Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Silnik 1.2 TSI 105 KM w O3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • mac_aaron, tak, ale przyspieszania nikt nie zabronił :twisted:
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • Jeszcze nie, ale kto wie :P

      Komentarz


      • Odgrzeję trochę kotleta, ale może komuś się przyda.
        Dzisiaj wróciłem z Kopenhagi i na lotnisko wiózł mnie pan hindus Octavia 5 biegową 1.2 TSI 105KM.
        Wersja nietypowa dosyć, bo brak felg aluminiowych a miała ksenony,webasto, podgrzewane wszystkie siedzenia, wtyczkę 230v i klimatronica. Pewnie wersja wyposażenia "taxi". Wg kierowcy była to wersja pośrednia w momencie zakupu a on dokupił tylko ksenony i podgrzewane siedzenia, bo były w pakiecie.
        Gość był bardzo zadowolony z samochodu, mówił że firma kupiła 14 Octavii 3 w 2013 roku. Osiem z nich to diesle 1.6 (105) a sześć to 1.2 (105). Do dzisiaj jeździ 12. Jedna 1.2 skończyła na drzewie w pierwszym miesiącu użytkowania i została zastąpiona Superbem 1.6 a jedna 1.6TDI wyzionęła ducha (szczegółów nie znał).
        Wracając do tej 1.2 - gośc twierdzi, że jedyne problemy jakie miał z autem to:
        - przez pierwszy rok między wymianami oleju co 20kkm dolewał około jeden litr oleju, później to się zmieniło (wszystko w ASO, bez wpływu na lany olej)
        - nie działa podgrzewanie foteli z tyłu
        - Bolero wariuje i gubi stacje czasami
        - schowek nie zawsze chłodzi
        - hak holowniczy rdzewieje (podejrzenie źle zamontowanego bagażnika na rowery)
        - czujniki parkowania miał dwa razy wymieniane na gwarancji.
        Poza tym nic, absolutnie nic. Średnie spalanie - około 7 litrów.
        Ważny szczegół - auto miało przejechane w dniu wczorajszy 263kkm


        Pozdrawiam

        P.S. Przepraszam za słabą składnię, ale Tuborg to dobre piwo :szeroki_usmiech
        Rafał

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Milord
          na lotnisko wiózł mnie pan hindus Octavia 5 biegową 1.2 TSI 105KM.
          Zamieszczone przez Milord
          Ważny szczegół - auto miało przejechane w dniu wczorajszy 263kkm
          wielkie dzięki - jak dla mnie to bardzo cenne informacje
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Milord
            Średnie spalanie - około 7 litrów.
            To tez wazne :twisted:
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • Tak tylko przy okazji. 263 to godny wynik i dobrze rokuje na poprawione napędy rozrządu na łańcuchu. W teścia polo 1,2 105 z końca 2011 rozrząd raz robiony przy 30 tys przez ASO, teraz kolejne 30 tys minęło i znowu do zrobienia. Do przebiegu 270 zrobi 9 razy - fantastyczny wynik ;/

              Jeszcze jedno. Milord, mocno zszargane było auto w środku? Wiadomo, ze taxi można liczyć przebieg x 2.

              Co do spalania - 1.8 CJSA, przebieg 12000, średnia wychodzi mi 7,1. Jazda autostradą, krótkie dojazdy do pracy, czasami pełnym ogniem ile fabryka dała. Po mieście 9.0.
              Biały działkowóz

              Komentarz


              • TSI z małym silnikiem i relatywnie niską wagą jak O3 1.2 w mieście tyle będzie palił (okolice 7-8L). Ta sama O3 ale już z 1.8 TSI w mieście będzie miała 8-10L. Oba wyniki uważam za adekwatne do pojemności więc tu żadnej magii nie ma. Cieszy natomiast trwałość, która mam nadzieję wymaże złe wspomnienia pozostawione po poprzedniej generacji TSI.
                JEST >>> O2FL by Lockin

                BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                Komentarz


                • Doliczcie do spalania webasto, bo pewnie poza latem, dosyc czesto kierowca odpala sobie i grzeje 4 litery w ten sposob, czekajac na klienta, zamiast marznac...

                  Moja O3 RS

                  Komentarz


                  • Oprócz przebiegu faktycznie na plus O III należy wziąć to że jeździ jako TAXI. Czyli haruje, a tyle zniosła. Jestem dobrej myśli.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • |Ja tez dołoże posiadaczom O3 , w ostatnim "Motorze" mierzyli na hamowni moc ...i jeden z najlepszych wyników zamiast 105KM wyszło 122kM :diabelski_usmiech

                      Komentarz


                      • No to jest nadzieja , że nasze TSI są poprawionymi silnikami i przeżyją 200 tys. Km.

                        Komentarz


                        • Mam znajomego, który ma szkołę nauki jazdy i uczy na Fabii z silnikiem 1,2 tsi (silnik jeszcze na łańcuchu ale już po poprawcie w 2011). Teraz ma najechaniu ok. 220 000 i jest ok. A samochód katowany bardziej niż taxi - więc nie jest źle. Sam mam o3 z 1,4tsi i żona ma fabię 1,2tsi.

