Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • misiul
    Rider
    • 2011
    • 521

    AdamB, no pewnie do końca życia bym Ci nie zapomniał

    Dopytuje bo pierwszy raz się zapuszczam tam.
    Jeszcze zapytam czy CB jest przydatne ? Słyszałem że w Austrii to nawet nie wolno..

    Komentarz

    • AdamB
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 8028
      • Octavia IV (NX3)
      • DKZA 2.0 TSI 190 KM

      misiul, powiem Ci tak, ja w tych krajach mniej się stresuję na drodze niż u nas. Co do CB jeździłem po Austrii z CB wielokrotnie i nikt mi problemów nie robił w trakcie kontroli policyjnej. Poza granicami kanał 28 słychać polaków często bo do Cro dużo ich jedzie.
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz

      • eaglemirek
        RS
        • 2010
        • 14098
        • Octavia II combi (1Z5)
        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

        Wszystko co dobre się kiedyś kończy Jutro około południa start do PL :!:Odnośnie prędkości - jak jechałem do Cro to zapomniałem się w Mureck i dostałem w razem z innym ciągnącym moim tropem Czechem z fotoradaru (około 75=80 km/h) Teraz główkuję co z tego wyjdzie :?: Macie jakieś doświadczenia w tym temacie :?:



        CB Harry II ASC + Triflex

        Pozdrawiam Mirek!!

        Komentarz

        • endryu
          RS
          • 2006
          • 3773
          • Octavia II combi (1Z5)
          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

          Ja podpowiem, że jechałem trzykrotnie przez CZ, A, SLO do HR i nie spotkałem się ze statyczną kontrolą radarową lub fotoradarową ale szczególnie na autostradzie w rejonie Wiednia jest trochę fotomaszynek, które robią fotki z przodu i z tyłu (z odległości na innych autkach widziałem, że pstrykają. :szeroki_usmiech) A także w Austrii jest trochę pstrykadeł umieszczonych nad jezdnią, nad każdym pasem ruchu.

          [ Dodano: Pią 27 Lip, 12 21:17 ]
          Zamieszczone przez eaglemirek
          Macie jakieś doświadczenia w tym temacie
          W przyszłym roku będą na Ciebie czekać ze strafe-m :box
          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
          =================================================

          Komentarz

          • AdamB
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 8028
            • Octavia IV (NX3)
            • DKZA 2.0 TSI 190 KM

            Zamieszczone przez eaglemirek
            jak jechałem do Cro to zapomniałem się w Mureck i dostałem w
            No właśnie zapomniałem napisać że od zjazdu z autostrady aż do Mureck jest fotoradar "śmietnik" i on się przemieszcza pomiędzy tymi trzema miejscowościami. Jak teraz jechałem do Cro to stał na wlocie w miejscowości Murfeld. Jadąc z powrotem go nie widziałem już.
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz

            • misiul
              Rider
              • 2011
              • 521

              Ale ponoć w CRO to na autostradzie ograniczenia prędkości są notorycznie łamane? Macie doświadczenie w tym temacie?

              Komentarz

              • dato
                L&K
                • 2012
                • 1431

                Czekaj niech pomyślę... DE ? To chyba jedyny ze znanych mi kraj, gdzie ograniczenia na autostradach NIE SĄ notorycznie łamane :lol:

                A przy okazji i w temacie wątku: polecam Dubrownik na wieczór i wjazd kolejką na górę + muzeum. Za kolejkę sobie liczą jak za zboże, do muzeum w twierdzy wpuszczają rodzinę na jeden bilet 30kun. Warto.

                I nie słuchać opinii, żeby jechać na górę rano, bo później słońce przeszkadza - jechać na zachód słońca / zmierzch, bo panorama jest piękna, szczególnie jak jest jeszcze trochę światła, a miasto się rozświetla - zainteresowanym podrzucę po zdjęciu. A Dubrownik "odżywa" po 22, wcześniej to tylko jeśli ktoś bardzo chce na mury (zamykają ok. 19). Czyli ew. <19 mury - kolejka - starówka. Wcześniej odradzam, bo w mieście jest parnik.

                Komentarz

                • AdamB
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2007
                  • 8028
                  • Octavia IV (NX3)
                  • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                  Zamieszczone przez misiul
                  Ale ponoć w CRO to na autostradzie ograniczenia prędkości są notorycznie łamane? Macie doświadczenie w tym temacie?
                  Są łamane ale bez przesady , nieoznakowane radiowozy też jeżdżą . Pojedziesz to zobaczysz
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz

                  • looker
                    RS
                    • 2008
                    • 1886
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                    Co prawda ja już "po" ale może komuś się przyda. Chyba do AM: http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=33919
                    OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                    SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                    Komentarz

                    • __atomek__
                      RS
                      • 2007
                      • 3193
                      • Superb III (3V3)

