Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dystanse Skoda OIII RS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ziomki, a czy ma jakieś znaczenie różnica między rozstawem kół przód / tył?
    Bo fabrycznie jest 29 mm różnicy, dystansami można to zmniejszyć do np. 9 mm - czyli prawie zrównać.
    I teraz - czy to dobrze, czy źle, czy bez znaczenia?

    Na logikę, auto powinno być wówczas mniej nad-, czyli bardziej podsterowne.
    "k..., aleś pan tu bestię postawił"

    Komentarz


    • maro rs ja w sumie też się nad tym zastanawiałem i poszedłem dlatego w ten sam dystans przód i tył.
      Czyli różnica między przodem a tyłem została ta sama.
      Natomiast z drugiej strony jak dasz na jedną oś o ten 1 czy 2 cm więcej to chyba nie będzie to miało aż tak wielkiego wpływu.
      Szczgólnie że fele masz ori więc luz.
      Gdyby ktoś zakładał felgo o innym et niż ori plus różne dystanse to wtedy pewnie miałoby to znaczenie...
      Lukii

      Mój Brokuł

      Komentarz


      • Ja rozkminiam, że jednak może mieć znaczenie, bo zauważ, że fabrycznie ta różnica wynosi 29 mm, a tu mogę ją zmienić do 9 mm, czyli o 69%.
        Bo zakładam, że po coś ta różnica jest (zmniejszenie podsterowności), nie problem byłoby zrobić auto z takim samym rozstawem przód / tył...
        "k..., aleś pan tu bestię postawił"

        Komentarz


        • No to wrzucaj po 20 mm na stronę i luz.
          Lukii

          Mój Brokuł

          Komentarz


          • Na razie rozważam 15 / 20 eibach - całość eibach skoro tak zachwalasz albo 15 eibach i 25 ze śrubydofelg (i wtedy olać rozstawy).
            "k..., aleś pan tu bestię postawił"

            Komentarz


            • Zamieszczone przez maro rs
              Na razie rozważam 15 / 20 eibach - całość eibach skoro tak zachwalasz albo 15 eibach i 25 ze śrubydofelg (i wtedy olać rozstawy).
              Bierz 15/25, bo z 20mm nie będziesz do końca zadowolony.
              S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
              Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
              -------------------------------------------------------------------------
              O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
              O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
              O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

              Komentarz


              • maro rs - jeżeli masz troche czasu to się wstrzymaj z zakupem.
                Może będę miał swoje do sprzedania bo moje nowe 19tki mają inne ET niż seria.
                Pod koniec tygodnia lub na początku następnego powinienem mieć już opony i zrobię przymiarkę.
                Lukii

                Mój Brokuł

                Komentarz


                • Lukii, ale od Ciebie jak coś bym mógł wziąć tylko 2 x 15 + 8 śrub (2 muszę mieć zabezpieczające).
                  No ale w sumie dwa pozostałe sprzedałbyś komuś innemu na przód i git.

                  Pokazuj 19" a wiesz już jakie mają ET?
                  "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez maro rs
                    Lukii, ale od Ciebie jak coś bym mógł wziąć tylko 2 x 15 + 8 śrub (2 muszę mieć zabezpieczające).
                    A masz takie długie zabezpieczające ?
                    S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                    Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                    -------------------------------------------------------------------------
                    O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                    O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                    O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                    Komentarz


                    • _tm_, nie mam, ale sobie kupię w śrubach

                      Chyba że Lukii ma śruby zabezpieczające, to bym wziął dwie
                      "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                      Komentarz


                      • Eibach pisze, ze z tylu maja być większe niż z przodu. maro rs jak nie planujesz obniżania, lub masz pro kit, to mozesz wsadzić 30/50
                        Moja RS Combi

                        Komentarz


                        • Ja mam tylko dłuższe śruby takie zwyczajne. Zabezpieczających brak.
                          Co do Felg to będę miał 8x19 a ET 45.
                          Fotki felg w moim topicu: Forum - Octavia Club Polska
                          Lukii

                          Mój Brokuł

                          Komentarz


                          • Lukii, to bez dystansów będziesz miał koło o 3 mm bardziej schowane niż teraz z dystansami. A jak dasz dystanse 15 mm, to jakbyś miał dystanse 27 mm na serii. Ergo, raczej dystanse do przodu nie podejdą, możesz już mi pakować :lol:
                            Z tyłu by mogły być myślę, choć wtedy będziesz miał tył o 1 mm szerzej niż przód
                            "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                            Komentarz


                            • marek kup w koncu te dystanse :!:
                              kura ze slaska - prawie seria...

