Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Jabar1975
    RS
    • 2006
    • 3331

    A dlaczego dachowka? bo w Polsce tylko dachowka? Tylko cegla, tylko ceramika itd.
    Ja poszukuje rozsadnych argumentow za lub prezciw. W Stanach praktycznie tylko (z wyjatkeim Florydy) gont sie kladzie na domach (takze tych za milion dolarow) i ze dziala - daja gwarancje na 30 lat i tak dalej i ponoc jest troche ciszej niz z blacha o ktora dudni np. deszcz. Tak wiec pytanie czy u nas nie ma dobrych materialow tego typu, czy moze nikt nie potrafi tego dobrze ulozyc - choc to chyba jest jedno z prostszych do stosowania pokryc.
    Co do dachowki to musialbym zmienic u siebie konstrukcje dachu bo to jednak sporo wieksze obciazenie. A to odpada bo juz prawie jest gotowe.

    Inna sprawa, ze dachowka wygladalaby wsiowo <przynajmniej na naszym domu)
    nasza droga: www.wpzs.pl

    Komentarz

    • Purchawa
      Admin
      S_OCP Member
      • 2004
      • 8007

      Zamieszczone przez Jabar1975
      A dlaczego dachowka? bo w Polsce tylko dachowka? Tylko cegla, tylko ceramika itd.
      No bo paaaniee... Co sasiedzi powiedza? Albo rodzina...
      A kredyt to najwyzej dzieci splaca.
      "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
      Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

      STOP ECO-TERRORISM!

      Komentarz

      • Jabar1975
        RS
        • 2006
        • 3331

        Piotrek, to jest myśl - robimy łupek :diabelski_usmiech Niech gówniara już odkłada

        W Polsce niestety pokutują różne dziwne teorie typu: "dom tylko z cegły (czerwonej rzecz jasna)",
        jakieś promieniowanie w domach z pustaka typu gazobeton - pytanie ilu tych napromieniowanych jest i o ile to skraca żywot - który i tak w Polsce jest na dość niskim poziomie,
        tylko dachówka na dachu - bo to przecież najbardziej "szlachetny" materiał. Do tego projekty domów a'la "dworek polski"....

        Po przyjrzeniu się temu jak się budują i jak mieszkają ludzie w innych krajach - człowiekowi się pewne rzeczy prostują - bo w sumie lepiej mieć w domu (nowym) klimatyzację zamiast droższego dachu - który i tak bez względu na rodzaj materiału wytrzyma minimum 20 lat, a te dwadzieścia lat to i tak mało kto doczeka w tym samym domu, a nawet jeśli to taniej będzie wymienić pokrycie po tym czasie, mając świadomość, że komfort życia przez ten czas był znacząco wyższy
        nasza droga: www.wpzs.pl

        Komentarz

        • batman_xp1
          Classic
          • 2010
          • 34
          • Octavia II (1Z3)
          • BKD 2.0 TDI 140 KM

          Zamieszczone przez adamusek
          dobry gont bedzie kosztowal tyle co dobra blacha badz dachowka takze radzilbym odpuscic...
          Niestety ale tu nie mogę się zgodzić - cenę gonta można porównać do blachy ale napewno nie do dachówki. Może porównując cenę za metr kw. Ale do dachówki musisz kupić gąsiory - ok 15 zł/szt. , wiatrownice - ok. 20 zł/szt., kominki wentylacyjne - 150 zł/szt., dachówki wentylacyjne. Także cena dachu idzie ostro w górę. Ja sam mam dachówkę, ale gdybym miał wybrać - blacha czy gont to chyba także bym brał gont.

          Poza tym przy dachówce mnóstwo roboty - wiem bo sam robiłem. Gont napewno łatwiej i szybciej się robi.
          O2 , Edition 100

          Komentarz

          • Jabar1975
            RS
            • 2006
            • 3331

            Wracając do tematu "dobrej blachy" to zależy czy to ma to być rzeczywiście "dobra blacha" czy dobra blacho dachówka - bo różnica jest - mniej więcej trzykrotna :diabelski_usmiech
            Taki na przykład tytan cynk na rąbek stojący - przy dachu o pow. 240m2 to koszt około 80 tys pln netto (bez konstrukcji ale z 6 oknami połaciowymi)
            nasza droga: www.wpzs.pl

            Komentarz

            • AdamB
              RS
              S_OCP Member
              • 2007
              • 8028
              • Octavia IV (NX3)
              • DKZA 2.0 TSI 190 KM