                      Zamieszczone przez eaglemirek
                      Wszystko co dobre się kiedyś kończy Jutro około południa start do PL :!:Odnośnie prędkości - jak jechałem do Cro to zapomniałem się w Mureck i dostałem w razem z innym ciągnącym moim tropem Czechem z fotoradaru (około 75=80 km/h) Teraz główkuję co z tego wyjdzie :?: Macie jakieś doświadczenia w tym temacie :?:
                      Z tego co wiem to z fotoradarów za granicę nie wysyłają, tak więc możesz spać spokojnie. Ja dzisiaj w nocy wróciłem z Chorwacji i nad autostradami zawiesili kilkadziesiąt pomiarów prędkości
                      Pozdrawiam
                      Tomek

                      Komentarz

                      • aro_40
                        RS
                        • 2007
                        • 1529
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        polecam ci lekturę:
                        If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                        _______________________________________
                        a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                        Komentarz

                        • ruwado
                          RS
                          • 2009
                          • 14883
                          • Octavia IV (NX3)

                          Ja już niestety w domu. 2 tygodnie w Orebicu szybko mineły. Na szczęście bora popsuła pogodę tylko na 2 dni - trzeciego po południu już było gorąco

                          jak zbiorę siły, to opisze gdzie byłem i co widziałem. A drogi Peljesaca - to bajka. Po drugim przejeździe półwyspu (jak spieszyłem sie do hotelu na kolację) - żonka juz nie syczała, krzyczała i płakała Jak pisał dato - można "łyknąć" maruderów. Zwłaszcza jak juz masz poznaną drogę i wiesz gdzie sa dogodne miejsca do wyprzedzania. Mój rekord ze 102 konnym silniczkiem to 1h 10 min w sporym ruchu od wjazdu na Peljesac do Kuciste. A swoją drogą - niektórzy naprawdę jadą tam 50 - 60 max. Szybciej sie boją.

                          5200 km stuknęło - Octavka dzielnie się spisała.

                          Tylko... troche mnie przestraszyliście tymi radarami na autostradach.... :? W nocy pasażery spali i można było pocisnąć. Co prawda generalnie w A przed i za masztami z wiszącymi ustrojstwami zwalniałem do przepisowych lub tylko o 10 km większych prędkości, ale... cholera wie. A w Cro? Tam to juz 150 dla mnie to minimum. Zwłaszcza w nocy jak luźno. Parę razy tylko w tunelach jak jechałem powyżej 120 migały mi świecące znaki "100".

                          SK też 150 - standard.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz

                          • misiekwaw
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2004
                            • 7715
                            • Ford

                            Aż chciałoby się napisać taki stary a taki... Żeby długo nie przynudzać o działaniach Chorwackiej policji, które widziałem na autostradzie - wierz mi robiły wrażenie np blokada i zwężenie autostrady i odławianie na przygotowany parking wszystkich kozaków z ostatnich kilometrów :diabelski_usmiech . Ja tam jeżdżę odpocząć a nie na wyścigi a jak kiedyś Cię podsumują to nie wylewaj tu żali, a będzie drogo. Albo będzie biadolenie jaka to policja w SK to uje i w ogóle :lol: echhhhh polacy :roll:
                            Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                            http://www.disi-tune.pl
                            Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                            Był WRX
                            Była Octa

                            Komentarz

                            • majkel123
                              Rider
                              • 2010
                              • 570

                              __atomek__, chyba nie masz racji, ostatnio czytałem na Interii info o mandatach z fotopstryczków.
                              Ponoć najpierw przysyłają informację z kwotą do zapłacenia oraz numerem konta, a jeśli nie zapłacisz, dług zostaje sprzedany firmie windykacyjnej.
                              Arctic 1.8 TSI DSG7

                              Komentarz

                              • conan
                                Rider
                                • 2011
                                • 546

                                majkel123 nie konieczenie, dług może też zostać u nich w bazie i przy kolejnej okazji jak pojedziesz a Cię złapią to może był słono, mogą nawet auto zarekwirować jak nie masz kasy na mandat
                                Moja skodzinka o2
                                Blacharstwo i lakiernictwo Autoklinika

                                Komentarz

                                • ruwado
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 14883
                                  • Octavia IV (NX3)

                                  No własnie tylko ciekawe, dla policji w A lub Cro kto jest kozakiem? Sznurek samochodów jadących 150 i spokojnie wyprzedzających tych co jadą 130 - 140, czy ktoś, kto śmiga koło mnie 180 - 200 (a było troche takich), gdy ja jadę 150 bez napinki?
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz

                                  • AdamB
                                    RS
                                    S_OCP Member
                                    • 2007
                                    • 8028
                                    • Octavia IV (NX3)
                                    • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                    ruwado, jak braknie klientów tych od 180-200km/h to zatrzymają paru tych od 150km/h dla przykładu

                                    Chociaż zauważyłem, że policja chorwacka stała się bardziej tolerancyjna dla turystów. Pierwszy raz jak jechałem to było ich więcej na autostradach w nieoznakowanych autach i często trzymali kogoś. Ostanie dwa wyjazdy nie widziałem żadnego radiowozu.
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz

                                    • majkel123
                                      Rider
                                      • 2010
                                      • 570

