może się wszystko jeśli chodzi o terminy. Zbyt długie oczekiwanie z resztą nie jest korzystne dla nikogo przecież...
    I fabryce i importerowi i dealerowi zależy zawsze na jak najszybszym dostarczeniu Klientowi auta, lecz czasem chcieć to nie znaczy móc.
    SIMPLY CLEVER
    Wiesz co dobre :-)

    Moja Maszyna
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

    Komentarz

    • polrob
      Rider
      • 2013
      • 535
      • Superb III (3V3)
      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

      Octavianos,

      Mam pytanie czy możesz potwierdzić wzrost cen na rocznik 2016.Wiem że Superb podrożał o 1200 zł a jak jest w przypadku O3, też jest zmiana ceny?
      jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

      Komentarz

      • biall
        Classic
        • 2015
        • 26

        Jasne, wszystko może się obsunąć ale:
        - opóźnienie o 6 tygodni to absurd. Tym bardziej, że samochód jest do celów służbowych i opóźnienie Skody powoduje konkretne przesunięcie po mojej stronie a może nawet straty. Uważam, że w umowach powinny być wpisane konkretne kary za opóźnienie. Wtedy moim zdaniem wiele rzeczy by inaczej wyglądało. Gdyby wybuchł wulkan lub było trzęsienie ziemi to ok, są to zdarzenia niezależne. Każda inna rzecz jest do przewidzenia, do zaplanowania. Sam mam do czynienia z produkcją i wiem, że trzeba mieć kilku dostawców lub zapasy, które pozwolą na swobodne zarządzanie produkcją. Każde inne podejście powoduje amatorszczyznę i improwizację. A ponoć produkcja samochodów to jeden z lepiej ustawionych procesów produkcyjnych, zakupowych i logistycznych... Jeżeli tak jest to mówimy o różnym poziomie satysfakcji oraz oceny procesu.
        - brak informacji to dno
        - pod koniec 40 tygodnia to ja zapytałem czy samochód został wyprodukowany. Do tego czasu nie było ani jednej informacji o jakimkolwiek przesunięciu lub problemach. Produkcji nie planuje się z dnia na dzień. Tym bardziej przesunięcia o 6 tygodni.
        - po moim pytaniu przez tydzień nie było informacji zwrotnej co się dzieje i na czym stoję a ja w tym momencie powinienem odbierać samochód...

        Powyższe rzeczy powodują, że: Skoda, dealer i importer wyglądają na amatorów, którzy powinni zająć się sprzedażą warzyw na targu. Choć z takim podejściem to ja na tym targu nie wróżę im sukcesów. Jest to niedopuszczalne i poniżej jakiegokolwiek poziomu.

        Komentarz

        • marektbg
          Elegance
          • 2010
          • 861

          biall a jaki termin realizacji miałeś na zamówieniu, bo rozumiem że jakiś był?

          Komentarz

          • biall
            Classic
            • 2015
            • 26

            40 tydzień produkcji.

            Komentarz

            • marektbg
              Elegance
              • 2010
              • 861

              U mnie w zamówieniu na O3 mam termin odbioru do 30.10 - swoją drogą bardzo dziwne, że w zamówieniu masz podany termin produkcji bo niby skąd sprzedawca miał go znać w dniu zamówienia. Chyba, że w zamówieniu nie masz wpisanej konkretnej daty tylko jakieś ustalenia "na gębę".

              Komentarz

              • biall
                Classic
                • 2015
                • 26

                Samochód zamówiony w 31 tygodniu. Dwa tygodnie później potwierdzona mailem data produkcji na 40 tydzień przez kierownika sprzedaży flotowej. Do 40 tygodnia zero informacji.
                W 41 tygodniu mętne tłumaczenia i informacja, że data produkcji została przesunięta na 46 tydzień.
                Ja im już nie ufam i nie wierzę. Jak zobaczę i odbiorę samochód według zamówionej konfiguracji to wtedy napiszę, że go mam.
                Moim zdaniem cały system informacji na linii Skoda-importer-klient to dno. Ich tłumaczenia stawiają ich tylko w coraz mniej korzystnym świetle. To ja na bieżąco powinienem mieć informację co i jak lub powinna ona być na wyciagnięcie ręki. Strona internetowa ze statusem zamówienia przerasta w obecnych czasach Skode?

