Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mundurowi na Naszym forum

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez loponez
    a i pozwy to rzadkość
    bo mało kto NIE traktuje poważnie, raczej jako folklor.

    Komentarz


    • Witam mundurowych. Ostatnio na Bukówce w Kielcach na ćwiczeniu Bagram IV widziałem zielona OI z wlepą na zadku. Pozdrawiam.
      A tak na marginesie to pracuję w 5 bdow w Krakowie.

      Komentarz


      • Czyja tutaj jest wina w tym zdarzeniu panowie z Policji?

        Z jednej strony Vectra uprzywilejowana, ale z drogiej zakaz wyprzedzania, ciągła i skrzyżowanie. Pytam z czystej ciekawości, a nie z faktu poszukiwania sprawcy

        Link
        VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

        Komentarz


        • elpolacco, pewnie sąd rozstrzygnie... vectra uprzywilejowana wyprzedza na skrzyżowaniu , ale to nie zwalnia jej z zachowania szczególnej ostrożności. Z drugiej strony strony "biały" skręcił w lewo, nie upewniwszy się że nikt go nie wyprzedza. Ciężka sprawa.
          Mam nadzieje, że wszyscy przeżyli.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez westwi78
            Ciężka sprawa.
            Dlatego się zacząłem zastanawiać gdyż sam nie wiem jak to ocenić.
            VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

            Komentarz


            • elpolacco, podejrzewam, że kilku biegłych będzie to oceniać.

              Komentarz


              • A ja ciagle pytam czemu Vectra, ktora jedzie bez sygnalow, ani bez dzwiekow jest autem uprzywilejowanym ?? W moim odczuciu nie jest i nigdy nie nim nie bedzie. Ma emitowac sygnal dzwiekowy oraz sygnal swietlny. Inaczej jest to zwykly samochod na drodze. To nawet Alfy ktore sa w barwach Policji jadac bez atrybutow uprzywilejowania maja jechac zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

                Za to, ze bialy manewr rozpoczal za szybko i przejechal po fragmencie wylaczonym z ruchu to nalezy mu sia mandat.Vectra nie ma prawa jechac pod prad, jak widac manerw musiala zaczac duzo szybciej niz biale auto. Gamonie sadzily ze gosc bialym ominie ciezarowke tym lewoskretem i zaraz za skrzyzowaniem beda mogli go lapnac za ominiecie auta lewoskretem + obszar wylaczony z ruchu + zakaz wyprzedzania. Widac ze nie gonili nikogo, bo w oddali nie ma zadnego auta w momencie kiedy ciezarowka skrecila, wiec jak dla mnie ktos chcial przechytrzyc innego i mu sie nie udalo.

                Co innego byloby gdyby bialy skrecal w lewo, na ulicy gdzie jest linia przerywana lub linii nie ma, wykonujac manewr skretu wyrywajac sie ze sznurka aut, a Vecta wyprzedzala x aut z takiego peletonu. Oczywiscie nie ma zakazu wyprzedzania na tej drodze. Wtedy jest wina bialego. Ale wtedy przy takie roznicy predkosci jak na filmie jako biegly stwierdzilbym ze Vectrze tez nalezy sie mandat za przekroczenie predkosci. Przeciez tu grubo ponad 70km/h lecieli.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • vectra leciała na sygnałach słychać to na filmiku
                  BYŁA o1 rs
                  BYŁA o2 1.6
                  JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Maicroft
                    Widac ze nie gonili nikogo
                    Zamieszczone przez Maicroft
                    a Vecta wyprzedzala x aut z takiego peletonu.
                    A czy oni musieli kogoś gonić? Wyraźnie widać, że chcieli lecieć "dalej" a nie łapać 206tkę. Pewnie lecieli do wypadku, a spowodowali drugi. Moim zdaniem w ogóle nie chcieli łapać tego białego, bo jak sam wspomniałeś dużo wcześniej (prędkość) musieli zacząć grzać niż ten wyszedł na pas do skrętu.

                    Zamieszczone przez Maicroft
                    Przeciez tu grubo ponad 70km/h lecieli.
                    A jadąc na bombach muszą się stosować do ograniczeń? Bez ironii nie znam dokładnie przepisów.
                    - Superb
                    - Panda 1.2

                    Komentarz


                    • Ja mam teraz wersje bez dzwieku

                      No to pozostaje zachowanie szczegolnej ostroznosci pojazdu uprzywilejowanego, tak samo jak kierowcy karetki pogotowia czy strazy pozarnej
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • Just a moment...
                        "rząd" :evil: dopina swego :evil:
                        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                        =================================================

                        Komentarz


                        • wszystko rozpi....lą - oprócz swoich stołków
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • witam kolegow munurowych

                            [ Dodano: Wto 26 Lis, 13 19:11 ]
                            pozdrawia SG
                            kp

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez puciłek
                              witam kolegow munurowych

                              [ Dodano: Wto 26 Lis, 13 19:11 ]
                              pozdrawia SG
                              No witaj, a gdzież to służymy?
                              Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
                              Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez arturas03
                                Zamieszczone przez puciłek
                                witam kolegow munurowych

