Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • pozdrawiam wszystkich z Rabac na Istrii.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • Zamieszczone przez blackrs
      aha spko. z ciekawości ile płaciłes za apartament?
      30E 14dni,33E 10dni -pokoj z kuchnia,lazienka i sypialnia
      Kondziu

      OCP

      Komentarz


      • ruwado, byle tylko pogoda Ci dopisala. Pozdro
        Marek



        Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
        Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

        Komentarz


        • Zamieszczone przez ruwado
          pozdrawiam wszystkich z Rabac na Istrii.
          Pozwólcie, że i ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami nt. Montenegro, które jest tu przez wielu zachwalane pod niebiosa (jak napisałem, chce TYLKO wyrazić swoją opinie, nikogo nie krytykuje i nie chce się wdawać tym samym w dyskusję):

          1. Pierwsze dni urlopu spędziliśmy z żoną w Brela, w Chorwacji, pieszo do Baśka Voda itd., obecnie będą w Petrovac czuje się, jakbym siedział w jakiejś podrzędnej miejscowości w Turcji (w Turcji byłem 5 razy, każdorazowo w innym rejonie).

          2. Czas przejazdu od granicy CRO-MNE do Petrovac (ok 100km) zajęła mi tyle, co z Plitvickich Jezior do Baśka Voda (ponad 300hm).

          3. Drogi w MNE - bardzo bliskie stanu dróg polskich sprzed 15 lat

          4. Ceny w CRO podobne do cen w MNE (tylko jakość w MNE ok 30% niższa)

          5. Ogólnie w MNE strasznie zajeżdża Turcją i arabusami - syf na drogach, chodnikach, nierówne chodniki, dziurawe drogi i wysokie krawężniki (mam obniżone zawieszenie, dlatego tak mnie to w*rwia)

          6. Plaża... również temat do dyskusji, w szczególności dla osób, które wyjeżdżając na urlop myślą głównie o "plażingu" - znowu wygrywa CRO

          Reasumując,
          kolejne wakacje na pewno na Bałkanach, ale zapewne w CRO

          Moim skromnym zdaniem "Bałkany" kończą się na Dubrowniku

          Uważam, że wszystkie "ochhy" i "achhy" na temat MNE, które się tutaj pojawiają są mało rzetelnym odzwierciedleniem rzeczywistości...

          Mam nadzieje, że przynajmniej pozostały plan wyjazdu podniesie średnią ocenę wakacji (Albania, Jezioro Szkoderskie, Kanion Tary, Kanion itd.)
          ~~ pozdrawiam ~~
          JaceK
          _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
          Black eleganzze in combi
          President Johnny II ASC+ President MaryLand...


          _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

          Komentarz


          • Zamieszczone przez ruwado
            pozdrawiam wszystkich z Rabac na Istrii.
            ruwado, jaka pogoda? Bo kumpela jedzie jutro do Rovinj.


            Zamieszczone przez Buba
            Uważam, że wszystkie "ochhy" i "achhy" na temat MNE, które się tutaj pojawiają są mało rzetelnym odzwierciedleniem rzeczywistości...
            Podobne opinie słyszałem jak mówiłem, że chcę jechać do MNE :wink: Ale każdy ma inne gusta Nastepe wakacje będą w północnej Cro

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Buba
              Uważam, że wszystkie "ochhy" i "achhy" na temat MNE, które się tutaj pojawiają są mało rzetelnym odzwierciedleniem rzeczywistości...
              Nie chcę równiez wdawać się w polemikę, tym bardziej że nie byłem ani w MNG anie w Albanii i znam tylko ze słyszenia. Najpierw należy sobie odpowiedzieć czego kto szuka. Nikt niegdzie nie wspominał o super drogach (wręcz przeciwnie). Natomiast faktem jest że ceny miały byc niższe, mniej turystów i bardziej naturalny kraj, a nie skomercjalizowany jak CRO
              I jak znam opinię znajomych którzy byli, to właśnie to ich przyciąga...
              If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
              _______________________________________
              a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

