Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wymiana OLEJU co 15 czy 30 tys. km ??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OzA, dzięki, czyli im nowsza tym mniej danych. Po co ilość oleju, po co spis żarówek jak kiedyś w instrukcji do O I :roll:
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • Koledzy prośba do Was o wrzucenie fotek poziomu oleju na bagnecie na zupełnie zimnym silniku i np. po 15min po spłynięciu oleju na ciepłym.
      Ale ta prośba tyczy się fabrycznego oleju przed pierwszą wymianą. Chodzi o to ile wlewa fabryka.
      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
      =================================================

      Komentarz


      • O ile dobrze pamiętam to płyny eksploatacyjne są sprawdzane i ewentualnie dolewane przez serwis przed wydaniem nowego samochodu, przynajmniej ja dostałem protokół z serwisu co zostało sprawdzone i ewentualnie uzupełnione. Olej miałem na max, tak samo płyn do chłodnicy.

        Komentarz


        • To się nazywa przegląd przedsprzedazny. Wykonałem tego chyba że sto conajmniej.
          G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

          Komentarz


          • koledzy z VCDSem

            czy możecie odczytać parametry jakie macie ustawione w ESI ??

            Wejście do ustawień:
            [hide:697f7ca1f6]







            [/hide:697f7ca1f6]

            byłem na przeglądzie i kazałem zmienić na 15tys/1rok ale chyba coś nie tak ustawili i od przeglądu co włączanie i wyłączanie zapłonu mam info, że konieczny przegląd i wymiana oleju za 14600km

            reset ESI nic nie pomógł a w ustawieniach mam następujące dane:

            1. ESI: Distance driven from inspection 467
            2. ESI: Maximum value km-driving distance/inspection 30000
            3. ESI: Maximum value of time between inspection 360
            4. ESI: Minimum value km-driving distance/inspection 30000
            5. ESI: Minimum value of time between inspection 365
            ...
            9. ESI: Time from inspection: 15

            jak ktoś ma VCDSa i chciało by mu się sprawdzić powyższe ustawienia z podaniem informacji co ile ma ustowiony przegląd 15/30 to będę wdzięczny a i dla potomnych zostanie

            pozdrawiam
            OzA

            O4 PHEV Szary Matt

            Komentarz


            • a vcdsem sam nie cofniesz powodzenia

              Komentarz


              • a to niby dlaczego nie ??
                OzA

                O4 PHEV Szary Matt

                Komentarz


                • Koledzy jaki koszt samej wymiany oleju (robocizna) na 15tys.km w ASO ?
                  Nie przegląd-okresowy co 30tys.km- tylko moja chęć wymiany na 15tys.km.
                  Mój olej i filtr oleju (oczywiście z OIL-SPA)
                  Chciałbym w ASO W-wa ul Modlińska (tu mam najbliżej).

                  Na przegląd okresowy pojadę na 30tys.km chyba ze komp wskaże inaczej (znaczy szybciej) - bo szybciej będzie 30tys.km. u mnie niż 2 lata.

                  Filtr kabiny i powietrza też zamówiłem ale z tym sam sobie poradzę zresztą najpierw skontroluję jak wygląda czy warto wymieniać.
                  SewerWa

                  Komentarz


                  • Sewerwa, nie wiem jak jest w TDI ale ja zapłaciłem 141 PLN za robociznę, łącznie z korkiem + wymiana filtra powietrza i kabiny w Sinsclan
                    O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                    Komentarz


                    • Sewerwa, Ja wymieniłem poza ASO za 30 zł. Do ASO jeżdżę na regularne przeglądy co 30.000km/1rok.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Sewerwa
                        Koledzy jaki koszt samej wymiany oleju (robocizna) na 15tys.km w ASO ?
                        80/90zł po rabatach
                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                        Komentarz


                        • Tez wymieniałem za 50pln poza ASO, zarowno w Szczecinie jak i Bydgoszczy taka cena.
                          W ASO nie ma sensu, skoro robimy to dla siebie, bo kasuja dodatkowo $$, a wymiana oleju to zadna filozofia..
                          Co innego przeglad na 30tys, ale nie o tym mowa. Dodatkowo przy takowym nie było słowem wspomniane, ze olej wczesniej wymieniany czy cos.

