Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mundurowi na Naszym forum

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Biszczu, :evil: Ważne aby zmieniać :!: A o kosztach ktoś pomyślał czy tylko o premiach za "wniosek racjonalizatorski"



    CB Harry II ASC + Triflex

    Pozdrawiam Mirek!!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Biszczu
      eaglemirek, jeszcze brakuje żeby wprowadzili plutonowych
      struktura jasnie nam panujaca wyraznie idzie w kierynku lat 80tych i wcześniej, wiec niewykluczone, ze zamiast aspiranta bedzie plutonowy. I obowiazkowo opadajacy do polowy brody pasek czapki.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez kazik4x4
        zamiast aspiranta bedzie plutonowy
        Aspirant to odpowiednik chorążego :wink:
        Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
        MOJA FURKA

        Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

        Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Eidos71
          Zamieszczone przez kazik4x4
          zamiast aspiranta bedzie plutonowy
          Aspirant to odpowiednik chorążego :wink:
          a niech będzie i starszego chorazego sztabowego. Mi osobiście nie robi to zadnej życiowej różnicy

          Komentarz


          • Ciekawe jak rozwiążą wprowadzenie stopni kapral, st.kpr, plut. Takich przecież w policji obecnie nie ma. Awansuje się u nich z st.poster. od razu na sierżanta

            филип
            Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

            Komentarz


            • Jakoś to powiążą. W Policji korpus szeregowych jest identyczny, jak w Wojsku (pomijam nazewnictwo). Nie wiem, jak jest obecnie, ale kiedyś pierwszym "podestem" (bo raczej nie stopniem) był tzw. aplikant (czyli policjant przed kursem podstatwowym). Korpus podoficerów Policji to 3 stopnie - w stosunku do 5 w Wojsku (celowo nie biorę pod uwagę wojskowych chorążych, gdyż porównuję ich do identycznego w liczbie stopni korpusu aspirantów Policji). Później jest identycznie w obu formacjach, aż do korpusu generalskiego, który jest o dwa stopnie uboższy w Policji, wobec WP. Fachowcy z MSWiA pokombinują i ewentualnie stworzą dodatkowe stopnie podoficerskie w Policji, lub pozostawią tylko trzy stopnie w tym korpusie. Kiedyś też były pomysły związane z Policją (likwidacja korpusu aspirantów i wcielenie "niższej" połowy do korpusu podoficerów, a "wyższej" - do korpusu młodszych oficerów). Nic z tego nie wyszło, więc nie byłbym pewien, czy i tym razem "rewolucja" dojdzie do skutku :wink:
              Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
              MOJA FURKA

              Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

              Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

              Komentarz


              • Eidos71, w wojsku nie ma już korpusu chorążych :!: z 5 stopni chorążych zostało 3 i wcielono ich do korpusu podoficerskiego



                CB Harry II ASC + Triflex

                Pozdrawiam Mirek!!

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Biszczu
                  jak ktoś ma stopień naukowy doktora lub doktora hab? taka osoba idzie regulaminowo czy z klucza jest gwiazdkowcem?
                  ... jest szeregowym - znam takie przypadki. Gwiazdkę ( w zasadzie dwie czyli stopień podporucznika) otrzyma, jeżeli dostanie się na kurs oficerski i jego ukończy ...
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Biszczu, za tytuł nic nie ma dodatkowo.
                    Jedyny dodatek to że więcej masz do pisania przed nazwiskiem :diabelski_usmiech

