Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • elemenateur
    Elegance
    • 2007
    • 803

    Zamieszczone przez dylan80
    No i jesteśmy na miejscu. Miała być Rogożnica albo Primosten, ale w Rogożnicy nie spodobało mi się,a nie chciało mi sie wracać te pare kilometrów do Primosten, więc na miejscu padło hasło - Brela , no i jesteśmy. Z noclegami łatwo nie było, strasznie dużo ludzi, ale po przeszło godzinie udało sie coś znaleźć i jestem chyba bardziej zadowolony z kwatery niz w zeszłym roku, chodziaż wyżej mam i trzeba stromiej podchodzić.Dziś pogoda zajebista, zara ide do wody poszukać jakichś rybek.
    Jeślki chodzi o ceny to wg mnie wszystko podrożało od zeszłego roku mniej więcej o połowe, zsa posiłek za który ostatnio dawałem 40kun, dziś kosztuje 60. kurs kuny do złotówki też nieciekawy. Aha, no i zlikwidowali moją ulubioną restaurację przy konzumie a na jej miejscu jakiś market zrobili i to właśnie jest dla mnie największą tragedią... nawet nie pamiętam jak sie ona nazywała....

    szkoda że nie miałem za dużo czasu by do Ciebie kolego zaskoczyć i kopnąć się na piwko mieszkałem na tej samej ulicy kilka domów dalej. Twojemu małemu głodowi zrobiłem nawet fotkę.
    Pozdrowienia już z Polski!

    Komentarz

    • martinl
      Ambiente
      • 2006
      • 133
      • Octavia III (5E3)
      • DADA 1.5 TSI 150 KM

      Zamieszczone przez aro_40
      a co do przerw technicznych banków... są z reguły z soboty na niedzielę pomiędzy 1 a 3 w nocy. Da się ominąć
      Ja miałem w dniu wyjazdu z cro przerwę w mbanku od 23 do 9 rano następnego dnia . Dobrze, że o niej wiedziałem i przygotowałem sobie gotówkę bo bym się już na promie odbił od kasy...
      1.9 TDI rulezzz...
      Było 116.6HP 287,4Nm
      Jest 139,6HP 325,5 Nm
      Beżowa strzała kombi

      Komentarz

      • aro_40
        RS
        • 2007
        • 1529
        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

        Zamieszczone przez martinl
        Zamieszczone przez aro_40
        a co do przerw technicznych banków... są z reguły z soboty na niedzielę pomiędzy 1 a 3 w nocy. Da się ominąć
        Ja miałem w dniu wyjazdu z cro przerwę w mbanku od 23 do 9 rano następnego dnia . Dobrze, że o niej wiedziałem i przygotowałem sobie gotówkę bo bym się już na promie odbił od kasy...
        dlatego pisałem że da się ominąć - trzeba tylko upewnić się co do działalności banku w interesującym nas okresie; poza tym, tak długie okresy nieczynnego banku zdarzają się rzadko
        If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
        _______________________________________
        a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

        Komentarz

        • kris17009
          Ambiente
          • 2012
          • 235

          Podpowiedzcie jak tam wygląda teraz trasa do HR przez Cieszyn, Frydek, Brno, Wiedeń, Maribor (oczywiście nie po autstradzie) i dalej do Zagrzebia, a docelowo na Ciovo.
          Chodzi mi o jakieś remonty lub coś co się zmieniło od zeszłego roku. Podobno jakieś remonty są w Czechach zaraz za Frydkiem???
          Palnuje wracać już przez Węgry, Słowację ale zastanawiam się czy jest sens dopłacać więcej za winiety...


          Moja furka:
          -------------------------
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

          Komentarz

          • eaglemirek
            RS
            • 2010
            • 14098
            • Octavia II combi (1Z5)
            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

            kris17009, Miesiąc temu jak jechałem to za Wiedniem w stronę Cro było trochę robót drogowych ale nocą jazda płynna tylko wolniejsza.



            CB Harry II ASC + Triflex

            Pozdrawiam Mirek!!