                          Moja O3 RS

                          Komentarz


                          • Pytanie może już padło ale nie mogę się dogrzebać dokładnej odpowiedzi. Proszę o pomoc muszę zrobić dolewkę i teraz czy ma znaczenie czy użyję Castrola 5W30 EDGE LL czy Castrola 5W30 Profesional LL ???
                            Oba spełniają normy WV 504.00/507.00
                            Była - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ight=bart_wawa
                            Jest - http://forum.octaviaclub.pl/forum/motoryzacyjne-ogólne/nasze-auta-showroom/2476776-octavia-iii-1-4-tsi-style-by-b_a_r_t

                            Komentarz


                            • już dolewasz? a ile masz przejechane...?
                              the WHITE side of the MOON

                              Komentarz


                              • Mam trochę ponad 10 tys. Myślę że i tak dobrze że dopiero teraz.
                                Wracając do mojego pytania fabryka leje Castrola czy inny specyfik?
                                Była - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ight=bart_wawa
                                Jest - http://forum.octaviaclub.pl/forum/motoryzacyjne-ogólne/nasze-auta-showroom/2476776-octavia-iii-1-4-tsi-style-by-b_a_r_t

                                Komentarz


                                • B_A_R_T, co leje to nie wiadomo nigdy do konca, ale raczej Castrola, bo takiego zalecaja potem..
                                  Jezeli spelniaka normy 504.00/507.00 to mozesz smialo dolewac, nic sie nie stanie. Jezeli dobrze pamietam to nawet pozwalaja zalac z inna norma, jak dolewasz max 1l. A z ta sama norma na pewno mozna pomieszac oleje przy dolewce.

                                  Moja O3 RS

                                  Komentarz


                                  • Dzięki więc pędzę do IC po literek EDGE na dolewkę. A swoją droga dobijam już do 15 tys. i chce wymienić olej myślałem nad przejściem na Motula. I tu pojawia się pytanie jaki wybrać??? Wiem ze muszę trzymać się normy 5002.00 tylko w katalogu jest kilka w tej normie Częstotliwość wymiany 15000 km/ 12 miesiące
                                    : 8100 X-CLEAN FE 5W-30 (cały rok)
                                    : 8100 X-CLEAN+ 5W-30 (cały rok)
                                    : 8100 X-CLEAN 5W-40 (cały rok)
                                    : 8100 X-CESS 5W-40 (cały rok)
                                    : 8100 X-MAX 0W-30 (cały rok)
                                    : 8100 X-LITE 0W-30 (cały rok)
                                    : 8100 X-MAX 0W-40 (cały rok)
                                    : SPECIFIC 504 00 507 00 0W-30 (cały rok)
                                    : SPECIFIC 504 00 507 00 5W-30 (cały rok)
                                    : SPECIFIC 505 01 502 00 5W-40 (cały rok)

                                    I teraz pytanie który brać???


                                    Najbardziej odpowiada olej
                                    Specific 504 00 507 00 5W30 lub 8100 X-lite 0W30
                                    Była - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ight=bart_wawa
                                    Jest - http://forum.octaviaclub.pl/forum/motoryzacyjne-ogólne/nasze-auta-showroom/2476776-octavia-iii-1-4-tsi-style-by-b_a_r_t

                                    Komentarz


                                    • 8100 X-MAX 0W-40
                                      the WHITE side of the MOON

                                      Komentarz


                                      • Brałybym Specifica 0W-30. Sam jezdze na 5W30, bo 0W30 nie ma z norma 504/507 z tego co patrzyłem ostatnio po rynku i stronie producenta.

                                        Moja O3 RS

                                        Komentarz


                                        • Chyba zaczynam się przekonywać do 8100 X-max 0W40 tylko czy może ktoś mi podesłać jakiś namiar na pewne źródło bo w IC krzyczą cenę bez zniżki 218,09
                                          Była - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ight=bart_wawa
                                          Jest - http://forum.octaviaclub.pl/forum/motoryzacyjne-ogólne/nasze-auta-showroom/2476776-octavia-iii-1-4-tsi-style-by-b_a_r_t

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez krzyzakp
                                            Brałybym Specifica 0W-30. Sam jezdze na 5W30, bo 0W30 nie ma z norma 504/507 z tego co patrzyłem ostatnio po rynku i stronie producenta.
                                            po co Ci norma 504 przy zmianie co 15k...?

                                            oilspa:

                                            Forum - Octavia Club Polska
                                            the WHITE side of the MOON

                                            Komentarz


                                            • Też zawsze biorę olej i filtr od kolegi konkon i ceny ma przystępne
                                              Pozdrawiam,


                                              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                              Komentarz


                                              • esiak, bo w TDI niezaleznie od tego czy stały czy zmienny okres miedzyobsługowy musisz miec norme 507 00 ? Strona 201 instrukcji

                                                Moja O3 RS

                                                Komentarz


                                                • krzyzakp to wiem, ale B_A_R_T ma 1.4 TSI :P
                                                  the WHITE side of the MOON

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez krzyzakp
                                                    Brałybym Specifica 0W-30. Sam jezdze na 5W30, bo 0W30 nie ma z norma 504/507 z tego co patrzyłem ostatnio po rynku i stronie producenta.
                                                    Na pewno?
                                                    Shell Helix Ultra ECT C2 C3 SAE 0W-30 50400/50700
                                                    Shell Helix Ultra Professional AV-L SAE 0W-30 50400/50700

                                                    Ten drugi dedykowany dla grupy VW.

                                                    Najnowszy zestawienie tutaj:
                                                    Captcha

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X