Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dzięki koledzy za szybką odpowiedź, uwagi bardzo cenne.
    Zerkałem na YT na podjazd na te górkę i jak dla mnie to w sumie nic hardcorowego. Ale...strasznie takie "okoliczności przyrody" przeżywa moja droga małżonka (widzę , że nie tylko ona - mają to w genach pewnie , hehe), zwłaszcza jak po jej stronie jest skarpa. To byłoby psychiczne z premedytacją znęcanie się nad nią. Już czuje, że dojazd tam główną będzie stresem. Ja lubie takie klimaty ale cóż czego się nie robi dla bliskiej osoby.
    Skorzystam jednak w moim przypadku z podpowiedzi ruwado, w googlach przeszedłem chłopkiem z tego parkingu pod mury - kawałeczek jest. A sobie wjedziemy/wjadę chyba kolejką na górę i zjadę/zjedziemy bo ten widok jest dla mnie punktem obowiązkowym.
    Dziękuję bardzo za info. Jak coś piszcie dalej co warto/nie warto

    Komentarz


    • sorki ale piszę a raczej dyktuję z tableta dzisiaj pierwszy plażowanie w Ksamil, pogoda super temperatura wody 28 stopni. odnośnie wyjazdu w dubrowniku na s r d to pikuś moim zdaniem w porównaniu do wyjazdu na sv.jurę w m
      Makarskiej



      CB Harry II ASC + Triflex

      Pozdrawiam Mirek!!

      Komentarz


      • Też sporo "dobrego" słyszałem o Górze Św. Jury...;-)
        OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
        SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

        Komentarz


        • A ja już w drodze
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • Zamieszczone przez ruwado
            A ja już w drodze
            Koledzy,
            wiem, że temat był wielokrotnie wałkowany na kilkunastu stronach, ale chciałbym się upewnić, czy na pewno zaznaczony przeze mnie odcinek autostrady jest niepłatny, tzn. nie jest wymagana na nim winieta.

            MAPKA

            z góry dziękuje!


            p.s. jutro wyjazd :szeroki_usmiech
            ~~ pozdrawiam ~~
            JaceK
            _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
            Black eleganzze in combi
            President Johnny II ASC+ President MaryLand...


            _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

            Komentarz


            • Buba, to nie autostrada tylko zwykła droga krajowa i jest bezpłatna.
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Buba
                Zamieszczone przez ruwado
                A ja już w drodze
                Koledzy,
                wiem, że temat był wielokrotnie wałkowany na kilkunastu stronach, ale chciałbym się upewnić, czy na pewno zaznaczony przeze mnie odcinek autostrady jest niepłatny, tzn. nie jest wymagana na nim winieta.
                MAPKA
                z góry dziękuje!
                p.s. jutro wyjazd :szeroki_usmiech
                Buba, na 100% rok temu nie była potrzebna winieta. Zresztą zaraz za tym zjazdem kończy się dwupasmówka. Nic nie wskazywała rok temu, żeby były tam prowadzone jakieś prace budowlane, więc myślę, że można założyć, że sytuacja się nie zmieniła. Może ktoś, kto już jechał w tym roku, potwierdzi nam te informacje
                Pzdr
                Pzdr, Fredy
                Silnik w mojej O3 smaruje olej

                Komentarz


                • Buba to zwykła jednopasmówka dwujezdniowa i to jeszcze z ograniczeniami - remonty - chyba że byłem zmęczony i mi się wydawało, że ograniczenia przez remonty. Ale że nie autostrada, nawet nie ekspresówka - to jestem pewien :wink:
                  Ten kawałek nie wymaga winiety bo i za co przy jakości tej drogi. Stąd wielu co chce oszczędzić albo nie dać się skroić za ten kawałek autostrady jedzie MLP i tą 9-tką do granicy z Cro. Ja leciałem bez winiet na SLO i spokojnie nie kupuj bo jak kupisz to po co pchać się przez MLP?

                  Komentarz


                  • Dostałem dziś mandat za parkowanie w strefie bez ważnego biletu parkingowego. Po powrocie do auta znalazłem niespodziankę za wycieraczką. Myślicie, że ktoś jest w stanie ściągnąć nalezność kiedy już wrócę do Polski?
                    Moja FLka:

                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                    Komentarz


                    • xcracer a ile to kosztuje - po jakim czasie? Ja przedwczoraj tez jakieś 45/50 min po czasie zabierałem auto ale nic nie dorzucili za okno.
                      Czy ściągną - nie wiem :wink:
                      Oby nie

                      Komentarz


                      • Z kosztem przelewu coś ok. 100 PLN. Kwota nieduża ale nigdzie nie było parkomatu ani info, że jest to strefa płatna więc dla zasady nie zapłacę . Na parkingu stało kilka aut i żadne z nich nie miało biletu parkingowego. Oczywiście prezenty znalazły się za wycieraczkami tylko tych na zagranicznych blachach...
                        Moja FLka:

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                        Komentarz


                        • A jesteś pewien, że tubylcy nie mieli jakiejś wlepki świadczącej, że płacą abonament?
                          W Pagu też są dość operatywni w mandatach za złe parkowanie. Tak na szybko jak przeliczałem to mandaty jakieś 70-80 PLN.