            Komentarz

            • Dzida
              RS
              • 2006
              • 2253

              Zamieszczone przez kris17009
              Podobno jakieś remonty są w Czechach zaraz za Frydkiem???
              Obwodnicę zapewne budują, ale to absolutnie nie koliduje z trasą po której się jedzie. . .(jedziesz przez miasto, a obwodnica powstaje obok).

              Komentarz

              • AdamB
                RS
                S_OCP Member
                • 2007
                • 8028
                • Octavia IV (NX3)
                • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                kris17009, jedź A1 do Czech zamiast przez Cieszyn. Jadąc od Warszawy S1 w okolicach Siewierza wjeżdżasz na nią, przecinasz węzeł "Sośnica" w Gliwicach.
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz

                • kris17009
                  Ambiente
                  • 2012
                  • 235

                  Dzida, tylko że nie jadę sam i mamy zbiórkę w Bielsku więc stamtąd praktycznie ruszam.


                  Moja furka:
                  -------------------------
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                  Komentarz

                  • ruwado
                    RS
                    • 2009
                    • 14883
                    • Octavia IV (NX3)

                    Zamieszczone przez eaglemirek
                    Miesiąc temu jak jechałem to za Wiedniem w stronę Cro było trochę robót drogowych ale nocą jazda płynna tylko wolniejsza.
                    i w nocy i w dzień płynnie tylko wolniej. Ale bez korków. Tak samo za Grazem (przed zjazdem 226 na Mureck)
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz

                    • kris17009
                      Ambiente
                      • 2012
                      • 235

                      to poproszę jeszcze o podpowiedź którym zjazdem zjechać przed granicą i gdzie wjechać już na granicy z Chorwacją żeby ominąć płatną autostradę w Słowenii. Z Googli wychodzi ze zjazd 228 przed granicą 437 na Maribor potem krajową 1 czy 710 na Ptuj (PS. zatrzymanie planuje w Mariborze) i wjazd TUTAJ ???


                      Moja furka:
                      -------------------------
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                      Komentarz

                      • ruwado
                        RS
                        • 2009
                        • 14883
                        • Octavia IV (NX3)

                        Zamieszczone przez kris17009
                        wjazd TUTAJ
                        dokładnie tutaj, albo inną trasą i wjeżdżasz w Trżcu.
                        Ja zawsze tak jeżdżę:
                        1) zjazd a autostrady nr 226 (na Gersdorf chyba) i pod autosradą jedziesz w lewo na Mureck
                        2) uważaj na odcinku od zjazdu do Mureck - jest tam zakamuflowany fotoradar - ktoś się już na niego nadział
                        3) w Mureck jedziesz cały czas po głównej i na końcu miasta (pominięciu charakterystycznego domu z podcieniami po lewej stronie na łuku) jest tabliczka w prawo na Slowenien
                        4) przejeżdżasz przez most graniczny i z mostu skręcasz w prawo (jesteś w SLO)
                        5) jedziesz cały czas na Lenart - prosta droga
                        6) w Lenart dojeżdżasz do skrzyżowania w kształcie litery T i8 skręcasz w prawo
                        7) tuz za skrzyżowaniem są światła i jedziesz w lewo
                        8 ) jedziesz prosto na Ptuj (mijasz autostradę do Lendawy jadąc nad nią)
                        9a)w Ptuju jedziesz po głównej i w centrum w lewo na stary most i w lewo na Trżec
                        9b) w Ptuju jedziesz tak jak kierują znaki na Zagreb - na pierwszym skrzyżowaniu ze światłami w lewo i potem za znakami na Zagreb - jedziesz przez nowy most i wyjeżdżasz na rozjazdach z twojego postu (jedziesz w lewo, w prawo jest autostrada do Mariboru)

                        Jak w Macelju masz korek możesz pojechać do Cvetlina lub Dobovca pri Rogatcu - popatrz na mapie.

                        Z Dobovca wjeżdżasz na autostradę Chorwcką w Dumanec, a z Cvetlina albo tuż za przejściem w Macelju, albo jedziesz kawałkiem starą drogą wzdłuż autostrady do Durmanca.