                Komentarz

                • Enriquez
                  RS
                  • 2009
                  • 7685
                  • Superb III (3V3)

                  Skoro dało się taki system ustawić w Wielkiej Brytanii, więc nie jest to jakieś wielkie wyzwanie.
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz

                  • TomaszW
                    Ambiente
                    • 2009
                    • 221
                    • Volkswagen

                    Zamieszczone przez marektbg
                    U mnie w zamówieniu na O3 mam termin odbioru do 30.10 - swoją drogą bardzo dziwne, że w zamówieniu masz podany termin produkcji bo niby skąd sprzedawca miał go znać w dniu zamówienia. Chyba, że w zamówieniu nie masz wpisanej konkretnej daty tylko jakieś ustalenia "na gębę".
                    Ja przy zamówieniu Golfa 7 miałem zawsze tą samą datę odbioru pomimo, że zamawiałem 2 tygodnie później niż pierwsza rozmowa z dealerem. Na końcu i tak się okazało, że auto było o dwa tygodnie szybciej. Auto było po do produkcji a nie ostatek po kimś.

                    Komentarz

                    • biall
                      Classic
                      • 2015
                      • 26

                      Zamieszczone przez Enriquez
                      Skoro dało się taki system ustawić w Wielkiej Brytanii, więc nie jest to jakieś wielkie wyzwanie.
                      Umówmy się, UK stoi nadal na innym poziomie obsługi klienta niż PL.

                      Zamieszczone przez TomaszW
                      Ja przy zamówieniu Golfa 7 miałem zawsze tą samą datę odbioru pomimo, że zamawiałem 2 tygodnie później niż pierwsza rozmowa z dealerem. Na końcu i tak się okazało, że auto było o dwa tygodnie szybciej. Auto było po do produkcji a nie ostatek po kimś.
                      Wahałem się między Golfem Variantem a Octavią III. Ostatecznie z różnych względów, niestety nie do końca ode mnie zależnych stanęło na Skodzie.
                      Mój wybór na starcie to były: Leon kombi, Octavia kombi i Golf kombi. Seat odpadł bo.... był najdroższy, Golf odpadł niestety ze względów, które były "poza mną", została Octavia. Wizualnie z zewnątrz najbardziej pasował mi Leon. Jeżeli chodzi o ilość miejsca i praktyczność to Octavia. Moim numerem jeden był jednak Golf kombi. Taki kompromis między tymi dwoma modelami. W VW mówili mi, że czas oczekiwania to 3 miesiące. Nie mniej, nie więcej.

                      Komentarz

                      • Maicroft
                        Moderator
                        S_OCP MemberModeratorr
                        • 2004
                        • 25757
                        • Audi

                        Zamieszczone przez biall
                        Powyższe rzeczy powodują, że: Skoda, dealer i importer wyglądają na amatorów, którzy powinni zająć się sprzedażą warzyw na targu. Choć z takim podejściem to ja na tym targu nie wróżę im sukcesów. Jest to niedopuszczalne i poniżej jakiegokolwiek poziomu.
                        Tak wyglada wszedzie i jakos mnie to nie dziwi. Czasem auto jest w terminie, gdy podejdzie pod zamowienie ktore diler zlozyl na auto do salonu na sprzedaz. A tak jak sie uda to sie uda, jak nie to taki mamy klimat.

                        Wiec na jedno auto pod zamowienie czeka sie 2 miesiace, a na inne 9 miesiecy albo rekord to chyba bylo cos kolo 14-15 miesiecy :lol:
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz

                        • Octavianos
                          L&K
                          • 2010
                          • 1130

                          Zamieszczone przez polrob
                          Octavianos,

                          Mam pytanie czy możesz potwierdzić wzrost cen na rocznik 2016.Wiem że Superb podrożał o 1200 zł a jak jest w przypadku O3, też jest zmiana ceny?
                          Tak, jest planowana zmiana ceny, ale nie jest jeszcze potwierdzona przez producenta, w tej chwili dokładnie nie pamiętam, ale waha się w granicach ok. 600-800 zł.
                          SIMPLY CLEVER
                          Wiesz co dobre :-)

                          Moja Maszyna
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                          Komentarz

                          • marektbg
                            Elegance
                            • 2010
                            • 861

                            Update
                            Zamówione auto: O3 1.2TSI Ambition Czerwień Rio + Amaizing + Pakiet chrom + parę drobiazgów
                            Data zamówienia: 7/08
                            Produkcja: 5-7/10
                            W Poznaniu: 9/10
                            U dealera: 13/10
                            Rejestracja: pewnie jutro, papiery już mam
                            Odbiór: piątek albo po weekendzie (dużo spraw na głowie a jak za szybko odbiorę to zwariuje)

                            Komentarz

                            • Grechulek
                              Ambiente
                              • 2012
                              • 116
                              • Octavia III (5E3)
                              • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                              Gratki, zakładaj wątek w odpowiednim dziale!!