                    филип
                    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez eaglemirek
                      w wojsku nie ma już korpusu chorążych z 5 stopni chorążych zostało 3 i wcielono ich do korpusu podoficerskiego
                      i prawdopodobnie będzie tak że korpus podoficerski zostanie "wycięty ze stopni" tz. będzie kapral, plutonowy, sierżant, starszy sierżant, chorąży, starszy chorąży i prawdopodobnie (choć jest opcja by ten stopień został zlikwidowany) starszy chorąży sztabowy ... przy obecnych uwarunkowaniach "awansowych" a w zasadzie ich braku... nie jest możliwością, by podoficer w swojej normalnej karierze (nie mając "plecaka" ) przebył całą drogę od kaprala po starszego chorążego sztabowego ... wyleci więc starszy kapral, młodszy chorąży i prawdopodobnie starszy chorąży sztabowy ...
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Biszczu, Za moich czasów było 2 chor po studiach i nie ujawniali tego oficjalnie właśnie po to by przypadkiem nikt ich nie chciał zrobić oficerami. Co do pieniędzy różnice nie były znaczące i wierz mi że pracowałem z takimi chor co mieli nawet więcej niż ja. (mieli dodatki za służbę, 24 h wyżywienie i takie tam) A jak przyszła restrukturyzacja to etaty oficerskie poleciały całkiem albo w dół a tamtych nie ruszano (między innymi dlatego poszedłem do cywila) Nie zawsze wyższy stopień się opłaca. Znam również przypadki i to z szefostwa wojsk gdzie ludzie woleli chodzić w stopniu majora i mieć pewniejszy byt niż dostać awans i później dowiedzieć się że nie ma etatu do ich stopnia. Zaznaczam to było kilka lat temu, a czy coś się zmieniło to tego nie wiem



                        CB Harry II ASC + Triflex

                        Pozdrawiam Mirek!!

                        Komentarz


                        • PAOLO ESCO, wszystko możliwe, ponieważ dzisiejsza limity i poplecznictwo blokują wszystkich normalnych ludzi w służbie. Do tego coś się mówi o tym, aby dostać się na kurs na sierżanta i chorążego trzeba będzie zdać egzaminy i ukończyć kurs 3 mieś tak jak ma to miejsce z szeregowymi starającymi się o dostanie do korpusu pdf.
                          Najlepszym rozwiązaniem byłoby jak kiedyś 5 lat i awans. Wtedy wiadomo było po stopniu ile mniej więcej lat służby ma żołnierz, a nie jak teraz 30 lat służby i mł.chor :diabelski_usmiech

                          [ Dodano: Czw 04 Lut, 16 20:02 ]
                          Zamieszczone przez eaglemirek
                          czy coś się zmieniło to tego nie wiem
                          eaglemirek, teraz się zmieniło to że pozbyto się prawdziwych specjalistów a pozostawiono gamoni mówię tu na przykładzie mojej profesji czyli SILu

                          филип
                          Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Biszczu
                            szer. dr Jan Nowak lub st. sierż. dr Janusz Kowalski
                            no ale tacy są :szeroki_usmiech ... a co ma tytuł do stopnia wojskowego haaaa ? :roll:
                            Zamieszczone przez Biszczu
                            nie ma jakichś przepisów, że za taki stopień jest więcej $?
                            niby z jakiej okazji? W wojsku płaci się za stopnie wojskowe (czyli U - grupa uposażenia) a nie za "tytuł przed Nazwiskiem" - wojsko to jest wojsko a nie burdel ... wystarczy już, że minister jest "cywilem" :twisted:
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez ahmed799
                              eaglemirek, teraz się zmieniło to że pozbyto się prawdziwych specjalistów a pozostawiono gamoni mówię tu na przykładzie mojej profesji czyli SILu
                              Tak jest w każdej formacji mundurowej :!:
                              Zamieszczone przez eaglemirek
                              między innymi dlatego poszedłem do cywila
                              O to, to, to.......
                              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                              =================================================

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                wojsko to jest wojsko a nie burdel
                                jesteś pewien :diabelski_usmiech sorki



                                CB Harry II ASC + Triflex

                                Pozdrawiam Mirek!!

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez eaglemirek
                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  wojsko to jest wojsko a nie burdel
                                  jesteś pewien :diabelski_usmiech sorki
                                  Paolo za bardzo wpatruje się w swoją Biało-Czerwoną fotkę
                                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                  =================================================

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez eaglemirek
                                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                    wojsko to jest wojsko a nie burdel
                                    jesteś pewien :diabelski_usmiech sorki
                                    Coś w tym jest. Kiedyś jedną z nierealnych rzeczy do wykonania w wojsku było zgwałcenie sprzątaczki. Dziś jest to realne w 100%

                                    филип
                                    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                    Komentarz


                                    • endryu, Sentymenty jednak pozostają. Wierz mi że gdyby ktoś teraz zapukał do drzwi i powiedział że mogę wrócić do pracy na stare stanowisko i będę pracował z tymi samymi ludźmi to nim skończyłby to gadać stałbym gotowy do wyjścia (może tylko nie w mundurze - bo się nie mieszczę :diabelski_usmiech )



                                      CB Harry II ASC + Triflex

                                      Pozdrawiam Mirek!!