              Jabar1975, ja nie bałbym się gontu na dachu. Dach deskujesz, nakładasz papę z rolek i na to gont. Wg mnie wygląda super takie rozwiązanie. Pamiętać trzeba o gwoździach ocynkowanych do przybijania gontu. Duży plus dla gontu to "cichość dachu" w deszcz co przy blasze hmm.... kto ma to wie. Osobiście mam dach z blachy i żałuję że nie zrobiłem z gontu. Jak masz prosty dach to ceramika też może nie wyjść droga.
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz

              • Purchawa
                Admin
                S_OCP Member
                • 2004
                • 8007

                Zamieszczone przez Jabar1975
                W Polsce niestety pokutują różne dziwne teorie typu: "dom tylko z cegły (czerwonej rzecz jasna)",
                No i mur min. 60cm bo zimno bedzie "ciongnac". :lol:
                Zamieszczone przez Jabar1975
                Do tego projekty domów a'la "dworek polski"....
                No bo przeca musi byc widac, ze sie powodzi! A ze z metra wyszlo 4, zamiast 2-2,5 to przeciez gowniarze splaca.

                Sorry, za moja ironie, ale ostatnio tyle co sie nasluchalem o budowie domow od ludzi, to ja znaczy jestem mocno inny...
                "Dach bedziesz chcial prosty? Jak w stodole? Jak to bedzie wygladac... Kicha panieee..."
                "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                STOP ECO-TERRORISM!

                Komentarz

                • Jabar1975
                  RS
                  • 2006
                  • 3331

                  co ja bym dal za prosty dach - niestety miejscowy plan mowil no fucking way wiec co bylo zrobic
                  nasza droga: www.wpzs.pl

                  Komentarz

                  • piramida
                    RS
                    • 2009
                    • 12222
                    • Superb III (3V3)

                    Zamieszczone przez Jabar1975
                    co ja bym dal za prosty dach - niestety miejscowy plan mowil no fucking way wiec co bylo zrobic
                    miejscowy plan mowi jedno a bogaty developer robi drugie :evil: co wolno wojewodzie to nie nam biednym żuczkom, mi na wz nawet wyznaczyli ile mam miec zieleni w % wokół domu a taki obok robi co zechce :evil:
                    Na szczescie teraz rzadko chodzą na odbiór domów prywatych więc gdzie wola nad droga :szeroki_usmiech
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz

                    • Jabar1975
                      RS
                      • 2006
                      • 3331

                      Purchawa, kiedyś budowało się dworek polski jak wokół było 400ha "naszej" ziemi teraz 400m2 kazdy teraz jest szlachcicem wystarczy miec kolumny przed wejsciem

                      [ Dodano: Pon 06 Wrz, 10 03:41 ]
                      Purchawa, kiedyś budowało się dworek polski jak wokół było 400ha "naszej" ziemi teraz 400m2 kazdy teraz jest szlachcicem wystarczy miec kolumny przed wejsciem
                      nasza droga: www.wpzs.pl

                      Komentarz

                      • Purchawa
                        Admin
                        S_OCP Member
                        • 2004
                        • 8007

                        Zamieszczone przez Jabar1975
                        Purchawa, kiedyś budowało się dworek polski jak wokół było 400ha "naszej" ziemi teraz 400m2 kazdy teraz jest szlachcicem wystarczy miec kolumny przed wejsciem
                        No dokladnie! Dlatego my kupilismy dzialke 0,5ha daleko na wsi, ale tylko 30min drogi od Wawy.
                        Zeby byc z dala od tego wszystkiego.
                        I bede budowal nowoczesny technologicznie dom, ale bardzo prosty w swojej konstrukcji, a z zewnatrz nie wyrozniajacy sie zbytnio od okolicznych stodol.
                        Wole miec wewnatrz, niz nazewnatrz.
                        "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                        Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                        STOP ECO-TERRORISM!

                        Komentarz

                        • hubert78
                          RS
                          S_OCP Member
                          • 2007
                          • 1576

                          Zamieszczone przez Jabar1975
                          co ja bym dal za prosty dach - niestety miejscowy plan mowil no fucking way wiec co bylo zrobic
                          Skąd ja to znam
                          Musiałem zmienić projekt (kąt nachylenia dachu z 30 stopni do 35) "Bo tak ma być" jak to fachowo Pani określiła. na moją argumentację że jak stanę na swojej działce to widzę u sąsiadów dachy ze znacznie mniejszym spadkiem ok 20 stopni , Pani odpowiedziała że to jest przebudowa a nie budowa i jak chcę to po wybudowaniu domu mogę sobie przerobić . Ręce mi opadły