              Komentarz


              • Zamieszczone przez lu5asz
                30E 14dni,33E 10dni -pokoj z kuchnia,lazienka i sypialnia
                masz jakiś namiar? chętnie bym skorzystał
                BYŁA o1 rs
                BYŁA o2 1.6
                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                Komentarz


                • Buba, 1. Trzeba było zatrzymać się w Budvie a najlepiej na Sv. Stefan
                  2. i 3. Porównujesz autostradę z lokalnymi drogami :?: Do Petrovac jechałeś od strony Dubrovnika (Herceg-Nowi, Kotor, Budva) :?: Jeśli tak to gdybyś czytał to byś wiedział że jest tragicznie zakorkowana :!: I nie rozpływaj się nad drogami w Cro bo wcale nie są rewaelacyjne chyba że masz na myśli tylko autostradę i Jadrankę choć ta wcale nie jest rewelacyjna. Jechałeś przez Hvar (choć podobno już tam położono nową nawierzchnię) z Baśki V. w kierunku Kravica, czy na Sv. Jure, w kierunku Dubrovnika też nie ma rewelacji na wielokilometrowych odcinkach (o częstych wielokilometrowych korkach nie wspominając :!: ). Ja w 2 lata zrobiłem po drogach MNE blisko 3 kkm i na pewno nie porównam stanu tamtejszych dróg z drogami w PL 15 lat temu zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę że tam większość dróg wznosi się na setki :!: mnpm lub prowadzi kanionami i kutymi tunelami
                  4. Moje zdanie jest odwrotne, ale tu każdy ma prawo mieć swoje smaki, a może trafiłeś na kiepską knajpę. A jeśli opierasz swoją opinię na jednej miejscówce to sorry ale..
                  5. Tu również nie zgodzę się z Tobą porównując np Baśka Voda (byłem 3 razy) i Petrovac że jest tak źle
                  6. Pisałem już w ubiegłym roku jak to wygląda w MNE
                  Ja podsumowując powiem że im mniej ludzi wybierze MNE na odpoczynek tym, dla takich jak ja lepiej choć po tegorocznych doświadczeniach z południową Albanią chyba tam będę celował ponownie w przyszłym roku :!: A i skoro masz obniżone zawieszenie to Albanię omijaj szerokim łukiem :!: Na przejazd przez przełęcz Sedlo też nie namawiam :!:
                  Jak już wrócisz to daj znać jak było dalej, może jeszcze ktoś się dołączy do dyskusji porównawczej Cro, MNE, Albania i info z niej płynące ustrzeże innych przed rozczarowaniami :!:



                  CB Harry II ASC + Triflex

                  Pozdrawiam Mirek!!

                  Komentarz


                  • eaglemirek,

                    miałem nie wdawać się w dyskusje, ale napisze szybko o co mi chodzi:

                    - kwaterę mam rewelacyjną, więc moje spostrzeżenia nie są oparte na "niewygodnej kanapie";
                    - punkty, które poruszyłem nie są również związane z miejscem zakwaterowania, nie chodzi tu o to, czy to Kotor, Budwa, H-N, Sv Stefan, czy Ulcinj, tylko o powszechną i "wszędobylską" bylejakość;
                    - jak napisałem wcześniej, nikogo nie chce ani krytykować, ani też atakować, za to, że uwielbia MNE, podzieliłem się wyłącznie swoimi odczuciami;

                    Ja już wrócę (i wykonam swój plan wycieczki), to napiszę więcej nt moich odczuć związanych z MNE.

                    BTW.
                    nie jestem malkontentem - woda w morzu (a przede wszystkim jej temp.) są super
                    ~~ pozdrawiam ~~
                    JaceK
                    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                    Black eleganzze in combi
                    President Johnny II ASC+ President MaryLand...