                                      Ja tylko pisze o tym o czym czytałem. Generalnie 150 uważam za normalna prędkość na autocescie
                                      Arctic 1.8 TSI DSG7

                                      Komentarz

                                      • ruwado
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 14883
                                        • Octavia IV (NX3)

                                        Zamieszczone przez majkel123
                                        Ja tylko pisze o tym o czym czytałem. Generalnie 150 uważam za normalna prędkość na autocescie
                                        ja też, i oczywiście bez gwałtownego skakania z pasa na pas i spychania po ...sku innych
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz

                                        • majkel123
                                          Rider
                                          • 2010
                                          • 570

                                          Dokładnie.
                                          Arctic 1.8 TSI DSG7

                                          Komentarz

                                          • misiekwaw
                                            RS
                                            S_OCP Member
                                            • 2004
                                            • 7715
                                            • Ford

                                            W tym roku nie widziałem nieoznakowanego w akcji, widziałem ze 2 razy zatrzymanych przez motocyklistów na autostradzie.
                                            Ale wcześniej widywałem nie raz nieoznakowane BMW i co ciekawe suszących na rozjazdach autostrad i ograniczeniach przed bramkami na autostradach i wyłapujących co lepszych kozaków, więc jak widzę lecących na złamanie karku do samych bramek to mi się śmiać chce.
                                            Gość z kamerą stojący na starej drodze na Plitvice bez radiowozu i radiowóz kilka km dalej wymierzajacy sprawiedliwość.
                                            Goście z suszarką pilnujący ograniczenia do 30km/h przy robotach drogowych na poboczu jadranki w niedziele rano gdzie od piątku pies z kulawą noga nie pracował...
                                            Suszący z krzaków za jakimiś resztkami garażu, w terenie zabudowanym gdzie byli jedynymi ludźmi a reszta to ruiny z dziurami po kulach.
                                            No i popisowy numer o którym pisałem gdzie gość mierzył prędkość z wiaduktu nad autostradą a kilka km dalej była blokada i duża grupa odesłanych na parking.

                                            Także ich pomysłowość naprawdę była wystarczająca, żeby ostudzić moje zapędy :szeroki_usmiech
                                            Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                            http://www.disi-tune.pl
                                            Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                            Był WRX
                                            Była Octa

                                            Komentarz

                                            • AdamB
                                              RS
                                              S_OCP Member
                                              • 2007
                                              • 8028
                                              • Octavia IV (NX3)
                                              • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                              Zamieszczone przez misiekwaw
                                              Także ich pomysłowość naprawdę była wystarczająca, żeby ostudzić moje zapędy :szeroki_usmiech
                                              I najważniejsze, kasę lepiej w kilku wizytach w knajpach zostawić niż u policjanta.

                                              misiekwaw, jechałeś przez Słowenię objazdem czy autostradą?
                                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                              Komentarz

                                              • misiekwaw
                                                RS
                                                S_OCP Member
                                                • 2004
                                                • 7715
                                                • Ford

                                                Zamieszczone przez AdamB
                                                Zamieszczone przez misiekwaw
                                                Także ich pomysłowość naprawdę była wystarczająca, żeby ostudzić moje zapędy :szeroki_usmiech
                                                I najważniejsze, kasę lepiej w kilku wizytach w knajpach zostawić niż u policjanta.
                                                dokładnie

                                                Zamieszczone przez AdamB
                                                misiekwaw, jechałeś przez Słowenię objazdem czy autostradą?
                                                jechałem pierwszy raz objazdem i mimo że Duśka zdrowo panikowała czytając w sumie dość prosty opis Roka z Bagien wszystko się w 100% i bezproblemowo udało k

                                                Bardzo przyjemna odmiana po 4 latach spędzonych na autostradzie dookoła Balatonu i sporo bliżej, choć czasowo podobnie wychodzi. Mi wyszło ciut szybciej niż autostradą.
                                                Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                                http://www.disi-tune.pl
                                                Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                                Był WRX
                                                Była Octa

                                                Komentarz

                                                • AdamB
                                                  RS
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2007
                                                  • 8028
                                                  • Octavia IV (NX3)
                                                  • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                                  misiekwaw, to super.
                                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                  Komentarz

                                                  • blackrs
                                                    RS
                                                    • 2008
                                                    • 4826
                                                    • Superb II combi (3T5)
                                                    • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                                    pozdrowienie z Budvy/becici
                                                    tak an szybko to w jedną stronę 1968 km czas samej jazdy 26h + niecałe 10 h na tankowanie spanie i inne postoje
                                                    widoki nieziemskie
                                                    w ciągu godziny znalazłem apartament ale skurczybyki targować się nie chca bo jest masa ludzi ...
                                                    najgorsza droga przez Polskę, Czechy Austria gladko objazd Słowenii też na granicy 15 min ( sobota godz 22.30 )

                                                    [ Dodano: Nie 29 Lip, 12 20:16 ]
                                                    PS jedyne zastrzeżenie do Octavii to brak 6 biegu :/
                                                    BYŁA o1 rs
                                                    BYŁA o2 1.6
                                                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...