Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.8 TSI 4x4 liftback DSG czy 2.0 TDI DSG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez jerol
    Porownanie przyspieszenia przy 60 czy 80km/h przy skrzyni dsg w tsi wobec diesla z manualem to nonsens
    Jeszcze raz pytanie dotyczyło: 1.8 TSI 4x4 DSG (180KM) i 2.0 TDI DSG (150 KM).

    [ Dodano: Czw 05 Mar, 15 09:41 ]
    Zamieszczone przez ketivv
    3 razy dziennie po 6 km, spokojna jazda i tak przez 2 miesiące
    to około 1000-1200 km przebiegu bez możliwości wypalenia sadzy w DPF-ie

    A czy znane są wam przypadki (tylko wiarygodne relacje) zapchania DPF w obecnych QIII TDI ? Jeżeli takie były to jak szybko, po jakim przebiegu do tego doszło i w jakich warunkach ?

    Komentarz


    • Rok z Bagien,
      Witam
      Widzę że jesteś użytkownikiem takiej octavii do jakiej się przymierzam. Mam kilka pytań: jak wygląda rzeczywiste spalanie, czy masz może "drive set up" jeśli tak to jak się sprawuje? masz może jakieś uwagi co warto sobie dobrać z wyposażenia a z czego zrezygnować? czy masz pakiet na bezdroża? i ogólnie uwagi spostrzeżenia i czy polecasz ten wariant?
      Dzięki

      Komentarz


      • Zamieszczone przez leho80
        Rok z Bagien,
        Witam
        Widzę że jesteś użytkownikiem takiej octavii do jakiej się przymierzam. Mam kilka pytań: jak wygląda rzeczywiste spalanie, czy masz może "drive set up" jeśli tak to jak się sprawuje? masz może jakieś uwagi co warto sobie dobrać z wyposażenia a z czego zrezygnować? czy masz pakiet na bezdroża? i ogólnie uwagi spostrzeżenia i czy polecasz ten wariant?
        Dzięki
        1. spalanie: to co mam w stopce (dawno nieaktualizowane) się nadal sprawdza. W jeździe mieszanej 17 km do centrum i z powrotem, wychodzi około 9 l. W mieście (dużym mieście) ok. 11 l, trasa drogi krajowe do 8l (7,5-7,7l)
        2. mam drive set up - zbędny gadżet, pobawiłem się na początku i jeżdżę na normal,
        3. kwestia wyposażenia, to rzecz indywidualna, z dodatkowych rzeczy przydaje się automatyczna zmiana świateł długie/krótkie, automatyczne wycieraczki, tempomat, czujni parkowanie i parę innych, reszta to duperele,
        4. nie mam pakietu na bezdroża, ale mój kolega ma identyczny model z pakietem i narzeka, urwał już jakiś plastik, różnica jest b. mała do serii w wysokości zawieszenia,
        5. czy polecam? wolałbym coś innego, wyżej zawieszonego, ale w tych pieniądzach ok. 100 kPLN, nadal nie widzę alternatywy (przejechałem się kawałek RS-em TSI i bym się nie zamienił),

        Jak coś to pytaj na priv, pzdr

        Komentarz


        • Wszystko co rok napisal + podgrzewana przednia szybe bym dolozyl.

          Komentarz


          • Dzięki

            Komentarz


            • webasto i kamerę cofania must have
              O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

              Komentarz


              • Fajne zabawki ale z nimi cena zaczyna robić się kosmiczna i jest bliska cenie Superba III (tylko ten czas oczekiwania na niego ok 6-7miesięcy jest odpychający)

                Komentarz


                • leho80, co do dodatkow to okresl sobie do czego ma byc auto...
                  Ja np. nie dorzuciłbym az tyle do asystenta swiatel, wolalem lane assist.. A jak mozesz wyczytac na forum - majc LA mozna wlaczyc kabelkiem asystent swiatel Bo kamerke juz masz najwyzsza na pokladzie.

                  Do tego reszta - zalezy co ma byc.. Jeden Ci powie ze tylko ACC a inny ze zwykly tempomat (w tym ja!).. Drive setup - czasem sie przydaje, na codzien jezdze na custom (wszystko poza swiatlamie domyslnie), ale zdarza sie smigac na Sport albo czasrem na eco - jak i tak chce jechac spokojnie i oszczednie, to auto duzo mniej prowokuje do depniecia.

                  Moja O3 RS

                  Komentarz


                  • asystent świateł jest w pakiecie amazing dla style, grzech go nie brać szczególnie, że teraz kosztuje tylko 2k
                    the WHITE side of the MOON

                    Komentarz


                    • esiak, skoro tak to jest to faktycznie opcja. Jak wybierałem auto, niecałe 2 lata temu, to była to dosyc droga opcja...

                      Moja O3 RS

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X