                    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

                    Komentarz


                    • Buba to są Bałkany, które są bardzo różnorodne - każdy kraj ma swój folklor.
                      Mnie osobiście Czarnogóra przypadła do gustu jako coś pośredniego między Chorwacją i Albanią.
                      Trzeba się tylko pozytywnie nastawić.
                      MARCIN
                      Mój szkodnik

                      Komentarz


                      • Na
                        Istrii upał. Wieczorem albo w nocy burza, ale nas omija.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez ruwado
                          Na
                          Istrii upał. Wieczorem albo w nocy burza, ale nas omija.
                          W PL też cieplutko póki co a i burze też się trafiają :diabelski_usmiech Wypoczywaj, mocz w Jadranie i płucz nereczki zimnym :kufel

                          [ Dodano: Czw 17 Lip, 14 21:12 ]
                          Zamieszczone przez bzyq_74
                          Trzeba się tylko pozytywnie nastawić.
                          Dokładnie Ja będąc tylko w Shkoderze w ubiegłym roku też miałem zgoła inne zdanie na temat Albanii niż teraz po kilkudniowym pobycie tam i przejechaniu praktycznie całej z północy na południe :!:



                          CB Harry II ASC + Triflex

                          Pozdrawiam Mirek!!

                          Komentarz


                          • ruwado baw się dobrze
                            Ja rano startuję. 12 dni minęło. Było tu zajebiście. Rewelacja pod każdym względem - może nie do końca - ciasny gostek ma tu parking i jakiś &%$^ lekko drasnął mi zderzak - nie wiem kto :evil: . Ale podobno im więcej pamiątek z udanych wakacji tym lepiej :wink:
                            Po za tym była fajnie.
                            I dlatego nawiązując do powstałej tu dyskusji chyba za rok tu wrócę. Miałem zrobić sobie przerwę i obaczyć co innego ale po co się zawieźc na Turcji czy innych kierunkach skoro tu jest tak ładnie i jeszcze wiele do zobaczenia....
                            Wiecie co....ale Polak to wakacjach to burak, cham i prostak - nie każdy ale niejednemu słoma z butów wystaje. Aż żal pisać ale ten u mnie to skodziarz z piaskowej octavii II na blachach SC..... Ani Czesi, ani, Brytole, ani miejscowi przez tydzień nie zrobili trzody tylko nasi. Ciasno jest jak pisałem , aut sporo, gość zaparkował czasowo na środku/na przejeździe ale blokując Czechowi starszemu gościowi możliwość wejścia do auta. Ten trąbnoł aby ktoś się wychylił z okien i po ichniemu mówił, aby przestawić kawałek bo chce wsiąść. Spokojnie. A burak z Cieszyna (chyba) od chujów starych, kurwami na niego z balkonu, że "mu szef kazał tu stać"- znaczy właściciel. Nic , że po 2 minutach zszedł i przestawił o metr te skodę, ale aż żal było słuchać. Ciekawe ile Pepik zrozumiał i co sobie pomyślał? 20-tu spokojnych, kulturalnych i po nich taki wieśniak się pojawi i zostawi "niesamowite wrażenie". Żal i wstyd było się głośno tego dnia po polsku odezwać aby nie pomyśleli inni, że my razem.
                            Taki mały OT. Bądźmy uprzejmi i kulturalni bo jak nas widzą i słyszą tak o nas sądzą i mówią.
                            Ale urlop był 1 klasa .
                            Wiedząc więcej niż rok temu zdecydowanie polecam riwierę makarską i Podgorę jak najbardziej.

                            Komentarz


                            • Trzeba go było opierdolić po prostu i tyle. Niektórzy potrzebują feedbacku. W zeszłym roku podobnie było w Bułgarii, ale zjebka była i po temacie.
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Enriquez
                                Trzeba go było opierdolić po prostu i tyle.
                                Nie inaczej
                                Bez znaczenia czy to Polak czy inny i czy przyjechał Octavią czy Fiatem.

                                Miał wlepe OCP?