                          Komentarz


                          • Jestem pewny, żadne auto tubylców nie miało wlepki. Mandaty za wycieraczkami miały tylko auta z DE i PL. Ten świstek potraktuję jako pamiątkę z CRO

                            Jutro sprawdzę jeszcze raz czy nie ma tam informacji o płatnym parkowaniu.
                            Moja FLka:

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                            Komentarz


                            • ma ktoś jakąś fajną kwaterę w Primosten? ewentualnie wie gdzie sie kierować. lece w ciemno 11.08.14r. mam nadzieję że coś znajdę dla 2 osób jakies ciekawe plaze w okolicy i inne miejsca warte zwiedzenia?
                              BYŁA o1 rs
                              BYŁA o2 1.6
                              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                              Komentarz


                              • Ja zaskoczyłem, że u mnie strefa jest tylko dlatego, że kątem oka zauważyłem parkomat. Może to sposób na zwiększenie dochodów z turystyki?

                                Komentarz


                                • Też mi się tak wydaje, tym bardziej że mandaty dostają tylko zagraniczni kierowcy...Tak czy inaczej nie widzę możliwości ściągnięcia takiego mandatu z zagranicy
                                  Moja FLka:

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                  Komentarz


                                  • No wlasnie czy mandaty za złe parkowanie w CRO sa do ściągnięcia w pl?
                                    Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                    VW Jetta 1.2 TSI

                                    Komentarz


                                    • Byłem parę dni temu w Puli i widziałem jak dwie laski sprawdzały bilety parkingowe za szybą. Nie była to policja lecz taka służba jak u nas straż miejska. Pogoda nie była za specjalna-padał deszczyk i było jeszcze dość wcześnie 9 rano. A co do pogody to jeszcze nie widziałem tyle deszczu w okolicach Makarska-Split co w tym roku. Mam nadzieję że wszystko wróci do normy tj.słońce od rana do wieczora temp.30+ co by piwko zimne wchodziło jak woda. Pozdrawiam wszystkich wypoczywających w Chorwacji !!!

                                      Komentarz


                                      • xcracer, Prim, oni moga Euro Parking Collection plc Dostalem od nich za parkowanie w Serbii.
                                        Marek



                                        Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                        Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                        Komentarz


                                        • Jest teraz ktoś w Splicie? Jak tam pogoda? U mnie leje od samego rana i nie zapowiada się żeby przestało :? . Zastanawiam się czy jechać do Splitu pozwiedzać...
                                          Moja FLka:

                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez xcracer
                                            Jest teraz ktoś w Splicie? Jak tam pogoda? U mnie leje od samego rana i nie zapowiada się żeby przestało :? . Zastanawiam się czy jechać do Splitu pozwiedzać...
                                            Jeziora Plitwickie - tu też leje :-(
                                            ~~ pozdrawiam ~~
                                            JaceK
                                            _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                                            Black eleganzze in combi
                                            President Johnny II ASC+ President MaryLand...


                                            _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

                                            Komentarz


                                            • Pierwszy raz trafiłem na taką pogodę w cro . W poprzednich latach pogoda była taka jak na Bałkany przystało. Nawet sami Chorwaci mówią, że pogoda z roku na rok jest gorsza...
                                              Moja FLka:

                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez xcracer
                                                Z kosztem przelewu coś ok. 100 PLN. Kwota nieduża ale nigdzie nie było parkomatu ani info, że jest to strefa płatna więc dla zasady nie zapłacę . Na parkingu stało kilka aut i żadne z nich nie miało biletu parkingowego. Oczywiście prezenty znalazły się za wycieraczkami tylko tych na zagranicznych blachach...
                                                A moze to byl parking tjb tylko dla mieszkancow nie wiem jak to sie dokladnie nazywa, ale kiedys w DE na takim stanalem, i pan mi wypisal mandat pomimo tego ze mialem bilecik. Na szczescie po rozmowie udalo sie jakos i placic nie trzeba bylo
                                                Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                                                Komentarz


                                                • Nie nie, wczoraj sprawdzałem. Na pewno jest to ogólnodostępny parking., parkomatu oczywiście nie ma.
                                                  Moja FLka:

                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                                  Komentarz


                                                  • Jako, że wczoraj jeszcze raz byłem w Pagu ti rozejrzałem się na ulicy i jedyny mandat miał wciśnięty za wycieraczkę samochód na tablicach z Zagrzebia.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X