                              Komentarz

                              • marektbg
                                Elegance
                                • 2010
                                • 861

                                Grechulek już założony

                                Komentarz

                                • Grechulek
                                  Ambiente
                                  • 2012
                                  • 116
                                  • Octavia III (5E3)
                                  • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                  Ups :wink: kolor mega fajny, ja zamowilem biel moon ale w nastepnej kolejnosci byl Rio :twisted:

                                  Komentarz

                                  • ruwado
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 14883
                                    • Octavia IV (NX3)

                                    marektbg, odbieraj, odbieraj. I ciesz się
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz

                                    • biall
                                      Classic
                                      • 2015
                                      • 26

                                      Zamieszczone przez marektbg
                                      Update
                                      Zamówione auto: O3 1.2TSI Ambition Czerwień Rio + Amaizing + Pakiet chrom + parę drobiazgów
                                      Data zamówienia: 7/08
                                      Produkcja: 5-7/10
                                      W Poznaniu: 9/10
                                      U dealera: 13/10
                                      Nie chce mi się tego nawet komentować. Ja złożyłem zamówienie 31.07. "Zamów Pan do końca miesiąca to będzie szybciej" i nadal nic nie mam a tym razem niby ma być wyprodukowany w tygodniu 46/2015.

                                      Komentarz

                                      • ShRon
                                        Classic
                                        • 2015
                                        • 3

                                        @biall: ponoć jak zamówienie jest już złożone wcześniej, a tylko modyfikowane, to czas realizacji jest krótszy. Przy zakupie zaznaczyłem, że zależy mi na czasie, więc dealer zmodyfikował już złożone zamówienie z terminem na drugą połową grudnia. Zamówiłem 2 października,i dzisiaj otrzymałem termin produkcji (mam nadzieję, że realny) - 48 tydzień - 22-28 listopad.
                                        Obecnie VW Touran 2.0 TDI
                                        W planach Skoda Octavia Combi TDI 2.0 150KM

                                        Komentarz

                                        • biall
                                          Classic
                                          • 2015
                                          • 26

                                          Sugerujesz, żebym coś zmienił w zamówieniu byle tylko zmienić? Bo nie do końca rozumiem co sugerujesz.

                                          Komentarz

                                          • Daktylek
                                            Classic
                                            • 2015
                                            • 3

                                            Zamówione 3/09
                                            Dziś na placu i dealera

                                            Komentarz

                                            • ShRon
                                              Classic
                                              • 2015
                                              • 3

                                              @biall: chodzi o to, że jak dealerzy zamawiają auto na salon to ma ono niski priorytet produkcji (długi termin), w momencie kiedy takie zamówione auto zostaje zmodyfikowane pod klienta, to dostaje wyższy priorytet i jest szybko realizowane. Ponoć taka forma jest szybsza, niż gdybyś standardowo zamawiał w salonie. Można tak to podsumować
                                              1. Najszybciej - Auto wcześniej zamówione przez salon, zmodyfikowane pod klienta
                                              2. Szybko - Auto standardowo zamówione przez klienta
                                              3. Późno - Auto zamówione dla dealera na salon.
                                              Ponoć innych możliwości przyspieszenia nie ma niż opcja 1.

                                              @marektbg: piękne to autko. Właśnie zacząłem się zastanawiać czy idzie zmienić jeszcze kolor, jak termin realizacji mam za ponad miesiąc.
                                              Obecnie VW Touran 2.0 TDI
                                              W planach Skoda Octavia Combi TDI 2.0 150KM

                                              Komentarz

                                              • Lemur113
                                                Classic
                                                • 2015
                                                • 20

                                                Ja zamówiłem swoją rs 3 35 tydzień a termin odbioru mam wyznaczony na 51 tydzień także mam nadzieję że pod choinkę dostarczą mi Kurczaczka

                                                Komentarz

                                                • ruwado
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 14883
                                                  • Octavia IV (NX3)

                                                  Zamieszczone przez Lemur113
                                                  także mam nadzieję że pod choinkę dostarczą mi Kurczaczka
                                                  musisz dużą choinkę szykować :szeroki_usmiech
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz

                                                  • krzyzakp
                                                    L&K
                                                    • 2013
                                                    • 1016
                                                    • CUPA 2.0 TDI CR RS 184 KM

                                                    ruwado, albo dorobic dojazd do choinki pod domem Ale polecam! Sam odbieræłem 23.12 autko i jest radocha

                                                    Moja O3 RS

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...