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Alonzo_
                                  na blachach SC
                                  wstyd przyznać ale jeśli tylko z literek SC to medalik ops:
                                  Pisał Sebastian

                                  Komentarz


                                  • Powitać kolegów. Nad ranem zjechałem, 3 godz kimnąłem i wracamy do normalności .
                                    Droga poza Polską bez żadnego korka.
                                    W nocy Częstochowa - chyba tam ze 2 czy 3 km są i godzinka w plecy plus zwężka przed Rzgowem przytrzymała.
                                    Poprawiam - ćwok był z Gliwic - SG XXXX . Wlepy na szczęście nie miał. Olać go.
                                    Pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Alonzo_
                                      Olać go.
                                      Za Częstochowę przepraszam ale nawet próba objechania miastem może potrwać długo bo całe jest rozkopane Ale to już w innym wątku.Alonzo_, spokojnego powrotu do codzienności. Ja startuję w sobotę wieczorem i już nie mogę się doczekać
                                      Pisał Sebastian

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez SS
                                        nawet próba objechania miastem może potrwać długo bo całe jest rozkopane Ale to już w innym wątku.Alonzo_, spokojnego powrotu do codzienności. Ja startuję w sobotę wieczorem i już nie mogę się doczekać
                                        i co? trzbea jechac przez miasto ??? :shock: :shock:
                                        Nie ma jakiegoś objazdu sensownego???
                                        If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                        _______________________________________
                                        a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                        Komentarz


                                        • aro_40, ciężko jest bo włodarze zadbali o remont kilku ulic w jednym czasie i nawet miejscowi się gubią Najlepiej skręcić z DK1 przed Częstochową (jeszcze przed Korytarzem północnym) i jechać opłotkami. W czwartek jeździłem po mieście i trasa która normalnie zajmuje około 15 minut trwała jakieś 40 a w korkach dużo rejestracji "obcych"
                                          Pisał Sebastian

                                          Komentarz


                                          • Alonzo_,
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez SS
                                              aro_40, ciężko jest bo włodarze zadbali o remont kilku ulic w jednym czasie i nawet miejscowi się gubią Najlepiej skręcić z DK1 przed Częstochową (jeszcze przed Korytarzem północnym) i jechać opłotkami. W czwartek jeździłem po mieście i trasa która normalnie zajmuje około 15 minut trwała jakieś 40 a w korkach dużo rejestracji "obcych"
                                              dzięki
                                              korytarz północny to pierwsze światła od strony Wawki/Łodzi?
                                              If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                              _______________________________________
                                              a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                              Komentarz


                                              • aro_40, nie tam nie ma świateł, DK1 wjeżdża pod wiadukt a przed nim jest Auto Skoda Marszałek

                                                [ Dodano: Nie 20 Lip, 14 20:08 ]
                                                Pierwsze światła są za wiaduktem kolejowym ale żeby do niego dojechać to trzeba trochę postać Kanał jest 2 km wcześniej i wjeżdża się na niego za wyżej opisanym wiaduktem
                                                Pisał Sebastian

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez SS
                                                  aro_40, nie tam nie ma świateł, DK1 wjeżdża pod wiadukt a przed nim jest Auto Skoda Marszałek

                                                  [ Dodano: Nie 20 Lip, 14 20:08 ]
                                                  Pierwsze światła są za wiaduktem kolejowym ale żeby do niego dojechać to trzeba trochę postać Kanał jest 2 km wcześniej i wjeżdża się na niego za wyżej opisanym wiaduktem
                                                  jarzę
                                                  thx
                                                  If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                                  _______________________________________
                                                  a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                                  Komentarz


                                                  • Hej, co się dzieje z pogodą w CRO ? Dziś pierwszy raz w życiu zdarzyła nam się sytuacja, że deszcz wygonił nas z plaży ! :shock:
                                                    Wczoraj po długiej podróży zameldowaliśmy się w Drveniku.
                                                    Zaciągnęło się na dobre, pada prawie przez cały czas z małymi przerwami i z tego co widzę, to na następne kilka dni prognozy nie wyglądają lepiej prawie na całym wybrzeżu :evil:
                                                    OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                                    SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X