                        W Ptuju jak zmienisz zdanie możesz z trasy 9 a (przez stary most) przejechać na trasę 9 b (przez nowy most). Jak miniesz nowy most na pierwszym rondzie za mostem skręcasz w prawo, a na kolejnym w lewo i już jesteś na drugiej trasie.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz

                        • kris17009
                          Ambiente
                          • 2012
                          • 235

                          A jakie są teraz ceny LPG w Czechach i Chorwacji? Przewiduje tankowanie W Breclav lub Mikulov (zależy jaką trasę wybiorę) a potem już w HR dokładnie Svaljkovec.


                          Moja furka:
                          -------------------------
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                          Komentarz

                          • blackrs
                            RS
                            • 2008
                            • 4826
                            • Superb II combi (3T5)
                            • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                            5.22 przy autostradzie i 5.12 po za nie w chorwcaji
                            na shhelu w mikulovie w tamten wtorek gaz byl po 18 koron jakos ale gaz bardzo dobry z tego shela pzrejechalem na nim 60 km wiecej przy tych samych predkościach niż na Polskim
                            ps w chorwacji do butli do ktorej max mieści sie 42 potrafią zatankowac 46 i wiecej
                            BYŁA o1 rs
                            BYŁA o2 1.6
                            JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                            Komentarz

                            • kris17009
                              Ambiente
                              • 2012
                              • 235

                              Zamieszczone przez blackrs
                              ps w chorwacji do butli do ktorej max mieści sie 42 potrafią zatankowac 46 i wiecej
                              Czyli nie dość że cena wygórowana to jeszcze kręcą na dystrybutorach... no dlatego Polacy czują się jak u siebie :diabelski_usmiech

                              PS. znalazłem aktualne ceny na stacjach INA. Jak widać zgadza się z tym co kolega pisał.Tutaj


                              Moja furka:
                              -------------------------
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                              Komentarz

                              • blackrs
                                RS
                                • 2008
                                • 4826
                                • Superb II combi (3T5)
                                • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                Zamieszczone przez kris17009
                                Czyli nie dość że cena wygórowana to jeszcze kręcą na dystrybutorach... no dlatego Polacy czują się jak u siebie :diabelski_usmiech
                                nie nie krecą tylko pakują do pełna. u nas wyłączają jak zaczyna trzeszczeć. tam tankują trzeszczy trzeszczy trzeszczy co raz wolniej trzeszczy potem przestaje trzeszczeć a oni dalej tankują
                                w Chorwacji słowo FULL nabiera zupełnie innego znaczenia
                                BYŁA o1 rs
                                BYŁA o2 1.6
                                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                Komentarz

                                • kris17009
                                  Ambiente
                                  • 2012
                                  • 235

                                  no to właśnie kręcą bo te trzeszczenie to elektrozawór odcinający więc co oznacza że on odcina dopływ gazu do zbiornika i ten gaz ucieka częściowo w powietrze - a ty za to płacisz. Dlatego u nas na lepszych stacjach jest automat odcinający tankowanie jak tylko zadziała elektrozawór w zbiorniku.


                                  Moja furka:
                                  -------------------------
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                                  Komentarz

                                  • blackrs
                                    RS
                                    • 2008
                                    • 4826
                                    • Superb II combi (3T5)
                                    • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                    hmm no do końca chyba tak nie jest bo sporo wiecej km robiłem przy tych samych predkościach czyli gazu musiałem mieć w butli wiecej
                                    BYŁA o1 rs
                                    BYŁA o2 1.6
                                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                    Komentarz

                                    • Walt
                                      L&K
                                      • 2011
                                      • 1065
                                      • Seat

                                      blackrs, A ja właśnie nie wiedzieć czemu mniej. :?
                                      SPOT Poznań ->

                                      Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                      Komentarz

                                      • Rok z Bagien
                                        L&K
                                        • 2010
                                        • 1172

                                        Zamieszczone przez dylan80
                                        No i jesteśmy na miejscu. Miała być Rogożnica albo Primosten, ale w Rogożnicy nie spodobało mi się,a nie chciało mi sie wracać te pare kilometrów do Primosten, więc na miejscu padło hasło - Brela , no i jesteśmy.
                                        Kurdeeeeeee !!!!!!!!!

                                        dylan80
                                        Cieszę się, że żyjesz. Serio. !!!