                          Komentarz


                          • ruwado zgadza się, przebieg zacny i z relacji kierowcy wynikało, że jeździ mu się bezproblemowo. Z tego co zrozumiałem oni muszą jeździć z każdą pierdołą do ASO. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale w tym przypadku Octavii chyba służyło
                            Tym bardziej, że jest to samochód jeżdżący do 20h na dobę :shock:

                            Jeżeli chodzi o spalanie to moim zdaniem (jeżeli to była prawda) to bardzo dobry wynik.
                            Podejrzewam, że jakieś 70-80% jego tras to miasto, dosyć mocno czasami zakorkowane.
                            Octavia nie miała systemu SS z tego co zauważyłem.

                            Kapitan Snuja co do zniszczenia to ciężko mi powiedzieć, na kierownicy był jakiś "kondon". Nie wiem czy przez zniszczenie czy przez widzimisię kierującego. Lewarek skrzyni biegów nosił normalne ślady użytkowania, nadmiernie zużyty nie był. Plastiki w bagażniku były mocno porysowane, ale to chyba taka specyfika taksówki, gdzie pewnie około połowy przebiegu coś w bagażniku się znajdowało. Ogólnie samochód bardzo zadbany, jak wszystkie taksówki w Kopenhadze. Więcej nie zauważyłem
                            Rafał

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Milord

                              Kapitan Snuja co do zniszczenia to ciężko mi powiedzieć, na kierownicy był jakiś "kondon". Nie wiem czy przez zniszczenie czy przez widzimisię kierującego. Lewarek skrzyni biegów nosił normalne ślady użytkowania, nadmiernie zużyty nie był. Plastiki w bagażniku były mocno porysowane, ale to chyba taka specyfika taksówki, gdzie pewnie około połowy przebiegu coś w bagażniku się znajdowało. Ogólnie samochód bardzo zadbany, jak wszystkie taksówki w Kopenhadze. Więcej nie zauważyłem
                              To dobrze wróży. Bałem się, że po takim przebiegu w taxi to przy wszystkich oszczędnościach będzie to auto zmęczone, że nie będziesz chciał do niego wsiąść. Choć zawsze jest opcja, że wymienili wnętrze jak kiedyś w Mercedesach - ale tam robili to po przebiegach 800 kkm
                              Biały działkowóz

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Milord
                                Z tego co zrozumiałem oni muszą jeździć z każdą pierdołą do ASO. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale w tym przypadku Octavii chyba służyło
                                widać dobre ASO to podstawa, ale dobre a nie jakieś partacze
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez ruwado
                                  Zamieszczone przez Milord
                                  Z tego co zrozumiałem oni muszą jeździć z każdą pierdołą do ASO. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale w tym przypadku Octavii chyba służyło
                                  widać dobre ASO to podstawa, ale dobre a nie jakieś partacze
                                  albo hinduski kierowca taki dbaly ;-)
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Milord
                                    ......Tuborg to dobre piwo :szeroki_usmiech
                                    To też ważna informacja

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Alonzo_
                                      Milord napisał/a:
                                      ......Tuborg to dobre piwo :szeroki_usmiech


                                      To też ważna informacja
                                      pamiętam z młodych lat Tuborga w puszcze - teraz go nigdzie nie widuję.
                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez ruwado
                                        teraz go nigdzie nie widuję
                                        Ostatnio w Rumunii piłem

                                        Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                        Fotki
                                        Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                        Fotki

                                        Komentarz


                                        • Podobno w nowych 1.2TSI w Fabii pojawiły się pierwsze problemy z rozrządem.
                                          Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez paweł2
                                            Podobno w nowych 1.2TSI w Fabii pojawiły się pierwsze problemy z rozrządem.
                                            Jakieś źródło ?
                                            Co niby takiego się dzieje, po jakim przebiegu?
                                            SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

                                            SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez paweł2
                                              Podobno w nowych 1.2TSI w Fabii pojawiły się pierwsze problemy z rozrządem.
                                              Nawet miałem w ręce element do jego naprawy (waży ponad kilogram, jakieś koło zębate wielkości pięści), jest chyba nawet TPI do tego, a przynajmniej miało być we wrześniu...
                                              JEST >>> O2FL by Lockin

                                              BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                              BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                              BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                              BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                              Komentarz


                                              • Wczoraj wracałem nowo - odebraną octavią 1,2 TSI 105 kucy ze Stalowej Woli. Trasa do Łodzi.
                                                Średnia prędkość 69 km/h. Spalanie - tak, tak - 4,8 litra:-). Wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne.

                                                Komentarz


                                                • Pawlx, w showroomie pokazuj!!!
                                                  Zamieszczone przez Pawlx
                                                  Wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne.
                                                  to potwierdzam po prawie 15.000 km

                                                  daj namiar w "nasi dilerzy" - u kogo kupiłes
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Pawlx
                                                    Wczoraj wracałem nowo - odebraną octavią 1,2 TSI 105 kucy ze Stalowej Woli. Trasa do Łodzi.
                                                    Średnia prędkość 69 km/h. Spalanie - tak, tak - 4,8 litra:-). Wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne.
                                                    Ci co mają 1.9 TDI i tak Ci nie uwierzą i powiedzą, że ściemniasz :P
                                                    Jadąc A1 z Łodzi do Gdańska na tempomacie ze średnią prędkością 120 km/h udało mi się jakiś czas temu osiągnąć 5.1 (jechałem sam z 1 walizką). Tak więc czeka Cię jeszcze więcej miłych niespodzianek jeżeli chodzi o spalanie

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X