                          Co do gontu mam na osiedlu kilka osób które sobie chwalą , natomiast u mnie z racji prostego dachu koszta dachówka / gont / blach wychodziło bardzo podobnie
                          Blacha - w mirę korzystnie wygląda cena za metr natomiast obróbka podnosi koszt
                          Gont - musiałbym deskować dach
                          Dachówka - wyszło niecałe 3 tys więcej , natomiast zamówiłem dachówkę wczesną wiosną , wtedy mozna ponegocjować bardziej, bo teraz jesień jest szał i raczej o dobrą cenę ciężko

                          Komentarz

                          • keneida
                            Rider
                            • 2010
                            • 316

                            dachówka jest dobra bo ma swoją wagę i jak przyjdzie jakaś wichura to tak łatwo ci nie zerwie dachu
                            Wrocławskie spoty

                            Komentarz

                            • AdamB
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2007
                              • 8028
                              • Octavia IV (NX3)
                              • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                              Zamieszczone przez keneida
                              dachówka jest dobra bo ma swoją wagę i jak przyjdzie jakaś wichura to tak łatwo ci nie zerwie dachu
                              Taaaak tylko po kawałku dachówkę zdejmie :szeroki_usmiech
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz

                              • hubert78
                                RS
                                S_OCP Member
                                • 2007
                                • 1576

                                Zamieszczone przez keneida
                                dachówka jest dobra bo ma swoją wagę i jak przyjdzie jakaś wichura to tak łatwo ci nie zerwie dachu
                                No właśnie ze względu na swoją wagę dachówka mocno obciąża konstrukcię i w przypadku tzw lekkich konstrukcji trzeba to policzyć , często w projektach przy podaniu grubości drewna konstrukcyjnego podaję się również jego klasę. W moim przypadku (kupiony gotowy projekt adaptowany do warunków) podana została klasa drewna którą cięzko w naszym kraju dostać , na szczęście znajomy konstruktor przeliczył mi wszystko od podstaw i przy więźbie zastosowałem zwiększone przekroje . Tak więc nie do końca się zgadzam że im ciężej tym lepiej

                                Komentarz

                                • eroberto1
                                  Rider
                                  • 2010
                                  • 350

                                  Zamieszczone przez hubert78
                                  Zamieszczone przez Jabar1975
                                  co ja bym dal za prosty dach - niestety miejscowy plan mowil no fucking way wiec co bylo zrobic
                                  Blacha - w mirę korzystnie wygląda cena za metr natomiast obróbka podnosi koszt
                                  Gont - musiałbym deskować dach
                                  Dachówka - wyszło niecałe 3 tys więcej , natomiast zamówiłem dachówkę wczesną wiosną , wtedy mozna ponegocjować bardziej, bo teraz jesień jest szał i raczej o dobrą cenę ciężko
                                  Co do blachy nie zgodzę się, tak sie skłąda że zajmuje się sprzedażą pokryć dachowych i sprzedaje zarówno dachy ceramiczne, ciężkie dachy cementowe jak i blachę i to tą z najwyższej półki i blacha nawet przy bardzo połamanych - kopertowych dachach wychodzi najtaniej. W dachach ceramicznych wszelkie trójniki zakończenia gąsiorów jak i same gąsiory oraz ukryte dodatki są kosmicznie drogie. Niestety większość klientów robiąc rozeznanie biega po hurtowniach i pyta ile koszyuje metr blachy lub dachówki i tu może pojawić się zaskoczenie bo czasem tyle samo a przy jakichś super promocjach ceramika czy cement może być tańsza - klient blednie dopiero jak widzi cały zestaw do montażu tego dachu ze wszelkimi niezbędnymi akcesoriami. Dobra rada - jak chcecie kupić dach to rzut dachu pod pachę i do kilku hurtowni żeby zrobili kompletną wycenę wtedy jest sens porównywania z konkurencyjnymi hurtowniami bo sprzedawcy mają różną technikę i czasem zaniżają metr blachy czy dachówki zeby dołożyć na akcesoriach. podobnie ma się to ze stosowaniem metrów kwadratowych i metrów kwadratowych efektywnych...Jest jeszcze kilka takich haczyków. Jakby co służe pomocą i radą przy dachach ;D
                                  2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                                  Komentarz

                                  • arturas03
                                    L&K
                                    • 2009
                                    • 1298
                                    • Toyota
                                    • AGN 1.8 20V 125 KM
                                    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                    No to już wiemy do kogo jechać po dach...
                                    Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
                                    Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

                                    Komentarz

                                    • eroberto1
                                      Rider
                                      • 2010
                                      • 350

                                      Zamieszczone przez arturas03
                                      No to już wiemy do kogo jechać po dach...
                                      nie koniecznie jechać bo niektórzy mogą mieć daleko a transport drogi ;D ale zawsze służe radą i mogę coś polecić
                                      2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                                      Komentarz