                                        Ładnych kilkanaście sekund jechałem z Tobą równolegle po Chorwackiej autostradzie i trąbiłem. Aż się mały koreczek za mną zrobił.
                                        A Ty nic.
                                        Powiem Ci szczerze - martwiłem się, bo wyglądałeś na mocno sztywnego. Było ok. 7.30 w poniedziałek 13.08. Na dowód mogę dokładnie opisać Twoją twarz... :shock:


                                        Wróciłem dziś.
                                        Kwaterki w Rogoźnicy od 40 do 50 Euro, do wyboru do koloru.
                                        Kurs kuny przy 1Euro 4,06 zł. = 0,55 zł.
                                        Przy wymianie złotówek = 0,58 zł.

                                        Z kartami robi się problem, zwłaszcza w sklepach.
                                        Raz mi nie przyjął, raz byłem świadkiem w Trogirze jak kobitce Millenium też nie przyjął terminal.

                                        Na autostradzie płaciłem bez problemu.

                                        pzdr

                                        Komentarz

                                        • dato
                                          L&K
                                          • 2012
                                          • 1431

                                          Dobre :lol: :lol: :lol:

                                          Komentarz

                                          • leszekmw
                                            RS
                                            • 2005
                                            • 5356

                                            Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                            Ładnych kilkanaście sekund jechałem z Tobą równolegle po Chorwackiej autostradzie i trąbiłem. Aż się mały koreczek za mną zrobił.
                                            no chyba nawalony nie był.... :?

                                            jutro startuje mój synek , czyli meridomaniak/Sławek ze swoją niedawno poślubioną małżonką.., jadą w ciemno , zjeżdżają raczej na Sibenik i poszukają czegoś w okolicy a jak nie to będą się kierowali na dół w stronę Makarskiej . szukają jakiejś bardziej żwirkowej plaży.
                                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                            GVI 1.4TSI
                                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                            Komentarz

                                            • blackrs
                                              RS
                                              • 2008
                                              • 4826
                                              • Superb II combi (3T5)
                                              • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                              Zamieszczone przez leszekmw
                                              no chyba nawalony nie był.... :?

                                              jutro startuje mój synek , czyli meridomaniak/Sławek ze swoją niedawno poślubioną małżonką.., jadą w ciemno , zjeżdżają raczej na Sibenik i poszukają czegoś w okolicy a jak nie to będą się kierowali na dół w stronę Makarskiej . szukają jakiejś bardziej żwirkowej plaży.
                                              to polecam vodice 16 km od szibenika ja tam byłem. niech sie tylko upewni czy juz pogasili lasy bo w dzien mego wyjazdu tj 13.08 sie zaczynalo tam paliś. plaża w wodicach żwirkowo-kamienista (małe kamyczki bardzo fajne) i bliżej centrum wybetonowana. świetna miejscówka. można znaleźc apartament blisko plaży. najlepiej szukać od strony Tribunj
                                              BYŁA o1 rs
                                              BYŁA o2 1.6
                                              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                              Komentarz

                                              • ruwado
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 14883
                                                • Octavia IV (NX3)

                                                Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                                Z kartami robi się problem, zwłaszcza w sklepach.
                                                Raz mi nie przyjął, raz byłem świadkiem w Trogirze jak kobitce Millenium też nie przyjął terminal.
                                                też mam takie wspomnienia, nie wiem o co chodzi. W sklepach są problemy (ale tylko w mniejszych, w dużych karta jest oki), na bramkach nie ma problemu, na stacjach paliw też się płaci bez problemu.
                                                pozdrawiam - Darek

                                                Komentarz

                                                • loyd
                                                  RS
                                                  • 2010
                                                  • 2342

                                                  No i za 2 godzinki ruszamy do domu

                                                  Komentarz

                                                  • leszekmw
                                                    RS
                                                    • 2005
                                                    • 5356

                                                    Zamieszczone przez loyd
                                                    No i za 2 godzinki ruszamy do domu
                                                    szkoda...
                                                    powoli robi sie kolejka... , w ciągu pół godziny wydłużyła sie o parę samochdodów
                                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                    GVI 1.4TSI
                                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...