                                [ Dodano: Wto 26 Lis, 13 19:11 ]
                                pozdrawia SG
                                No witaj, a gdzież to służymy?
                                No i wystraszyłeś młodego :lol: :lol: :lol:
                                Szukam STAŁEGO zajęcia/pracy w rejonie Bochni/Tarnowa/Krakowa

                                Komentarz


                                • Tak patrzac, to tu w zasadzie sami emeryci mundurowi z wiekiem 40+ 8)
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • Maicroft, Ty sobie uwazaj :twisted: :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech
                                    NajtFukinPatrol North-West

                                    UNIDEN 510 XL + ML145

                                    BYŁ ASZ
                                    PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                                    BYŁA TEŻ CEGA
                                    A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                                    MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez WIELKIBONGO
                                      Maicroft, Ty sobie uwazaj :twisted: :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech
                                      Ewidentnie szuka zaczepki :szeroki_usmiech



                                      CB Harry II ASC + Triflex

                                      Pozdrawiam Mirek!!

                                      Komentarz


                                      • Odezwal sie :box2

                                        Ja tez takich mam. Jednym zona powiedziala ze to nie bedzie tak, ze on w domu, tylko ma albo zostac tam gdzie jest albo szukac nowej roboty, bo ona nie bedzie kolejne ponad 30 lat dymac do roboty, a on w domu siedzial :lol:
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Maicroft
                                          Jednym zona powiedziala ze to nie bedzie tak, ze on w domu, tylko ma albo zostac tam gdzie jest albo szukac nowej roboty,
                                          He, he - dobre :-D
                                          Dlatego Emeryt mundurowy powinien mieć w domu mundurową emerytkę :diabelski_usmiech

                                          Ciekawostka ze szukania nowej roboty - moja niedawna rozmowa kwalifikacyjna, ostatni etap - rozmowa z właścicielem firmy:
                                          "Przyjmę Pana - ale przypuszczalnie posiada Pan nawyki mundurowe, skrzywienie zawodowe... Rozumie Pan? Pana szkolenie i przyzwyczajanie do zasad NASZEJ firmy może potrwać nawet z pół roku.
                                          Dlatego proponuję Panu 12 miesięczny BEZPŁATNY STAŻ w naszej firmie - powinien Pan to docenić, jako bezrobotny emeryt mundurowy."

                                          Szczęka mi opadła... Firma ma siedzibę koło Skały... Codzienny dojazd do pracy w jedną stronę ok. 84 km.!!!!!
                                          Szukam STAŁEGO zajęcia/pracy w rejonie Bochni/Tarnowa/Krakowa

                                          Komentarz


                                          • Bez urazy, ale postawa niektórych nas emerytów mundurowych jest IMO trochę dziwna.
                                            Skoro mam jeszcze siłę i zdrowie psychiczne i fizyczne by pracować - to powinienem siedzieć w tej pracy, którą wykonywałem przez wiele lat i byłem w niej dobry.
                                            Przyjmować trudności na klatę, a nie odchodzić na emeryturę i szukać nowej pracy.

                                            Nie wszyscy mundurowi po iluś latach spaczonej pracy i spaczonych nawyków nadają się do tego, by około pięćdziesiątki zaczynać coś od nowa, przebranżawiać się lub szukać szczęścia gdzieś poza ochroną.

                                            Ale to tylko takie moje głupie przemóżdżenia :wink: :P .
                                            Fajna stronka

                                            Komentarz


                                            • WIELKIBONGO, a Ty już też?

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Maicroft
                                                Tak patrzac, to tu w zasadzie sami emeryci mundurowi z wiekiem 40+
                                                Wypraszam sobie że 40+ :diabelski_usmiech

                                                [ Dodano: Czw 28 Lis, 13 16:57 ]
                                                Zamieszczone przez Borsuk2
                                                Skoro mam jeszcze siłę i zdrowie psychiczne i fizyczne by pracować - to powinienem siedzieć w tej pracy, którą wykonywałem przez wiele lat i byłem w niej dobry.
                                                Jeżeli mi zdrowie pozwoli będę służył aż odprowadzę ostatniego malborskiego MiGa do muzeum to jeszcze jakieś 15 lat

                                                филип
                                                Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                                Komentarz


                                                • Skoro mam jeszcze siłę i zdrowie psychiczne i fizyczne by pracować - to powinienem siedzieć w tej pracy, którą wykonywałem przez wiele lat i byłem w niej dobry.
                                                  Przyjmować trudności na klatę, a nie odchodzić na emeryturę i szukać nowej pracy.
                                                  Wszystko ładnie pięknie tylko weź pod uwagę że wielu odeszło do cywila z powodu że była restrukturyzacja armii . W moim wypadku to 3 kolejno zamknięte (zlikwidowane) JW. Do 4 do której zostałem przeniesiony miałem 350 km. Przez wiele (około 12 lat) dojeżdżałem około 80 ale te 350 to już za wiele :!: Niestety zabrakło niecałe 2 lata do pełnej emki :evil:



                                                  CB Harry II ASC + Triflex

                                                  Pozdrawiam Mirek!!

                                                  Komentarz


                                                  • aleco to sa nawyki mundurowe kazdy jakies ma
                                                    j jestem SG i co z tego to znaczy ze na eeryturze bede jezdzil po granicy w noicy czy stawail stemplebezsens
                                                    kp

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X