                                      • bobasek
                                        Rider
                                        S_OCP Member
                                        • 2005
                                        • 326

                                        Zamieszczone przez eroberto1
                                        tak sie skłąda że zajmuje się sprzedażą pokryć dachowych
                                        extra - rozumiem że już przygotowujesz ofertę specjalną dla budynków oklejonych logo OCP :idea:

                                        właśnie trwa montaż więźby na moim nowym dachu, który planuję pokryć dachówką, transport to nie koniecznie jest problem, więc jest zagrożenie że się do ciebie odezwę
                                        5,5l/100

                                        Komentarz

                                        • eroberto1
                                          Rider
                                          • 2010
                                          • 350

                                          Zamieszczone przez bobasek
                                          Zamieszczone przez eroberto1
                                          tak sie skłąda że zajmuje się sprzedażą pokryć dachowych
                                          extra - rozumiem że już przygotowujesz ofertę specjalną dla budynków oklejonych logo OCP :idea:

                                          właśnie trwa montaż więźby na moim nowym dachu, który planuję pokryć dachówką, transport to nie koniecznie jest problem, więc jest zagrożenie że się do ciebie odezwę
                                          Jakby co to zapraszam
                                          2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                                          Komentarz

                                          • piramida
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 12222
                                            • Superb III (3V3)

                                            U siebie mam ceramiczną firmy rupp ceramike (chyba tak to sie pisze) zaletą jest całkowita cisza podczs ulewy, jedynie słychac krople deszczu ale na oknach połaciowych, w lecie sie tak nie nagrzewa jak blacha a wełny mam około 25-30cm.
                                            Wada to głównie cięzar plus cięzar sniegu czasami zalegający w zimie daje spore obciązenie, do tego jak ktos by chciał solary załozyc to musi uwzględnic to przy projekcie więzby dachowej :!:
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz

                                            • eroberto1
                                              Rider
                                              • 2010
                                              • 350

                                              Zamieszczone przez piramida
                                              U siebie mam ceramiczną firmy rupp ceramike (chyba tak to sie pisze) zaletą jest całkowita cisza podczs ulewy, jedynie słychac krople deszczu ale na oknach połaciowych, w lecie sie tak nie nagrzewa jak blacha a wełny mam około 25-30cm.
                                              Wada to głównie cięzar plus cięzar sniegu czasami zalegający w zimie daje spore obciązenie, do tego jak ktos by chciał solary załozyc to musi uwzględnic to przy projekcie więzby dachowej :!:
                                              jest fima ktora ma blache ze specjalna mata wygluszajacs ale cena kosmiczna - wyzsza od przecietnej dachowki ceramicznej, co do halasu i temperatury to wygrywa ceramika temperatura dochodzi do 80-90 stopni bezposrednio pod czarna blacha... ale kazdy konkretny architekt odradzi sypialnie na poddaszu lub taras od poludniowej strony jak to jest w wiekszosci gotowych projektow
                                              2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                                              Komentarz

                                              • piramida
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 12222
                                                • Superb III (3V3)

                                                ale niestety dla niektórych inwestorów liczy sie cena więc często ludzie kładą blache bo taniej ale suma sumarum nie są to kosmiczne róznice, ile moze byc róznicy na sredniej wielkosci dachu? 5-10tys?
                                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                Komentarz

                                                • eroberto1
                                                  Rider
                                                  • 2010
                                                  • 350

                                                  Zamieszczone przez piramida
                                                  ale niestety dla niektórych inwestorów liczy sie cena więc często ludzie kładą blache bo taniej ale suma sumarum nie są to kosmiczne róznice, ile moze byc róznicy na sredniej wielkosci dachu? 5-10tys?
                                                  zalezy jaka dachowka i jak jest zapojektowany dach - srednio za ceramike trzeba zaplacic 70-100% wiecej chyba ze mowimy o dwuspadowym dachu ro roznica za material niewielka ale za robcizne wieksza
                                                  2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                                                  Komentarz

                                                  • Jabar1975
                                                    RS
                                                    • 2006
                                                    • 3331

                                                    Zamieszczone przez eroberto1
                                                    kazdy konkretny architekt odradzi sypialnie na poddaszu lub taras od poludniowej strony jak to jest w wiekszosci gotowych projektow
                                                    a kto to jest konkretny architekt bo ja mam projekt indywidualny robiony przez dobrego "mojego" architekta i sypialnie mam na poddaszu a taras od strony poludniowej. Mam go wydupic? A raczej rozwieść się z nią?
                                                    nasza droga: www.wpzs.pl

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...