                              sprzedam magnetyzer do O3 RS

                              Komentarz


                              • Hehe, Jarek, spoko, już decyzja podjęta - od Lukiego wezmę 15, dokupię 25 i będzie git.
                                "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                Komentarz


                                • A do serii zawiasu co bysie konkretnie polecali? Tylko czy przy nawet lekkich dystansach nie bedzie tarlo przy duzym zaladowaniu?

                                  Komentarz


                                  • Niech to zweryfikuje ktoś kto ma dystanse, ale wg mnie spokojnie 15-20 mm na przód i 20-25 mm na tył. To raczej przy mocnym obniżeniu mógłby być problem z obcieraniem. Anomal sporo czasu przejeździł na seryjnym zawiasie i dystansach 15/20.

                                    Nawiasem mówiąc, czemu nie obniżasz? Już lajtowa opcja ze sprężynami z pro - kitu do seryjnych amorów bardzo poprawia wygląd i poprawia stabilność na zakrętach (choć i tu i tu by się chciało więcej). A komfort wg mnie bez zmian.
                                    "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez marek106
                                      A do serii zawiasu co bysie konkretnie polecali? Tylko czy przy nawet lekkich dystansach nie bedzie tarlo przy duzym zaladowaniu?
                                      Ja mam na razie seryjny zawias i dystanse 15/25 są ok.
                                      S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                                      Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                                      -------------------------------------------------------------------------
                                      O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                                      O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                                      O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                                      Komentarz


                                      • Spoko maro rs też tak czuje że przód będzie za dużo wystawał więc stąd moja informacja do Ciebie o cierpliwość.
                                        Do weekendu powinny dojść opony więc zrobię na bank przymiarkę.
                                        Wtedy jak będzie tak jak piszesz to spakuje Ci jeden komplet
                                        Lukii

                                        Mój Brokuł

                                        Komentarz


                                        • maro rs, Lukii

                                          bez stresu

                                          RS3 8p i 8v na dzień dobry przód duużo szerszy niż tył i jeżdżą

                                          jakieś tam foto poglądowe

                                          ]"]Error 404 - Zapodaj.net
                                          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                          Komentarz


                                          • Ale to quattro Tak czy inaczej, ja się już niczego nie obawiam
                                            "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                            Komentarz


                                            • Kupiłem w okazyjnej cenie od kolegi _tm_, jego 20' a dziś przyszły 15' na przód. Może z moim "cywilem" pasuje do szanownego towarzystwa jak świni siodło ale jak założę pochwalę się wrażeniami
                                              O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                              Komentarz


                                              • ja tam ci zazdroszczę napędu
                                                kura ze slaska - prawie seria...

                                                sprzedam magnetyzer do O3 RS

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez anomal
                                                  ja tam ci zazdroszczę napędu
                                                  Anomal to zmieniaj na Golfa R w kombiaku i po temacie
                                                  Lukii

                                                  Mój Brokuł

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez maro rs
                                                    Niech to zweryfikuje ktoś kto ma dystanse, ale wg mnie spokojnie 15-20 mm na przód i 20-25 mm na tył. To raczej przy mocnym obniżeniu mógłby być problem z obcieraniem. Anomal sporo czasu przejeździł na seryjnym zawiasie i dystansach 15/20.

                                                    Nawiasem mówiąc, czemu nie obniżasz? Już lajtowa opcja ze sprężynami z pro - kitu do seryjnych amorów bardzo poprawia wygląd i poprawia stabilność na zakrętach (choć i tu i tu by się chciało więcej). A komfort wg mnie bez zmian.
                                                    Ok, jakas firma/sklep? Zalozylbym 20 z tylu i 15 przod. W inne rzeczy nie inwestuje bo wlasnie zamowilem Proflexa do rajdowki, a taki zawias kosztuje 2800 netto, niestety nie pln i jestem goly i wesoly :cry:

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X