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez ahmed799
                                        aby dostać się na kurs na sierżanta i chorążego trzeba będzie zdać egzaminy i ukończyć kurs 3 mieś
                                        o egzaminach na kurs sierżant-chorąży pierwsze słyszę - wg. mnie to głupota, bo albo gości się wysyła na kurs i chce się z niego zrobić sierżanta-chorążego albo się nie wysyła bo facet się nie nadaje ... i już ! ... po "ciul" generować koszty ! :roll: Kurs 3-6 miesięczny dla sierżanta-chorążego to nic nowego przecież ! Tak to funkcjonowało od lat - że tylko wspomnę Podoficerską Szkołę Zawodową im. Rodziny Nalazków - założę się że podoficer wywodzący się z tej szkoły spokojnie "zajechałby" niejednego "młodego" oficera ... :wink:
                                        Zamieszczone przez ahmed799
                                        Najlepszym rozwiązaniem byłoby jak kiedyś 5 lat i awans.
                                        no jest to opcja...wtedy byłaby szansa na to by kapral mógł przejść całą drogę podoficera (6 stopni x 5 lat = 30 lat wysługi).
                                        Zamieszczone przez ahmed799
                                        a nie jak teraz 30 lat służby i mł.chor
                                        no właśnie to jest chory system ... zasuwasz 15 lat jako sierżant bo masz tożsamość stopnia ze stanowiskiem a limitów awansowych ... brak i jesteś w czarnej
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez eaglemirek
                                          Wierz mi że gdyby ktoś teraz zapukał do drzwi i powiedział że mogę wrócić do pracy na stare stanowisko i będę pracował z tymi samymi ludźmi to nim skończyłby to gadać stałbym gotowy do wyjścia
                                          Ale to chyba tylko z tymi z najbliższego otoczenia-falowcami Bez decydentów
                                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                          =================================================

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                            Podoficerską Szkołę Zawodową im. Rodziny Nalazków
                                            +10



                                            CB Harry II ASC + Triflex

                                            Pozdrawiam Mirek!!

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez endryu
                                              Paolo za bardzo wpatruje się w swoją Biało-Czerwoną fotkę
                                              nooo mundur zobowiązuje a noszę go, jak narazie "tylko" 22 lata :helm
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez eaglemirek
                                                że gdyby ktoś teraz zapukał do drzwi i powiedział że mogę wrócić do pracy na stare stanowisko i będę pracował z tymi samymi ludźmi to nim skończyłby to gadać stałbym gotowy do wyjścia
                                                Ja też bym chciał pracować z moją "starą ekipą" ! Stara zgrana i doświadczona kadra zawodowa i stare "wygi" z prawdziwej służby zasadniczej

                                                [ Dodano: Czw 04 Lut, 16 20:25 ]
                                                Zamieszczone przez Biszczu
                                                7 lat za długo w obecnej sytuacji
                                                oj tam oj tam... dlaczego za długo? Ostatnio awans opijałem to wiesz gdzie po tylu latach mnie mogą już cmoknąć :wink:
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  że tylko wspomnę Podoficerską Szkołę Zawodową im. Rodziny Nalazków
                                                  Mam kilku znajomych co kończyli tą szkołę
                                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  Kurs 3-6 miesięczny dla sierżanta-chorążego to nic nowego przecież !
                                                  Wiesz nic nowego tylko kto wymyślił to że mł. chor. 15 lat w stopniu po szkole chor. w Oleśnicy musi jechać na kurs chorążego. Dla mnie to debililizm
                                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  limitów awansowych ... brak i jesteś w czarnej
                                                  Coś wiem w temacie bo już 7 lat chodzę IIII

                                                  филип
                                                  Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                                  Komentarz


                                                  • Kurcze... właśnie sobie przypomniałem, że ja też w brązowych opinaczach maszerowałem ... w obecnej sytuacji "strach się bać" :shock: :shock: :shock: :diabelski_usmiech
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X